0 oy
161 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından
Oğlum 3.5 yaşında çatışma demeyeimde sürekli dışarıda beni perişan ediyor qrtik yoruldum şimdi parktan geliyoruz yanliz olduğu için başka çocuklarla oynamak istiyor bir kız çocuğu oynamak istemedi benim oğlum öyle ısrar ediyorki anlatiyorum anlamıyor annem gel birlikte kayalim diyorum hayir diyor kızda özellikle istemiyorum diyor en son çocuğun dedesi benim oğluma kizinca bende aldım kucağıma arabasına bildirmeye çalışırken benim oğlum başımı açtı bende kızdım sonra oturdum kaldırıma ağladım ben ağladım bu sefer oğlum sustu bir sürü laf ettim şimdide geldik evde uyudu üzüntüden bende kahroluyorum ben iyi bir anne değilim biliyorum ama ne yapayım bazen diyeom vereyim babasına yada yurda baş edemiyorum artık dinlemiyor hergun aynı birde kendime bir çorap almam ama herseyi oğluma alıyorum daha dün akşam oyun alanına götürdüm istediği oyuncağı aldim sonra eve geldi gece 2 kadar aldığımız ışıklı ayakkabıyı giydi neyse bende bekledim uykusu gelsin diye bugünde öyle annem diyorum ısrar etme oynamak istemiyor karnı ağlıyormuş diyorum yok yarım saatten fazla ısrar etti artık coglik atacaktım tansiyon var bende birde başım dönmeye başladı üzüntüden parkta uzun oldu kusura bakmayın ama konuşacak kimsem yok içimi dökmek istedim

10 Cevaplar

0 oy
(1,535 puan) tarafından
O sıra sakin olmak çok güç oluyor ama yapacak bisey yok gösterdiğimiz her sabır bize mükafat olarak geri döner umarım 
(492 puan) tarafından
Bilmiyorum ya o kadar agladimki hıçkıra hıçkıra herkes bana baktı yoruldum artik
(1,535 puan) tarafından
Anlıyorum inan çoğu annede böyle zor cocuk yetiştirmek sabır işi
-Reklam-
0 oy
(242 puan) tarafından
Ne olursa olsun yurda vermek nedir bacim
(492 puan) tarafından
Veremem zaten ama çok üzgünüm beni rezil ediyor yollarda saldiriyor
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Bu yaşlar inat yaşları. Her şey onların istediği gibi olsun istiyorlar. Her istediğini yaparak otoriteni de kaybetmişsin. Sen iyi bir annesin. Kendini böyle yargılama. Kendini yıpratmaktan başka bişey yapamazsın böyle 
(492 puan) tarafından
Üzüntüden hasta oldum tansiyon ilacı kullanıyorum bazen kimse yok ben düşsem kalsam bakacak.kimse yok tel başıma diyorum çok yoruldum inanki
(4,970 puan) tarafından
İşte sadece kendine zarar verip çocuğunu da üzüyorsun. Online otorite eğitimleri var bence katılman çok faydalı olur. ben Nurullah Alınak'ın eğitimine katılmıştım. İnan otoriteyi kurunca her şey daha kolay oluyor. Otorite dediğim her şeye hayır demek, despot olmak değil biliyorsun. Sınırları sağlıklı bir şekilde çizersen ikiniz de daha az yıpranırsınız
0 oy
(8,782 puan) tarafından
Asıl böyle düşündüğün için kötü anne oluyorsun ne demek babasına vereyim yurda vereyim her cocugun belli başlı dönemleri olur buda o dönemlerden geçiyor madem laf dinlemiyor o zaman ceza olarak parka oraya buraya goturmeyecegini anlatmalisin kararlı tutumlarinla yola gelecektir 
(492 puan) tarafından
İnşallah inşallah yola gelir şimdi uyuyor uyansın sarilcam oda çok üzüldü
(8,782 puan) tarafından
Bi anlık öfkeyle ağzından çıktı farkindayim fakat bidaha böyle şeyler düşünme Allah korusun başına gelir bazen düşüncelerimiz evrene olumlu olarak gider
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Allah sabir versin canim zor, benimki 2 yaşında bana beni dinliyor büyüdükçe daha zor olacak ama canları sagoldun 
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Çocukların yaş sendromları oluyor belirli sürelerde atakları oluyor o zaman her kes çocuğunu yurda versin böyle bir şey mi var. Neden iyi bir anne değilim biliyorum dedin ki, anlattığın kadarı ile gayet iyi bir annesin ( babası ve yurda verme düşüncesi haricinde)

Hemen hemen bütün çocuklar böyle maalesef biz onların anne ve babaları olarak üzerimize düşeni yapmak ve sabırlı olmak zorunda yız. 

Hangimizin çocuğu dört dörtlük söz dinleyen uslu paylaşımcı ki 
(492 puan) tarafından
Ah ah ben saha kafamı toplayamadim oturdum ağladım sokakta öyle üzdüki beni evdeyim hala ağlıyorum çok hassasım bende bu ara
(5,575 puan) tarafından
Allah sabır versin inşallah geçici bir süreç böyle düşün sürekli ben bu şekilde üstesinden geliyorum

Kendi kendime, geçicek büyüyecek bu günleri gülerek anlatıcam ona beraber gülüp eğlencez diye hayal ediyorum sakinleşiyorum Bi nebze

Sende dene istersen anne olmak çok zor çok ama çok zor ve bir o kadarda muhteşem bir şey rabbim hakkıyla yapmayı nasip etsin inşallah yardımcımız olsun
0 oy
(809 puan) tarafından
Yurt yerine ya kreş yada oyun gurupları var onlara verebilirsiniz. 

Yurt inşallah çocuk esirgeme yurdu değildir. 3.5 yaş için başka yurt gelmiyor aklıma 
(492 puan) tarafından
Üzüntüden öyle yazdım zaten vermem veremem benim ondan başka kimsem yokki o benim ciğerim krese başlayacak bayram sonu inşallah ama ben çok tükendim
0 oy
(4,651 puan) tarafından

Ağlama diyormuş ama benim de sinirlerim bosalsiginda.ağlayasım geliyor ve ağladım da . Zaman zaman çok agresif oluyorlar yapma dediğin şeyi gözünün içine baka baka yapıyorlar. Asla söz dinlemiyorlar 2 yaşında benim oğlum da. 

Kötü anne değilsin. Maalesef bütün çocuklar böyle.ya huyu suyu değişiyor ya karakteri öyle oluyor.  Velhasıl büyük sabır işi annelik. 
(492 puan) tarafından
Evet canım ben tükendim galiba artik
0 oy
(532 puan) tarafından
Canım öncelikle Allah sabır verdin bende de var bir tane aynı böyle benim ki kız seni çok iyi anlıyorum.Ben kızımın fikirlerne de önem verip öle karar veriyordum onunla alakalı ieylere çok büyük hata etmişşm karateri de inatçı dinlemiyordu dediğin gibi perişan ediyordu beni.Şimdi ona iki seçenek sunuyorum kurallar koydum ve uymasını sağlıyorum inan ki biraz daha iyi zamanla tamamen düzelecek inşallah böyle istikrarlı olursam.Sana da tavsiye ederim çok fazla söz hakkı verme seçenek sun.Benim ki gelmezse kendin mi gelmeknistersin annen mi seni alsın kozım seç birini diyorum tabi normal bir ses tonuyla kararlı bir şekilde.Hiçbirini smezse kızım son kez soruyorum yoksa ben seçiçem diyip alıyorum.Kısacası iki seçeneği oluyor ama sonuçu aynı ya da benim istediğim ve nizama geliyor bir iki yaptıktan sonra tavsiye ederim muhakkak dene.Şimdiden böyle yaparlarsa ileride nasıl önünü alıcaz bunların biraz dik durmak lazım.Benim kızın da Temmuz da 4 yaşı biticek
(492 puan) tarafından
Bende öyleyim canım benim gerçekten seçenek sunuyorum ama o kadar ısrar ediyorki kızın kolundan tutup asilinca dedesi kizdi o kızınca bende aldim kucağıma artık bazen dayanamıyorum bazen unutuyorum onun bir çocuk olduğunu bendede hata var biliyorum ama bugün çok üzüldüm
(532 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım dediğin gibi çoçuk bu sınırları yok o yüzden bu sınırları biz belirlemeliyiz.Benim kızım otobüslerde demirlere tırmannıyordu hareket ederken yürümek istiyordu ve kesinlikle dinlemiyordu kaç kere otobüs şoförü bile uyardı sonra öfkelenip kızıyordum iyice, ondan sonra birax dinliyordu.Dedim ki kendi kendime ;yeter artık ,ne yapabilrim,nasıl olacak nerde yanlış yapıyorum.Seçenek sundum burda koltukta mı oturmak istersin yoksa annein kucağında mı.kaltığı an ya da seçmezse ben seçiyorum o zaman kızım diyip,kucağıma oturttum ve sıkıca tuttum çok ağladı otobüsü yıktı kaçkere ,geri adım atmadım hiçbirinde.şimdi alıştı ikisinden birini kendi seçiyor ama zamanında çook ağladı.Kısacası kararlı olmak ve sınırları çizmen gerek.Ben olsam oğlum yanlız bir şekilde burda oynamak mı istersin yoksa eve gitmeyi tercih edersin.tabi ki kararlı ve sakin bir şekilde.Tehditvari vs olmayacak.öncesinde uyarmadan alıp giderden ceza oluyor ama öncesinde böyle seçenek yaparsan kendi tercihi oluyor ve sonucunu da kabullenmek zorunda.Birkaç sefer denesen o da öğrenir.Yalnız oynamıyorsa eve gitmeyi tercih ediyorsun diyip alıp götüreceksin ağlarsa yanında olup sarılacaksın ama taviz vermek yok eve sakinleşmesine yardım cı ol sarıl konuş senin tercihindi vs diyip.
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Herkesin başına geliyor böyle şeyler yurda vereyim demek çok saçma. Bazen bende kızıyorum bunaliyorum naparsam yapayım mutlu olmuyorlar diye ama et tırnaktan ayrılmaz yani 
(492 puan) tarafından
Ayrılmaz tabiki ben ne yaşıyorum onun için yanimda olsun diye 3.5 senedir ben onun bunun verdiklerini giyerim ama oğluma her istediğini yapmaya çalışırım ama bugün ben cok üzüldüm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 349 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 181 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 239 göst.