+1 oy
894 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bu zamana kadar kaynanamla anlaşamadık ben her zaman susan o her zmaan laf sokan oldu hep eve gelip ağlardım ya da eşimle kavga ederdim,  artık siniri çok aştı evindeki eşyaları ben çalıyormuşum ben almışım demediğim şeyi dedin dedi ve ben o günden sonra 1 aydır evine gitmiyorum esimde zorlamiyor hak veriyor ama şöyle de birşey var kaynanam kendi kaynanasjyla kavgalı evine adım atmıyor bu sebebten eşim ve kardeşleri babaanne halaları tarafından sevilmiyor dışlanıyor, eşim de yarın bir gün bizim çocuğumuzun da aynı şey başına gelsin istemiyor bana git konuş herkes varken anlat diyor susma diyor ama bi yanı da kavga olsun istemiyor annesine ne kadar konuşsa da kadın aynı kadın, Allaha havale edip yoluma devam mı etmeliyim yoksa gidip konuşup evine gitmemelimiyim bana dediki "sen gelmeden önce evimde hiç birsey kaybolmuyordu sen geldikten sonra herseyim kayboldu" demediğimi dedin dedi yapmadığımı yaptın düşünüyorum bu benim imtihanım mi ne yapayım kizlar ben kafam allak bullak eşimi çok seviyorum iyi ki onla evlenmisim kaynanamin yaptığı en iyi şey eşimi güzel yetiştirmek olmuş ama diğer her yönden gerçekten iyi bir insan değil.

24 Cevaplar

+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Eğer susarsan bu iftirayı kabul etmiş olursun
(6,047 puan) tarafından
Bu kadar içine atarsan kendini hasta edersin şöyle herkes bilsin bir rahatlık gelecek sana da.  At ustunden
tarafından
Yarin çocukları orda toplanacak aslında bu ana kadar onları bekledim gelsinler gidip toplu şekilde konuscam diye ama bi yandan bosver dedim iyi ki buraya sordum yapmam gereken bu aslında
(6,047 puan) tarafından
Aynen öyle. Belki utanır biraz. Ayıp günah şu mübarek günlerde iftira atmak ne kadar kötü. Nasıl verecek hesabini
tarafından
Ben diycektim tam o yüzden sana kocaman +++ aşkom
tarafından
Insallah utanır ben derken Allah görüyor Allah var herkesin Allahı var dedi günah almak bu kadar basit olamaz ya 5 vakit namazını kılıyor Allah'tan korkar nasıl bu kadar emin anlamıyorum
-Reklam-
+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Bence eşinin mizacı doğuştan güzel annesi ile hiç alakası yok canım 

Eşinin hatırına her şeyi bir konuş istersen
tarafından
Konuscam canm herkes varken toplanınca bize geldi konusunu acmadm evime geldiler diye ama ben gidip konuşmak istiyorum bi yandan da bosver diyorum ne bilim
(14,428 puan) tarafından
Bayramdan önce hallet çıksın aradan kız, içinde biriktirme
tarafından
Yarin orda toplanılcak bilerek bekledim çocuklarının gelmesini bakalm
(1,786 puan) tarafından
Başka birine çekmiştir sülaleden bencede
0 oy
(436 puan) tarafından
Dedikleri yenilir yutulur şeyler değil canım. Mesafe koyman en iyisi
tarafından
Hep mesafeliyim hiç bir zaman samimi olmadık ama evine gitmeme konusunda ne yapacağımı şaşırdım kahnatam mükemmel bir insan onla sorunum yok belki de bu ebebten ikilemde kaldm
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Bana iftira atan insan çocuğumu sevse kac yazar.
tarafından
Yok sadece kaynanam değil kaynatamda var eşim kaynatama çok düşkün gitmeyince ona da gitmicek o açıdan bakıyor yoksa kaynanamin hic huyunu sevmez zaten çocuğumu kaynanam da sevmez kaynatam delirir
0 oy
(15,229 puan) tarafından
Bana iftira atılsa uygun ve yeterince kalabalık bir ortamda insanı g.t ederdim. Asla böyle şeyleri içimde tutamam. Herkes neyin ne olduğunu bilsin ona göre vaziyet alsın. Havada kalmamalı bence
tarafından
Evet işte bende bunu yapcam ama sonra diyorum bosver Allah biliyor yeter ne yapacağımı şaşırdım
(15,229 puan) tarafından
Ben öyle düşünmezdim. Allah biliyor ama diğer insanlar bilmiyor. Bu benim için önemli bir kriter. O yüzden kesin konusurdum. Herkesin duyacağı şekilde konusurdum hem de
0 oy
(11,217 puan) tarafından
annesi sonradan mi bu hale gelmis yoksa hep.mi boyle
tarafından
Bana dediği hep böyle kaynanmi kimse sevmez laf olsun diye demiyorum gerçekten kimse sevmez yeğenleri olsun çok zor bir kadın ben alışamıyorum
0 oy
(73 puan) tarafından
Size attığı iftiraya inanacak birileri varsa çevrenizde onları da alıp toplu bir şekilde konuşun, yoksa ve bu kadını herkes biliyorsa hiç boşuna üzmeyin kendinizi, gülüp geçin. Ne olursa olsun o eşinizin annesi ve ondan vazgeçemez. Siz de onun hatrina dediklerine gülüp geçin zor olacak ama 
tarafından
Herkes biliyor ve kimse gerçekten sevmiyor kaynatam bana dedi ben esiyim.ben bile çekemiyorum benim.icin gelin onun için değil ama bu sefer bambaşka bisey ne bilim
(73 puan) tarafından
Çok haklısın mide bulandırıcı bir durum... Ama şükür ki eşin ve kayinpederin seni biliyor bir de tam tersi olsa çok kötü olurdu... Allah ıslah etsin inşallah kayınvalideni de
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Bence esin de git konuş demiş konuş kendine sinir yapma sonra sen yoluna kaynanan yoluna 
tarafından
Evet gidip konucam
0 oy
(39 puan) tarafından
Evet dıalog kurarsan o ıftarıyı kabul etmıs olucaksın suphelenmeyen ınsanlar bıle artık senden suphelenıcek
0 oy
(7,196 puan) tarafından
Bugün hırsızlık ile suçlar yarın namussuzluk ile ... Adım dahi atmam kimsenin sevgisine ihtiyacı yok çocuğunun
tarafından
Sevgi değil mesele sadece kaynanam yok ama orda kaynatam da var kaymatam dünya iyisi mesela de zaten bu kaynatam benle baş başa konuştu ilk evlendiğimde ben bile kaldıramıyorum dedi esiyim benim için gelin onun için gelmeyin dedi
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Kaynatam var falan deme bi daha o eve girip kaynatan hatrına iftira atan kadınla aynı havayı soluma.Kaynatan okadar iyiyse herkese o anlatsaydı herkese bu kadın iftracı deli diye.Kusura bakmasın artık onunlada sizin evde görüşürsüniz veya dışarda istiyosa..Canım benim resmen zulme uğramışsın.iki dakka gir.ahirette elim iki yakanda olacak senin ve sana inananların Allaha havale ediyorum sanada artık saygı duymuyorum de çık bidahada girme o eve.yapması zor canım evet ama sonra iyileşeceksin.dualarım seninle rabbim feraha çıkarsın
tarafından
Evet inşallah bunu yapacağım cmm
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Benim çocuğumun halaları babaanesi tarafindan sevilme mecburiyeti yok, eksik kalsınlar sevmesinler çocuğuma da babaannesizlikten bi sey olmaz. Susmazdım ben 
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Susarsan böyle tepene biner. Susmayacaksın. Sen sustukça herkes kaynanın haklı olduğunu düşünecek. Gidecen herkesin olduğu ortamda kaynananla yüzleşecen
tarafından
Evet zaten artık siniri aştı bu zamana kadar laf sormaları vardı ben hep sustum artik bu bambaşka bir boyut
(1,610 puan) tarafından
Susmayacaktın en baştan beri
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Kuru iftirami atiyo yoksa gerçekten eşyaları kayboluyomu canim kayboluyosa sen almıyorsan evine giren biri alıyodur  gerçekten boyle birsey varsa kimin aldığını bulmaya çalış ispat edersen aklanmış olursun yada  gitme bir süre bakalım yine olacakmı yoksa konuşmak ne işe yarayacak anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna aź boşa yorma kensini
tarafından
Evde o yokken bi geliyormuş kapı açık biri gelip eşyalarını almış eve yag ve kan sürüyormuş bunu yapan benmisim sebeb tabak altliklarim var pembe onunmus gözüyle görmüş halbuki benim yani onunkini benzer
0 oy
(315 puan) tarafından
Asla susma yarın öbür gün çocuklarına da aynı iftirayı atar artık onların yanında seni kötüler çocuklarınla ilişkin bozulur en iyisi uzak olsun hiç birşey imtihan diyip geçiştirilemez bir ömür boyu
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Sen 3vine gittikçe yuzsuzluk yapmış olucaksin esinin karıma nasıl bu iftirayı atıyor sun demesi gerekirken sana mı git diyor kabul etme bu ithamlsri 
tarafından
Esimin git demesi konuş susma demek susma diyor susup gitmeme yaparsan ne anlamı kalcak diyor git konuş içini dök diyor
0 oy
(852 puan) tarafından
Bunu dediğim için Allah beni affetsin belkide bu yorumu görenler bana kızıp linç girişimi yapacaklar ama;bu tarz kaynana postlarini görüp bazen diyorum ki iyikj kaynanam yok ...
tarafından
Yok bence de iyiki yok ben evlendim evleni eşimle kaynanam harici kavgamız olmadı hep kaynanamin yaptıklarını unutmadim sürekli dillendirdim buda benim sinirlerimin bozulmasına sebeb oldu
0 oy
(48,690 puan) tarafından
beni hirsiz tutan cocugumu sevmesede olur onlarin sevgisine ihtiyaci yok 
tarafından
Sevgi değil canm mesela inan değil esimde travma olmuş sanırım.bu ayrımcılık olayi
(48,690 puan) tarafından
o ayrimclik hep oluyo biz kus olmadigimiz halde ananem dayimin çocuklarını tutardi ☺️
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Eşini dinle git adam şekilli konuş yoksa herkes seni hırsız sanacak 
0 oy
(1,383 puan) tarafından
Ee sende deki madem ben çalıyorum bundan sonra evine gelmem ama yine de birseyin kaybolursa seni Allaha havale ediyorum  
tarafından
Iste esimde git böyle konuş diyor tepkisiz kalma diyor

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 455 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde 123melek (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 240 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 520 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu