+1 oy
922 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Esinizle bu durumda sözü geçmeyenler ben hep ilk oraya gidiyorum bunun dinle de bir ilgisi var mı ilk onlara mi gidilmeli gitmezsem huzursuzluk çıkıyor siz nasıl yapıyorsunuz

44 Cevaplar

+2 oy
(7,653 puan) tarafından
Bugün anneme geldim 1 ay kalcam kaynanamgil buraya 3.5 saat ama gitmicem bayrama bilet olmus 240 tl git gel 480 değmez 
(553 puan) tarafından
Annene kac lira bilet odedin kiz :D
(7,653 puan) tarafından
Anneme 120 tela ama 11.30 daki bilet 100 tl ydi onu aldim ikili koltuk 200 tl ödedim ama 1 ay burdayim dönüşü annem alıyo hep yani 200 tl gidip gelmem :D
(553 puan) tarafından
Bizde bu sene sansliyiz dedim hamileyim gitmeyelum dedim tamam dedi oh diyordum ki kaynanamin bayrama geleceği haberini aldim :D
(7,653 puan) tarafından
Yine yırtamamissin :D benim kayinvalidemle sorunum yok gecen ay geldi bir hafta kaldı öyle klasik kayinvalideler gibi laf sokim onu yapim sunu diyim seyleri yok biz de tersine ben elestiririm :D ama cidden git gel yapsam bin tl yi bulacak oğlum için de bilet alıyorum bizim evden 7 saat sürüyor 3 yasinda oğlum kımıl kımıl durmuyo zaten kucakta cekemem o kadar saat :D bi de isin garibi 7 saat uzakliktaki bilet fiyatı 220 tl annemlerden oraya yani 3.5 saatlik bilet fiyatı 240 tl enteresan saat azaldikca fiyat artiyo :D uzun yazdım kendimi kaptirdim hahah
-Reklam-
+1 oy
(1,266 puan) tarafından
Eşimin ailesi yaşça benimkilerden büyük ilk orsya gidiyoruz sorunda etmiyoruz ne fark eder ilk gitmek 
+1 oy
(14,013 puan) tarafından
İlk onlara gidiyoruz çünkü üst katta oturuyorlar
+1 oy
tarafından
Bizim memleketler farklı, o yüzden bı bayram birinde bı bayram birinde geçiyor
(1,145 puan) tarafından
Aynı durumdayız canım Ramazan annemlerde kurban da kaynanamlarda olur
tarafından
Aynen bizde ramazanda annemlerdeyiz :)
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Öncesi sonrası ne ya asla sorun etmeyiz öyle şeyleri kaynanam üst sokağımda arife gününden annemlere gitmemişsek oraya gideriz annemlere gitmişsek 2 gün kalırız orda annem uzak diye sonra kaynanama gideriz. Canımız nasıl isterse 
0 oy
tarafından
Kalmiyorum şükür
tarafından
Nasıl yapıyorsun
tarafından
Konuşmuyoruz çünkü ortada aile diye bişi yok
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ya biz uzagiz gidince ilk gun hep orda kalıyoz . Ordan geceriz bizimklere
0 oy
tarafından
Bu seneye kadar hep öyleydi hatta arife gününden giderdim de bu ramazan önce benim aileme ordan benim ailemle beraber kaynanama gidecez 
tarafından
Nasıl ikna ettin bende öyleyim
tarafından
Ben ikna etmedim eşim kendisi istedi
0 oy
(356 puan) tarafından
Eşim tek anne ve babama gelir onun ailesindede tek ablasına gidilir veya ablası gelir kalır bizde onun dışında ailemden kimseye selam bile vermez bayramda pazarlık yapar bayram öncesinde
0 oy
(11,217 puan) tarafından
yoo ben gitmiorum bile
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Eşimin ailesine giderim kahvaltıyı orda yaparız aksam yemeğine kendi.aileme geçiyoruz canım 
0 oy
(303 puan) tarafından
Kusura bakmasın da boşanmaya dahi gelse konu ailemi asla 2.ci plana atmam senede 2 bayram varsa 1 bayram oraya 1 bayram da diğer tarafa. Bu bayram memlekete ailemin yanına gidecem ki kimse benim aileme ne zaman gideceğime karışamaz bu eşim dahi olsa babam bile karışamaz bana istediğim zaman giderim. Eşiniz çok bencil. Dünyada tek onun ailesi yok dünya her bayram onun ailesi üzerinede dönmüyor.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bi annesi var o da kızının yanında bu bayram o yüzden annemlere gitcez. Kayınvalşde burdaykende onu da alıp annemlere gidiyoduk yanlız kalmasın diye 
0 oy
(1,274 puan) tarafından

1400 km uzakta oldugumuz icin bayramda kimseye gidemiyoruz:)

0 oy
(1,512 puan) tarafından
Bizde genelde eşimin ailesi yazın köyde olur ramazan bayramında köye gideriz kurbanda ben annemlere giderm eşim tekrar köye gider
0 oy
(6,934 puan) tarafından
Altlı üstlü oturuyoruz mecburen ilk onlara gidiyoruz çünkü benim ailem başka şehirde. 
0 oy
(4 puan) tarafından
11 yildir evet 
tarafından
:( üzülüyormusn bu duruma
(4 puan) tarafından
yokmennunum aksine bayram kalabalikta guzel olur esim namaza gider bayramda sonra gelirbizi alir mezar ziyareti sonra ordan kaynanamgile kahvalti ederiz ordan hep beraber koye.gideriz esimin trafini ordan cikip geri eve donup bizim tarafa her keze gideriz
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Ilk oraya gideriz bizde ama benim icin bi sorun yok zaten aynı  mahallede oturyoar annemlerle. Benim icin no problem yani:D

0 oy
(1,685 puan) tarafından
Arife gününden köye gidiyoruz. İkinci ya da üçüncü gün dönüyoruz bizimkilere gidiyoruz. Çok takmıyorum ya aman ne olacak :) gidiyoruz sonuçta bizimkilere de
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Genelde öyle oluyor zaten bizzimde hep böyle oldu ama kaynanamlar daha yakın benim için sıkıntı yok zaten bayram gezmesi de hiç sevmem boşuna trafik çekiyorsun bazen annemlere ikinci gün gideriz çünkü trafik aşırı oluyor bir de onları. Orda mezarlık var oranın zaten trafiği ayrı bı kötü 10 dk kim yol 2 saatte gidilmez mi ya 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 622 göst.
29 Nisan 2022 Aile kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 856 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,270 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 582 göst.
0 oy
37 cevap 1,407 göst.

377,718 soru