0 oy
239 göst.
Aile kategorisinde (123 puan) tarafından
50 günlük bebeğim var ve emziremiyorum mama veriyorum ilk başta çok güzel sütüm vardı ama bebeğim yoğun bakıma alınınca bir anda azaldı ve bebeğim yoğun bakımda kaldığı süre boyunca mamaya alışmış biberona alışmış emmiyor emse belki süt gelir ama yok maalesef emziremedigim için de eksik anneymisim gibi hissediyorum psikolojik olarak mama veren anneler desteğe ihtiyacım var rahatlatin beni çok üzülüyorum bu duruma

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ay cok kızıyorum boyle yzanlara neden ya ? Emzırmeyle mı olıyor annelık? Annelık sevgıyle sefkatle oluyor kokunla oluyor süt bır aracı sen ona mama verırken de kokunla verıyorsun, anne sutu abartıldıgı gıbı bırsey degıl ızme kendını lırfen
(123 puan) tarafından
Doktor da çok abarttı  anne sütü altındır vermen gerekiyor falan diye hemsirem de her aradığın da mutlaka emzir falan diyor bunlara çok taktım o yüzden böyle hissediyorum belki de
(2,818 puan) tarafından
Ooiiyy ne güzel yazmışsın gözde ❤️
tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️
-Reklam-
+1 oy
(1,363 puan) tarafından
Ohoo birde sezaryense sen amca oluyosun 
(1,363 puan) tarafından
Sen kendi kendine moralini bozmussun. Burda pohpohlaninca degisecekmi dusuncelerin. Anlamiyorum bir insanin mutlulugu, iyiligi nasil baska birinin agzindan cikacak iki kelimeye bagli olabiliyor. Evladin var, sagliklimi tamamm sükret geç. Taşı ögütüyorsa midesi taş yese dert etmem....
tarafından
Moral  oluyor tabi ki bu poh pohlanmak değil ki  insanız. Belki benim gibi olan vardır da benim halim den anlar diye insanlar   paylaşıyor   niye bu kadsr garipleniyor anlamadım  ama...   Burdan örnek vereyim zor bi şey değil. Kadın demiş eksik hissediyorum daha bi de herkes ters ters cvb veriyo.    Ters cvb vermek yerine.   Şunu yapabilirsin bebeğine de sana da faydası olur. Ne bileyim normal dir hormonlardan dor vs. Zaten   kadın dolmuş buraya gelmiş yani.   Yardımcı olamayacaksan da. Yazma ysni ne bileyim ben mi yanlış. Düşünüyorum.....
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim siz dogrusunuz anlamayanlar ve katı tutum sergileyenler yanlış kötü bir şey demedim bir şey de istemedim sadece paylaştım
(1,363 puan) tarafından
Memelerimi cekistire cekistire sağan, 1 yudum süt alsin diyr gece gündüz ot kök kaynatip icin ben bunu soyluyorum. Kimseyi umursamasin, kendini kotu hissetmesin. Benimde süt var bebeler sikintili. Emmiyorlar. Bu bizlik birsey degil. Yogumbakimdan cikmis, sukur saglikli yaninda niye takiliyo.
(123 puan) tarafından
Çok şükür sağlıklı evet bizim ve bebeklerimiz için hayırlısı buymuş evet yapacak birşey yok takılmamaya çalışıyorum
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Emziremeyin e eksik hissedenler e deli oluyorum bende mamayla büyüdüm sapasağlam turuogibiyim boşa sıkıntı yapıyorsun
(123 puan) tarafından
Cevre de çok etkiliyor inanın sürekli emse daha iyi mama neymiş falan diyenler
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Saçmalama ya canım başka dert vermesin 
(123 puan) tarafından
Amin canım her gördüğüm kişi emiyor mu falan diye de sorunca insan etkileniyor haliyle
0 oy
(5,804 puan) tarafından
Saçmalama benim annem ameliyat olmak zorunda diye beni sütten kesmiş şuan gayet sağlıklıyım.. Senin kokun sevginde yeter ona 
(123 puan) tarafından
Evet öyle Allah sağlık versin ama üzülüyorum yine de
0 oy
tarafından
 Valla. Anlamahacak bişey anlamayanlar için tamm anne  sütü önem li mama da. Verile bilinir gayet noraml..  Kadınjn  pisikolojisi.  Büyüdüğü ortam    üzerin de ki etki yi bilmiyoruz. Ben de gayet. Normal görüyo rum mama. Vermeyi. İlk bebeğim de aşırı pisikoljik baskı vardı. Aman ha anne süt ü. Herkes bana.    Emzirmeyi garipsedin canınistemedi vermedin anne sütünden mahrum ettin vs vs bi ton laf etti ler. İkinci bebeğime. Hamile olduğum  u öğrenen. Aman ha buna da ona yaptığın gibi. Yapma. Buna sütünü ver dediler    ....  Yani demem o ki  be. De sütüm azıcık eksilse neden emzirmiyon mu ki sütün. Azal dı  doymuyo mu acaba acıktı bu yetmiyo mu sütün. Sanki  siz anne olmamış sınız gibi. Güzel  güzel yorum yapıonuz ama. İnsan. Takılıyor tabiki de. Yetemiyorum mu acaba diye. Uyutursun uyumaz acaba ben  anneliği beceremiyomuyorum  diye düşünülür yani gayet. Normal hisler bunlar.      Şahsımın kendi görüşü 
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim güzel görüşün için aynen insanı çevre çok etkiliyor ve üzüyor belki de onlar yüzünden böyle hissediyoruz
tarafından
Sen anne olarak  düşüncen. Rahat etsin de neyle ederse etsin diye düşünüyorsun ama. Senin düşüncene bırakmıyırlar.  Bu milleti tınlama. Diyolar ama. Tınlanıyor  işte....   Bi arkadaş yazmiş ya sezeryan san  amca okuyon diye aynen de öyle oluyo.  İkisi de sezeryan  doğum a yakındı.    Herkes bi doğuramadın diye diye bebeğin geleceği varsa bile içine  kaçtı.       Ameliyat oldu      normal doğuramadon denildi normal olsa şu olur du bu olur du  vs vs. Bi ton laf ....     Şuan hele bi de emzire mesem   bana da diyecekler. Karnında taşımaktan başka annelik ne yaptın diye. Mıy mıy mıy
(123 puan) tarafından
Bu millete laf anlatamazsın zaten onlar yüzünden bu durumdayız ve o yüzden bu postu açtım ben
tarafından
Hiç deme valla...   İşimiz çok zor   allah yardımcımız olsun
(123 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Annelik emzirme ile mı oluyor. Siz böyle dedikçe böyle dusunenler bitmez tükenmez. Bir anne bebeği en fazla 2 yıl emzirebilir. Ondan sonrası annelik değil mi ? Annelik kalptedir histedir ve ömür boyu sürer...
(123 puan) tarafından
Tabi ki öyle biraz da anne sütü daha yararlı onu bebeğime veremiyorum diye de dert ediyorum aslında dediğim gibi söylenenler de etkiliyor beni
(1,685 puan) tarafından
Anne sütü yararlı evet ama formül mamalar da anne sütüne birebir yakın yapılıyor artık. Sizin elinizde değil mi size kalsa zaten emzirmek istersiniz. Elinizde olmayan bir şey için kendinizi bu kadar yıpratmak yerine cocugunuza nasıl daha faydalı olursuniz bunu düşünün bence. Mama zehir değildir gayet de güzel büyüyor mama ile beslenen çocuklar
(123 puan) tarafından
Öyle yapıyorum ama düşünmeden de edemiyorum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Biberona alıştığı için memeni almaz canım.Yoğun bakımdayken mamayı kaşıkla yedirselerdi , memeni unutmazdı .

Sen çok güzel harika bi annesin lütfen öyle düşünme .
(123 puan) tarafından
Evet hep biberonla beslediler 10 gün dolayısıyla unutmus Çok teşekkür ederim güzel düşüncen ve önerin için
0 oy
(628 puan) tarafından
Bu ne saçma bir düşünce. Annelik emzirmekten mi ibaret. Ben bu zihniyete rahatlatıcı hiçbir şey söylemem yazık  ...
(123 puan) tarafından
Anlayışlı olan anlayıp cevap veriyor zaten
0 oy
(6,943 puan) tarafından
Niye eksik olasın ki sonuçta senin elinde olan bir şey değil bilerek yapmıyorsun ki.
(123 puan) tarafından
Mama verdim öğrenenler bebek sağlıksız olacak ve eksikmisim gözüyle baktıkları için beni de bu düşünceye içiyorlar bu yüzden bu düşüncelerim  ama anlatamıyorum kimseye maalesef
(1,685 puan) tarafından
Sen boyle yaparsan daha çok böyle düşünürler... Onlara mamanın zehir olmadığını sağlıksız olmadığını anlat. Dik dur bu şekilde yapma
(6,943 puan) tarafından
Millete bakarsan her şeye konuşuyorlar zaten canım.
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim kimseyi takmamaya çalışıyorum
0 oy
(589 puan) tarafından
Kadının üzerine niye bu kadar gidiyorsunuz tam desteğe ihtiyacı olduğu bir dönem kalan sütü de burası yüzünden kesilecek. Hemen bir elektrikli Süt sağma makinesi al bir yandan onla sağ ki sütün kesilmesin çocuğu zorla meme de durmaya Süt gelmese bile çeksin her mana vermeden önce memeye al pes etme aylarca uğraştım 2 ay sonra sütüm geldi benim de 
(123 puan) tarafından
Tamam teşekkür ederim ins gelir benim de
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Bende senin gibiydim çok ağladım nasıl anneyim diye. Ama geçti çok şükür mama veriyoruz zehir değil. Her bebek anne sütü alamıyor. Böyle de sağlıkla büyüyorlar. 3 aylık olacağız biz sadece 40 gün anne sütü aldı yarım yamalak şimdi hep mama içiyor. Çok şükür sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil., ☺️
(123 puan) tarafından
Evet en önemlisi de o teşekkür ederim Allah sağlık sıhhat versin bebeğine güzel günlerde büyüt
(2,818 puan) tarafından
İnşaAllah canım hepsine sağlık sıhhat versin Rabbim
(123 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(14,017 puan) tarafından
Canım sen emzirsende basının üstünde de tasisan yine de eksik hissedeceksin kendini ben 2 sene emzirdim çok şükür daha yeni emzirmeyi bıraktım ama hep bı vicdan muhasebesi var anladın mı annelik böyle bir şey hep mükemmelliyet istiyorsun ama oda mümkün değil çocuğun sağlıklı mı yanında mı bunları düşün ve şükret 
(123 puan) tarafından
Teşekkür ederim güzel yorumun için
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm bak sana kolik ve asla emmeyen bir bebek amnesinden tavsiye.bu zamanlarini zehir etme.bnim kixim kolikti meme agzina degdigi an hatta onu brak emzirme pozisyonuna getirdigim an morarana kadr agalrdi.pes etmedim sagdim.allhim zehir gibi bir 6 ay gecirdim.ya sagmaya sute okadar odaklandim ki hatrlamiyorum kizimn o zmanlarini.ay az cikti.ay kesildi.yok mama yemesin.cocuk mama yedgnde bana birseyler oluyordu snirlerim zipliyordu.sonuc 6 ay sagdm verdm sanra mama verdim.smdiki aklim asla takmazdim.onemli olan sut degl.onemli olan saglikli bir pskoloji ve sevgi.eli kolu saglam mi ya brak mama yesin.sen bugnlerin tadini cikar.ya kilolarca sutun olsaydida onu emecek bir bebegn olmasydi suan.
(123 puan) tarafından
Allah sağlık sıhhat versin evlatlarımıza önemli olan o zaten ama insan yine de üzülüyor teşekkür ederim güzel yorumun için

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 114 göst.
21 Ekim 2022 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,021 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 726 göst.
0 oy
3 cevap 242 göst.
0 oy
12 cevap 419 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Sydatur74 (202 puan) tarafından soruldu

378,190 soru