0 oy
702 göst.
Aile kategorisinde (367 puan) tarafından
tarafından kapalı

5 erkek kardes.. En buyukleri 36 yasinda karisi 23 yasinda.

Bir kucuk erkek kardes 32 yasinda karisi da 32 yasinda..
Abinin karisi bu diger erkege abi demiyor..
Ama o kiz onun ona yenge demesini istiyor ben senin abinin karisiyim  yasim kucuk oldugu halde diyo ..
İlk evlenen 32 yasinda olan cift..
Simdi sorum size : buyuk gelin kim oluyor?:) kaynanamlar ona buyuk gelin diyor? Tavir koyacagim
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

52 Cevaplar

0 oy
(13,122 puan) tarafından
Büyük gelin yaş itibariyle 32 olandır.
-Reklam-
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Eşim 37 yaşında ben 25 yaşında eşimin kardeşi 30 yasinda bana yenge der bende abi derim 
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Ben matematik problemlerinde babayı oğlundan 10 yas kucuk buşan insanım baga boyle seyler sormayın =D
0 oy
(367 puan) tarafından
Ay burada bile gorusler ikiye ayrildi:) ilk evlenen buyuk diyende var hayir buyukle evlenen buyuk gelindir diyende :)
0 oy
(15,336 puan) tarafından
Yaşı büyük olan büyüktür. Büyük olanın karısı değil. Ne alaka kocası mi kıstas oluyor büyük olarak. Erkek önemli demek istiyorlar burda. Kadınları yok sayiyorlar resmen
0 oy
(6,260 puan) tarafından
Bizim evinde en büyük gelini yani büyük abimin hanimi yaş olarak diğer gelinlerden küçüktür ama biri hariç diğerleri yenge diye hitap eder bizde de öyledir yani :)
0 oy
(673 puan) tarafından
Simdi yaş olarak küçük olsa bile abisinin karısı olduğu için ona yenge demeli. O ismiyle hitap edebilir çünkü eşi kaynindan büyük. Büyük gelin olayına gelincede şöyle diyim. Buyuk gelin sen oluyorsun. Çünkü hem senin yasin daha büyük hemde ilk sen evlenmişsin. Kaynanan yanlış biliyor :D
0 oy
(7,768 puan) tarafından
23 olan 32 ye abla desin yenge saçma bence
0 oy
tarafından
Derdin bu olsun be bacım :))
0 oy
(4,389 puan) tarafından
küçük abi istediği kadar ilk once evlensin. büyük abi isterse 10 yil sonra evlensin yine de onun eşi buyuk eltidir ;D
0 oy
(1,076 puan) tarafından
36 yaşında olanın karısı 23 olan büyük gelin nikâh büyüğü derler bizde:-)
0 oy
(645 puan) tarafından
Pek anlamadım ama ilk evlenen büyük gelin olur nokta abi eşlerinin hepsi yengedir büyüğü küçüğü olmaz ayrıca eğer eşimin kardeşi veya abisi var ise saygı gereği avı diye hitap edilir ismihle değil. Umarım açıklayıcı olmuştur :))
0 oy
tarafından
Yaşi büyük olan büyük olmuyir mu 
0 oy
(487 puan) tarafından
Büyük gelin ilk evlenene deniyor nikah büyüğü çünkü:) büyük abinin karısı küçük kardeşe abi demeli bence çünkü 1 2 yaş değil neredeyse 10 yaş fark var denemeli .ama kayın abisinin eşi hem sonradan evlenmiş hem yaşı küçük o yüzden yenge demeyebilir çok normal :)) bizdede ben ilk evlendim büyük gelin bana derler ektim arada lafını yapar ben ondan 6 ay büyüğüm diye ama ben büyük gelin olarak kaldım ektim benle aynı 36 yaşında benim eşime abi der.ama kaynım bana yenge demez denesin zaten bende abimin eşine yenge demiyorum takılıyoruz yani böyle şeylere:)
0 oy
tarafından
Sen ilk evlenen gelinsin ve kocana abi denilmedigini söylüyorsun. Bence demeli arada yaş farkı var ve saygıdan dolayı. Gelenekçi bir ailesiniz galiba. Hangi gelin buyuk dersen orası saçma senin yaşın büyük sana abla diyebilir ya da isminle hitap edebilir bilemedim degisikmis.
0 oy
tarafından
Kız benim eltim küçük okdugu halde yenge demiyor. Yaşı da baya küçükmüş ne yengesi. Bende olsam yenge demem
0 oy
(554 puan) tarafından
Eşimde öyle en büyüğü ama en küçük gelin benim. Herkes eşime abi diyor kadınlar falan. Ama ben herkese ismiyle hitap ederimm. Çünkü eşimin abi abla dediği kişilere derim tek. Büyük gelinde büyüğün eşi olur bence. Ama ben eltimi çok severim hiç öyle şeyler olmadi aramizda
0 oy
tarafından
Kendimden örnek vereyim eşim en büyük ama eltim benden büyük kaynım da benden büyük ama kaynım da eltim de eşimden küçük ona rağmen ben kaynıma abi eltime yenge derim büyük olan büyüktür saygıdır yani abi denir senin abi demen lazım senden büyük he isterse sana yenge der isterse demez oda onun sayısıdır 
0 oy
(1,157 puan) tarafından
İlk evlendiği için diyorlar galiba aman saçma sapan işler bacım he büyüksün de geç 
0 oy
tarafından
Kim kime ne demek istiyorsa onu desin illa yenge demek şart değil isimleriyle seslenainler

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 47 göst.
23 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
15 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 1,152 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 614 göst.
10 Haziran 2020 Aile kategorisinde Bebegimmm (209 puan) tarafından soruldu

381,761 soru

11,429,047 cevap

34,989 kullanıcı

...