0 oy
1,116 göst.
Aile kategorisinde (312 puan) tarafından
iyi günler kızlar, uzun zamandır eşim yurtdışına taşınmak istiyorum diyodu kızım doğduğundan beri dahada acele etmeye başladı pasaport çıkarttık bize, eylul veya ekim gibi gidecegimizi söyledi Amerikaya, evelnemeden öncede orada çalıştı eşim bana gitmek istiyormusun diye sormadi ben istemedigimi dile getirsemde orada şöyle böyle diye burası ile kıyaslama yapmaya başlıyor, simdi ya gideceğiz yada ben kızımı alıp gideceğim kızım burada buradaki düşüncelerle büyümeyecek buranın erkeği ile evlenmeyecek mal gibi bakılmayacak birini sevmedi diye öldürülmeyecek falan bir sürü şeyler söyleyip senaryo kurup paranoyak oldu benim annem hasta onu bırakıp kardeşlerimi bırakıp gitmek istemiyorum orada hic kimseyi tanımıyorum çok karanlık bir konu benim için ne yapacağım siz yerimde olsanız ne yaparsıniz ...?!

47 Cevaplar

+10 oy
(6,671 puan) tarafından
Giderdim ne var burda insanlar sefil halde yediğimiz sebzeye birikim yaor olduk bırak ete
-Reklam-
+6 oy
(1,094 puan) tarafından
Koşa koşa giderimm burda yakında kıtlık olur gör bak rezil olmusuz maaşı 10 günde bitiriyoruz kalan 20 gün borç 
+4 oy
(572 puan) tarafından
Suan yerinde olmayi o kadar isterdimki 
+2 oy
(803 puan) tarafından
Valla büyük konusmiyim ama ben vatanım olmayan bir yerde,ezan olmayan,bayramlarımızin olmadığı yabancı bir ülkede yaşayamam illede vatanım, toprağım
+1 oy
(588 puan) tarafından
Git tabi ya en azından evlatlarını daha iyi koşullarda büyütürsün. Ay sonu nasıl gelecek diye düşünmekten öldük resmen.
+1 oy
(44,696 puan) tarafından
Ulkemi hiç bı ülkeye değişmem..gitmek istemezdim annemden babamdan uzaktata yapamam ben burda hem mutlu bı  evliliğim var şükür Allah'ıma hemde aileme yakinim  ee daha ne isterim istemem ben taşınmak felan esimide ikna ederim bu duruma
(312 puan) tarafından
Katiliyorum size eşimde çok iyi bi insan aslında ama tek bu konuda karşı çıkma güzel bir hayat için kızım için dedi ikna olacak gibi değil.
+1 oy
(48,695 puan) tarafından
ben mahalle degistiremiyorum ulke hic degistiremem dilini bilmedigim yerde yasayamam
(119,343 puan) tarafından
hayattaki şansin
(48,695 puan) tarafından
insallah kendi evimi almak nasip olur oda buralardan olur☺️
vay bee
(48,695 puan) tarafından
amin denir vay be degil☺️
aamiinnnnn
0 oy
ben aşik olup geldim zaten
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ben de gittim. Cocuklarimin daha guzel bir ulkede daha ozgur ve esit buyumesi icin.
(4,134 puan) tarafından
Cano suryeden gelen mülteci Doktor 0dan başliyo ukrainadan gelen mülteci ögrenci .Doktor oluyo nasil bi eşitlik bu???
(4,134 puan) tarafından
Burda dogan cocuklara kireş yeri yok ukrainadan Gelen mültecilere yer var eşitmi bu?
(11,217 puan) tarafından
burda boyle birsey yok esitlikten kastim.kadin erkek die ayrim yapilmiyan hatta kadinin ve cocugun cok degerli oldugu bir yer. isvec bu konuda bir cok ulkeyi sollar .
(912 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın çok doğru
0 oy
(909 puan) tarafından
Bizde gitmek istiyoruz evet ülkemiz hiç bir yere benzemez ama en azından iyi şartlarda büyür çocuklar. 
0 oy
(7,197 puan) tarafından
İlle de vatanım... Hiç kimse için anamı bırakmak istemezdim ama büyük konuşmak istemiyorum hayat ne getirir bilemem
0 oy
tarafından
Annene geçmiş olsun. Ama kocan çok haklı. Yerinde olsam giderdim. İlerde pişman olmazsın ins.
0 oy
(315 puan) tarafından

Bence hiç düşünmeyin sizden heryerde Türksünüz kültürümüzü heryerde sürdürüyoruz kızınızın geleceği için çok mantıklı 

Yurtdışında yaşayan biri olarak söylüyorum ilk 1 2 yıl insan zorlanıyor sonra alışıyor evet maneviyat aynı olmuyor ama yaşam standartları çok fark ediyor
(11,217 puan) tarafından
sen koredeydin dimi :)
(315 puan) tarafından
Evet:)
(11,217 puan) tarafından
nasil orasi orda hayat avrupada ki gibi mi merak ediorum kore ve japonyayi :)
(315 puan) tarafından
Avrupa'da yaşamadığım için kıyaslayamam ama çok şükür güzel tabi heryer gibi avantajlı avantajsiz durumları var birkaç yıl önce Türk ürünü yada Türklerindir pek yaygın değildi ama son zamanlarda hem Türkler çok hemde artik Türk ürünlerini rahatlıkla buluyoruz
0 oy
(1,059 puan) tarafından
Valla ne diyeyim bilemedim. Donmemek adine mi gidiyosunuz yoksa bi kac aylik mi?

Annene gecmis olsun bu arada bende annem diyip tutturanlardanim
(312 puan) tarafından
Dönmeyeceğiz arada ailene gelirsin demişti ama ilerde ne olur bilemeyeceğim ama ben burayi hic bir yere degismem hep aklım burada kalacak.
(1,059 puan) tarafından
Burda sefil yasamaktansa valla git derim. Annene kardeslerine bi yardimda et derim
0 oy
(272 puan) tarafından
Ben yurt disinda yasiyorum burayi türkiyedeki gecim meselesiyle karsilastirdigimiz zaman insanlar hayretle dinliyo beni. VATAN sevgisi cok baska amenna kim ister gurbetlik ceksin ama konu gecim derdi cocuklarinin gelecegi olunca katlaniyosun
0 oy
tarafından
Burda sefillik yaşayacağına git kızına güzel bir gelecek hazırla
0 oy
tarafından
Benden önce anam babam kardeşim kızım git der. Bazen fırsatları iyi değerlendirmek gerekiyor. 
0 oy
(966 puan) tarafından
Seni anlıyorum cnm.ama ülkenin yeni nesli çok kötü yetişiyor.egitimci olarak tavsiyem git.tatillerde gelirsiniz.
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Annenin hastalığı konusu olmasa koşarak git derdim. Onun ne boyutta olduğunu bilmediğim için yorum yapamam.
0 oy
(628 puan) tarafından
Evet annen konusunda sana hak veriyorum ama genel olarak eşin o kadar haklı ki. Eğer annene göz kulak olacak kardeşin varsa hiç düşünme git. Çocuklarının geleceği için git.eşine helal olsun ülkenin gerçeklerini ne güzel görüyor onun için kolay mı sanıyorsun vatanını bırakıp gitmeyi ama o evlatlarının geleceğini düşünüyor. Keşke can'ım ülkemi bu hale getirmeselerdi bu hale getirenlere destek olanlarla birlikte bir gün hepsi hesap verecek inş.
(312 puan) tarafından
Evet, bende her yerde her türlü cinayet var diyorum bana verdigi cevapta "o cinayete cezada var" dedi ben bi cevap veremedim maalesef haklısıniz.

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 650 göst.
25 Kasım 2021 Aile kategorisinde Lillte garden (539 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 95 göst.
15 Nisan 2024 Aile kategorisinde Balpetek_56 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 173 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 222 göst.