0 oy
609 göst.
Aile kategorisinde (200 puan) tarafından
Bebeğiniz veya çocuklarınızın adı neden o isim yani hikayesi ne mesela kızım olacak adını öykü koyacağım eşimle bizim çok zordu Evlenmemiz o yüzden ya sizinkiler ne hikayesi ne 

37 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Cemal çınar kayın pederimin ismini koydum çok iyi bi adam ondan kayın pederimin ismini koymak istedim çınarı eşim koydu 
tarafından
Yok kız benim kayın babam cok iyi hep zor günde yanimzda
tarafından
Maşallah ya bende birtane var yemin ederim görsen yolunu d degisirsin o derece Allah'tan karşılıklı oturmuyorum eltimle camları aynı karşı karşıya :)
tarafından
Oooo eltine Allah sabır versin insanın kendi ayrı evi olması çok güzel ya
tarafından
Kız evi ayrida binaları karşı karşıya. İkiside ikinci kat camdan bakamyor kız kızı takipteler 7 24 yeminle ya :)
tarafından
HAHAHAHAHAHA
-Reklam-
+1 oy
(2,891 puan) tarafından
Şimdi bizimki çok uzun hikaye ben çocukluğumdan beri rkek evladım olursa mutlaka bir peygamber ismi koyarım diye düşündüm en çok hoşuma giden İsimlerde Hazreti Yusuf ve Hazreti Talha'nın isimleri Çünkü hayat hikayeleri beni çok etkiliyor

Oğlum ilk haftalarında kız zannedildi doktorlar öyle dedi Biz ilk kızımızı çok Erken doğumda kaybettiğimiz için ve onun adını da Rüyamda görerek Gülce koyduğum için bu Kızımız da sıra sende dedim eşime oda anlamından dolayı Asel isminin çok beğenmiş kızımıza asel ismini verelim dedi bnde  çok beğendim hemen tamam dedim annesi sorduğunda Asel dedik kulağa hoş gelmiyo dedi eşimde ben koydum deyince ses edemedi

Ama 5 aylık olup da cinsiyet erkeğe dönünce eşim daha kapısında babamın adını koysak olur mu dedi bnde gönülsüzdüm ama hemen itiraz edip ortalığı ayağa kaldıran olmak istemedim neyse kaynana sordu hemen buda babamın adı deyince delirdi kadın o ismi koyarsan sevmem demeye kadar getirdi Aslında tek derdi kız olunca kendi adı verilmiyordu erkek olunca kayınpederin adının veriliyor olmasıydı :))

Eşimde Canıma Minnet Madem erkek olacak kızın adını Ben bulmuştum bunu da eşim bulsun deyince Bizimki iyice delirdi ve bulduğum her mübareğin adına Bi kulp taktı kah kulağıma hoş gelmedi kah cart curt gece yarıları falan mesaj atıyordu Bana oğlumun adını falan filan koyacağım yok oğlumun adını Alperen koyacağım bilmem ne koyacağım sonunda bir gün dayanamadım dedim ki Madem oğul seninmiş adında Sen koyuyorsun Adın da sen koyuyorsun gir sancı odasına da sen çıkar madem doğuma kadar bitmedi isim kavgası ama sinsi sinsi soğuk soğuk yapıyor alttan alttan dolduruyor oğlunu en çok Talha Ensar isminde takılı kaldım eşim de kabul etmişti ama kaynana burnumdan getirdi Ben de en sonunda dedim ki doğuran benim doğum anında ismini de ben koyacağım size de Afedersin p+k yemek düşer dercesine hani şu doğuma çok yakınken iki sancı arasındaki baygınlık süreci var ya Orada gördüğüm bir hayal üzerine Tuğra koydum o hayalde bana kalsın :))

Ikinci evladımın ismini de eşime bıraktım Aybars koyacağım dedi bende beğendim açıkcası 
tarafından
Bende görmedim hayal ayyy çok özledim sancılarımı bile :(((
(2,891 puan) tarafından
Yok kuzum iki sancı arası o sancının yorgunluğu gördürüyo:)))
(48,657 puan) tarafından
iste ben gram sanci hissetmedim.hemde bütün gun sanci verdiler hiç özlemedim cok zordu dogumum iyi böyle cikmis hali en guzeli☺️
tarafından
Canım Şancı çekmediysen nasil zor oldu doğum:)))
(48,657 puan) tarafından
☺️ benim cuma aksami suyum.patladi hepsi akti gitti hastaneye gittik acilma yok enfeksiyon ve mantar oldugu icin bebek mikrop kapmasin diye eve gondermediler normal dogum olacak diye biseyde yedirip icirmediler. sabah doktor geldi ben kadin diye gidiyodum o hastaneye o izinliydi erkek doktor geldi bakti acilma yok ee su yok kuruya kaldim dokuzdan uce kadar suni sanci verdiler hissetmedim hiç yine bişey yiyip icme yok lavman yaptilar. normal dogumu denediler bebek inmedi kanala kendini toplamis ust tarafta duruyodu zorlarsak kafasi buyur dediler zaten o an ben seseryana alin diye yalvariyodum seseryana aldilar sonra o gaz cikmak bilmedi ertesi gece on bucukta cikti o ana kadar yine bisey yedirip icirmediler petibor ve hosaf verip durdular icim.bayildi resmen fenalik geçirdim gibi bişey oldu
0 oy
tarafından
Ben 10 haftalık gebeyim. Kız olursa Asel İkra erkek olursa Elyesa Ramazan koymak istiyorum. Hepsi Kuran'da geciyor ve gerçekten anlamları da cok cok güzel. Ramazan kayınbabamın ismi eşimin isteği üzere belirlendi mesela. :)
0 oy
(6,919 puan) tarafından

Ömer Aras istedik biz Hz Ömer gibi adaletli olsun aras nehri gibi ömrü uzun olsun <3

0 oy
tarafından

Bizimki dedesi ve amcasının adını koydu çok sevdiği için ikincisinide kendi adını koymuş çok lazımdı ya bitane yetmez miş gibi iki tane oldu aynı isimden ama asla eşimin adını demiyorum Yusuf olarak okuttum kulağına öylede gidiyo 3 üncü ise kız olursa hiranur koymak isterim hiranur dağı geliyo hep aklıma oyüzden 

0 oy
(5,376 puan) tarafından
Benim oğlum ömer rüyamda tryzemin oğlu oluyo erkek diyokar adı taha oluyo hz ömer le ilgili bşyler konuşuluyodu sonra halıda aslan deseni oluyo Allahın hikmetine bak diyodum sonra intten baktım hz ömer Allahın aslanı diye geöiyomul ve taha suresini duyunca Müslüman olmuş o yüzden bnde Hz  Ömer in adını koydum canım hemde severdim ömer ismini rüyayı gördüğümde gamile değildim buarada 
(6,919 puan) tarafından
Benimde Ömer Aras koyduk   ama Allah'ın aslanı Hz hamzadir Hz Muhammed sav efendimiz amcası  Ömer adelet timsali olarak geçer
(5,376 puan) tarafından
Kuzum hz. Ömer ve hz Ali diye okudum bnde tam bilmiyorum tabi ama rüyam öyle bağlantılı çıkınca şaşırdım zaten severim de ömer ismini koydum artık bilmiyorum :)
(6,919 puan) tarafından
Ömrü uzun olsun inşallah sağ salim büyüsün Ömer gibi adaletli bir evlat olsun inşallah
(5,376 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum cümlemizinki
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Öykü ismife cok bilindik oldu artik 
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kızımın adı melek. Hamileyken meleğim diye severdim o yüzden melek koyduk 
0 oy
(222 puan) tarafından
Bebeģimin adını yazarsam tanıdıklar çıkabilir ;) çünkü iki isim ve bu iki ismin birleşimini biz yaptık ;) başka kimsede olduğunu zannetmiyorum, zor zamanlar yaşadık ve artık omrumuze bahar gelsin istedik... bi de hayırlı, takvali olsun diye koyduk diğer ismini de
0 oy
(367 puan) tarafından
Eşimin babaannesinin afı zeynep çok severmiş bnde ksyınbabamı çok severim ondan zeynep koyacağım :) 
0 oy
(657 puan) tarafından
Benim bi hikayem yok ama miraç osman koydum eşimin isminide yanına ekledim eşiminde dedesinin ismiymiş nesilden nesile aktardım:) 
0 oy
(2,633 puan) tarafından

Babam bi oğlum olursa adını Ertuğrul koyucam, Ertuğrul ERTUN(kızlık soyadım) olucak derdi. Ama olmadı bi oğlu :D iki kızını da oğlan gibi yetiştirdi ama :D Neyse bende diyorsun babamın içinde kalmasın eğer bi oğlum olursa adını Ertuğrul koyucam dedim. Eşim de Diriliş Ertuğrulu izleyip duruyordu o sıralar. Ben dedim hadi koyalım oda olur dedi :) 

Hem ilk Türk boylarının kurucusunun adı,  hem Türkçe bir isim, anlamı da Yiğit dürüst kimse demek...
0 oy
tarafından
Bizim oğlumuz doğacağı zamanlar trtde yunus emre aşkın yolcugulugu diye bi dizi vardi begendikte o dizi vesile oldu bize koyduk:)
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Münire Eslem : Münire eşimin anneannesinin ismi önerdi anlamına baktım güzeldi. Eslem de ben ilkokulda iken bile kızım olursa Eslem koyacağım diyordum defterlere kitaplara bile eslem yazmısım hala duruyo hahaha:D

Fatma Sare :Fatma eşimin annesinin adı Sare de ben istedim :D

0 oy
(2,749 puan) tarafından

Küçüklükten kız çocuğuna merakim bebeklerime (oyuncaklarıma ) hep ömür ismini koyardim ve ilerde bir kızım olursa ömür koycam dedim ömrüme ömür olsun diye  şukur RABBİM nasıp etti ömür koydum:) hayalimdi yani

0 oy
tarafından
Kızımın adı ilkim emine 

İlkim emine olmasının sebebi ilk torun ve eski kayınvaldemin adı 

Ahmet eski kayınpederimin adı

Tuğur 

Eşimle benim adımdan çıkan bir isim ❤❤❤
0 oy
tarafından
Elif ismini oldum olası severdim bi hikayesi yok naif bi isim Berra da 4 5 yıl önce anaokulunda çalışırken bi öğrencim vardı adı Berra öyle naif öyle ağır öyle zeki bi kızdı ki hayrandım ona resmen o yüzden kendini de adını da çok sevdim :) o yüzden kızımın adı Elif Berra olacak inşallah 
0 oy
tarafından
Benim ve  eşimin çocukluk hayali ilerde çocuğumuz olursa Deniz koyacaz dedik yani o ayrı demis  ben ayrı:)) haberimiz yoktu sonra sevgiliyken evlenmeyi düşündüğümüzde söylemiştik birbirimize 
0 oy
(119,279 puan) tarafından
Bi isim listesi yaptim tum begendigim isimleri yazdim esim esim iclerinde  en guzelini secti
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Ömer eşimin ölen kardeşinin ismiydi koymak istedikleri  için koydum Asaf'da ben koydum 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 47 göst.
23 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 73 göst.
15 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 698 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu
0 oy
62 cevap 1,143 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤ELOŞ❤ELOŞ❤ (1,424 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...