0 oy
713 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Sabah post açtım konu şu eşim askeri personel(komando) 13 kusur maaş alıyor doğuda yiz suan burda kiralar uygun bin tl veriyoruz istanbula cıktı tayinimiz .

Sordum kiralar pahalı diyorlar orda hangi semti suan belli değil 4 5 bin kira diyorlar ulaşım pahalı diyorlar borç ta ödüyoruz cocuk ta var maması bezi 13 bin yeter mi diye sordum fesatlar yine saçma sapan yorumlar yapmis .

ESIM KOMANDO 13 KUSUR ALIYOR SUANA KADAR HEP KÜÇÜK UYGUN ILCELERDE YAŞADIK YASAM UYGUNDU SIMDI ISTANBUL GIBI BI SEHRE DUSTUK ILK KEZ BÜYÜK YERDE YASICAZ . 

SAÇMA ***** YORUMLARA GEREK VAR MI 
notu ile kapatıldı: Haklı veya haksız platformda kaba söz içeren veya tahrik edici içerik paylaşmak yasaktır. Aksi taktirde yaptırımla karşılaşmak zorunda kalırsınız. Eğer kurallara aykırı mesaj yazılmışsa uyarı butonuna basarak bizlere bildirmeniz yeterli.

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından

En İyi Cevap
Eşinin yaptıgı meslegı yapsın eslerı bakalım gotlerı 3 gun dayanabılıcek mı Allahın koyunde hartada sorsan bulamazlar, adam dagın basknda ne sartlarda 13 degıl 33 alsa az, bıktım burda gecınemıyorz mecınemıyoz ayaklarından sorsan en asagı 3 cocuklular yeter ya
tarafından
Lafta kolay hersey olsaydı eslerı o zaman komanda uzman cavus herkesın butcesı ayrı, kolumda bıtane bılezık yok satıp ev aldık mıllet gıbj gosterıs ıcın saklamadım ev alırken aglamadım, ıcım yanmadı verdıgıme, ınsan 10 bın alıyosa onla gecınmeye alısır 3bın alıyorsa onla herkesın hayat standartı farklıdır
tarafından
Urik asit ne esra :))))
(10,245 puan) tarafından
Valla çift maal
maaş ile biz büyük
Şehire tayin isteyemıyoruz. Herkesin yaşam standartı farklı. İnsanlar asgari ile geçiniyor yetişiyor diye ne sen ne ben alışkın olduğumuz sistemde zorlanıyoruz diye suçlu değiliz. Dediğim gibi herkes bir sistem ile yaşamaya alışkın
(572 puan) tarafından
Benim eşimde fabrikada calisiyor agir sanayi diye geçiyor onunda maasi baya yüksek şükür ama halini biri görse acır elleri paramparca ayakları butun gun metal ayakkabi giymekten nasir tutmuş. Millet kiskanclik yapacagina gidip kollarindaki 20 tane bilezigi satip ev araba alsinlar
tarafından
Craving bildiğin sidik amaa öyle yazmak istemedim☺️
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Asgari ücretle yaşayanlar var İstanbul'da yazdım fesatligimdan da yazmadım maaş belirtmeden de sorabilirsin bunu
(48,531 puan) tarafından
sen degil post sahibi icin demistir
(4,875 puan) tarafından
Hoşbuldumm ikbal ♥️❤️

Yok canım ppst sahibine sorum
tarafından
Aynen ben de gördüm polis yazmis burda komando diyor ilginç geldi
Zaten maşallah bu platformda avukat doktor hemşire mühendis kaynıyor şimdi de eşi polis asker olanlar doldu ☺️
tarafından
Muhtemelen jandarmadir. Cuma günü jandarma tayinleri aciklandi
tarafından
Polis de yazmis arkadaş o yüzden kafalar karıştı
+1 oy
(5,240 puan) tarafından
Gene zenginin malı züğürtün çenesini yormuş desene :))
0 oy
tarafından
Canım burada bazı akbabalar var linçlemek için pusuda bekliyorlar 
tarafından
Sinirlerim bozuldu ya yıllarca küçük illerde uygun illerde yaşadım şimdi gecinebilirmiyiz diye sordum
tarafından
İşte çekemiyorlar bazı şeyleri boşver takma kafana dengesiz çok burada
0 oy
tarafından
Boşver onları canım doğru dedin İstanbul'da hayat çok çok pahalı en düşük kira 3 bin neredeyse 
tarafından
Ilk kez büyük şehirde yasicaz yasam standartları nasil bilmiyorum onu sordum sadece bir boğazlar demediklarini birakmadi
(13,824 puan) tarafından
Bende yorum yapmistim noldu snra olaya mi dondu
tarafından
Haticeugur hangi ilçede görev yapacak eşiniz lojman da oturma şansınız yok mu
tarafından
Kız kardeşim de subaylık sınavına girdi kazandı mülakatlar için Ankara'ya gidecek inşallah güzel sonuçlar alır
(13,824 puan) tarafından
Insallah gonlune gore olsun hayirlisiyla
0 oy
tarafından
Boşver canım fazlasıyla hakediyor eşin maaşını. Normal bir soru sormuşsun İstanbul pahalı şehir dolayısıyla tereddüt etmiş olabilirsin 
0 oy
(2,445 puan) tarafından
Soruyla alakasız ama komandolar nasıl bir eğitim aliyolar kaç senede komando oldu esiniz acaba 

Bordo berelileride çok merak ederim 

Rabbım hepsini korusun inşallah 
(1,610 puan) tarafından
Komondoların 6 ay zorlu eğitimleri var 6 ay bitince de kendi işlerinin başına geçiyorlar. Benim abim komando oldu. Abim diyor burda 1 ay zor bela dayanan var 1 ay dan sonra istifa edip evlerine dönüyorlar öyle ki zor eğitimleri yani
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Neyi linclediler kız ben onu anlamadım maaş miktarını mı 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Gormedim postunu bi bakiyim asko
0 oy
tarafından
Doğudaki maaş ile batıdaki maaş aynı olmaz

Benim eşim de jandarma teğmen batidayiz rütbesi yılına rağmen 13 almıyor burda ama doğuda alınıyor orda ekstra ücretler veriliyor çünkü 

Batıda hayat pahalı eşinizin rütbesi nedir 
0 oy
tarafından
Takma kafaya kız yaşam zor allah yardım etsin 6 7 bin ev kirasi elektirik  su hesapla dogalgaz haric yasanir canim ama yanlis anlama  bos harciyan birysen zor  ha hesapli biriysen olur
0 oy
(48,531 puan) tarafından
gormedim o postuda 13 alirken doğuda sartlar yerindeyken birikim yapmissinizdir istanbul zor sehir 13 hayli hayli yeter asgari ucretle geçinenler var
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Kiz 13 az değil mj biz mustaydik gecen sene lazanya arkadaşlar var 15 i buluyor diyorlar maaş 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 336 göst.
17 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 1,332 göst.
11 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,461 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 606 göst.
31 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ☻❣îpek❣kozalağı ❣☻ (12,264 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 939 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,434 soru

11,327,647 cevap

34,781 kullanıcı

...