+1 oy
1,648 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bu benim ikinci evliliğim ilk eşimden madde bağımlısı hırsızlık suclari yüzünden ayrıldım cezaevinde daha sonra Kayseri'ye gelin geldim eşim ve annesi geldimizden beri bana ve iki kızıma karşı oldukça iyiler anlayıslilar ama bugün eşim uyurken üç yaşındaki kızım gözüne tahta sopayla vurdu birden oda uykudan fırladı iki tokat attı yüzüne şok oldum o anda aldm kızımı yukarı çıktım uyuttum yarım saat sonra çıktı özür diledi o anki acıyla refleksle vurduğunu söyledi aşağıya kovdum kızdım sen kızıma el kaldrcak adam değilsin filan dedim sonra yemek yaptım bahçede annesiyle yedik uyanmadı gelmedi yemeğe annesi git çağır kalksn dedi gittim ben yaticam dedi zıkkım ye dedim çıktım yukarı kapıyı kitledm oda asagda annesinin evinde uyudu gece onbirden sonra ise gidiyor yukarı çıktı kapıyı çaldı açmadım gitti ne yapmam gerekiyor sizce

50 Cevaplar

+7 oy
(1,772 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Normaldir canım uyku haliyle yapmış savunmuyorum şiddeti ama öz babası da olsa aynısını yapardı belki o refleksle. Ayrıca lütfen neden evlendin kızın var di diyen arkadaşlara sanane diyip geçirmisin sanki evlenebilirmiyim diye post açmışsın da ona cevap veriyorlar 
tarafından
Haklısın canım evlenmisim sonuçta hamileyim kimse hayat standartları elverişliyken bakabiliyoken başkasının minnetini çekmez ztn yalnız yaşar hayatını niye evlendin diyenler oturduğum yerden nasıl bakicaktim o çocuklara nerden gelir saglicaktim onuda söylesinler de biliyim
(1,772 puan) tarafından
Kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez klavye başında akıl vermeye benzemiyor kimseyi takma olabilir insan cahillikle ilk evliliği hata edebilir bu demek değil ki hayata küsim ömrümün kalanını yalniz gecirim. Kimse kınamasin kimseyi Rabbım yuvana mutluluk huzur versin inşallah eşinin çocuğuna sevgisi daim olur
tarafından
Yani olay bence öz babası olup olmaması değil zaten. Çocuğa vurması bunu normalleştirmeyin lütfen yaaa:(
tarafından
Asmincim sen de çalışabilirdin canım. Hani niye evlendin demiyorum ama. Sadece gelir sağlamak için evlendiysen bu adam senin ağzını burnunu da kırsa çocuğuna da aynısını yapsa evli olmaya devam edeceksin. Gelir sağlamak için biriyle evlenmek... Neyse söylemeyeceğim aklımdan geçeni
-Reklam-
+10 oy
(572 puan) tarafından
Linc yemek istemiyorum hani 2. Evlilik falan katmiyorum ama o can acisiyla reflekse olmus olabilir insan napicagini bilmiyor bile isteye vurduğunu sanmıyorum 
tarafından
Bende çok şaşırdım normalde o kdr sakin bı yapısı varki bazen ben sinirlenip sırtına bacağına elimi vurunca kızıyor bana kendi nasip yaptı inananmadim
(572 puan) tarafından
Aranı bozma esinle inan bile isteye yapmamıştır bakma sen burdakilere
tarafından
Cok doğru. Eşinlede arani bozma yoksa sonra hem sana hem cocuguna düşman olur. Istemeyerek yaptigim hatayihergun yüzüme vurdu diye
+2 oy
(88 puan) tarafından
Gerçekten o anki acıyla ve refleksle vurmuş olabilir halinden belli eder kendini özür de dilemiş çok üzerine gitme bence normal zamanki hali nasıl
tarafından
Normalde çok düşkün onlara kendi çocuğu yok yıllardır annesiyle yasiyo aile özlemi çektiğini söylüyor gelir gelmez kızım dışarda bisikletli çocukları izliyordu hemen gitti bisiklet aldı ona tepesinden indirmiyor çocukları kızımda bu ilgiden yüz bularak bianda çarptı sopayı gözüne
(88 puan) tarafından
Burda yazılanlara çok takılma canım herkes hayat mücadelesi veriyo hayatın bi normali var en nihayetinde sırası geliyo insan kendi çocuğuna tahammül edemiyo kızının gönlünü almasını isteyebilirsin çok tepki verme ama pişman olmuşsa zaten affet uzatma aranıza huzursuzluk girmesin tabiki kötü bi durum ama normal haliyle kıyaslandığında zıtsa uyku haliyle yapmış belliki büyütme
tarafından
Pişmanım dedi ellerim kirilsaydi keşke vurmasaydm ama o acıyla naptimi bilemedim yapmamam lazımdı dedi gel biraz yürüyüşe çıkalım dedi kovdum evden kaldiramadim çok ağrıma gitti
+2 oy
(2,574 puan) tarafından
Gerçekten pes yorumları okuyunca sizden korkulur diyorum 

Adam normalde şiddet canlısı biri değilmiş 

Adam uyurken o anki refleksle vurmuş ve pişman olup özür dilemiş 

Cok bilmiş gibi gelip neden evlendiniz diyorsunuz kadına kadının düşmanı kadın gerçekten doğru Kimsenin hayatını bilemezsiniz 
(88 puan) tarafından
Gerçekten bende merak ediyorum bu yorumları yapanlar hayatı hangi boyutta yaşıyolar
tarafından
Çok denedim yalnız ayakta kalmayı babaları zaten hapiste bende gündelige gidiyodum hergun ne anne ne baba sevgisi yoktu bakıcı elinde iki kız çocuğu büyütmek kolaymi abla her sabah uykuda bırakıp gidiyodum akşam gelince koca bı evi temizlemenin yorgunluguyla yemekti orlaligi toparlayıp uyutmakti perişan haldeydm
(88 puan) tarafından
Kimse kimsenin halini anlamaz kardeşim biz insanız her şey bizim için benim eşimin işi iyi oldugu halde ay sonu zor geliyor şu zamanki hayat koşullarında.. Kaldıki herşey maddiyat da değil çocuklarının sana ihtiyacı olur.. Dünyada kötülük çok evet ama iyi insanlar da hala var Rabbim İnşaAllah sağlıklı mutlu huzurlu bi şekilde büyütmek nasip etsin evlatlarını eşini de her konuda emin ve güvenilir eylesin benim arkadaşım üvey babayla büyümüş ama hep dua eder öz babamdan görmediğim iyiliği gördüm benim babam o der.
tarafından
Kendiside üvey baba elinde büyümüş evlatlık olarak büyümüş ama hep dua ediyo babasina çok iyi davraniyodu bana diye zaten özellikle iki kızımı istedi ben baba sevgisini üvey babamdan gördüm onlarida babamn bana verdiği sevgiyle büyütmek istiyorum dedi bu zamanda iki cocugun sorumluluğunu almak kolay değil
+2 oy
(7,865 puan) tarafından
Bu platform akıl alınacak en son yer 

Bak şimdi linç yiyecem ama benim fikrim bu
(7,865 puan) tarafından
Kimseye bakma  dinleme buraya kalsa herkes boşanacak en ufak şeyde.
 kadınlar birbirlerinden neden bu kdr. Nefret ediyor anlamıyorum kafaya bile takma yazanları istiyerek yapmamıştır bence yarın konuş konuyu kapat
tarafından
İşe gitmeden gece geldi kapıyı çaldı açmadım defalarca kapının arkasında özür diledi acmicami anlayınca gitti oda evlatlık alınmış üvey baba elinde büyümüş ama memnun babasından kizlarmnda büyüyünce ondan memnun olmalarını istiyo ama uykudayken öfkesini kontrol edemiyor sanirim
(17,576 puan) tarafından
Fikrine son derece katılıyorum ya ağzım açık okudum yorumları peeeessss!
(2,438 puan) tarafından
O kadar haklısın ki +
(7,865 puan) tarafından
Yok cnm uzatma konuş kapat konuyu benimki öz babalaridir uykuda bişey olsa delirir normal insanlık hali
+1 oy
(784 puan) tarafından
İlk babası vursa sesin çıkmazdı.

İnsan bazen çocuğuna o refleks ile vurabilir.

Sen onun çocuğu olmadığı için bu kadar takıntı etmişsin.

Bunları göze alarak evlenseydin.. 
tarafından
Evet belki öz babası yapsa bu kadar ağrıma gitmezdi ama ne kdr göze alırsam alıyım insan yaşadığı anın zorluğunu kabullenemeyo
(784 puan) tarafından
Kabullenmelisin. Bak o seni çocuklu kabullenmiş ve iyi biri diyorsun. Bağıradabilir kizadabilir. O refleks ile vurmuşta olabilir. Fazla takmissin
tarafından
Oda babasız üvey baba elinde büyüdüğü için o sevgiyi üvey babası dan gördüğü için kızlarımin babasizlik duygusu çekmesini istemiyorum dedi onlara babamn bana verdiği sevgiyi vererek o sevabı almak istiyorum dedi
+1 oy
tarafından

Öncelikle çok üzüldüm keşke böyle bir olay yasanmasaydi. Ama refleksten o can acısıyla vurmuş olabilir. Dövmeye meyilli biri olsaydı emin ol ki her firsatta vurmaya yada azarlamaya çalışırdı. Annem önceden bir evlilik yaptı ve 3 ay sürdü adam beni odaya kitlemisti. Gözleriyle yemek yerken kötü kötü bakıyordu elin pi.cine ben bakiyorum der gibi. Bu güne kadar eşinden kizina karşı böyle birşey gormemissin kii şok oldum diye belirtmissin. Ben eşinin samimiyetine inandım. İsteyerek vurmamistir. Ki bizde kendi öz evlatlarimiza anne yada baba fark etmez sinirlerimize hakim olamayıp hiç vurmuyormuyuz? Popusuna. Benim annem essek sudan gelinceye kadar dövdüğü günleri biliyorum iş yerinde patronuna sinirlenip. Tabikii çocuğa vurulmamasi gerekir bunu savunmuyorum yanlış anlama beni lütfen. Ama eşine tavır yapmak yerine onunla güzelce konuş. Eşinde farkındadır kii kızının canı yanınca seninde canının yanacagini. Lütfen tavır yapma her annenin hazinesi evladidir. Kızıma vurunca beynimden vuruldum bende de. Oda pismanligini dile getirecektir. Eşine karşı kötü veya tavırlı olursan eşin yaptığı hatadan pişman olup hatasını anlamaz. Ama güzelce konusursan seni çok iyi anlayacaktır. Eşinle kızının bağları güçlenir. Emin ol ki sen güzelce konuşunca sana " ellerim kirilsaydida vurmasaydim keşke vurunca çok üzüldüm çok pisman oldum" diyecektir.

tarafından
Zaten evlenirken ailem ona çocuklara bakamicaksan bizde kalsn dediler çocuklar gelmicekse onuda istemiyorum dedi ben aile ortamına hasretim üvey annem bugün var yarın yok bende evimde çocuk sesi duymak istiyorum dedi birlikte kahvaltı yapicagm çocuklar olsun istiyorum bu yüzden kızınıza talibim dedi babam kabul etti yoksa niyeti yok tü kızları vermeye
tarafından
Ayyy yaa böyle güzel yürekli adam karşına çıktığı için şükret cnmm. Senin ailen biz bakalım demiş çocuklar gelmiycekse onuda istemiyorum demiş. Allah'ım kalbimi bıraktım bu söze ❤️❤️❤️❤️
tarafından
Aynn cnm çocuklar burda kalicaksa benim için anneleri evladndan ayrilicaksa onlar benim gibi anne babasız buyucekse kalkıp gidiyim kızın da yanında kalsn çocukların dedi o an kalbimi bıraktım zaten orda
(1,771 puan) tarafından
Buraya kadarki yorumlara yarı yarıya hak verdim yazmayacaktim taki bu yorumunuz kadar aileniz kızlarınızi vermeme taraftari  idi neden evlendiniz? Mis gibi baksalar di sizde çalışsaydiniz en azından 2 kız çocuğu üvey babada olacağına aile yaninda olur lardi bakıcıdan falan bahsetmissinizde kocaya gidincemi torunlar kıymetli oluyor sahip çıkılıyor çok enteresan  aile bırakmıyor sa ozaman evlenmicektiniz bu sorunları yaşamak istemiyorsaniz aileniz le aranızı iyi tutcaktiniz
(1,771 puan) tarafından
Hayırlı si hakkınızda
+1 oy
(12,852 puan) tarafından
Üniversitede yakın arkadaşım bunun aynısını yaşadı gidip darp raporu aldı oğluna ve tek celsede boşandı üstelik ikinci evliliğinden de bebeği var bir yaşında hem çalışıp hem çocuklarına bakıyor
(12,852 puan) tarafından
Kriztanem arkadaşımın eşi de çok iyiydi kendisi bir de öğretmen kendi çocuğundan ayırmazdı o da sınavdan düşük puan aldı diye şiddet uygulamış arkadaşım da çok seviyordu yani oğlu için seve seve boşandı evlat başka
tarafından
Onun ki farklı ama bak biri refleks biri bile istiye
(12,852 puan) tarafından
Hayri onunki de rekleks bı an da olmuş adam da çok şaşırmış yaptığına çok yalvardı özür diledi ama kabul etmedi arkadaşım
tarafından
Rabbim kimsenin başına vermesin☹️
(12,852 puan) tarafından
Amin canım
+1 oy
tarafından
Refleks mi demekki şiddete eğilimli ki refleksini 2 tokatla çıkarıyor 
0 oy
tarafından
yani ne hakla vuruyor bide sana mi küstü lütfen  izin verme  ağırlığını koy
tarafından
O küsmedi ben küstüm ondan gece işe gittiği için kalkmadı uykudan ben de bıraktım aşağıda konuşmayı düşünmüyorum bı sure daha
0 oy
(621 puan) tarafından
Ne yapacagin konusunda bişey diyemem ama içim acıdı keşke imkanın olsa da kızlarınla tek başına hayat mücadelesi verebilsen
(2,820 puan) tarafından
Kesinlikle çok haklısın kız çocukları çok hassas ben asla ama asla amcasına bile  1 saniye olsun yanlız bırakmam kaldı ki üvey baba
tarafından
Zaten tek başıma mücadele etme şansım olsaydı asla evlenmezdim yalnız yaşardım hayatımı ama oda mümkün olmadı malesef
(621 puan) tarafından
Tahmin ettim yoksa sanmıyorum ki hiç bir anne böyle birşeye göz yumsun
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Rezil et tavrını koy pişman et asla taviz verme 
0 oy
tarafından
Uyku arasında refleks olmuş olabilir.ilk diyorsun kızıma karşı iyi diyorsun
tarafından
Evet normal hayatta Allah var ikisinede çok iyi davranıyor ama bı anlık refleks bile olsa çok zoruma gitti iki saat ağladım durduramadm kendimi
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Uyku haliyle olmuş olabilir. Ama sizin bu kadar küçük çocuklarınız varken hele ki kız evlatlarınız varken evlenmeniz yanlış
tarafından
Herkes kendi yaşadığı acıları bilir ben iki kızımla yalnız yaşamayı denedim bakıcı tuttum temizliğe gidiyodum evlere ama kızlarımi sabah uykuda bırakıp gitmek akşam geliyodum eve kızım kaç defa bakicinin ona vurduğunu söyledi baktım olmuyor bıraktım işi ama devletin aylk verdiği bin tlde kirayami elektrgemi masrafami neye yetecek ailesi adam olsaydı torunlarına baksalardi evlenmezdim dediler oğlumuza katlanirsan bakarz yoksa boşar gidersen bizi arama bı kez olsun sormadılar bile ailemde aynı keza
(1,928 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun inşallah yuvanız baki olur. Rabbim bir daha yaşatmasın
0 oy
(11,217 puan) tarafından
esim dunya saygisi adamdir. uykuda babasi saka yapmis uyudugunu bilmeden . esim o  uyku haliyle reflekse babasina vurmus dusun :) uyku halinde o can havliyle yapmis eminim.oda pismndr
tarafından
Bende uyku sırasında biri bana vurduğunda sakalastgnda vurdugum kızdığım oluyo ama üvey baba olarak vurması ne bilim çok ağrıma gitti
tarafından
Hele şükür bitane akıllıca yorum nodon ovlondon koz cocogo vs vs yok neyse +++
0 oy
tarafından
refleks olabilir lakin refleksle bir kez vurursun 2. kez bilincli olmaz mi yani bilemedim.. 
tarafından
Kesinlikle bırde kalkıp vurmus yaniii
0 oy
(1,939 puan) tarafından
3 yaşında ya 3 yaşındaa abi ne refleksi o yaştaki bi kız çocuğuna vurulurmu keisnlikle affetmem yanlış anlamayın ama neden cocukalriniz o kadar küçükken evlendinizki 
(88 puan) tarafından
Belki kimsesi sahip çıkmamıştır zorunda kalmıştır niçin hemen eleştiriye geçiyorsunuz
tarafından
Çocuklarım o kdr kuccuken aileler sahip cikmadiktan sonra nasıl bakabilirdim onlara denemedimmi saniyosunuz dokuz ay boyunca gündelige giderek yetişmeye calstm ama bu zamanın sartlaryla pahaliligiyla kizlarm ne anne ne baba sevgisi görmeden geçiyordu günleri bakıcı sürekli şikayet ediyordu bı maaşla kactane gider olduğunu saymama gerek varmı bazen akşam ekmeği sabah kalhvaltisina yetsin diye yemek yemiyodum
0 oy
(56 puan) tarafından
Uyku arasında benim eşim kim vurursa dokunursa dokunsun o an kendinde olmadığı için çok abartılı tepki veriyor o daldiktan sonra yatakta ona capamiyirum Bike bide seninki tahta sopayla vurmuş adama ona değil sana vursa belki sende doverdin sevmeyen istemeyen döven baba uykuda olmasada döver tepkini koy ama çokta uzatma bence yinede kendi kararın tabi ..
0 oy
(1,363 puan) tarafından
2. Eşin ile mutlumusun, kizlarina babalik yapiyormu? Bak yaptigini asla savunmuuyorum kesinlikle ama, okadar sey yazmissin kizin tamam kucuk daha aklida ermiyo ama adamligina kadar saymissin.  Eger devamli vuruyorsa dovuyorsa senin yaptigin tavir az bile. Ama uyurken tahta sopayla bende gozume vuran olsa o an bende bir anlik kendimden gecerim. Eşim cocuga birak sesini yukseltmeyi ufakla ilgilense birak buyuge bak sonra seversin diyorum oyle zoruma gidiyo sanki buyugu ihmal ediyomus gibi geliyo ama yine belirteyim onaylamiyorum yaptigini  asla. 
tarafından
Eşimde anneside normalde çok düşkün kizlarima boynunun üstünden indirmiyo onları gece calisiyo gündüz uyumak yerine onlara sürekli bisiler öğretmeye calsyo gezdiriyo uyu diyorum calsyosun iki saat yatsam yeter diyo onlarla ilgilenmem daha önemli diyo ilk defa bugün böyle bı tepkiyle karsilastm ben normalde kizdigimda bana kızar çocuk bu napiyosun sen der ama kendi yapması çok ağrıma gitti
(1,363 puan) tarafından
Adam uyku sersemi ne yaptiginii da bilememis. Bence buyutme ve uzatma. Cok rahatsiz oldugundan haberi olsun ama daha fazlasina da gerek yok
0 oy
(12,481 puan) tarafından
O anki refleks ile vurmuş olabilir normalde size karşı iyi ise çok da büyütme derim 
tarafından
Normalde iyi bı sıkıntısı yok

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 2,027 göst.
21 Mayıs 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 921 göst.
2 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Tulaysarican (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 744 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde Prensesim56 (148 puan) tarafından soruldu