0 oy
231 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Ya şu son iki aydır o kadar yoruldum ki hem psikolojik hem fiziksel.. Babam hastalandı hastanede 10 gün yatması gerekti annem refakatçi olarak kaldı bende 2 küçük çocukla 10 gün 3 erkek kardeşime baktım kardeş derken hepsi koca adam en büyüğü 29 en küçüğü 18 yaşında çok zor oldu arkalarını toplamak vs. Her neyse babam iyileşti döndü bende eve geçtim tam yeniden düzenimi oturttum ananem vefat etti annem orda kaldı 1 hafta ben yine iki çocukla onlara geçtim bu kez babamda vardı yani 2 çocuk 4 adama baktım artık dermanım kalmadı eve geçtim bi daha gitmem derken erkek kardeşim motor kazası yaptı ayağı altında 2 ay kalacak ve her gün arayıp gitmem için yalvarıyor çocuklarıma aşırı düşkünler onları görmeyince sıkılıyor bende gidip 2 gün daha kaldım ve kazadan iki gün önce ev tadilata girmişti birde üstüne bu dağınıklık annem sürekli arayıp yardıma gelir misin diyor 1 gün gidip yardım ettim ama çocuklarım mağdur oluyor . Aksilik 1 hafta önce babam yine rahatsızlandı hastaneye yatırdılar bana demezler mi gidip sen kal diye şaka gibi yaaa ben nasıl kalabilirim çocuklarım bensiz duramaz birine bırakmam imkansız e gidip çocukla da kalamam kafayı yedim. Eşim sagolsun ben gider kalırım bi gece dedi ve o gitti.  Az önce de annem aradı dün badana yapılmış bugün yardıma gelebilir misin dedi şok oldum ya ben o haldeki bj eve bu çocuklarla gidip nasıl temizlik yapicam tek kız olduğum için bütün sorumluluk bende olması gerekiyormuş gibi davranıyorlar artık çok bunaldım üstelik evlerimizde çok uzak metroyla 1 saatlik mesafe de git gel aşırı yoruldum yaaa nolur bi akıl verin artık ne diyipte reddeyim ben bunları beni bitirdiler artık yaa. 

8 Cevaplar

+1 oy
(3,551 puan) tarafından
Ben giderdim yine de canım. 
(1,787 puan) tarafından
Artık hiç içimden gelmiyor bende çok zor dönemler atlattım ama annem çocuklarını kocasını bırakıp gelmedi ben neden bu kadar fedakarlık yapayım haksızlık olduğunu düşünüyorum artık
(3,551 puan) tarafından
Nerdeyse buradaki çoğunun annesi öyle emin ol. Yine de adı anne işte. Sen çocuklarını büyütürken nası zorluk çekiyorsan oda sizleri büyütürken öyle zorluk çekti.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ayyyy bune kız okurken yruldum essek kadar adamlar sen niye kocanı bırakıp gidiyonki
(1,787 puan) tarafından
İse gittikten sonra çamaşırlarını yıkamak toplamak katlamak için bulaşıkları yıkayıp yemek yapmak için annem çok rahat yetisridi 1 bardak su içseler bardağı makinaya koyamazlar o derece
0 oy
(13,866 puan) tarafından
Sen öyle aliştirmişsin. El kadar çocuk değiller gidip nelerine baktin. Ben olsam gitmezdim. Birde baban hastanedeyken niye erkek kardeşlerinden biri gidip bakmadiki. Yani sen yada kocanin gitmesi saçma. Oğullarindan biri gidip bakmasi gerekirdi bence. 
(1,787 puan) tarafından
İşte gel de anlat bisey söyleyince biz kötü oluyoruz neymiş efendim işleri yogunmus.... bahane işte
0 oy
(315 puan) tarafından
Çoccuklarım rahatsız diye yada başka birşekilde bahane uydur birkaç kez istediklerini alamayınca umudu keserler

Tek kız çocuksun tamam da asıl daha fazla sana düşkün olup yorulmadı istememeleri lazım eşinde demek ki anlayışlı ses etmiyor ama ilerde eşinle bile sorun olabilir bu durum hem sende rahat edemiyorsun o yüzden yavaştan aile  ilişkiysine mesafe koy 
(1,787 puan) tarafından
Hiç tek kız olmanın ayrıcalığını yaşamadım kendi hayatımda sorunlarım olduğunda bile beni azarlayıp telefonu suratıma kapatırlar hiç sahip çıkmazlardi hep tek başıma aştım her zorluğu. Şimdi benden fedakarlık bekliyorlar şaka gibi
(315 puan) tarafından
Kim olursa olsun aldığın değer kadar değer ver aile arkadaş hiç fark etmez sürekli almaya alıştılar mi bir kere istedikleri olmasın senden kötüsü olmaz o yüzden sen kendi yuvana çocuklarına bak boşver gitme iş yada destek yaparak iyi evlat olacaksan olmayıver
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Yani koca koca adamlar sen niye gidiyorsun bi makarna yapamayacaklar mi uniye okumaya git baska sehre desen kosa kosa giderler üstelik en buyuyu essek kadar adam babasına onun bakmasi daha mantikli degil mi damadindan önce çocuklar perisan oluyor birazda üsümus gibi anne oraya gelirsem daha kotu olur de gitme bence o boya kokusunda iki kucuk cocuk etkilenir yani
(1,787 puan) tarafından
Hiç anlayış yok hiç artık ne diyim bilmiyorum kendilerinde sıfır düşünce zaten insan hiç mi düşünmez yaa
0 oy
(473 puan) tarafından
Neden bunlar oldu ki seninle ne alakası var canım o yaşa gelmiş insanlara bakıcılık yapılır mı. Benim de 3 abim var ama iş başa düşünce senden benden iyi yemek yaparlar. Öyle çok pohpohlamayın kalksın yapsınlar çalışıyorsa da dışardan yer çok iş sanki
(473 puan) tarafından
Bu arada söylemekten çekinme annen o senin gelemem anne diyeceksin. İşim var yorgunum çocuklar yapsın öğret diyceksin.
(1,787 puan) tarafından
Bunlar bırak yemek yapmayı 1 bardak su icemezler öyle rahat yetiştirdi annem
(473 puan) tarafından
Ah analarımız. Evlenince öyle bi öğrenecekler ki el kızı benzemez anaya.
0 oy
tarafından
Bu kadar telaşın içinde tadilat boyayla fln ugrasmasalardi keşke. Evet üzücü ve zor olaylar yaşamışlar ama çocuklar ve senin için de çok zor. Sen anlatırken ben bile yoruldum. Durumları iyiyse temizlik için yardıma biri gelsin . Olduğu kadar artık. Ayrıca hepsi kocaman adam sayılır niye babanla annrn hastaneyken uzun gidip kaldin ki. Bir makarna yumurta da yaparlar heralde. Alışmışlar bunlar öğrensinler annene de yazık. 
tarafından
Temizliğe flnda yardım etsinler bir zahmet. Erkek kuvvetiyle hemen biter. Gelmicem de
0 oy
(571 puan) tarafından
Ailen sonuçta inslah hepsi biran önce geçer havanda iglesir gitmek zorunda kalmazsin 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 244 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 198 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Gamzeli_1 (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 349 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Semrak (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 268 göst.