0 oy
1,149 göst.
Aile kategorisinde (315 puan) tarafından
Selam kızlar 3 hafta oldu doğum yapalı eşimle hamile kaldığımda birlikte isim aradık ve yuşa ismini ben seviyorum ama gene de başka isimlerde sundum oda aynı şekilde ve oda yuşa ismini sevdi yuşa olsun dedi ve hep öyle sevdim doğum yaptım 2 haftadır hep yuşa diye sesleniyoruz 2 gün önce kayınpederim geldi çocuğun kimliğini çıkarmak için gittiler gitmeden odada gene sordum yusa olacak dedim dimi evet dedi bu arada kaynana kayinpeder başka isimle hitap ediyor buda bana diyor ki onlar kendilerine öyle diyor neyse kısacası gitmiş kimlikte babasının istediği ismi yazdırmış bana sorma tenezzülünde bile bulunmadı ki bebek isteyen bendim çok zor bir hamilelik ve doğum yaşadım yapılır mı bu?

2 gündür ağlamaktan helak oldum kayinpederim geldi onlar da senin onayin var diye biliyoruz dedi yok dedi istiyorsan değiştirin dedi eşim yok diyor kimlikte öyle kalsın biz zaten gene yuşa deriz diyor 

Ama ben kabullemiyorum sütüm kesilecek stresten en çok zoruma giden nasıl bana sormadı şimdi özür diliyor siz olsanız ne yapardınız?

29 Cevaplar

0 oy
(297 puan) tarafından
Ne koymuş li ismini
(1,459 puan) tarafından
Arkadaş Koreli bile olsa Türkiye'ye gelince Kaynana ve Kaynata oluyorlar resmen. Ne alaka. Çocuğun ismini koymaya diretmek. Valla şaştım kaldim
tarafından
İş kocasinda bitiyor. Son anda fikir değiştirmek ne ya. Sanki babasi doğurdu çocuğu
(1,459 puan) tarafından
Kız anne baba ısrar edince bişey diyemiyor insan. Kendinden pay bic. Seninde annen çok ısrarcı olsa ne diyecek asla koymam mi. O da napsin. Ama keşke iki isim koysaymis
tarafından
Bizimkiler de eşimin ailesi de isim konusunda hiç ağzını dahi açmadı çok şükür ama deselerdi de bu benim çocuğum zamanında herkes kendi çocuğuna koysaymis sevdiği ismi derdim.
tarafından
Kebelek yorumuna güldüm ya :))
-Reklam-
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Uzulme bacım nr dıyım allah akıl fikir versin ne koymus lar sımdı ki adını 
(315 puan) tarafından
Teaje (tece diye okunuyor) burda güzel bir isim ama ben istemiyorum bide biz zaten karar vermiştik nerden çıktı haberim olmadan
(3,895 puan) tarafından
İsim güzelmiş 2 isim koysalardi keşke
teaje yuşa
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Bende bir hafta ağlamıştım çift isim oldu hem kayinpederin ismi hem benim istediğim isim ama kayinpederin ismini hiç kullanmadık. Takma kafaya bu kadar şimdi düşünüyorum o kadar da önemli değil sonuçta senin istediğin ismi kullanicaz diyor eşin 
(315 puan) tarafından
Ben çok inadım ya ayaklarıma kapanıyor dünden beri bulaşikti vs hepsini yapıyor yaranmak için ama o kadar soğudum ki
(3,127 puan) tarafından
Ya bir de lohusa psikolojisi de etkiliyor boşver canım ilerde değiştirirsiniz olmazsa ben ilk başlarda boşanıp velayet alıp isim değişikliği yapmayı bile düşündüm ama sonra boşuna üzüldüğümü anladım bu kadar kendini uzersen sütün çekilir yapma bebeğini düşün o küçücük sana ihtiyacı var
(315 puan) tarafından
Evet canım 2 gündür o kadar huysuz ki bide boş bulundum bebeğin yanında yüksek sesle ağlayarak konuştum etkilendi galiba
(3,127 puan) tarafından
Süründür canım onu ama kendini üzme böyle bebisine yazık anlıyorlar daha anne karnında bile şimdi de hissetmiştir yapma lütfen o çok küçük kıyamam size
(315 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim aynen hissediyor yawrum çok huysuz
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Çok ilginç gerçekten çocugun kulağına hangi isim okundu . Bu saçma bi açıklama çocugun kimlikteki adına alıştırmak zorundasınız o başka bu başka olur mu birde merak ettim ne koymuşlar adını
(315 puan) tarafından
Kulağına yuşa ismi okundu zaten 2 haftadır da yuşa diyoruz şimdi süpriz yumurta gibi bu çikti
(3,552 puan) tarafından
Babası koreliymiş. Belki de kulagına ezan okunmadı.. Demekki koreliler de yapıyormuş. Bende sanıyordum sadece bizim ülke de var bu. Ama teaje koymuşlar bence gayet güzel ismi.
(1,831 puan) tarafından
İsim güzel tabide saygısızca olmuş sağlık olsun ne diyelim
(315 puan) tarafından
Canım babası koreli Müslüman okundu çok şükür ismi kulağina
0 oy
tarafından
Olan olmuş yorma daha kendini napcan ismiyle yaşasın sütün falan kesilmesin yazık size
(315 puan) tarafından
Teşekkür ederim ona dar ediyorum zaten ama kendime de dar ediyorum çocuğum da huysuz hissediyor
tarafından
Şu an çok sinirlisin ondan bu kadar asabisin bence zamanla öfken biraz daha azalır kırgınlığın kalır
(315 puan) tarafından
Evet galiba ama bu kırgınlık her çocuğuma baktığımda tokat gibi çarpıyor :(
tarafından
Sende kızım yavrum canım de  teaje dene:*
(315 puan) tarafından
Öyle yapıyorum onlarda yusa diyor ama ne bileyim
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Eşin sana karşı yapabileceği en kötü terbiyesizliği saygısızlığı yapmış ben olsam bende kabullenmem mutlaka mahkemeye basvururum
(315 puan) tarafından
Bende şimdi aynı şeyi için konuşmuyorum hatta az önce gene kavga ettim git değiş dedim belki önceden deseydi onaylardım ama haberim yokken yaptığı için kabullenemiyorum bebeğime bakıp bakıp ağlıyorum
tarafından
Yok daha neler...
(7,126 puan) tarafından
Niye yok daha neler ? Mahkemeye başvuru olmadan işimi değişikliği olmuyor gidipte adamı dava etmiyorsunuz
tarafından
Ha isim değişikliği için başvursun tabi oluyorsa ben o kısmı yanlış anlamısim
(315 puan) tarafından
Evet burda maalesef mahkemeye değişmeyi sadece baba yapabiliyor
0 oy
(374 puan) tarafından
Eğer tekse kimlikteki ismi sonradan sorun olabilir okul hayatında falan ama 2 isim olmuşsa o zaman Yuşa diye seslenirsiniz sen sıkma canını hayırlısı buymuş
(315 puan) tarafından
Yok maalesef kimlikte tek isim koymuşlar
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Kız onu bunu geç koreliyi nerden buldun. Kardeşi falan varmı.. Bekar erkek kardeşi varsa bacıma aralarını yapak. :D bu arada fikrimi sorarsan valla teaje ismi çok güzelmiş. 

(315 puan) tarafından
Nasip diyelim şuan o kadar eşime kızgınım ki burda emoji bile koyamıyorum:)hadi senin hatırına koydum kardeşi yok maalesef
Ya sorun ismin kötü olup olmaması değil anlamlı bir isim birda bana haber verilmemesi şimdiye kadar bende kendimi aliştırirdim
(3,552 puan) tarafından
Tabi o konuda çok haklısın ama olan olmuş canım. Kendini yıpratma. Sütün kesilir Allah korusun yine sen çekersin canım. Hani içine sinmedi ise git değiştir ismini.. Hani güzel isim diye de düşünürsen çok ta kızsan üzülsen de anca kendini yıpratırsın. Bana kalırsa çok güzel ismi var. Farklı şeylere odaklan. Sağlıklı güzel miss gibi bebek. Bu günler geçiyor insan bu günleri bile arıyor bir süre sonra.. Tadını çıkarmaya bebeğinla aşk yaşamaua bak.. Çekil gözlü güzelle.
(315 puan) tarafından
Öyle canım çok şükür varlığına oğluşumun zaten sütüm azaldı gibi isim değişme Türkiyede de kolay olmuyor ama burda daha ıvır zıvır bir sürü mahkeme falan filan hani belki bana sorsaydı bende tamam derdim hem Türk hem kore ismi olsun diye bana sorulmaması olay
0 oy
(328 puan) tarafından
Demekki Türk Kore farketmeksizin erkeklerde bu saçma sapan babayla bir iş yapma olayları yok sayma olayları var. Ben okurken dahi sinirlendim. Bizim de oglumuzda iki isim var ilk ismi ikinci kısma yazdirdim gibi bı şaka yapmisti onda bile bir anda çok sinirlenmistim. Kulağına ezanla okunan isim önemli aslında ama resmiyette de ne yazılırsa ona göre hitap edilecek. Zor durum. Yapacak bir şey varsa değişiklik gibi onu olmadı yaptırın gönlün rahatlasın demek istediğini anlıyorum ama sana ve sütüne zarar uzme daha kendini  
(315 puan) tarafından
Teşekkür ederim valla huzur kalmadı evde ya benim atlatmam lazım yada isim değişecek yoksa bu şekilde boşanma eşiğine geleceğiz
0 oy
(243 puan) tarafından
2 ay oldu ben halen ağlıyorum bilmiyorum bize niye bunu yaşattılar Allahlarindan bulsunlar ama eskisi kadr ağlamıyorum sadece sinir oluyorum o kadar aanada tavsiyem ben basaramamıştim sen başar diye söylüyorum.sadece çocuğunu dusun onunla ilgilen kendi sevdiğin ismi soyledunyada ikiniz varmis gibi diğerleri seni takmadiysa sende onları takma ..

İşimi istersen degistirebiliyorsun ben cok araştırdım daha 2 gün öncesine kadr halen dusunuyordum ama yapmadım sen istersen yap yada bekle bi kac ay sakinleşmek sindiremeyen o zamn yap üzme kendini 
(315 puan) tarafından
Ya işte eşimde babası üzülür diye değişmek istemiyor anca özür diliyor bu kadar tepki vereceğini düşünmüyordum kimlik sadece resmi yerlerde önemli diyip kendini haklı çıkarıyor ilerde bebek isterse kendi ismini değiştirir diyor ama inan 2 3 gündür evde huzur gözümden yaş eksik olmadı nasıl böyle bencil olunabiliyor
(243 puan) tarafından
BunlR yüzünden 2.cocugu düşünmüyorum bende düşünsene senin canından çıkan bir parçan sana yapılan haksızlığa bak o kadr soğudum ki eşimden bu akşam başka bir konudan tartıştık  ama benim aklıma bu şekilde uzmesi geldi yine soğudum kendileri yapıyorlar sonra niye yüzün gulmuyo diyorlar ben bir karar aldım kendim ve bebgim.için yasicam ismi önemli değil benim parçam o istediğim isimle seslenirim farklı isimle seslenenlere aşırı sinir oluyorum mümkün olduğunca az görüşmeye calisicam napiyim .bana hep alt tarafi isim mühim olan  çocuğun sağlığı vs dediler ben bunları sana demicem teselliler si Jr olmamıza engel olamıyor malesef sadece zMan düzelecek
(182 puan) tarafından
Ay savunmaya bak babası üzülürmüş... onu düşünebiliyor da senin üzüleceğini düşünemiyor mu?! Özrü kabahatinden beter.
(243 puan) tarafından
İnşallah hayatta çok istedikleri birsey olmaz diyorum bnde o zmn anlarlar
(315 puan) tarafından
Aynı şeyleri bana da diyorlar benim aileme o hakkı vermediler bende aileme sormadım bile ama gene de annem bana moral veriyor sağlıklı olsun sen ne kadar çok evlat istedin bunun için üzülme bizim için yuşa diyor eşimde 2.çocuk olunca söz bi daha aynı hatayı yapmayacağım diyor ama 2.çocuktan bile soğuttu beni
0 oy
(12,500 puan) tarafından
Arkadaşım da kimlik de esra evde Sevilay diyorlar kimse kimlik adını kullanmıyor
(315 puan) tarafından
Evet bunlarda böyle diyor ama eşimin tarafı kimlikle seslenir onu geçtim kendi ailesinin seçtiği isim olmasına **** oluyorum o hakka sahip değiller
(315 puan) tarafından
Benim ismim de kimlikte farklı ama herkes gamze der
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Yaptıgı çok kötü bisey bence. Senin onayını almadan asla böyle bisey yapmaması lazımdı. Gıcık oluyorum böyle şeye ya sen taşı doğur büyüt gelsin köşede keyif yapan adam isim koysun. Koreliymis esin bi de hep türklerden bekleriz böyle seyleri
(1,367 puan) tarafından
Tabiki öyle sinirlisin belki kırgınsin bunu da belli edersin ister istemez ama bunun için yuva bozulmaz dediğin gibi. Kimliği değiştirme hakkınız var sonuçta yanına ekleyebilirsin isim ya da o ismi silip senin dediğin ismi koyabilirsin herşeyin çözümü var
(315 puan) tarafından
Ona yanaşmıyor işte çok uzun işlemeleri çocuk büyüyünce o isterse değişsin diyor ama hevesim kalmadı inan 2 gündür temizlik bulaşık yıkıyor yalvarıyor ama onları yapması bile batıyor bana
(1,367 puan) tarafından
Yoo neyi uzun alt tarafı bi dilekçe verilecek
(315 puan) tarafından
İşte uzun olsa bile yapan yapar önemli olan niyet
(1,367 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Olan olmus diyemeyecegim, gitsin esin mahkemeye basvursun degistirsin, cok ayip etmis cok oyle bi ozur dilemeyle affedilcek bi olay degil,dinimizde isim anne ve babanin hakkidir
(315 puan) tarafından
Yok ya yapacak gibi değil bu gidişle boşanmaya gider bu evdeki huzursuzluk
0 oy
tarafından
Nasil içim sızladı anlatamam, ben de hamileyim ve bu durumu yaşamaktan korkuyorum. Eşime diyorum soyadını sen bıraktın ismini de ben bırakacağım. Abim çocuğuna isim bırakmıştı, 5 sene sonra yengem nüfusa gidip bir dilekçe verip ismini değiştirdi hiç mahkemeye gitmedi, sadece dilekçeyle değişti. 

Üzülmeyin diyeceğim ama üzünülmeyecek gibi değil. Bir yakinima da eşi aynısını yaptı kimlik bi geldi adam babasının ismini bırakmış, kadın deliye döndü vallahi 17 yıldır bir defa olsun ismiyle hitap etmiş değil oğluşum diye sesleniyor koca çocuğa. Yıllardır değişmedi ve kadın asla dilim dönmüyor o isimle seslenmeye diyor. 

Burnundan fitil fitil getirin, hangi yola başvuruyorsa basvursun gitsin değişsin, Allah büyük söyletmesin başıma gelmesinden korkuyorum ve bu benim ilk ve son çocuğum olacak.
(315 puan) tarafından
Sormayın bende kendim koymak istediğim isimle bile seslenemiyorum çocuğuma onların dediği isimle seslenince kayinpederim sinir oluyorum kabullenemiyorum biraz sakinleşiyorum ama tekrar aklıma geliyor girdap gibi Turkiyede olsam her yola başvururum ama işte turkiyede değilim sistem malesef burda çok farkli
tarafından
İlla bir yolu vardır, nasıl yaptıysa öyle düzeltsin. Hani düşünüyorum da bunu nasıl göze aldı. Beğendiğin bir bebek kiyafetini almaya gonderirsin gider başka bir tane alır bu daha güzel geldi bana der,  bir süre giydirirsin ama böyle bir şey değil ki bir ömür o ismi taşıyacak.
Ben bir isim söylüyor eşim diyor başıma ağrı giriyor o ismi duyunca ben oğluma o ismi koydu dedirtmem, akrabaları da dalga geçtiler ama beni ikna etmeye çalışıyor gidip pat diye başka isim koymak başka.
Kendisi bir isme karar verdi biraz kaba bir isim ben onun kırmamak için tamam dedim, o da bir isme de sen karar ver demişti ama istediği gibi olmayınca kabul etmiyor.
0 oy
tarafından
İsim değiştirme işlemleri artık eskisi kadar zor değil, bir araştırın siz.
(315 puan) tarafından
Turkiyede değilim maalesef
0 oy
tarafından
Ben olsam bende sinirden delirirdim ama ismi ilginç hiç duymadım eşim ne işim işidu ki kötü işim mi
(315 puan) tarafından
Yok ondan değil ilk erkek torun babasını kiralamış falan filan yuşa kuranda geçen peygamber ismi yuşa süresi de var
0 oy
(534 puan) tarafından
Kendi memleketinden isim koymak isteyebilir ama bunu sana sormalı ve iki ismi de yazdirmaliydi tabi yine senin rızan ile ben olsam kıyameti koparirdim benim işimde yanına bir isim daha eklemek istedim eğer yazdırirsan lohusa halim ile gider mahkemede değiştiririm demiştim 
0 oy
tarafından
dava açabilirsiniz bilginiz olmadan koyduğu için, değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. bu özürle kapanacak bir konu değil benim için en azından. 
0 oy
(1,459 puan) tarafından
Babasıyla gitme amacı belli. Emin ol oraya gidince kocana demiştir onu köy o da mecbur kalmıştır.. bn doğum yaptım hemen kulağına okuttum eşime. Çünkü annesigil etkilerdi biliyordum. Kulağına okuduğunu da mecbur kimliğe aldı. Dedim dinen ismi o ..istediğin ismi koy
0 oy
(1,928 puan) tarafından
O kadar saçma bir isim koymuş ki gerçekten yazık günah. Çok ayıp etmiş eşin

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 561 göst.
10 Eylül 2021 Aile kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,101 göst.
+1 oy
8 cevap 595 göst.
0 oy