0 oy
380 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba anneler. Ben üniversite sok sınıf öğrencisiyim sınıf öğretmenliği okuyorum. Erkek arkadaşımla 2 yıla yakın suredir tanışıyoruz. Okul bitince hemen evlenelim istiyor. Ben atanmak istiyorum o Bursada avukat ama ben atanirsam Doğuya atanırım ve 3 yıl orada kalmam gerekir evlilik ertelenir. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bursada ailemden uzakta nasıl yaşayacağım bilmiyorum siz olsaniz ne yaparsınız 

24 Cevaplar

+1 oy
(6,252 puan) tarafından
Ben olsam önce meslek sahibi sonra evlilik düşünürüm cnm o kadar okulunu okumuşsun atandiktan sonra evlenirsin
-Reklam-
0 oy
(368 puan) tarafından
Yerinde olsam koluma altını takıp evlenirim , koca kolay bulunurda kolda bilezik kolay bulunmaz hele ki o kadar okumuşsam 
(1 puan) tarafından
Atanmakta kolay degilki bi yandan ders çalışıyorum bi yandan da yüzükle gorusmeye geliyor kafam karışıyor  beklemek de istemiyor napicam bilmiyorum
(368 puan) tarafından
Elbette kolay degil ama beklemek istemiyorsa da salcan bacım , hadi salamadın atandın mecbur 3 sene ayrı olucaksın nice mecburiyetten ayrı şehirde kalan çiftler var.
Sadece sen olmayacaksın bu zorlugu yaşayan yapıcak bişeyde yok
0 oy
(2,537 puan) tarafından

Bu soruyu sormak için mi buldunuz bu uygulamayı :P

Hem doğuya atanınca da uzak olmayacak mısınız?

0 oy
(11,217 puan) tarafından
ailen.ne4de ki. bursa dan aileye gitmek o kadar zor mu
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Bence atan o avukatsa senin şehrine gelsin zor olmaz 
(1 puan) tarafından
Onun ofisi bursada olduğu için çevresini orada yapmış o yuzden gelmek istemiyor
0 oy
tarafından
Bence önce mesleğini al eline 
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Önce iş sonra eş :)
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Tabi bu benim için geçerli bi durum ama ben önce evlenseydim kesinlikle atanamazdım bunu hep diyorum 
(1 puan) tarafından
Evet öyle oluyormus
0 oy
tarafından
Önce meslek sonra evlilik canım.

Altın bilezigini kendin tak başkasından beklememis olursun
0 oy
tarafından
Bence okul bitsin atan herzaman evlenilir meslek sahibi her zaman olamazsin bence pisman olursun once atan kesinlikle
0 oy
tarafından
Meslek edinmeden, ayaklarının üzerinde durmadan kabul etme. Hayatının garanti altında olması evlilikten daha önemli. Çok istiyorsa o 3 yıl senin bulunduğun şehirde çalışsın. 
0 oy
(183 puan) tarafından
O kadar emek vermişsin boşa gitmesin. Erkek arkadaşın seviyorsa anlayışlı davranacaktır.
0 oy
(589 puan) tarafından
SAKIN SAKIN lütfen ben yandım sen yanma ben atamadan evlendim çok pişmanım olmuyor evlendikten sonra çocuk olunca hiç olmuyor. Hala aileme kızıyorum neden atamadan evlenmeme izin verdiniz diye ozamanlar gözüm aşktan başka bir şey görmüyordu. Ha eşimi çok seviyorum yine olsa yine onunla evlenirim ama atanmadan evlenmem
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Asla atanmadan işini almadan evlenme. Geç olsun güç olmasın
0 oy
(507 puan) tarafından
Benim çok arkadaşım var atanmayı bekleyip sonra evlilik düşünürüz diyen ama 3.4 sene beklediler olmayınca evlendiler. Tabi senin kısmetin de belki ilk zamanda atanmak vardır bilemeyiz 1 defada olsa sınava gir bekle derim 
0 oy
(6,725 puan) tarafından
Ataman olsun öyle evlen. Zaten son sınıftasin fazla birşey beklemezsiniz. Keşke bende atanip öyle evlenseydim ☺️ ama son pişmanlık fayda etmiyor
0 oy
tarafından
Evlendikten sonra bebek vs olur asla atanamazsin. Sana tavsiye eline mesleğini almadan evlenme. Gider biraz çalışırsın eş durumundan gelirsin. Ama sakın mesleğini eline almadan evlenme. Sonra burda keşke atanıp evlenseydim kocam şunu dedi, yok atanıp napcan dedi, yok hamile kaldım çalışamıyorum gibi yakınmalarını duymazsam ne olayım :)
0 oy
(267 puan) tarafından
Yıllarca atama bekleyen öğretmenler var kısmet işi biraz ama özellerde öğretmenlik yaparsın gittiğin yerlerde özel ders vb olabilir gelmesende atanamayabilirisin 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Bursa da özel okulda öğretmenlik yapabilirsin .Evlwnsen de mesleğini yapmaktan vazgeçme
0 oy
tarafından
Sende çok çalış doğuya atanma

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 389 göst.
22 Nisan 2021 Aile kategorisinde AcemiAnne05 (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 955 göst.
23 Kasım 2019 Aile kategorisinde Kübra Kayaaa (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde bglm_ftma (5,534 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 84 göst.
30 Kasım 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu

380,998 soru

11,406,099 cevap

34,944 kullanıcı

...