0 oy
88 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
Merhaba anneler 23 aylık oğlumu emzirmeden kesmek istiyorum bu aralar tek memeye düştü acaba emzirmedigim taraftaki memede süt kesilir mi başına gelen var mı 

Emzirmeyi bıraktırma da ne gibi yollar izlediniz 

3 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
Postun uste ciksin
(12 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(57 puan) tarafından
Canım ben biraz araştırdım çocuk için en doğrusunun azaltarak bıraktırmak olduğunu söylüyorlar. Benim kızım çok düşkündü bazen 10 dakika sonra ya da yatım saat sonra emmek istediği olurdu. Sadece emerek uyurdu, gece de uyanıp ağzında tutarak uyuyordu falan. 2 yaşına girince önce azaltmaya çalıştım, sonra bir gün sabah gündüz emmesini kesmeye karar verdim. 1 ay sadece gece emzirdim. Gündüz uykusu gelince falan istiyordu çok zorlandığım zamanlar oldu. Sonra baktım ki geceyi kesmeyince gündüz istemeyi de bırakmayacak. 1 ay sonra birden gece de kesmeye karar verdim. Öncesinde birkaç sefer farklı uyutmayi denedim ama olmadı. Memeye bir şeyler sürerek ayırmayın çocukta travma olur diyorlar o yüzden onu hiç istemiyordum ama en son baktım ki başka çarem yok. Çok kötü bir şey de olsun istemedim limon sürdüm. Kızım meme ekşi oldu dedim denemek istedi 2 sefer denedi ve anne meme ekşi oldu dedi. Yaklaşık 1 hafta kadar akşam uykularından önce ve sabah uyanınca istedi ama kızım ekşi oldu unuttun mu deyince tamam diyordu. 15 gün oldu çok şükür tamamen unuttu artık. Biraz uzun oldu ama bizim hikayemiz böyle:)
(12 puan) tarafından
Limonda güzel fikirmis sirke denemistim ben ama bir kere tekrar istedi her istedikçe surdunz mu geceleri de dahil
(57 puan) tarafından
Birkaç gün istedikçe kızım ekşi oldu unuttun mu dedim tamam dedi istemedi. Birkaç gün sonra yine isteyince tekrar sürdüm. Baktım yine ekşi bir daha sürmedim. Gece de ya 1 kere uyandı ya da hiç uyanmadı o yüzden sürmeme gerek kalmadı. Eğer uyanıp illa istiyorum deseydi sürecektim
(12 puan) tarafından
Tamam sağol canim
0 oy
(119,149 puan) tarafından
emzirmedigin goguste sut azalir ve biter zamanla
(12 puan) tarafından
Teşekkür ederjm :)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 862 göst.
0 oy
6 cevap 95 göst.