+1 oy
873 göst.
Aile kategorisinde (319 puan) tarafından
Altimiza yeni biri tasindi. adam eşinden ayrilmis baagi kesilmis tekerlekli sandalyede. Değnekle falan gezebiliyor. Bu adamin 11 yaşlarında oglu var. Çocuğu eve kac kere almadi kapiyi kilitliyor cocugun okuldan gelcegini bildiği halde. ben cocuga bakmaya inince  kapiyi aciyor uyumusum diyor. cocuk bağırıyor binada onun sesine iniyorum. dün gece tekrar cocuga kufurler hakaretler yagiyordu 12 civari. kaynanam evdeydi birakmadi inip kizayim adama. sabah 6da kalktik 7 8 gibi adam küfürler agza alinmayacak seyler kucucuk cocuga biseyler firlatmalar. cocugu kahvalti hazirlamamis diye oluyo bunlar sabahin korunde. Herneyse aşağıya indim kapiyi caldim cocuk acti kapiiyi agliyordu. Babanla konusabilir miyim dedim girdim insan gibi konuştum.  kucucuk cocuktan hizmet bekleyemezsin dedim. dusunemeyebilir dedim. ekmek mi alamadin vur degnekle yukari ben gider alirim abi kendime de alirken dedim. Anlatiyo iste yok bacagim kesik anlasin beni de bilmem ne. Senin bu durumun yeterince cocuga travma olmustur bir de üstüne sen gidip dövüp sovup daha beter psikolojisini bozuyorsun dedim. Cocuga yuksri yanima cik dedim cikmadi babasi hemen yok cikmaz o diyince. Adama da bidaha duysrsam sosyal hizmetleri ararim dedim. Aksam kaynanam isten geldi anlattim ona bu durumu sen ne karisiyosun aile ici olay bilmem ne. kiz kardesini kocasi öldürdü hala akillanmamis ona da aile dediler karismadilar. dedim ben senin torunlarini cinnet gecirsem oyle bisey yapsam kimse ayirmasa elimden bisey olsa cocuklara dedim hosuna mi gider oturup izler misin dedim onu yaparken. Hala diyo ben karismazdim bilmem ne sinir etti aksam aksam hamileyken dayak yerken de bizi ayiracagina gidip cam pencere kapatirdi elaleme rezil olduk diye. şaşırtmadı. yaptığım yanlis mi sizce 

24 Cevaplar

+1 oy
(2,947 puan) tarafından
Tebrik ediyorum cesaret etmişsin ve bence doğrusunu yapmışsın. 
(319 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından

Adamın evine girip karışmazdım. Bu net.

Bir daha dövmesini beklemeden ilk seferde arardım sosyal hizmetleri. Zaten adamın cibiliyeti belli. 

(319 puan) tarafından
Telefonum bozuk arama yapamiyorum suan yoksa arayacaktim. Adam ayagi kalkamadigindan kapidan kafami uzatip konuştum.
(3,551 puan) tarafından
Arasan bile bişi yapmıyorlar. Hiç olmazsa göz dağı vermiş inşallah korkar da  daha yapmaz. Oğlan da giderse temeli kalır çünkü.. Allah İn cezası. Doğru dursa bacagından olmazdı zaten
0 oy
tarafından
İyi yapmışsın ama bu ülke Kkadir şeker i gördü.  Neden tutsan elinde kalan post valla Allah senin de yardımcın olsun 
(319 puan) tarafından
Valla benim vicdanim rahat olsun  yeter. Benim cocuklarimda ayni sekilde olabilirdi.
0 oy
tarafından
Yok artık çok üzüldüm çocuğa çok küçük daha bence sosyal hizmetleri ara gelsinler yazık günah benim burdan ciğerim sizladi
(319 puan) tarafından
telefonum gelince arayacagim kaynanamlar vermiyor izin
0 oy
tarafından
Hiç yanlış değil canım sen yine dikkat et böyle pisliklerin ne yapicagi belli olmaz yavrum benim nasıl durumdadır şimdi Allah yardımcısi olsun
(319 puan) tarafından
Ne yaparsa yapsin hic umrumda degil elime geciririm sopayi cocugu dovdugu gibi doverim biz bakmaya kiyamiyoruz adam dovuyo
0 oy
(3,665 puan) tarafından
Sana helal olsun aslan yürekli bacım.o adamada yazıklar olsun inşaallah ders almıştır.gozlerim dolu dolu okudum yeminle helal olsun sana 
(319 puan) tarafından
Göz yumamam. butun ev yankilandi cocuklarim bile anne adam cocugu dövüyor dedi 4 yasindaki kiz cocugu anladi.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Tabiki değil helal olsun. Allah razı olsun. 
(319 puan) tarafından
Amin hepimizden. Sessiz kalmayin hicbir seye
0 oy
tarafından
Direk sosyal hizmetleri arardim canım çünkü bu adamın seni dinleyeceğino yada başkasının uyarısını dinlicegini düşünmüyorum daha 11yasindaki çocuktan hizmet bekliyosa dovuyosa duramam arardım polisi yada sosyal hizmetleri 
(319 puan) tarafından
Telefonum bozuk tabletteyim.Cocugu da annesine yönlendirdim.
0 oy
tarafından
Adamın evine nasıl girdin ben hayatta girmem burdakilerde buna şaşırır en çok 
(319 puan) tarafından
Giris kapisindan kafani uzatinca salonu gorebiliyorsun. ev dedigime bakma tek salonda iki tane koltuk nir televizyon var. Bidaha olsa yine giderim
tarafından
En iyisi sosyal hizmetleri ara cnm en azından çocuk güzel yetişir orda
0 oy
(3,060 puan) tarafından
İyi demişsin canım o çocık ne haldedir kim bilir ya 
(319 puan) tarafından
Annesine geçti.  babasi evden cikinca konustum onunla da
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Ağzına sağlık eline sağlık en güzelini yapmışsın zaten bu dünya kaynanan ve kaynanan gibi düşünen insanlar yüzünden bu halde aman karışmayın aman bir şey olmaz aman bize ne bizim meselemiz değil ama maalesef ki karışınca da Kadir şeker gibi müebbet alıyorsun
(319 puan) tarafından
Allah var görüyor  herşeyi. Bana kötülük ederler de en çok  benden medet umarlar her konuda. :)
(1,937 puan) tarafından
Allah var aynen herşeyi gören bilen o
0 oy
(408 puan) tarafından
Gerçekten bravo bunu herkes yapamaz. 
(319 puan) tarafından
Yapilmasi gerekiyor bence ne olursa olsun
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Bende olsam aynısını yapardım helal olsun zulme sessiz kalmak zulmü yapan gibidir 
(319 puan) tarafından
Bence de öyle ne olursa olsun
0 oy
tarafından
Kim ne derse desin en doğrusunu yapmışsın helal olsun birdaha aynısı olursa ara polisi sosyal hizmeti alsınlar yazık günah ya çocuğa 
(319 puan) tarafından
Oyle yapacagim zaten lafimi yutmam
0 oy
tarafından
İyi yapmıssın bence adamın bişi yapacagını dusun sen sen de inmezdin heralde. Gene de dikkatli olmak lazım çok üzüldüm çocuga da 
(319 puan) tarafından
Valla kaynima haber verdim dedim böyle  böyle yakinimizda çalışıyor. Iniyorum dedim  oda in sana bi laf söylerse haber ver dedi.Insanlikla yanastim kavga cikararak cocugu kotu duruma sokmamak icin
tarafından
En iyisini yapmıssın belki laftan anlar allah ıslah etsin. Herşey allah tarafından ama adamı da dışarda görsek üzülürüz.
(319 puan) tarafından
Yani evet. Hakli oldugunu soyledim ama yardimini cocugun elinden geleni yapar dedim ben ona bakıyorum oda bana hizmet etsin diyor. sabahtan cikip aksama kadar geziyor adam.
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Madem öyle bacım ara sosyal hizmetleri yazık çocuğu alsınlar o pislikten
(319 puan) tarafından
Telefonum bozuk tabletten girjs yapyorum buraya. elimde telefon olsaydi arardim
(5,492 puan) tarafından
Eşinden ara. Yada git karakola şikâyet et
(319 puan) tarafından
Benim ev durumum karışık. Bende çok huzurda degilim elimden gelen buydu telefonum gelince arayacağım zaten
0 oy
(8,363 puan) tarafından
Yani elin adamıyla konusman hos olmamıs direkt sosyal hızmetlerı arasan olurdu adam bellıkı bacagını kaybetmenın bedelını yavrudan çıkarıyor.
(319 puan) tarafından
Elin adami pardon? senin kocan cocugunu olduresiye dovse sen yokken. kimse ayirmasa karismasa? El insaf be el adamini mi dusuncem kucucuk cocugun yedigi dayagi mi
(8,363 puan) tarafından
Ya sana ters tepki verebılır kötü konusabılır senı yanlıs anlayabılır.Yanı el kadar sabiyi dövenden cok bısey beklememek lazım.
(319 puan) tarafından
Verirse versin kardesim ben kendimi koruyabilirim cok şükür.  cocuga zarar gelmesin yeter. Haber verdim zaten kaynima bise olursa cagirirdim en fazla o hallederdi yani
0 oy
tarafından
O kadar güzel konusmussunuz ki. Herkes sosyal hizmetler diyor da daha 3 gün önce oğlunu döve döve öldüren adamın haberini okumadık mi?

Komşuları defalarca polisi de aramış, sosyal hizmetleri de aramış, hiç bir şey yapmadan gitmişler hep. Olan günahsız sabiye oldu. 
(319 puan) tarafından
Kimse kendi basina gelebilecegini düşünmüyor. Bizzat yere yattım dinledim kafami yere koyup ne konuşuyor benden  sonra diye. Kahvalti yaptılar muhabbet ettiler. Insallah bidaha olmaz
0 oy
tarafından
Helal olsun valla ben polisi arardım cesaret edemezdim gidip konuşmaya
(319 puan) tarafından
Polisler en fazla alip annesine bırakırdı. sosyal hizmetlere gitmek istemezse cocuk annesine giderdi degisen bisey olacagini sanmıyorum
tarafından
Evet öyle canım geçenlerde 2.5 yaşındaki çocuk sosyal hizmetler bişey yapmadığı için babası tarafından öldü
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Yazık o çocuğa yaaaa:(

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 686 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 853 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Balbazar (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 358 göst.