0 oy
1,145 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Son günlerde kafamda böyle şeyler dolanıyor yaşadıkça günaha giriyorum sanki. Eşim beni her öfkelendiğinde dövüyor öfkelenmedigi zamanlarda da itt azarlar gibi azarlıyor üç aylık bebegim var ben bakıyorum bitek gece guhduz ben ilgileniyorum ama bana hep evde yan gelip yatıyor muamelesi yapıyor bı sen çocuk buyituyon bu dünyada diyor. Bir yıldır evliyim hamilelikte dövdü lohusa iken dövdü tedavi görecem dedi barıştık yine dövdü kulağıma tokat attı boğazımı sıktı bilincim gitmiş sırtıma vurdu nefesimi yerine getirdi sonra bacaklarima sarildi seni çok seviyorum seni artık uzmicem dedi bu olay olalı üç gün olmadı yine üzdü yine bugün bana suratima t shirt firlatti. Ben bebeğime iyi bir anne olamıyorum çok ofkelendim bağırdım bugün bebeğime. Günah değil mi meleğe bağırmak. Vicdanım sızlıyor. Eşim veteriner hekim anestezik bir ilaç vardı aldım onu siringaya çektim. Kendimi öldürmeyi düşünüyorum. Ben yaşadıkça daha çok günaha giriyorum. Daha önce de denedim yoğun bakımda yattım olmadı başaramadım ama bu kez kurtulmak istiyorum her şeyden. Ben bazen sırf ondan oldu diye çocuğumu bile bagrima basamiyorum eşimden nefret ediyorum bebegimi çok seviyorum ama bazen kafama böyle şeyler geliyor. Lütfen beni yadirgamayin veya yadirgayin baba evinde bile yerim olmadı atanamadin belesten geciniyorsun diyen bir babam oldu dövdü evlenene kadar. Evlendim evinde kaldim klima yaktı doye çok elektrik gitti niye bizde çok kalıyor demiş. Ben hiçbir yere sigamadim. Tvde bu şekilde ölen birini duyarsaniz bilin ki o benimdir. Aklım yerinde değil bana dua edin lütfen beddua etmeyin eş olacak o kişiye ve babama. Dua edin kendime geleyim ben boşlukta hissediyorum.

42 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
Bütün yorumları içim sizlayarak okudum acıya o kadar alışmışım ki burnumun direği sızladı ama aglayamadim. Haklısınız el kadar bebeğimin suçu günahı yok bana böyle davranan ona neler yaşatır bazen zorla uyutuyorum sesini yükseltiyor çocuğu korkutma diyorum çocuk uyurken ağlamaya başlıyor kendi öfkesinden ve kendinden başka kimseyi düşünmeyen bu adama ve beni hiçbir zaman sahiplenmemis aileme bırakıp gidemem. Ben onu çok seviyorum sadece gerçekten iyi hissetmiyorum fazlalık gibiyim sanki ben gitsem bütün çile bitecek gibi ama bitmiyormus çocuğum eksik buyumesin onu çok sevecem atanacam ve bu adamdan boşanacam Allah HEPİNİZDEN RAZİ OLSUN. BANA EL ŞAFİ DİLEYİN :'(
tarafından
Balım belediye nasıl imkanlar tanıyor biliyor musun ... Evine eşya erzak ... 900 bebeğine 900 kendine alır ... Bin sekiz yüz ... Hangi ilde bilmiyorum ama belediyeye bile ise alıyorlar bebeğiyle ... Ebjim kuzenim 4 çocukla belediyede çalışıyor fon bölümünde ve yanında götürüyor çocukları hepside minik minikti 3 senedir çalışıyor .... Biraz güvenin Rabbim yardım eder kimse onu zorda bırakmaz ... Ya intihar eder ya adam öldürür zaten
tarafından
İnan ben Konyadayim 3 çocuklu boşanmış komşum var valiliğe ve belediyeye git dedim kadını iş için iskur a yönlendirip yardım için sıraya almislar.  Sonra babasının evi arabası var ve çocuklara nafaka alıyor diye yardım da gelmedi. Napsin o kadın baba evinde 3 çocuğa 700 lira nafaka alıyor.imkanlar her yerde ayki değil maalesef
tarafından
Ama babasinda kalıyor diyorsun ... Ben olsam dilenirim  kapılarında yatarım  belediyenin genede muhtaç olmam o pisliği çekmem dayak en hassas noktam en en .. ve lohusayken dayak yemiş umarım aklıni toplar ve kendine gelir
tarafından
Yanlış anlaşılmasın asla kalsin çeksin demiyorum . Ama böyle durumlarda bebek küçükse ya ailen arkanda duracak yada Bi devlet işin olacak dışarısı çok  acımasız bu da Bi gerçek heryer çakal ahlaksız dolu. Yanliz Bi kadın bulunmaz nimet . Yağmurdan kaçarken dolu meselesi olmasın da . Allah babasına ailesine akıl fikir versin de onlar sahip çıksın inşallah
tarafından
Bak benim ne annem var ne babam varda yok yani .... 8 kardeşiz herkes kendi başının çaresine bakmak zorunda ... Eşimle evlendigimde ilk dediğim şeydi eğer arkam yok diye bana bir tokat atmak beni aldatmak gibi şeyler yaparsan on çocuğum olsa onunu alır sokakta yatsam genede seni çekmem dedim ... Eşim asla  ama asla ne dayak ne küfür ... Başta  gerek eğer bir tokata affediliyorsa devamı her zaman fazlasiyla gelecektir ....  Bence babasıyla konuşması gerek oturup ... Sadece bir laf ettiğini duymuş gerekirse annesi bebeğe bakar kendisi çalışır ..  iki söz yüzünden herşeye sırt dönülmez baştan beri sahip çıkmayan olsaydı anlardım ... Ama tekrar tekrar barışma söz konusu ailede bundan emin değil gelirse geri gider diyorlar arkasında duramiyorlar ... Önce kendi karar verip gitmeyi barismayi kafadan çıkarmalı inşallah okur bu mesajları
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun insan nefesi sayılı.  Eğer ömrün bitmişse ne ala bitmemisse yatalak felç vs kalmak çok daha beter. Sen neden insanlar için evladını annesiz bırakacaksın? O k.opek kocan da baban da tırnağına kurban olsun . Tek başına hayatta kalan onca anne ve evladı varken yazık sana da evladına da. Itile kakila büyüyecek hor görülecek belki senin yaşında senin durumunda olacak kimsesiz kalacak 
tarafından
Bencede cnm cok mantikli düşünmelisin boyle bir şeyi cocugun var o sana muhtaç bence bir dr. A danışmalisin
0 oy
tarafından
Yadirgamiyorum aksine çok üzüldüm canım. Bebeğin daha çok çok küçük sana ihtiyacı var. Onu öyle bir babaya bırakıp sakın kendine zarar verme. O masum meleğin bir suçu yok ne olur onun için kendi canına kıyma. 

Allah eşine de babana da merhamet versin.

İdare edebilirsen biraz daha idare et sonra bebeğini al git o evden en azından kadın sığınma evine falan gidersin canım. Ama lütfen şuan ölmeyi aklından çıkar
0 oy
(850 puan) tarafından
Güzel kardeşim evet kendinde değilsin şu an lütfen sakinleşmeye çalış..hiç kolay değil yaşadıkların ama 3 aylık bir evladın var, sen o şartlarda ona elinden geldiğince annelik ediyorsun..herşeyin bir çaresi vardır..lütfen bir sakin ol, konuşalım ne yapabilirsin ne yapabiliriz :(
0 oy
(4,390 puan) tarafından
Allah hayırlı kapılar açsın. şeytanın doldurusu tamamen. öyle bir işe kalkışırsanız hem bu dünyadan hem öbür dünyadan nasibiniz kesilir çok çok pişman olursunuz ve geri dönüşü bile olmayacak. sakın kanmayın. 
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Canım ya senin psikolojin bozulmş el kadar bebenin ne suçu var melek o senin canın kanın o adamın hırsını ondan çıkarma lütfen sende kendine gel yarın bu ne cahilikti yaptım diceksin sen gittin diyelm senden iyi kim bakcak o yavruya rabbim sana hayırlı kapılar açsın inş hadi kalk silkelen bebişine sımsıkı sarıl
0 oy
tarafından
Nolursun yapma çok üzüldüm o şerefsizz haysiyetsiz insan müsveddesini boşa kurtul ondan ailenin evine de dönmek zorunda değilsin çık müge anliya Esra Erol'a sana birsuru yardımcı olacak insan çıkar yemin ederim nolursun yapma okuyunca ağladım çok üzüldüm o bebeğe kendine sahip çık senin için çok çok dua edeceğim ama nolursun ordan kaç kurtul
0 oy
(133 puan) tarafından
Bence kolay olan kafanız daki bu düşünceler. Oysa eminim ki silkelenip Bismillahirrahmanirrahim deyip yeniden bir hayata başlarsanız o bebeğin çok güçlü bir annesi olacak. Onun günahı yok babasını seçemezdi o yavruya bu hayatı reva görmeyin. Çok güçlü bir kadın olduğunuza eminim ben başarabilirsiniz eşinize, babanıza rağmen yapabilirsiniz. Allah'ın izniyle Rabbim yar ve yardımcınız olsun..
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Yapma kuzu yazik günah degil mi al bebegini siginma evine git gerekirse ama o bebegi annesiz bu kadar kötü bi dünyada nasil yalniz birakicaksin gercekten icin el verecekmi ya birisi cikip kötü bisey yapsa kahrolmazmisin al bebegini bas bağrina gerekiyorsa git siginma evinde kal ama kuzunu bırakma
0 oy
(2,137 puan) tarafından
Asla yadırgamaya hakkımız yok canım.

İyi şeylere yasamiyosun eşin belliki ruh hastası babanda sadece isim olarak var ve kendini yalnız hissediyorsun.

Sana bunları yapan baban ve kocan senin bebeğine mi sahip çıkacak sanıyorsun.Kendi yaşadığın hayatı kendi bebeğinin yaşamasını istemezsin öyle değil mi.

O yüzden lütfen psikolojik destek al ve bir an önce o kocadan kurtul.

Kendine de zarar verme düşüncesini sök at kafandan.
0 oy
(2,464 puan) tarafından
Polise git sığınma evine git yeterki saçmalama lütfen
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Canım yaşasıkların gerçekten çok zor şeyler herkesin kolay kolay kaldırabileceği şeyler değil ama sen canına kıyıp bu eziyetten kurtulmayı düşünürken evladını bu ateşin içinde bırakıp gideceksin senin yaşadıklarını o yaşayacak ama sen olursan onu koruyup kollayabilirsin sen destek olursun oda sana destek olur bana evine gidemiyorsan sığınma evine git boşa bu adamı işde bulursun çocuğunada bakarsın evladını bu hayatta tek başına bırakma 
0 oy
(803 puan) tarafından
Canım bak,biraz sabret az bebeğini büyüt o senin parcan çünkü bence çocuk annenindir.bebek biraz büyüsün sen o ara gizlice biraz kenar üç beş bişeyler at bebek kreslik yaşa gelince 2-3 yaşına falan basarsın o itin gotüne tekmeyi sonra hayatına bakarsın daha yaşım çok genç bir pislik için ölmeye değmez,çocuğun buyunce en iyi arkadaşın o olacak ve koluna takıp gezip güldüğün günler gelecek sabret sadece inan bunları yaşayan tek kadın sen değilsin güzelim.
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Sana kıyamam  Allah bildiği gibi yapsın o eşini bak beddua etmedim asla yadirgamam  ama bildgm bişey var intihar eden birini bilyrm sana sadece şöyle dym  3 çocuğu kaldı babaları giiti o çocukların boynu bükük kaldı gozlerindeki ışık söndü. Senin bebeğin cok çok küçük onun için yaşa lütfen onun için tutun hayata kime bırakıyorsun onu soddete meillii babaya mi exikleyen dedeye mi kime bırakıyorsun eşin senin yasini mi tutacak valaha evlenir çocukta ellerde kalır sarıl bebeğine sabır dile Allah'tan bebeğinin sana ihtiyacı var kokuna sesine nefesine lütfen lütfen sarıl hayata. Hatta Diyarbakır'da yaşıyorsan seninle arkadaşta olabilirim yeterki öyle şeyler dusjnme,;(((
0 oy
tarafından
Eşin narsist biri piskalojik sorunları da  var düzelecek diye bekleme ömrün böyle geçer bosnamazsan kendini öldürmeyi dusunuyorsan sadeca kendine yapmış olursun çeken kişide sen olursun bebeğin bir şekilde buyur ama oda mutsuz eksik buyur unutma 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Oh gelin dunyaya bir çocuk getirin sonra da ölün gidin o çocuk da sizin kaderinizi yaşasın oh ne rahat her çıkmaza düştüğünde insan intihar etse oooo bence sen kendini öldürmeyi düşüneceğine o kocan olacak caniyi terket al çocuğunu karakola git emin ol en azından yasarsiniz
0 oy
(6,725 puan) tarafından
Allah'ım ıslah etsin böyle insanları. ☹️ Yavrunun ne sucu var canim sen gidersen ona kim bakacak sensiz ne yapacak ☹️onu düşün. Allah'ım icine ferahlık versin inşaallah sıkıntılarindan kurtulursun
0 oy
tarafından
Canım kadın sığınmaya git al çocuğunu da
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bebeğini de al kadın sığınma evine git canım. Sen ölünce bebeğin ne olacak o meleği kimlerin eline bırakacaksın öyle düşün.
0 oy
tarafından
SAKIN OYLE BIR SEY YAPMA O BEBEGI ANNESIZ BIRAKMA 

etrafımda annesiz cocuk var inanki onları gördükçe ağlıyorum o kadar bakimsizlar, o kadar sevgiye muhtaçlar ki sen bebeğinin böyle olmasını ister misin kirli ac sefil yaşamasını ister misin bir daha ki dünyada onun hakkını veremezsin ! Sakin düşünme ölümden baska herseyin çaresi var 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 310 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
72 cevap 1,414 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 185 göst.
0 oy
14 cevap 353 göst.
18 Şubat 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu