0 oy
244 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
tarafından kapalı
Ya şu son iki aydır o kadar yoruldum ki hem psikolojik hem fiziksel.. Babam hastalandı hastanede 10 gün yatması gerekti annem refakatçi olarak kaldı bende 2 küçük çocukla 10 gün 3 erkek kardeşime baktım kardeş derken hepsi koca adam en büyüğü 29 en küçüğü 18 yaşında çok zor oldu arkalarını toplamak vs. Her neyse babam iyileşti döndü bende eve geçtim tam yeniden düzenimi oturttum ananem vefat etti annem orda kaldı 1 hafta ben yine iki çocukla onlara geçtim bu kez babamda vardı yani 2 çocuk 4 adama baktım artık dermanım kalmadı eve geçtim bi daha gitmem derken erkek kardeşim motor kazası yaptı ayağı altında 2 ay kalacak ve her gün arayıp gitmem için yalvarıyor çocuklarıma aşırı düşkünler onları görmeyince sıkılıyor bende gidip 2 gün daha kaldım ve kazadan iki gün önce ev tadilata girmişti birde üstüne bu dağınıklık annem sürekli arayıp yardıma gelir misin diyor 1 gün gidip yardım ettim ama çocuklarım mağdur oluyor . Aksilik 1 hafta önce babam yine rahatsızlandı hastaneye yatırdılar bana demezler mi gidip sen kal diye şaka gibi yaaa ben nasıl kalabilirim çocuklarım bensiz duramaz birine bırakmam imkansız e gidip çocukla da kalamam kafayı yedim. Eşim sagolsun ben gider kalırım bi gece dedi ve o gitti.  Az önce de annem aradı dün badana yapılmış bugün yardıma gelebilir misin dedi şok oldum ya ben o haldeki bj eve bu çocuklarla gidip nasıl temizlik yapicam tek kız olduğum için bütün sorumluluk bende olması gerekiyormuş gibi davranıyorlar artık çok bunaldım üstelik evlerimizde çok uzak metroyla 1 saatlik mesafe de git gel aşırı yoruldum yaaa nolur bi akıl verin artık ne diyipte reddeyim ben bunları beni bitirdiler artık yaa. 
notu ile kapatıldı: Aynı sorunun tekrar tekrar paylaşılması yasaktır. Sorunuzu paylaşatıktan sonra cevaplanması için beklemeniz gerekmektedir.

9 Cevaplar

+1 oy
(82 puan) tarafından
Gelemem deyin. Yani gidebilecek durumda değilseniz gidemezsiniz zaten. Kardeşlerinizin bakılacak neyi var? 2 yumurta kırıp yesinler. Siz her çağırıldığında giderseniz onlarda sizi hep çağırırlar. Anne babaya yardım konusunda bir şey diyemem elinizden geliyorsa yardım edinde kocaman kardeşlerinizde kendisini idare etsin bir zahmet 
-Reklam-
0 oy
(1,410 puan) tarafından
Senin evli olduğunu hatırlatmak lazım artık bu ne böyle evlenseler baba olacak yaşta hepsi onalara bakmanı anlayamadım boya kokusu çok ağır olur çocukları rahatsız eder çocukları bahane ederek reddet bence ya da hastayım falan de bi bahane uydur misafirim gelecek de ne biliyim aklıma başka bişey gelmedi 
0 oy
(587 puan) tarafından
Bu artık yardım değil suistimal olmuş bence söyleyin direk rest çekebilir ama yapacak bir şey yok sonunda siz hastalanacaksiniz! Çocuklarınıza eşiniz bakmak zorunda kalır. Ayrıca katdesleriniz de afedersin essek kadarlar idare etsinler 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Bu geçici Bi süreç diye düşünüyorum ne bileyim ben olsam giderdim. Evet çocukların düzeni bozuluyor ama yine de annemdir giderdim. Yani baban hastanede yattığında gitmene bisey diyemem o zaman olsam gitmezdim Ha ramazan oruc tutuyorlarsa neyse de yine de dışarıdan yiyebilirler. Ama şu son badana sonrası temizlik zor oluyor onun için giderim
0 oy
(240 puan) tarafından
Aboo pes artk. Seni hizmetci diye doğurmuşlar sanki. Hem kardeşlerin kendilerine niye bakamiyo koca koca adamlar. Az seni düşünsünler bu ne be sinir oldm 
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Kiz çocuğusun diye herşey sana yüklenemez erkekler de temizlik yapar yemek yapar anneye yardım eder babanın yanında esin refakatçi kalmış erkek kardeşin de kalabilirdi bence 
0 oy
(63 puan) tarafından
Anlattıkların gayet normal şeyler, tabiiki senden yardım isteyecekler. Geçici bir süreç, zor zamanları herkesin olur. Erkek kardeşlerine sana yardım etmelerini isteyebilirsin ama yardım etmeye git bence. Ve erkek kardeşin de çocuklara baksın. Sen olmasan çok zorlanırlar. 
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Her şeyi geçtim de iki çocuklu halinle nasıl refakatçi olmanı istediler kardeşlerinden biri neden kalmadı 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Diğer erkek kardeşlerin yardım etsin niye sadece kızlardan bekleniyor bu işler. Sevmeye gelince erkekler işe kızlar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 232 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 199 göst.
1 gün önce Aile kategorisinde Gamzeli_1 (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 349 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Semrak (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 268 göst.