0 oy
1,173 göst.
Aile kategorisinde (315 puan) tarafından
Selam kızlar 3 hafta oldu doğum yapalı eşimle hamile kaldığımda birlikte isim aradık ve yuşa ismini ben seviyorum ama gene de başka isimlerde sundum oda aynı şekilde ve oda yuşa ismini sevdi yuşa olsun dedi ve hep öyle sevdim doğum yaptım 2 haftadır hep yuşa diye sesleniyoruz 2 gün önce kayınpederim geldi çocuğun kimliğini çıkarmak için gittiler gitmeden odada gene sordum yusa olacak dedim dimi evet dedi bu arada kaynana kayinpeder başka isimle hitap ediyor buda bana diyor ki onlar kendilerine öyle diyor neyse kısacası gitmiş kimlikte babasının istediği ismi yazdırmış bana sorma tenezzülünde bile bulunmadı ki bebek isteyen bendim çok zor bir hamilelik ve doğum yaşadım yapılır mı bu?

2 gündür ağlamaktan helak oldum kayinpederim geldi onlar da senin onayin var diye biliyoruz dedi yok dedi istiyorsan değiştirin dedi eşim yok diyor kimlikte öyle kalsın biz zaten gene yuşa deriz diyor 

Ama ben kabullemiyorum sütüm kesilecek stresten en çok zoruma giden nasıl bana sormadı şimdi özür diliyor siz olsanız ne yapardınız?

29 Cevaplar

0 oy
(657 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla Kore'de yaşıyorsunuz. Mahkemeye başvurup ismini değiştirin diyince burada sadece babanın öyle bir hakkı var demişsiniz oradan çıkarın yaptım. Kore'de yaşıyorsanız bence sorun yok. Çocuğun yaşadığı yere uygun adının olması bence önemli. Aksi halde daha fazla akran zorbalığına ve dışlanmaya maruz kalabiliyor.
-Reklam-
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Valla ne desen haklısın konuşma yüzüne bile bakma saygısızlık bu yazıklar olsun bu erkeklere nefret ediyorum hepsinden 
0 oy
tarafından
Yaptığı hareket çok saygısız ve düşüncesizce , içine sinmiyorsa değiştirin ismini. Ağlama sütun kesilir Allah muhafaza.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Resmen deli olurdum değiştirirdim hadsizlik iki kızımın ismini ben koydum eşim kimlik çıkarttı kayinbaba kaynana kimm
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Gelde delirme bak görüyormusun 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Hey Allahim yaa ..

Kocan ne değişik bir adam.Benim eşim ilk cocuguza da ikincisine de kimseyi karıştırmadı.Ben ilkine şu olsun mu dedim 2 ay öyle sevdik dogumdan sonra benim istedigim ismi koymuş sagolsun ikincisine o dedi bu olsun diye bnde tamam dedim.Kayinbabam karıştı salih olsun dedi biz duymadık.Esim istedigi ismi koydu yani kayinbaba istedi diye salih koymadı.İyi ki karıştırmadı.Ben iyi niyetliyim başta annen baban ne istiyorsa onu koyalim dedim eşim hayir isimleri biz koyacagiz dedi yani eşim kariştirtmadi.
0 oy
(1,610 puan) tarafından
İsmini değiştirin bence yine. Merak ettim eşinle nasıl tanıştınız eşin Türkçe biliyor mu veya sen mi Korece biliyorsun? Allah sağlıkla büyümesini nasip etsin
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Sizin seçtiğiniz isme ek yapsaydı bişey olmazdı ama sizin seçtiğiniz ismi koymayıp kendi seçtiğini koyması saygısızlık. Ben olsam uzun süre kırgın olurdum. 

Eşim kimlik çıkaracağı gün kayinbabamın ıstediği ismi ek olarak koymak istediğini  soyledi bende olur dedim. Bana söylemeden koysaydı bozulurdum. 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 584 göst.
10 Eylül 2021 Aile kategorisinde Bicirik1 (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,109 göst.
+1 oy
8 cevap 608 göst.
0 oy
19 cevap 285 göst.

378,415 soru

11,326,719 cevap