0 oy
512 göst.
Diğer kategorisinde (854 puan) tarafından
kizlar kizim olucak ben en basta esimle anlastim kiz olursa ben oglan olursa sen koy die kaynanam kaynanamin annesi esimin teyzeleri tutturmus tek oglan annesinin ismini koy diye ben buglem sare koyucam tutturdular hacer koy diye esimde diyo sen bilirsin ne zaman bir araya gelsek hep ayni sorun ismi hacer olsun en basta soyledim ben once kaynanama dedim anne senin adini koyimmi istermisin diye yok dedi sonra nenim anneme dedim anne senin ismini koyimmi diye o da kaderi benzer kizim yok dedi dedim iki annemin adini koyucam hacer hatice onada yok dediler sonra buglem sare dedim simdide herkes tutturmus hacer koy diyo bende ben en basta dedim yok dediler koymam diyorum ha bire baski yapiyolar tek oglan loy ne olacak diye ben kararimi soyledim ama anlamiyolar bu baskilarla iyice depresyona giricem artik napabilirim bu konuyu kapatmak icin sıkıldim artik iyice

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bebiş olunca istediğin adı koyarsın olur biter canımm . Millet de demesiyle kalır.
(854 puan) tarafından
canim en basta soyledim koyayim istermisiniz diye benim annemde esimin anneside yok dediler sonra ikisinin adini koyim dedim oraya gelir onu soyler buraya gelir bunu soylersiniz dediler yok dediler en sonunda buglem sare dedim simdide kaynanam filan tutturmus hacer koy diyolar bende dedim en basta koyim dedim yok dediniz ismi buldum artik degistirmem kimse kusura bakmasin dedim ne zaman bi araya gelsek sorup duruyolar hacer koy diyip duruyolar qnlamiyolar bu gun esimle onlar yuzume de kavga ettik iyice inada bindirdim bende
tarafından
Yakın mi doğum bilmiyorum ama böyle şeylerde.hemen herkese herşeyi duyurmayacan canım . Yoksa ağzı olan konuşuyor. Önemli olan eşinle anlaşman . Benim eşimde tek oğlan hamile kaldım üç ay kimseye demedik isim konusunu hiç açmadık bile eşimle anlaştık herkes doğunca öğrendi. Yani eşinle anlaşıyorsan çoğu şeyi kimseye deme herkes söz sahibi oluyor yoksa sana tavsiyem
(854 puan) tarafından
32 haftaligim canim bir birbucuk ay sonra dogucak esimle anlastim o da diyo hacer olsun diye kavga ettik en son anlastik ben onlara da dedim koyim die yok dediler dedim sende karisma anlasdigimizi bozma dedim bagirdi cagirdi ise gitti kaynanamda gelmis ben herseyine karisirim emzirmene yatirmana kaldirmana sapkasina eldivenine giydirmene dedim cok hevesliysen sen dogur kendi cocuguna bak e bi seferde sevmeye de gelmem sen bilirsin dedim onu da tersledim iyice bozdular kendilerini
tarafından
Demek ki kayınvalidem baya baskı kuracak bir tipe benziyor canım takilma falan dedim ama usteleyen karışan bir tip demek ki fırsat verme her konuda
(854 puan) tarafından
yok canim ben iki cocuk buyutmusum buna da karistirmam sevsin gitsin diyo sabah ben kalirim yaninda gecede 13 yasinda gorumcem var o kalirmis  dedim gerek yok ben kendime de cocugumada bakarim bakiciya ihtiyacim yok baya kavga ettik
-Reklam-
0 oy
(10,783 puan) tarafından
Siş göstereceksin kibar olma. Benim kızım benim kararım siz dogurup koyın hacer ismini o kadar begeniyorsanız diyi ver yoksa anlamaz bunlar. Bak birini bozacaksın zaten gerisi terbiye olacak
(854 puan) tarafından
bozuyorum canim diyorum yok dediniz ben isim bulunca mi karar verdiniz koyamam kusura bakmayin ben size sordum diyorum ne zaman bi araya gelsek yinede diyolar her seferinde hacer koy tutturdular bende dedim benim kararim belli biglem sare koyucam ama ne zaman bi araya gelsek anlamiyolar yine ayni muhabbet
(10,783 puan) tarafından
Kalk git bir anda. Aa bu ne terbiyesizlik. Bana da kızım olacagı zmaan kaynanamın ismini koy dediler. Bende size engel olmayım bana fikir veriyorsunuz ya belli cok begenmıssıznız siz koyun dogurunda dedim. Bir kere bozulduşar bir daha duymadım
(854 puan) tarafından
kac oldu canim bozmam kaynanam demese kaynanamin annesi diyo ona da diyom yok diye bu seferde teyzeleri basliyo tek oglan annesinin adini koy sanki annesinin adini koyunca cok baslari göğe ericek bakacak olan seslenecek olan buyutecek olan benim kimse el uzatip bakmicak ama herseye karisicaklar kaynanamda tutturmus dogsun ben yattigina kaktigina bakicam sapkasina eldivenine yatirmana karisirim diyo bende dedim dogur kendin bak o zaman iki tane sogurdum buna mi bakamicam benim bakiciya gozetmene ihtiyacim yok dedim o zaman sevmeyede gelmeyelim dedi keyfiniz bilir dedim tersledim esomlede kavga etmistim iyice sinirlerim oynadi artik
(10,783 puan) tarafından
Oo bunlar arsızlıgı ele almış.
(854 puan) tarafından
ayn sadece surda mecburen kalmamdan dolayi yapiyorlar diye dusunuyorum esimin kredileri bitson ev alip tasinicam usandim herseylerine tmm demekten
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Kaç ayin var bilmiyorum bakariz diyip geçicen canim dusunuruz dicen sonra doğunca öğrenitler hiç bi haltta yapamazlar bizimde esimin teyze gelini sormustu ben iyi isim bulurum ne koyucaksiniz ne dusunuyorsunuz diye bakiyiruz diyip geçtim demedim herkes kendi işine baksin son ayindada zeynep.elaya karar verdik dedim ve olay bitti
(854 puan) tarafından
32 haftaligim canim surda bir birbicuk ayim kaldi en basta sordum herkese yok dediler sonradan baski uyguluyolar anlam veremiyorum diyorum ben kararimi verdim yok donup dolasip hacer koy diyip duruyolar esimle kavga ettim onlarin yuzune bu gun diyo annemin adini koy dedim ya biz en basta anlastik seninle sonra ben sordum her oki annemede yok istemiyoz dediler sonra dedim ismi buldum sende tamam dedin kararini ne degistirdi diyom olsun sen hacer koycam diyo bende koymicam isteyen dogurup koysun dedim bozuldu ise gitti
(7,227 puan) tarafından
Sen kocan da dahil hele bi doğsun bakariz gibi konus boşver millete hiç deme boş yere canini sıkmasinlar esinde tekrar derse ben bu isimle sevdim kızımı böyle seslendim bu isme aliştım bastan kabul etselerdi böyle olmazdi de
(854 puan) tarafından
mantikli cnaim sabah gelsin bi konusuruz yine buyuk ihtimalle soylerim
0 oy
tarafından
Boşver takma konuşur konuşur susarlar sen ne istersen onu koy
(854 puan) tarafından
canim surekli bir araya geldigimizde hep ayni muhabbet bunaldim artik bir araya gelmiyom diyorum mecbur altli ustlu oturuyyoz ister istemez geliyoruz
0 oy
(3,127 puan) tarafından
Terslemen gerekicek başka türlü susmazlar 
(10,452 puan) tarafından
Bana sekreter kendi dedi o kağıdı veren bu seneden sonra anne imzası da alınıyor diye cnm
(854 puan) tarafından
insallah oyle birsey burda da vardir da benden habersiz isim degisikligi yapamaz
(3,127 puan) tarafından
Canım 17 gün oldu doğum yapalı öyle bişey olmadı bizde.
(10,452 puan) tarafından
Allah Allah devlet hastanelerinde böyle demişti şaşırdım şuanda
(3,127 puan) tarafından
Belki farklıdır canım ben özelde doğum yaptım
0 oy
(872 puan) tarafından
Kendileri doğursunlar ve hacer koysunlar nolacak sanki. Kafana takma. Istediğin ismi ver.
(854 puan) tarafından
insallah canim dogursunlar koysunlar oyle dedim bende en son ama yine ayni sorun
0 oy
tarafından
Sürekli herkesin yanında bebeğini buglem  diye sev
(854 puan) tarafından
yok canim utancimdan sevmiyorum ki dogsun anca oyle su an ayiplarlar ben de yapamam zatwn tuaf olur
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Gerçekten Hacer Hatice koyucak mıydın? 

İstediğin ismi koy ömür boyu o ismi taşıcak
(854 puan) tarafından
evet canim kimsenin kalbi kirilmasin dedim ikisine de sordum yok dediler isteyerekte olmasa koyacaktim ama yok diyince bende kendi dusundugumu koydum hep hayalimdi buglem sare simdide tutturmuslar koy koy koymicam en basta sordum yok dediniz dedim
(12,852 puan) tarafından
Boşver koyma canım
(854 puan) tarafından
oyle yapcam kararimi vermisim bi ay boyunca eminmisiniz diye iki anneminde pesinde kostum yok dediler ben karar verdim koy diyo kqynanam su saaten sonra da iki dunya bi araya gelse koymam esim kimlik icin gittiginde yapmazsa insallah
0 oy
(230 puan) tarafından
Amaaann kısmet bakalım doğsun bakarız de..geç  yok dedikçe ısrar ederler daha..
(854 puan) tarafından
ayn oyle oluyo sormamis olsam tmm dicem de kac defa sordum eminmisiniz diye yok koyma dediler ben isme karar verdim simdide koy diye tutturuyorlar iste
0 oy
(65 puan) tarafından
Kaynanın gönlü olacak diye bakalım o çocuk ilerde hacer olmaktan memnun olacak mı. Akranlarında farklı isimler duyunca demeyecek mı benım ismim neden bu? Çocuk senin çocugun millet ne konusuyor da karı koca arasında kavgaya bile sebep oluyolar. Ay ne gıcık bişey ya. 
(854 puan) tarafından
ayn canim en basta sordum her iki aileyede yok dediler bende hayalim olan osme karar verd simdide tutturmuslar koy diye esimde o yuzden kavga etti koy diye en basta sordum yok dediler simdide ben koymam dedim bagirdi cagirdi gitti sonrada kaynanam geldi ben herseyine karisirim sabah ben aksam gorumcem gelicekmis bende dedim benim bakiciya ihtiyacim yok benim ikinci evliligim iki tane cocugum var onlara ben baktim kimse yoktu bunada ben bakarim kimseye ihtiyacim yok dedim sevmeyede gelmem dedi sen bilirsin dedim tum sinirimi bosalttim bakalim
(65 puan) tarafından
Allahım ya rabbım. Allah kolaylık versin canım anlayıssız insanlarla çok zor. Tabiki kendın bakabılırsın çocuguna ilk çocugun bile olsa şu anneleri bi salsınlar da bebeklerine alıssınlar bebeklerde annelerıne alıssınlar. Kımse bebek bakımını bilerek dogmuyor. Ama isim konusunda hiç sorma bile.
0 oy
tarafından
Ayy ben hamileykende böyleydi o gelirdi kayınbabanın adını koy bu gelirdi koy ayyh gına gelmişti artık dahada ortada cinsiyet bile belli değildi tabi kızım oldu birgün'de artık eşimle kavga ettik ortada cinsiyet yok bişey yok eşimin yengesi başladı kaynımın adını koyun bende eşime dedimki bak birgün yüzlerine durduracaklar artık öyle koymak istiyorsa ya kendi doğursun yada gelini doğursun koysunlar dedim. Takma sende kimseyi koyacağın ismi bile söyleme bırak çıldırsınlar. 
(854 puan) tarafından
canim doguma   bir birbucuk ay kadi deli ediyolar en basta sordum herkese yok dediler simdide tutturmuslar baski yapiyolar koy die en son esiin bile aklina girmisler kavga ettik koyarsin koymam derken bagirdi cagirdi gitti bi turda kaynanayla kavga ettim iyice bunaldim zaten dogum sitresi basiyo bide bunlar boyle yapinca iyice deoli oluyorum
tarafından
Sen eşini ikna et kuzum kaynanayı falan boşver o senin istediğin isme tamam derse gerisine cevap bile verme isim konusunda.
0 oy
(48,491 puan) tarafından
kararli ol kime ne ki
(854 puan) tarafından
kararim belli ama nasil daha fazla uzatmalarinavengel olucam onu bilmiyom tersliyom yok kavga ediyom yok en sonunda gidicem baska sehirde dogurup gelicem kafayi yicem yoksa bu baskilar yyuzune en basta dedim koyayim yok dediler wonradan herkeste bi hacer wevdasi tuttu
(48,491 puan) tarafından
benimde kendi ailem bulduğum ismi beğenmediler ben umursamadım
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Şu zaman da el kadar bebeğe de Hacer koyulmaz ya. Kendi içinden geçeni koy. Senin evladın 
(854 puan) tarafından
ayn canim sormasam sorun deil ama sordum iki annemede yok dediler bir ay eminmisiniz diye dolandim yok dediler simdide esimin tarafi loy die basli yapiyo bende koymicam diye kendimi yirtiyom ister istemez bi araya geliyoruz altli ustlu oturuyoruz birisi gelse inip cikma olayi oluyo her seferinde de isim konusu esimin de aklina girdiler esimle anlasmistik oysa ama bakalim
0 oy
(62 puan) tarafından
Soyadını zaten sizden alıyor isim hakkıda bana düşüyor de
(854 puan) tarafından
bak bu guzelmis denemek lazim ☺️
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Ya bu cevredekilerin isim merakı ne böyle anlamış değilim 9 ay boyunca anne çekiyor sıkıntıyı bırakın annesi koysun birde büyüklerin isimlerini koyma merakı biz eşimle büyüklere sormadık bile bunu koyucaz dedik koyduk 
(854 puan) tarafından
ya canim heves ederler belki diye sordum yok dediler yoksa bende meraklisi degilim hacer koymanin ama iste airf gonulleri kirilmasin dedim yok dediler simdi de tuturmuslar koy bu seferde ben yok diyorum inada bindirdim koymamda su saatden sonra
(3,681 puan) tarafından
Kız koyma boşver dolduruşa gelmişler demekki çevrenin ondan seni geriyorlar
(854 puan) tarafından
ayn hepsinde bi hacer sevdasi tutmus aybaslari geliyo heralde
0 oy
tarafından
Sen önceden teklif etmişsin geçti bor'un pazarı diyeceksin kendi seçtiğin ismi koyacaksın canım 
(854 puan) tarafından
dedim canim terseldim kavga da attim ama yok anlamiyolar beni bunaltiyorlar
0 oy
(7,768 puan) tarafından
He gülüm yandan yandan çıkışlar soldan de bildiğini oku sndede hata vr ne soruyosn onlara en sinir olduğum şey büyük adı koymak
(854 puan) tarafından
oyle de canim esimin ilk cocugu benim ucuncu olucak ister istemez sordum yani iki aileye de yok dediler ben kararimi soyledim simdi de onlar koy diyo ben yok diym
(7,768 puan) tarafından
Kaçıncı olursa olsun bak kendin diyosun sizin çocuğunuz onların değil
(854 puan) tarafından
esimin de aklina girdiler normalde kararimiz daha consiyet belli degilken anlasilmisti oglana esim kiza ben koyucaktim bu gun onun yuzune kavga ettik onlara neyse ben sordum isterseniz diye anlamiyolar iste benide geren o
(7,768 puan) tarafından
Kavga çıkar yeter artık de ortamı terket
0 oy
tarafından
Benim kızım ben böyle istiyorum diyeceksin herşeye burunlarını sokmasalar olmaz 
(854 puan) tarafından
ayn oyle esimle anlastik onun bile aklina girdiler durduk yere kavga ettim esimle bide ustune kaynanamla kavga ettim napicam bunaldim iyice
tarafından
Boşver o senin çocuğun kimseyi ilgilendirmez
(854 puan) tarafından
bosvermeye musade etseler keske iki laflarindan biri isim konusu
0 oy
(7,392 puan) tarafından
Sen koyarsin onlarmi bakacak doguracak bosver
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Çok kolay yolu var he he tamam koyacağım diyeceksin kimlik çıkınca senin koyduğun ismi görünce susacaklar :)

(854 puan) tarafından
tm dersem esimde ciddiye alip heveslenir canim bu seferde esim kimligi cikarmaya giderse koyar gelir ismi bu seferde ben deli olurum
(1,154 puan) tarafından
Verme bacım doğum belgesini o zaman ben ilk oğlumda vermedim kendim çıkarttım yoksa sadece babasının ismini koyacaktı benim dediğim ismi koymayacaktı kuzey Aras koyacaktık kaynanamlar anası danası hep babanin adını koy bir evin bir oğlusun diye kanina girdiler sadece Taner koyacaklardı ben dedim ben isim hakkımı vermem vermedim de doğum belgesini vermedim aldım çocuğu da kucağıma doktora gidicem dedim geleyim dedi yok yok taksiyle gidip gelcem 5 dakika da dedim ismini ne soyleyeyim taner aras mi kuzey aras mi dedim taner dedi iyi dedim gittim geldim verdim geçici kimliği naptın sen diyor :D isim hakkımı vermedim dedim şuan herkes Aras diyor o dedesinin isminin koyulması için baskı yapanlar bile !

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 290 göst.
0 oy
1 cevap 84 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 492 göst.
0 oy
7 cevap 236 göst.

378,182 soru

11,318,970 cevap