0 oy
418 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından
Kızlar annemlerin bir evi var onu satacaklardı ama abim yeni alınan evi kendi üstüne almak istedi bende eşimle aramız çok da iyi değil bosanirsak ben ne yapacam dedim ortak tapu istedim bunu dedim diye geldi bana hakaretler etti üstüme koştu yengem araya girdi ileride kocam ölse kayınpeder beni bu evden çıkarır o yüzden bende hakkımı istedim diye sen evlendin gittin ailenin üstünden ellerini Çek sana bi şey düşmez diye bağırıyor altında araba var şimdi evi de istiyor sen kocandan hak iste diyo ben nasıl isteyim kayınpederin her şey küstük şimdi ben mi haksızım 

28 Cevaplar

+1 oy
(1,856 puan) tarafından
Haklısın sonuna kadar devam ne demek evlendin gittin hak haktir 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Direk mahkemeye veririm öyle seymi olur Dünya hali insanın başına ne gelicegi belli değil senin emeğin varsa benimde o evde emeğim var de ailen bişey demiyoku
(220 puan) tarafından
Onlar benim rızan olmadan vermiyor o da benim rızam olsun diye baskı kuruyor işte
0 oy
(368 puan) tarafından
Yani desem bilemedim. 

Rabbim eşine daha çok versin boşver dicem eşinlede aran iyi degilmiş. 

Sadece mal olarak ev mi var 
(220 puan) tarafından
Ev ve araba
0 oy
(52 puan) tarafından
Abin ne kadar akıllı saniyo kendini kesinlikle hakkından taviz verme hayat bu başımıza ne geleceği belli değil evladın varsa hele daha temkinli olmak gerek annenle babanla konuş abin almadiysa o evi ona söz düşmez. Kiz çocuk evlenince evlatlıktan mi çıkıyor..
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Ailenin gözünde bütün evlatlar eşit olmalı bence yani bizimkilerinde bir evi var bir tane daha almak için çabalıyorlar kardeşim küçük lise sınavına girecek  ikimizede birer ev kalsın diye ilerde
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Allah allah ne ala memleket senin de hakkın var ki istiyorsun abin aç gözlülük yapıyo bildiğin yedirme hakkını
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Hak yemesin abin ne demek evlendin gittin bencile bak. Onun hakkı seninkinin iki katın şeriata göre yarıya bölmeniz doğru olmaz ama hepsini de o alamaz. Ev satılacaksa senin payına düşen parayı sana versin baban, abin de ne halt ederse etsin. Buarada çocuğum yalnız kalmasın diye 2.3. Çocuk isteyenlere de güzel örnek, her kardeş kardeş olamıyor akışına bırakmak lazım. 
0 oy
tarafından
Sen evlendın gıttın o evlenmemıs mı ne ayıp essek kadar adam kız krdesını dusunmez mı ya
0 oy
(17,718 puan) tarafından
Abin kendini çok akıllı sanıyo ama velevki senin hakkına girdi ALLAH ONU YEDİRMEZ 
0 oy
tarafından
Evlendiysen oda evlendi ne alaka ailenin üstünden ellerini çek diye asla kabul etme canım asla madem öyleler kendi hakkını al ve görüşme öyle insanlarla görüşmek şart değil kardeşn olsa bile baksana seni kardeş yerine koymuyo bile çok ayıp
0 oy
(940 puan) tarafından
2 ustüne olamsi gerekiyo cnm oda evlenmis ozmn tapuyu kendi ustunde yapmasin evledik diye hakkımız yokmi
0 oy
(2,141 puan) tarafından
Haklısın canım mahkemeye başvursan da seni haklı görürler tam bilmiyorum ama sonuçta annenin mirasında senin de payın var onun olduğu kadar
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Ölüm hak miras helal bi avuç toprağını bırakma. 
0 oy
tarafından
Bizde kız çocuguna bişey düşmedigi için talep etmeyiz hiç ha çok mali vardır verir o başka mesela amcam yeni vefat etti iki kızına birer daire verdi babamın bi evi var onuda abim erkek kardeşim bölüşur
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Mahkemeye ver. Mallar ortak kalır ikinize. Üstüne alsa bile mahkemeye yarısını alirsin
0 oy
tarafından

Allah yardımcın olsun . 

İnşallah yuvanda huzurun çoğalır canım <3

0 oy
(12,938 puan) tarafından
Abin kazanıp almadıysa tabiki hakkın var ne demek kocandan iste ikinize de evlat olmaktan eşit hak düşer 
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın. Eğer satış için senin imzan gerekiyorsa  imza verme satamasınlar. Ailene pes doğrusu abin evlat da sen nesin. Herşey eşit olmalı. Çok bilmiş abine de evlendim gittim ama kimligimde ana baba adımız hâlâ aynı. Evlendiysem kayinpeder beni evlat edinmedi sadece gelin aldı. Bi imzayla gittim bi imzayla gelirim sonumuzun ne olacağı belli değil de. 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Yasal olarak hakların var. Vermezlerse direk mahkemeye git. 
0 oy
(119,237 puan) tarafından
yaa en zit oldum sey para pul isinde geline poh yemek duser oooştt ona noluyosaa sanada gekince 1 ev satip 1 evmi alcaklar abinle tartismaya girme babanla hallet

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 321 göst.
18 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 459 göst.
21 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 652 göst.
17 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Bilinmezz (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 333 göst.