0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde (303 puan) tarafından
Merhabalar,

30+1 haftamdayım doğumuma 2 aylık bir süre kaldı.

Bebeğim 1.350 gr kilosu haftasına göre az deniyor.

Muz ve kaşar yememi söylediler bebeğe kaşar kilo yapar dediler doğru mu?

Kalan 2 aylık sürecimde bebeğime hangi besinler kilo yapar kızlar yardımcı olur musunuz? Kan eksikliği az birşey var bende keçiboynuzu pekmezi kullanıyorum faydası olur mu?

19 Cevaplar

+1 oy
(1,580 puan) tarafından
Bebek anne rahmine düştüğü zaman doğum kilosu %90 oranında bellidir genetik olarak, yani 3000 kilo doğacak bebeği ne yersek yiyelim 3500 yapamayız. Yine de sağlıklı beslenin, protein ağırlıklı ve kalsiyum ağırlıklı. Gerisini düşünmeyin sağlıkla gelecektir elbet. :)
(589 puan) tarafından
O kadar doğru ki ben de böyle düşünüyorum ben de eşimde yapılı insanlarız ve oğlumda 4 kilo doğdu bu gebeliğimde yiyemiyorum bir şey tek öğün zor yiyorum ona ragmen maşallahı var iri bebek dedi doktor ve genetik dedi
(1,580 puan) tarafından
Böyle zaten, bunu doktorlar da söylüyor. Benim doktorum da söyledi, internette Kağan Kocatepe'nin videosu vardı denk gelmiştim o da aynı şeyi söylüyordu.
Ben de 4850 gram doğmuşum, benim bebeğim de şuan iri ilerliyor.
-Reklam-
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Yogurt ye Ceviz muz
0 oy
(2,961 puan) tarafından
Muz kasar ceviz 
0 oy
(913 puan) tarafından
Maden suyu kabak çekirdeği ve muz yapar diye duymuştum canim
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Muz kaşar Kuruyemiş en iyi kilo yapar
0 oy
tarafından
Kilosu az değil aslında. Doktorunuz mu az dedi?
0 oy
(2,794 puan) tarafından
Muz süt yoğurt kuruyemiş yumurta et 
0 oy
tarafından
Ben Kaşar peyniri, badem, kabak çekirdeği, süt yemeye çalışıyorum. Haftada 100 gram olarak alıyor genelde. 30. Haftada 1700dü kilosu. 
0 oy
(364 puan) tarafından
Muz kaşar ceviz 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Meyve çiğ badem yoğurt kaşar siyah kuru üzüm kaşar maden suyu şifa olsun
0 oy
tarafından

Benim bildigim muz bı arkadaş bol bol muz yedi 4.100 ile doğum yapti:D

0 oy
(11,217 puan) tarafından
et :) ikinci gebeligimde en cok aserdigim kahvaltida bile yedigim oydu. sonuc kizim 4 kilo dogdu : D masallah
0 oy
(3,600 puan) tarafından
Muz  kaşar kuruyemiş ye bol bol
0 oy
(1,384 puan) tarafından
Muz kaşar peyniri evet doğru bunlar yapıyor ama erken doğum riskim var diye bebeğin gelişimi için domtor bana bi ilaç verdi 1 haftada 1 kilo aldı karnında sonra kestik hemen ilacı 
0 oy
(811 puan) tarafından

Ay ben çok yerdim muzla kaşar çok güzel kilo yapıyor internetten de bakabilirsin kilo yapan şeyler var hep ceviz mesela bide meyveyi bol ye şimdi yaz meyveleri zamanı kuruyemiş bol ye o da kilo yapıyor bebeğe sağlıkla gelsin kuzucuk :)

0 oy
(2,820 puan) tarafından
Hamileyken o kadar çol istahsdım li neredeyse hiç yemek yiyemiyordum  bol bol meyve öeuve suyu süt bol bol kuru yemiş özellikle badem fındık ceviz yiyordum bide maden suyu günde 2 tane çokta kilo kaybetmiştim ama bebeğimin kilosu iyiydi çok şükür 3 kilo 400 gr di
0 oy
(124 puan) tarafından
Valla portakal suyu diycem ben hamilelikte kilo kilo portakal yedim kilosu iyidi
0 oy
tarafından
Kaşar muz kabak çekirdeği enn çok yapanlar
0 oy
(2,145 puan) tarafından
Karpuz, kavun, sade soda, tavuk, et, balık, kuruyemis, Yumurta ve bol bol muz yiyeceksiniz. Kızım 5 kilo doğdu. Böyle beslendim. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 190 göst.
2 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 323 göst.
0 oy
8 cevap 316 göst.
17 Ocak 2019 Diğer kategorisinde Deroş (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu