0 oy
698 göst.
Aile kategorisinde (367 puan) tarafından
tarafından kapalı

5 erkek kardes.. En buyukleri 36 yasinda karisi 23 yasinda.

Bir kucuk erkek kardes 32 yasinda karisi da 32 yasinda..
Abinin karisi bu diger erkege abi demiyor..
Ama o kiz onun ona yenge demesini istiyor ben senin abinin karisiyim  yasim kucuk oldugu halde diyo ..
İlk evlenen 32 yasinda olan cift..
Simdi sorum size : buyuk gelin kim oluyor?:) kaynanamlar ona buyuk gelin diyor? Tavir koyacagim
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

52 Cevaplar

+1 oy
(266 puan) tarafından
Anladiysam arap oluyum :D
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Ayyy beynim yandı :D

(4,390 puan) tarafından
ben cevapladim canim sen beynini dondurucuda soğut ndhdhd;d
tarafından
Puhahahaaaaa uykum var sanırım ☺☺
(4,390 puan) tarafından
uyumak iyidir canim ;d Allah rahatlık versin ❤☺
tarafından
Ahhh uyuyabilsem keşke ☺ Allah razı olsun ❤
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Bence ne olursa olsun küçük büyüğe saygı duymalı yenge demeli veya abla desin
(2,366 puan) tarafından
Pardon ben anlamışım ama onuda yanlış anlamışım jsjsksndnjdjdjejsns
(367 puan) tarafından
Hahahha
(14,428 puan) tarafından
Sjsjsjsjjsjsjsjsjsjsj
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Kız bu ne gece gece anaaağ beynim yandı :))) 
(1,371 puan) tarafından
Hesaplarıma göre en büyük gelin bizim gelin başka büyük yok :))))
0 oy
(3,127 puan) tarafından
İlk evlenen büyük gelin olur bizde öyle denir yaşa göre denmiyor
0 oy
(852 puan) tarafından
Beynim yandı 
0 oy
(875 puan) tarafından

Hahahah bizim olay gibi şimdi yaş olarak en küçük gelin benim ama mayınlarım sırasında eşim 4. Büyük ve yedi kardeşler ama kimse bana yenge demiyor niye desin küçüğüm :D

tarafından
Kız bende en küçüğüyüm ama en büyük kayinim bile bana yenge diyor ☺
(875 puan) tarafından
No bana kimse demiyor 22 yaşındayım onlar 30 yaşında :D
tarafından
Hahahaa bende 30 yaşındayım kız ☺
(875 puan) tarafından
Hey işte aşkım düşün yaş olarak küçüğüm ama eşim 4. Abi senden bu kadar küçük birine yenge der misin:D valla ben demezdim
tarafından
Hahahaa sus kız küçüklükle alakası yok bence ya da büyüklükle daha doğrusu yaş ile ☺ ben derdim ne olacaktı aha benimkiler söylüyorlar eşim ortanca olan diğer 2 kaynim benden büyük yenge diyorlar görümcemlerde benden büyükler ismimle hitap ederler ☺
0 oy
tarafından

Büyük gelin büyük abinin eşidir normalde ama ilk evlenen kimse büyük gelin odur abi deme meselesine gelince kaynım benden buyuk ama ismiyle seslenirim çünkü ben büyük gelinim :D

(1,541 puan) tarafından
Bizim beş yaş fark var eşimle 12 yaş var yengemle 15 yaş var
tarafından
Sizinki çok ama bizimki öyle ben demme he eltim olacak adayda benden küçükmüş heralde bilemiyorum nolur
(1,541 puan) tarafından
Yengem büyük 40 yaşında eşimin kardeşi daha evli değil kaç yasinda eltim olur bilemem
tarafından
Hakkımızda hayırlısı ama ben kaynimin karısı benden buyukde olsa abla demme
(1,541 puan) tarafından
Ne denir o zaman canım falan da konuşulmaz ki ben eltime bazen yenge diyorum çünkü bazen siz itap ediyorum
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Yani burda kimin önce evlendiği değil kimin yaşça büyük olduğu önemli tabi ki 33 yaşındaki gelin büyük yaş itibariylede her türlü alır bu maçı :D
(367 puan) tarafından
Yas olarak buyuk olan kucuk erkekle evli. Diger kiz kucuk ama en buyuk erkrkle evli.. hangisi aliyor maci
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Devreler perrtt olduuu zjsjsjj
0 oy
(3,681 puan) tarafından

İlk evlenen yolda büyük derler bizde :D benim de kayınlarım benden büyük yenge derler bana bende abi 

0 oy
(14,428 puan) tarafından
İlk evlenen kimse ona büyük gelin denir kuzu 

O adamda yaşı gelinden büyük olsa bile yenge demek zorunda
0 oy
(852 puan) tarafından
Anlamdim ama yazdığını yani soyel diyim bnim.esim kaynımdan büyük ama mesela ben kaynima ismiyle hitap etmem abi derim halbuki küçük. Yapamam yani saygı mı desem o samimiyet gerek duymadım mi desem bilemedim .büyüklük küçüklük pek farketmiyo saygı önemli 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
23 yaşında bir ergen var burda önce evlenen büyük gelindir kocan 50 yaşında olsa ikinci gelinsen küçük gelinsindir net
0 oy
(119,345 puan) tarafından
cok karisik kiz ❣️
0 oy
(838 puan) tarafından

Cevap veriyorum eltisi ya da görümcesi :D

0 oy
tarafından
Büyük abiyle evlenenin yaşı kaç olursa olsun adı Büyük gelindir. Ama kendinden yaşça büyük kaynına abi dememesi onun saygısızlığı kendi saygı gostermiyorsa saygı da beklemesin ki siz de yenge demeyin zaten 
0 oy
(3,599 puan) tarafından
İlk gelen buyuktur ama kaynı ondan büyük abi demesi gerekiyor
0 oy
(44 puan) tarafından

En büyük abinin eşi yaşı küçük olsa da büyük gelin olur ve yenge demeleri gerekir. Bende aynı durumdayım en büyük abi ile evliyim görümce benden büyük o bana adımla hitap ediyor. Onun küçüğü kaynım o da benden büyük bana yenge diyor onun eşi benden büyük biz birbirimize isminizle hitap ediyoruz. Ne demişler fes başıma püskül fesime başım puskulune :silly::D

0 oy
tarafından
İlk evlenene küçük olan yenge demeli bizde öyle 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 47 göst.
23 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
15 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 1,143 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 611 göst.
10 Haziran 2020 Aile kategorisinde Bebegimmm (203 puan) tarafından soruldu

380,267 soru

11,385,204 cevap

34,884 kullanıcı

...