+1 oy
713 göst.
Diğer kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Bazilaro zorla felan kapanıyor ya ama içten istemiyorlar o daha kötü.bende kapanmak istiyorum ama ole tunik pantolon delan değil direk ferace şeklinde ama korkuyorum günaha girerim diye çünkü makyaj yapmasam bile oje sürmeyi elbiseyi giymeyi seviyorum içimde kalır kapanmasaydim sunlarigiyerdim şeklinde diye düşünmekte istemiyorum ya sizlere ne vesile oldu kizlar birden mi kapandiniz

62 Cevaplar

0 oy
(1,946 puan) tarafından

En İyi Cevap
Allah hepinizden razı olsun canlarım benim:)İnşallah Allah bana da o günleri nasip etsin inşallah
-Reklam-
+2 oy
(2,091 puan) tarafından
Aile baskısı ile kapandım istemeyerek
(2,091 puan) tarafından
Yani buna neden bu kadar karışırlar anlamıyorum ben bizim hayatimiz değil mi
(7,036 puan) tarafından
Kuzum günahı esinede yazılıyor
(2,091 puan) tarafından
Biliyorum canm öyle olduğunu ama ben istemeyerek takıyorum başörtüsünü bunun bir sevabı olduğunu da hiç düşünmüyorum o kadar mutsuzum ki dışarı bile çıkmak istemiyorum evden
tarafından
Hayal-94 peki hiç düşündün mü şeytan neden benimle bu kadar uğraşıyor diye..
Çünkü sen doğru olanı yapmışsın ama o seni Allah'ın rızasından uzaklaştırmak istiyo. Hazır kapalısın tesettür ayetlerini cennet cehennem ayetlerini araştır biraz meal oku kuzum yine de eğer ki ben Allah'ın rızası üzerine yasamiycam cennet bana göre değil dersen işte o zaman aç başını.
Ama iyi düşün canım çok iyi düşün ❤️
(4,961 puan) tarafından
O baskı dediğin şey Allah'ın emri, hepimiz toprak olucaz dunyavi şeyler için ne çok günaha girmeye merakliyiz
+2 oy
(3,141 puan) tarafından
Bebek sahibi olmam imkansizken 4 sene sonra hamile kaldım bebeğime boş gebelik dediler o kadar büyük bir acıydı ki 1 hafta daha beklemek istedim o kadar ağladım o kadar dua ettim ki o andan önce hayatımin hiç bir aninda hiç bu kadar çaresiz üzgün mutsuz hissetmemistim. Kendi kendime dedim ki Allah'ım dedim eğer çocuğum boş gebelik değilse kapanicam. Zaten önceden beridir de kapanmak istiyordum. 1 hafta sonra bomboş olan kese de bebegim göründü kalp atışı duyuldu. Yazarken bile gözlerim doluyor çok muazzam zamanlardı. Allah'ım herkese nasip etsin 1 gün sonra da kapandım bebeğim bu ayın 28 inde 1 yaşını doldurucak kapaliyim. Rabbim ömür boyu daim etsin inşallah.
(1,946 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Allah evladına uzun bereketleri ömür versin canim benim evladın sana vesile olmuş
(3,141 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin çocuğuna inşallah
(48,681 puan) tarafından
en guzel vesile bu heralde ❤️
(3,141 puan) tarafından
Canım oğlum annesine uğurlu geldi ❣️
+1 oy
(2,616 puan) tarafından
Annem haciya gitmisti annem hacida nasıl dua ettiyse ben o an kapandım bi anda 
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Canım ben 15 yaşında kapandım ailem çok istiyordur ama Bn istemiyordum sonra Bi düğüne gittim herkes çok açıktı bende öyle tabi baktım birinin orası birin burası erkeklerin bakışlar dedim bende i böyleyim dedim çok rahatsız oldum sonra kapanmaya karar verdim şuna 23 yaşındayım çok şükür 
(1,946 puan) tarafından
Mesela günlük hayatımda ben dekolteli kısa elbiseler hiç giymem çünkü erkeklerin veya bi başkasının gözü bende olsun istemiyorum eşofman kısa kollu giyiyorum geçen gün askılı elbise giydim diye esim niye böle çıktın dedi ama açık bir elbise değildi garipsedim
(2,366 puan) tarafından
Canım vala senin tercihin ama esofman da hiç hiç değil bütün yapı çamaşır giyinmemis gibi orada oluyor belki sana açık gelmeyen ama eşine açık gelmiş hoşlanmiyor olabilir çok şükür eşimin açılmam yönünde Bi baskısı yok tam tersi o benden bile daha dikkat eder
0 oy
(224 puan) tarafından
Valla 17 yaşımda arkadaşlarımın gazına geldim kapandım bazen pişman oluyorum ama çok yakışıyor 
0 oy
tarafından
Benimki birden oldu namaz kılarken başımı kapatıyorum yaa aynada kendimi gördüm dedim bence ben kapatmalıyım dedim 3 gün sonra dışarı kapalı çıktım ve o gün bugündür çok şükür tesetturluyum
(1,946 puan) tarafından
Garip hissettin mi kendini dışarı cikinca
tarafından
Ilk 1 hafta evet ama sonra çok alıştım
0 oy
(119,326 puan) tarafından
kapali degilim ama hanu anne baba zorlamasiyla kapanip aciklara heves edenlere uzuluyorum yaa psijolojik baski kotu bisi
(1,946 puan) tarafından
Annemde evlenmeden önce zorladı beni kapan diye ama şöyle bisi var annem içki içen bir insandı beni imana yönlendiriyor ama kendisi günah jsliyor inadına kapanmamistin kapansaydim kötü hissederdim baskı yuzunden
0 oy
tarafından

6.sımıf sonunda kursa gitmiştim etkilendim hoşumada gitti kapandım 12 yaşındaydım baya kapanmıştım pantolon felan giymiyodum bileğim bile görünmesin diyodum hocalar cok sıkmıştı onunda etkisiyle sonrada devam etti pantolon giyiyorum uzun Tunikle felan içimde kalan bi kıyafet olmadı günlerde annem içimde kalmasın diye giy derdi hep giyerdim açık açık kadınlar içinde şimdide eşime giyiyorum mutluyum eskisi gibi değil uzun kollu tuniklet çok güzel şeylet var biz kısa kollu içine uzun kollu giyerdik birde :D şükür bu zamana yani 

0 oy
(2,463 puan) tarafından
Canım annem ❤️ kapalı çalışılmadığı için işi bırakmış. En büyük örnek o oldu. Ne annem ne babam bir kere bile kapan veya şöyle kapan dememiştir. Allah razı olsun onlardan 
0 oy
(15,984 puan) tarafından
Bir yandan hentbol.bir yandan annemin baskısı..kapanmaz isen hentbol oynamana izin vermem demişti bende kapandım iyi ki de kapanmışım ama
(1,837 puan) tarafından
Hentbola ne kadar süre devam ettiniz merak ettim
(15,984 puan) tarafından
Ortaokul da okul takımında idim 2 yıl yedek 2 yıl da as kaleci idim. Lisede  de oynayacaktım ama rahatsizligimdan dolayı devam edemedim
0 oy
(237 puan) tarafından
Evlenince kapalı olacaksın dedi eşim ailem bir hayli açık bir aile ama ben yine öyle değildim Cool bır tarzım vardı dar dekolte falan giyinmezdim eşofman tişört boksa gidiyordum hayatımı etkiliyordu tabii giyinisime bile yansıyordu evlenince de kapandım ilk başta çok zor oldu istemedim açık olmak istiyordum keşke biraz daha gençliğimi yasaydim şimdi yazın arkadaslarimla takilirdim tatile giderdim falan clubler çok düşünuyirdum sonra tiktokta böyle olan kızlara baktım yani memeler her yer ortada alkollü mekanlar kendide aynı şekilde içiyor faln birde yorumlara baktım hep fizik üzerinden yorumlar sen sarhossundur adres ver de gece ben alayım gibi yorumlar görünce böyle mi olacaktin dedim içimden sana bakaninda niye baktığı belki olurdu dedim öylece sogdumda zaten 
0 oy
(598 puan) tarafından
Eşim vesile oldu zaten aklımda vardı destek oldu sağolsun 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla ben küçüklükten beri istiyordum ann dedi evlenirken açık gelinlik beğenirsin açılmak istersin ayıp olur evlenince kapan demişti etrafımda da öyle yapan vardı bende acaba dedim o yüzden düğünün ertesi günü kapandim
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Üniversite ikinci sınıfta derslere kapalı girmek serbest olunca arkadaşımla karar verdik kurban bayramına giriyoruz kapanalim serbest artık diye arkadaş çevremize de söyledik hani biz kapanacagiz nasıl olur diye biz memnun oluruz dediler aileler zaten mutluluktan ucardi kurban tatilinde ben direk kapandım ondan beri kapalıyım arkadaşım kapanmadı ama o geçen sene kapandı 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Eşimle sevgiliudik iş çıktıya binince kağandaydı onun söylemesi vesile oldu isteme gününe kadar acıktım istemede süpriz yapıp kapanmışım
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Babamın zoruyla kapandım küçüklükten beri baskısı vardı lise 1 de tam kapattı 
(1,946 puan) tarafından
İçinde açılma isteği var mi
(2,501 puan) tarafından
Sürekli vardı hata eşime de söyledim kavga ettik baya daha oyle kaldı bende evde açık giyiyorum ya i babam cok aşırı baskıcı biriydi yatarken bile kalan diyen biriydi çok kavgakar çıktı yani bende isterdim gençliğimi cocuklugumu güzel gecirio içimden gelerek kapanmak ama olmadı napalim
0 oy
(2,612 puan) tarafından
Ben çocukluk arkadaşımla birgün konusrken birlikte kapanalim diye konuştukorta okuldu öyle bı iki gün başımı kapattım snradan başaramadım açıldım kmsenn zoruyla değil snra liseye geçtik kapanış o kapanış okulun ilk günü başımı kapatıp gttim ailem acilmistim diye kendime bıraktı zorlamadi ama dışardan aileme çok tepki geldi niye kapandı falan daha yaşı küçük diye annem de kendi istedi dedi öylece konu kapandı  şuan kapaliyim kendime de yakıştıramıyorum açıklığı 30haziranda gorumcemin kınadı var evde geçen konuştuk türban yaptiracam falan kayınvalidem kziim evde olacak niye başını kapatiyorsun açık yaptırın dedim anne ben açık rahat edemem öyle 
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Yani çevre aile herkes kapalı idi ben ilk adet olduktan sonra annem karşısına alıp konuştu artık kapanmam gerektiğini niçin kapanmam gerektiğini falan söyledi bende doğru olduğunu düşündüm ve kapandım baskı olmadı ve hayatımda verdiğim en güzel kararlardan biri idi 26 yaşındayım hiç pişman olmadım heves etmedim şuanda bulunduğum yerde çok az kapalı var ama yinede şükürler olsun beni onun yolundan ayırmadığı için o aile baskısı eş istemiyorum diyip içten içe açılmak isteyenlere çok kızıyorum yaratanı düşünmüyorlar niye onun yarattığını önemsiyorlar bir insan Allah için kapanır nefsi için açılır ama aile imiş eş imiş yaratan umursanmıyor yarattığı niye umursaniyor Rabb'im onun yolunda yürümek isteyen herkese onun yolunda yürümeyi nasip eylesin 
(288 puan) tarafından
O kadar yorum okudum en aklı başında yorum sizin Rabbim yolundan ayırmasın bende sizin gibi ailem anlattı bende istiyordum kapandım iyiki de kapanmışım ne eşim için ne başkası için değil Rabbim için kapalıyım
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle Rabbi için kapanmalı insan amin cümlemizi ayırmasın yolundan
(288 puan) tarafından
Amiinnn
0 oy
tarafından
Annem çok güzel yazmalar yapıyordu bana çok seviyordum takmayı bir gün taktım çıkarmadım o günden sonra da hiç acilmadim 17 yasindaydim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 312 göst.
18 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Azra05 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 546 göst.
+2 oy
13 cevap 174 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Oldu o zaman (2,675 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 266 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,931 puan) tarafından soruldu

379,891 soru

11,372,352 cevap

34,855 kullanıcı

...