0 oy
167 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar fitreyi bu yıl ablamın çocuklarina vermek istiyorum ablam boşandı 2tane kızı var nafaka falan almıyor kendi çalışıyor ama annem bakıyor çocuklara ablaminda eşinden kalan bı sürü borç var üstünde onları ödüyor ben vermek istiyorum eşimde verelim çocuklara diyor ama yanlış anlarsa ablam kırılırsa diye de korkuyorum napicam bilmiyorum sizce çocuklara versem darilir mı ablam bide aileden biri ya dusuyomu ona fitre 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ablana fitre düşüyor verebilirsin
tarafından
Tamam canım sağol
-Reklam-
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Verebilirsin fitre zekat düşer onlara
tarafından
Sağol canım
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ablana olur tabi kuzum annene sor ağzını arasın dul kadına zaten her türlü oluyor ana kaynana olmadığı sürece
tarafından
Ya ablamin zoruna gider ama ihtiyacıda var biliyorum bende çocuklara versem eline annesine verirler onlar ama darilirmi diye korkuyorum
(13,203 puan) tarafından
Annen ağzını arasın işte konu komşu soruyor desin seni karıştırmadan. Biz de yeğene gönderdik annesi kanser babası da arıcılık yapıyor sezon sonu üniversitede okuyor fitre demeden harçlık gibi yatırdık hesabına
tarafından
Bende harçlık gibi vereyim canım hem kırılmamış olur rabbim niyetimi biliyor zaten
(13,203 puan) tarafından
Bayram namazından çıkılana kadar teslim edilmesi gerekiyor yalnız kuzum
0 oy
(7,683 puan) tarafından
Durumu kötü olan kardeşe,yeğene verilir.Zaten ilk önce en yakınlarını gör diyor dinimiz.
tarafından
Sağol canım vereyim o zaman onlara ya
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kardeş kardeşe verebilir tatlım 

Belkide başkasına versen daha çok kırılır bilemezsin 

Allah kabul etsin
tarafından
Ya ihtiyacı var biliyorum ama zoruna gider mi diye korkuyorum çekiniyorum biraz
(14,428 puan) tarafından
Annene sor bi
0 oy
(842 puan) tarafından
Hayır ablaya düşmez çocuklara düşer diye biliyorum ben. Çünkü birebir aynısı bizim bi akrabaya da olmuştu çocuklara verdiler. Onu da kırılmasın diye fitre diyerek deil de bayram harçlığı gibi verirsen hem incinmemis olurlar hem sevinirler. Allah o parayı ne niyetle verdiğini biliyor zaten. Aldım kabul ettim mevzuları var onun için sen harçlık gibisine ver canım. Allah kabul etsin
0 oy
(26 puan) tarafından
Ablana düşer ama bugazından gecirmeyecek kuzum bnde hocaya sordm oyle dedi
0 oy
(584 puan) tarafından
Ne guzel dusunmussunuz duser tabiki ablaniza 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Verirken fitre deme Bayram harçlığı dersin üzülmez 
0 oy
tarafından
Verilir tabi canım 
0 oy
(5,750 puan) tarafından
Alt ve üst soy hariç herkese verebilirsin canım düşer bence bunda kırılacak bir durum yok benim görümcem de ayrı boşanma felan yok ama ona verdiler
0 oy
(44,802 puan) tarafından
Ablana verebilirsin canım.  

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 227 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Nalankt (1,117 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 321 göst.
0 oy
4 cevap 178 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde umutsuzvaka (40 puan) tarafından soruldu