0 oy
458 göst.
Diğer kategorisinde (679 puan) tarafından
4 aylık oğlum var Kaynanam gile her gittiğinde  küçük olduğu için mizmizlanir veya ağlar başkasının kucağında kaynanam kayınbiraderm ısrarla tutmaya çalışır ben en son dayanamayıp emziricem diyip alıyorum en başta alamıyorum gelin hemen aldı kucagimizdan demesinler diye veya bulaşık yıkıyorum çocuk içerde mizmizleninca bulasiktan kaçtı çocuğu bahane ediyor denilmesin diye bitirip öyle alıp emziriyorum bugün benim için kötü bişey yaşadım kayinbabam ve kaynanam süt almaya gidecekti bı yere çocuğu da alalım gelsin dediler bende 5 dakikalık hemen evin ilerisinde sandım tamam dedim ah ***** kafam meğer uzak bı yermiş o sırada akraba ziyareti yapıp kahvede icmisler bı evde ya benim 4 aylık benden nasıl bu kadar uzak tuttular ben nasıl izin verdim essek kafam daha süt çocuğu o en son aradım dayanamadım getirin dedim daha çok küçük hasta da biraz getirdiler ama benim ömrümden 5 yıl gitti ilk defa böyle ayrı kaldım aglamadi deselerde içime sinmedi hiç ben bı aptalım hayır diyemiyorum başkalarının düşüncesinden korkuyorum kendimden anneliğimden nefret etmeye başladım çocuğumu çok seviyorum ama onu ihmal ediyorum bu şekilde çok doluyum bıktım artk kötü gelin durumuna düşmemeye calismaktan

16 Cevaplar

+2 oy
(2,886 puan) tarafından
Hadi sen yok diyemiyorsun da 

Onlar niye el kadar bebeği alıp götürdü 

Sen yakın yere gitti diye biliyorsun 

Onlarda uzak yere gitmişler üstüne bı yerlere uğrayıp kahve içmiş 

Sende bişey yok 

Anormal olan onlar
(679 puan) tarafından
Gözlerim dolu yazıyorum ömrümden 5 yıl gitti ben onlar üzülmesin diye ses etmedim ama onlar beni üzdüler
(2,886 puan) tarafından
Yok canım sıkıntı yapma kendine
Ama birazda haklısın
O daha süt bebeği
İnsan bari onu düşünür
(2,463 puan) tarafından
Çok haklısın yaprak dokumu.
Prenses67 sende kimseyi düşünme yine yaranamazsın çünkü. Çocuğunun düzenini düşün sadece. Söylemek isteyen bulaşıktan kaçtı demese, başka bişeye mana bulur. Yeterki kötü düşünceli olsun
-Reklam-
+1 oy
(986 puan) tarafından
Birşey olmaz.iyi bakiyorlarsa çokta abartmayın bence.illaki işiniz çıkacak onlara bırakacaksınız.

Ben kırılırken hastaydım.illa eve götürelim sen dinlen dediler.tabi sevmek için götürdüler baktım çok ısrar ediyorlar kıyamadım yolladım.sonucta işim düşünce götürüp bırakıyorum...
(679 puan) tarafından
Doğru değil bana göre çok küçük daha çünkü
0 oy
tarafından
O gun sabahin gorunde gorumcem dedi birqz kapiya cimartym hasta olur olmaz dedim ben gondermem kolqy kolay 
0 oy
(784 puan) tarafından
El kadar çocuğun gezmede ne işi var dışarı çıksa uzak bile olmasa suç sende
(784 puan) tarafından
Yavrum yorum benim değil mi ne geziyorsun burda Okadar diyen var bı benimki mi sana battı .
Oku geç kendine özgü yorumunu yap
İlla duyarmi kasacaksn
(784 puan) tarafından
Yavrum yorum benim değil mi ne geziyorsun burda Okadar diyen var bı benimki mi sana battı .
Oku geç kendine özgü yorumunu yap
İlla duyarmi kasacaksn
Post sahibi bile evet suç bende diyor dış kapının dış mandalı olarak ne diyosun sen anlayamadm ?
tarafından
Kız ne kadar alingansin sen. Böyle hayat zor geçer. Biraz sakin ol. Çok çabuk yaslanirsin sen tatlim. Eleştiriye açık değilsin ama sen millete elstiriyi rahat yapıyorsun ;) herşeye böyle Alinma. Pskilojim iyi değil senin
(784 puan) tarafından
Bu hasetle sen kendini yersin anca Allah sana o burnu nefes alman için verdi başkalarının herseyine burnunu sok diye değil :) galiba durumlar iyi değil evde buraya catmaya geldin . Acaba kimin postunda bı açık bulsam da didissem bı içim rahat etse diye ahahahahhayyy
tarafından
Ben hasetli degilsinki canım. Sen kadını suçlamaya gelmişsin. İlk başta bunu yapan sensin. Ego tatmin ediyorsun ama olmayan egonu ;) eşimle de çok mutluyuz çok şükür. Aç bak postlarini bir kere eşimden şikayetci olmusummu. Olayı büyüten sensin tatlım. İlk yazdığım yorumu otur. İlk baştan tekrar oku hiç kötü niyet yada tersleme varmı. Ama sen egolu olduğun için hemen ergen triplerine girmişsin.  Yazmışsın da yazmışsın. Şuan senin gibi ezik birine zaman harcadigima yazık. Şimdi istediğinnnnn kadar uzun msj yaz. Okumayacagim son cevabımdi sana hahah bayy bayy tatlim
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Her ağladığı da yetişemediği zamar olacak bazen ama bu seni kötü bı anne yapmıyor onların düşüncesizligi kaç saat gelmediler 2  saatde fazla durmamistir 
(679 puan) tarafından
1 saat filan ama dediğim gibi ben5 dk sandım yarım saat bile olsa bilseydim bende giderdim onlarla
(3,767 puan) tarafından
Himm şimdi çok kalmamislar ama bı dahaki birakmazsin
0 oy
(1,737 puan) tarafından
İyi gelin olmaya calisma cunku bugun degilse bile yarin soyleyecegin tek bir kelime butun ekmeklerini hice sayacaklar o yuzden yaranmaya calisma evladini düşün. . Kimsenin ne dusunecegini takma hep oyle dusunurler soyle yapayim kendimi tutayim deme canim  yapan yaraniyo diye bosuna dememisler gercekten dogru. Bende kocamin ailesini tasidim tasidim simdi artik indirdim sırtımdan  herseye acikca tepkimi gosteriyorum. Daha iyi oldu benim açımdan 

Bebeğini gönderme bi daha kotu bir anne degilsindir. Mutlaka ama onlarin dusuncelerini dusunerek hareket etme 9 yildir gelinleriyim . Bunca tecrubem bu. Ama bu 9 yilda çok çalkantili oldu bir yasiyorduk kayinpeder kufurde ederdi bende kavga ederdim. Hizmetlerini yapmiyorum artik daha kiymete bindim. Eşege binerler gorevin sanirlar essek uzerinden atinca kiymeti anlasilir. 
(679 puan) tarafından
Haklısın cnm bugün dönüm noktası oldu artk tepkimi net göstericem çünkü bu hem bana hem de bebeğime zarar veriyor
0 oy
(159 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Asla böyle birşey yapma asla.İsterse en kotu ilan etsinler seni al çocuğunu kucaklarında emzir doyur bak onla ilgilen sadece.Bende beraber otururduk öyle yapardım yerin dibine girsin onların evlerinin işi 8 aylık olunca oğlum ayırdık evi kurtuldum.Eltimde onlarla yaşıyordu son 4 ayimizda.Onunda çocuğu oldu sonra benim gibi kendini mi yordu 2 hafta lohusa yatağı yerdeydi hanımefendi oldu kalkıp ne iş yapardı ahh kafam değer mi hic insanlara ben harap ederdim kendimi.Yavrumu sevmeye vaktim olmazdı öyle pişmanım ki şimdi diyorum oğluma iyi güzel birbebeklik yaşamadım berbat bir lohusa dönemi geçirdim 25 günlük doğum yapmıştım dama çıktım halı yıkadım demediler ayağını suya koyma emziriyorsun bebeğe geçer eltime öyle yapmadılar ama.Allaha havale ettim artik
(679 puan) tarafından
Keşke eltim filan olsa benimde daha tek gelinim ama evlendiğimden beri iyi olalim derdindeyim önceden neysede bebek konusunda bunu yapınca kendi içimde kendimi yiyorum neden böyle diye
(159 puan) tarafından
Valla canım benim hiç öyle iyi olmak için özellikle çabalama.Bosver eltin de olmasın birde o dertle uğraşma.Kendini hiç yorma önceliğin sen ve bebeğin ben yiprattim kendimi sen yapma asla yapma diyorum bak o kadar çektim acısını kimse için kendini yorma iyi olan kendini belli eder iyi olmak için yıpratma kendini özellikle birşey beklemez insanlıktan anlayan.Ufacik bebeğin var onceligin hep o olsun.Bende senin gibi yapmıştım yapmaz olaydım şimdi dış kapının mandalı ettiler beni.Mesafeli ol
0 oy
tarafından

Evleneli 5 yıl olacak 4 ay sonra. Hamileligimden önce kaynanama temizligede giderdim yemekte yapardım. Kendi evimde kek bile yapsam hem kendi anneme hemde kaynanamada gonderirdim. Çayın yanında yesinler benimde sofrada bir tuzum bulunsun diye. Neler neler yaptım. Ama hamileliğimde kaynanam 1 kere bile bana yardımcı olmaya gelmedi. 3-5 kere yemek yapmıştır oda ayy yoruldum diye diye. Bir supurge bile açmamıştır. Ben hamileyken bile gidip yemeğini yaptım temizliği yaptım. Ki bunlari karşılık olsun diye yapmadım ama insan yinede bekliyor iki canliyken. Sonradan kafam dank etti. Kızım doğduğundan beri kaynanama gittiğimde masayı bile toplamiyorum. Umursamıyorum kendisi masayı hazırlayıp topluyor. Öyle kaynanaya böyle gelin yakışır diye düşünüyorum. Sakın kendini begendirmek için çabalama. Kötü gelin mi diyecekler boşver sen iyi olsanda yine kötü diyorlar. Bahane aramak isteyene cokk var bahane. Benim kızım mizmizlansa hemen o an ne iş yapıyorsam bırakıyorum. Ve aynen şunu diyorum "BENİM İLK ÖNCELİĞİM KIZIM" . Bu sözün üzerine kim ne diyebilir ki ? Ayrıca sen bulaşıkları bitirine kadar kızım mizmizlaniyor laf olmasin diye bitirip öyle kızımı emziriyorum demissin ya emin ol kii orda bile gelinligine laf duymamak için çabalarken anneligine laf söylerler. Bebeği burda ağlıyor o halen bulaşık derdinde bu nasıl anne diyecekler. Umarım anlatabilmisimdir. Senin ilk önceliğin bebeğin olmalı. Çünkü o bulaşık elbet yıkanır (kaynanan) , elbet ev işleri yapılır. Bir tek senin sorumlulugun değil çünkü. Ama senin bebeğine bir tek sen bakabilirsin. Sen emziriyorsun sen dilinden anlıyorsun. Ayrıca ben kaynanama hiç bir zaman çocuğumu bırakmam 5 dkkalik bile olsa göndermem bir yere. Kaynanam sulu sulu öpüyor güvenmiyorum. Kızımın cildi hassas ben bile opmuyorum benim inadima öper. Nede olsa annesi yok yanında diye düşünüp... Mecbur kalınca sözüm yok illaki başka çaren yoksa tamam ama . Dediğim gibi iyi gelin olmaktan önce anne olduğunu unutma lütfen <3

(679 puan) tarafından
O kadar haklısın ki bende bundan sonra agladinda ne olursa olsun önceliğim oğlum dicem. Yazınca dank etti bende gebeyken midem bulanir yemek yapamaz yiyemezdim kaynanam ilgilenmedi benimle ama ben hep onun her işini yapardim bu yazılar çok cesaret verdi bana
tarafından
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana canım. Ne yaparsan yap yaranamazsin kendimden biliyorum. Kendileri hasta olur aramadiginda trip atarlar aramiyorsub gelmiyorsub gitmiyorsun diye. Benimde hasta olduğum zamanlar oldu. Aramadı bile. Aradığında ise ağzının ucuyla konuştu. Bende kendimi paraliyordum anne geleyim mı yemeğin var mı diye. Ertesi gün tekrardan arardım nasıl oldun anne diye. Şimdi hiç aramiyorum sormuyorum. Öyle bıktım yoruldum. Hepimiz geçtik senin yolundan canım. Ama dediğim gibi hamile olana kadar yaptım. Ve kendimi beğendirmek iyi gelin desinler diye değil. İnsanligimdan yaptım. Ailem bana böyle öğretti diye ailemi yuceltmek için yaptım. Sen biraz duygusal birisin canım anladığım kadarıyla. Boşver onlar sana pervane olsun ❤️
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Kızım 4 aylık geçenlerde kayinvalidemlerde yeğeni aldı başka odaya götürdü resim çekiniyorlar falan peşini birakamdim baktım vermeye gönlü yok ver ablası biraz bakım yapayım kızıma dedim çektim aldım benim çocuğumu kafasına göre goturemezler öyle hele bu zamanda yani ve küçücük bebe dikkat et derim canım kendini suçlama ama bırakma daha da
(679 puan) tarafından
Bırakmam artk
0 oy
tarafından
Kötü anne değilsin bu sebepten kendini kötü anne ilan edemessin yanlız insanlara hayır deme sorunun var galiba bunu asmalisin
(679 puan) tarafından
Evet malesef
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Olan olmus artik ama bundan sonrasi icin en azindan bunlari unutma ki hayir diyebilesin. Birak kim ne diyorsa desin. Cevir kafani umursama. Cocugunu aglatip huysuzlandiracagina.... daha süt bebesini alip gidiyorlarsa 1-2 yasina geldimi ver biz bakalimda der bu zihniyettekiler.... 
(679 puan) tarafından
Bende ondan korkuyordum bı kere suistimal edildi iyi niyet ileride daha ileriye gitmeyi düşünmesinler asla izin vermicem bundan sonra açık açık soylicem
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Suç senin değilki kaynana kayınbaba nasıl alıyo 4 yaşındamı bu 4 aylık ya
0 oy
(738 puan) tarafından
5 yıllık evliyim son 8 aya kadar hep yaranma derdindeydim resmen kocamin değilde kaynanamın kurallarına göre hayatıma şekil veriyordum aman ha adım kötü geline çıkmasın ne fedakarlıklar yaptım o zamana kadar Allah biliyor hepsini bende ayniyim oğlum ağlardı ben bulaşık derdine duserdim 8 ay önce bir tartışma yaşadık bana yapmasaydin ne yaptın ki sanki birde Allah razı olsunmu dicez dinildi o benim dönüm noktam oldu kimseye hayır diyemeyen ben aman kırılmasın aman darilmasin diye karekterimden bile ödün verene ben bitti artık kim ne düşünürse düşünsün kendimi yipratamam heleki değmeyecek insanlar yüzünden terapiyeee gittim sırf bu yüzden tedavi surecindeyim halen çünkü artık insanlar beni kötü bilmesin diye hayattan sogumustum evliliğim bile bitme noktasina geldi çünkü eşim yapma dedikçe dinlemedim eşimi hiçe sayıp başkalarına yaranma derdine girmiştim sanki şimdi ne demiş hakkımda ne düşünmüş kimseyi takmıyorum bir tek kocam ve benim düşüncelerim gerisinin zerre önemi yok gözümde
(679 puan) tarafından
Doğru canm kötü görünmemek adına istemediğimiz şeyleri yapıyoruz bazen karakterden ödün vererek ama artk bende takmicam
0 oy
(966 puan) tarafından
Kötü gelin bildiler beni çocuğumla ilgilendim yapmadım birşey de yapmam da.cocugunla ilgilen sen de tavsiyem.
0 oy
(264 puan) tarafından
Canim sen iyi bir anne iyi bir gelinsin hep aynı şeyler yaşanıyor emin ol biz kötü anne değiliz alsan kucağına bak sevdirmedi olur napican arada böyle katlanicaz gunun sonunda evine gideceksin zaten .Ben çözümü çok görüsmemekte buldum yinede görüşüyorum Of offf bize bu duyguları yasatanlari Allaha havale ediyirum
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Milleti bu kadar düşünceginize bebeği düşünseniz çok daha iyi olur yapsan da kötü olursun boşver kim ne derse desin o çocuğun göz yaşından kıymetli değil hicbisey ben bu dediklerini yaptıklarını asla yapmam isterse beni en kötü grlin ilan etsinler umurum olmaz 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 250 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 369 göst.
4 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Demetttt (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 465 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 388 göst.