+1 oy
660 göst.
Diğer kategorisinde (13,717 puan) tarafından

2 norma doğumum var, bunda da bir problem olmasa normal yaparım.

Ama tupleri-kordonlari bağlatmak istiyorum.

Yani eğer normal yaptıktan sonra tekrar anestezi alıp karnımı keseceklerse bn sezaryen olurum ikisini aynı anda hlletsinler:unsure:

25 Cevaplar

+1 oy
(7,208 puan) tarafından
Allah'a iman eden birinin tüp bağlatmasi imanini zedeler . Senin alnına yazılan çocuk sayısı belli o ruhlar yaratıldı ve onların ,onlardan doğacak olanın cennete cehenneme gidecegi bile ortada iken senin yok ben istemiyorum üç yeterli deyip o ruhları orda bırakma gibi bir süper gücün yok maalesef canım . Tüpü bağlattigim için  çocuk olmaz diye bir şey yok Allah sana zaten daha vermeyecekti haşa kul yapımı bir müdahale mi engel olacak Allah'ın yaratma sanatına ki sen doğmadan senin doğurdugun alnına yazılmış :) Vereceği varsa da bağlanan tüpe de tutunuyor o yavrular .. Gel vazgeç bu günahtan (◕ᴗ◕✿) Aslında çocuğun bizim elimizde olmadığını en iyi bilenlerden birisin nasıl bu gaflete düştün bacım :/
-Reklam-
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Kız kordonu niye baglatiyon daha erken
(13,717 puan) tarafından
3. Ilıcak yavrum artık yeter
(6,672 puan) tarafından
Tüpler bağlandıktan sonra acsanda olması ihtimali yok gibi sen bilirsin yine de
0 oy
(803 puan) tarafından
Canım bence kordonunu bağlatma ilerde pişman olabilirsin
(13,717 puan) tarafından
Kuzum valla  3 tane yeter artar
(803 puan) tarafından
Sen bilirsin ama ilerde belki fikrin değişebilir dünyanın yolu uzun
0 oy
(15,745 puan) tarafından
İkisini aynı anda yapmazlar sanmıyorum sonrasında ameliyat ile yapılır
(4,875 puan) tarafından
Sezeryan olursa aynı anda yaparlar ablam yaptırdı.
Ama devlet yapmaz özeller yapar
(13,717 puan) tarafından
Duymuştum sezaryen anında bağladıklarni. Sanki :/
tarafından
Devlet bana yalvardı yapalim diyeee
(15,745 puan) tarafından
Sezeryanla evet ama normal doğum demişsin o yüzden dedim
(13,717 puan) tarafından
O kadar devrik sormusum ki soruyu ..
 Kitap okumuyorum uzun zamandır ve bu anlatimlarima yansiyo :(
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bağlatma la 4.çü olacak degil ya dikkat edersiniz artikim :D
(13,717 puan) tarafından
Bana belli olmaz valla kendime güvenmiyorum sjdjdjjs
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Olmuyo diye biliyorum kuzenimin 4normal dogumu vardi tuplerini baglatmak icin 5.de sezeryan oldu
(13,717 puan) tarafından
Sanırım bnde öyle yaparm
0 oy
tarafından
Sezaryen gibi oluyor maalesef. Normal doğumda alttan oraya girme şansı yok herhalde ahaha :D
(13,717 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum inan ki hiç bakamam öyle videolara falan öyle korkagimdir dünden beri bakmaya çalışıyorum gözlerimi kısarak :D
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Olmaz heralde ya 
(1,988 puan) tarafından
Sezaryende oluyo teyzem öyle yaptırdı.
(13,717 puan) tarafından
Sezaryenden de bir korkuyorum ki sorma :/
(1,988 puan) tarafından
Korkma kız canın tatlı değilse hicbisey olmuyo ben 2 saat sonra fink atiyodum koridorda hastaneden çıkınca herkesi gonderdim kimse duzenime karışmasın diye bütün çantaları esyalari ben yerlestirdim otur kalk
(13,717 puan) tarafından
Gerçekten mi ay ben de öyle olmak istiyorum ya :(
(1,988 puan) tarafından
Korkma korkma olursun nazlandikca daha kötü oluyo çünkü psikolojik olarak etkiliyon kendi kendini.
Sende zaten 2 bebe daha var naz yapmaya firsatin olmaz
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Yok canım baglaniyorlar ya sezaryen olacak dediğin gibi ikisi bı arada cikacakk yada doğumdan sonra göbek ve aldtindan iki delikle yapıyorlarmış sonuçta yine kesilcenn sezaryen daha mantıklı bence
(13,717 puan) tarafından
Sezaryen den de bir korkuyorum ki sorma
(15,827 puan) tarafından
Kız korkma benim ikisi normaldi 3.suyumuz bitmiş kalp atışları yavasladigi için acil sezaryen ile doğum yaptım belden uyusmali çok güzel geçti doktorum çok iyidi saolsun  tek sıkıntı ogglum erken doğdu kuvezde kaldı oo yoksa ondada korkulacak bişey yok
(13,717 puan) tarafından
Ağrı sızı? :(
(15,827 puan) tarafından
Kız elbette oluyorr bol bol yuruu benim normal doğumda dikişlerin tutmamisti ondada çok sıkınti yasamistimm bide o halimle hergun hastane gidip emzirme denemesi yaptık Rabbim güç kuvvet veriyor inanki belkide Ayşe gibi beklemez erkendenn doğar  
Kul plan yaparmiss Kader'de  gulermiss
0 oy
tarafından
Hahaha Merve Ulan elimi taaa tüplere kadar nasıl soksun 
(13,717 puan) tarafından
Kız ben ne bilim tüp nerde ahahahhaha
tarafından
Çookkkk derinde la :)
(13,717 puan) tarafından
Senin sezaryen mi oldi
tarafından
2 normal 1 sezeryan oldum ben normal doğumun gözünü seveyim 1 kere sezeryan olana kadar 2 kere normal doğururum öyle söyleyim sana
(13,717 puan) tarafından
İşte çok Korkuyorum :(
0 oy
tarafından
Normal doğum da bağlanmaz eğer bağlanmak istiyorsan bunu doktora önceden söylemelisin ve sezeryan olmalısın 
(13,717 puan) tarafından
Evet sanırım öyle olcak korkuyorum sezaryenden :/
tarafından
Millet normal doğumdan korktugu için sezaryen olur sende ondan korkuyorsun:)))
Eşimin amcasının 6 tane erkek çocuğu oldu. Yengesi 6. Ya sezeryan oldu:))))) baglatmis anca dank etti.
(13,717 puan) tarafından
Ya evet annemlerin komşusu var kadincagzn hep peşpeşe olmuş daha 35 falan.geceb ay 6. Doğurmuş
O an istememiş bağlatmak
Sonra gitmiş demiş beni baglayn
tarafından
Para yok pul yok Koca desen uckurunda. Kaynanam hastanede çalışıyordu zamanında demiş ona spiral taktıralim diye. Kıl kuyruk kocası kızarmış. Böyle ***** bizdekiler vicdan yol acıma yok akıl yok 6 tane çocuk ben 12 senelik evliyim nişanlı iken ortada 2 tane oynuyordu bitane de beşik vardı bende sandım beşik küçük olanın Bir bakarim ki beşik de dolu. Benim 9 sene sonra oldu çocuğum son iki numara benim oglandan Bi büyük biri Bi küçük oğlum 2 yaşında
(13,717 puan) tarafından
Bnmde 7 sene sonra oldu cocuklarim baksana şimdi 3. Geliyo :D önünü almasam bende de olcak 5 6 falan yani
Allah isteye versin
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Halam sırf bu yüzden sezaryen oldu aşko
(13,717 puan) tarafından
Bn de öyle olcam sanırım :/
0 oy
(2,551 puan) tarafından
Ay bende bağlatıcam sezeryan olucam ama normal doğum da bağlıyorlar galiba doktor Zahide küçük yapıyor Instagram da videolarını izliyorum ordan görüyorum canım 
(13,717 puan) tarafından
Senin kaçıncı dogum
(2,551 puan) tarafından
2.olucak inşallah ama eşimle kararımızı verdik 2 çocuk yeter bize rabbim isteyene versin
0 oy
tarafından
Mervem bağlatma kendini ne güzel verimli arazi gibisin az dikkat edersiniz olur biter şaka bi yana sadece ameliyatla oluyor diye biliyorum 
(13,717 puan) tarafından
Baglasnlar rahmi komple alsınlar djdjjd
Yeter artık
tarafından
Sana yine gebelik perileri gelmiş dndmdm hadi kendini Bi off moduna al hadi yavrum sjdndn
0 oy
(1,092 puan) tarafından

Üçledin mi sen de mi brütüs :)

(13,717 puan) tarafından
Kız sus başıma gelenler xjxjjxjx
(1,092 puan) tarafından
Ahaha hayırlı olsun kız çok güzel olmuş sağlıkla kucağına al ❤️
0 oy
tarafından
Benim yanimda bi hasta vardi 3 . dogum olursa kadin icin baya riskli olacakmiş sezeyana aldilar tüplerinide baglattilar devlet hastanesiydi
(13,717 puan) tarafından
Çok zor olur mu acaba ikisi ya
tarafından
Bence zor olmaz 2 ameliyati birkez geciriyorsun tek birkez bicak altina yatiyorsun birde normal dogum yapsan sonra bir daha sezeryan olsan daha zor olur bence
(13,717 puan) tarafından
Bncede eğer sezaryen esnasında baglarlarsa neden hem doğum sancisi çekip hem de ayriyeten bıçak altona yataym ki
tarafından
Aynn oyle tek nefeste kurtul gitsin bitsin :)
0 oy
(17,874 puan) tarafından
Normal doğumda bağlıyolarmış artık bende spiral taktırcam adet oluyumda 
(13,717 puan) tarafından
Spiral takmadı ban gittigimde dedi sen nasıl normal doğum yaptin böyle rahim agzin çok geride ben spiral takmam sana  falan .. :(
(17,874 puan) tarafından
Aa nasıl ya kız başka yere gitseydin işine gelmedi galiba kadının
0 oy
tarafından
yapimiyor diye biliyorum.. dinen iyi degilmis ama kesin bir ayeti de yok bilemiyorum
(13,717 puan) tarafından
Allah affetsin artık valla mecbur bağlatmam lazim
tarafından
yanii bende bakamayacagin cocugun gunahina girmektense baglatmak daha mantikli die dusunuyorum ama herkes gunah diyor ama kesin bir ayet yok yoruma acik
0 oy
(530 puan) tarafından
Uzun zamandır giremiyodum ben baglattim bu arada 2 bebişim var 24 yaşındayım 
(13,717 puan) tarafından
Heh ,
Nasıl geçti nasıl bağladılar
(530 puan) tarafından
Baygindim zaten canım bişey anlamadım bir etkisi de olmadi
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bn 30 yaşındaym devletteki doktorum (devlette 2. Sezeryanım) sezeryan günü verirken tüpleri bağlatacak mısn diye sormuştu ama araştırınca vazgeçtim demem o ki sezeryanda devlet bağlıyor
(7,768 puan) tarafından
Yaş öenmli o yüzden belirttim
(13,717 puan) tarafından
Neden baglatmadn cnm bide  sezaryen zor mu

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 172 göst.
22 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mercimek tanesi (1,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 145 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Az (433 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
15 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Zuzu (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
19 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Toprak Ana (575 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...