0 oy
226 göst.
Aile kategorisinde (618 puan) tarafından
4 cm olana kadar dayanbiliemiym diyorum. Ondan sonrası epidrural olucam çünkü. Şu an snaci cikmadinnst birşey yok ama belim rahmim nasıl ağrıyor şimdiden boykeyse doğum sancısı nask dyaancam diyorum.  Sizler 4 cm olana kadar neler yaşadınız 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hastaneye gittiğimde üç cm açılmam vardı sadece bebek alttan düşecek gibi baskı yapıyordu ördek gibi yürüyordum ama aman aman ağrım olmadı sonrasında ters olduğu için sezeryana alındım direk
(618 puan) tarafından
Yaa oylemi yürüyüş vs yaparmiydiniz bel ağrım çok oluyor smdien sizin naslsdi.
tarafından
Yapıyordum canım merdiven inip çıkma düzenli ev işleri hepsini yapıyordum
(618 puan) tarafından
Güzel canm
-Reklam-
0 oy
(3,862 puan) tarafından
canim ben sanci kisminda hic zorlanmadim . geceydi sancim basladiginda  devamli sicak suyun altina girdim . sabah dr ya gittigimde 8 9 cm aciklik vardi . 
(618 puan) tarafından
Oh maşallah kız :) ne yaptn öyle yurus vs mi ne :)
(2,718 puan) tarafından
Bacım evde doğuraydın ya daha niye gittin :D kapıdan girince doğurmuşundur muhtemelen :)
(3,862 puan) tarafından
sanci kismi kolaydi dogum ani zordu biraz , anlatip da arkadasi korkutmak istemem , tamamen benle alakaliydi ama  ,cok kastim dogumda kendimi . bide cok açtim halsiz dusmustum
0 oy
tarafından
Yok kiz hiç bir şey hissetmedim 3 cm açıklık oldu bence bünyeden bunyeye değişiyor 
0 oy
(1,688 puan) tarafından
8 cm acilmam oldu hastanede hepsinin aynı seviyede ağrısı oldu. Tabi o kadar ağrıdan sonra acil sezeryana alindim.
(618 puan) tarafından
Neden canm.
(1,688 puan) tarafından
Zaten catim dardı yinede normal doğumu denettirceklerdi. Bebek normal doğumu kaldırmıyor denilip sezeryana alindim.
0 oy
tarafından
Ya abartmayın ya ben 22 yasındayım sancın varken evde temızlık yapıp yemek yapıyordum hastaneye gıttık m 9 santım acıklıgım vardı hemen aldılar ustume suni sancı da verdiler abartmayın korkulucal bısey yok bazıları cok abartıyor yok olum gıbı yok butun kemıklerın kırılıyor gıbı hepsı yalan evet canın yanıyor ama ölesiye degil... 
(40 puan) tarafından
Bünyeden bunyeye degisiyordur belki
(875 puan) tarafından
Ya ne demek abartmayın senin acı seviyenle benimki aynı mı veya başkasının ki benim acı seviyem çok yüksek doğum sancımı 2 gün çektim be bir şey yiyebildim ne içebildim adım bile atamıyordum ağrıdan sen fazla acı çekmediğin için başkalarını da öyle sanıyorsun ki emin ol kemiğim kurulsaydı belim o kadar ağrımazdı ve sancı yapmazdı net olarak söylüyorum
tarafından
Kız ben ıkınamadım kdkdkdldl sancı bana koymadı oyle dıyıö ıkınma ıcınde sancı lazımdı sancımda azdı daha dogrusu hıssetmedın cok sukur sancıyı ondan verdiler ıkınım dıye ama en cok kesi acıttı canımı kimsem yokdevlette dogum yaptıö o korkuyla hemsırenın elini tutmustum elimi itiyordu sureklı Allah merhametli insanlarla karsılastırsın artık cidden inanlar destek olma için para beklıyor pislikler okadar kotu davrandılerki bagırdılar Allaha havale ettim
(1,623 puan) tarafından
Herkesin acı eşiği farklı siz yasamadiniz diye kimse yaşamayacak degil
(7,039 puan) tarafından
Abartmayın derken?
Herkes bir değil normalde acıya dayanıklı biri olmama rağmen sancı beni mahvetti neden abartayım ki elime ne geçecek.
0 oy
tarafından
Suyum geldi hastaneye gittik 4 cm açıklık vardı ve hiç sancı hissetmemiştim. Sonrasında başladı. 
(618 puan) tarafından
Yaa ne güzel ya
0 oy
(565 puan) tarafından
Ben 5 cm gıttım hastaneye oylesıne hıssetmıyordum bıle ebeyle beraber şok olmustuk
0 oy
(592 puan) tarafından
Yatışım yapıldığında 2cm vardı açıklık bir iki saatte dört oldu ilk gebelik ve suni sancıydi
0 oy
(2,718 puan) tarafından
Evde sancılarım başlayıp hastaneye gittin 3 cm miş yatış verildi ama dayanılmacak bir ağrı değildi. Hatta ben hemen yatmadım 1. 5 saat falan eşimin gelmesini bekledim. Ben de epidural yaptıracaktım da olmadı :) 
(618 puan) tarafından
Neden olmadı canm
(2,718 puan) tarafından
Akşam anestezi uzmanı yokmuş ebe dedi zaten az kaldı falan istersen çağıralım şu bu öyle sorunlar oldu biraz
0 oy
tarafından
Hastaneye muayeneye gittiğimde 4 cm açıklık vardı. Ama hiç sancım yoktu. Yani yapıya göre değişir. Bazıları 4 cm olana kadar kıvranir bazısı hiç anlamaz.
0 oy
(1,928 puan) tarafından
4 cm sancısı adet sancısı gibi
0 oy
(7,254 puan) tarafından
Hastaneye gittigimde 4 cm olmus cok hafif sancim vardi 
(7,254 puan) tarafından
Suyum gelmesr gitmezdim bile o sanciyla
0 oy
tarafından
Hastaneye 5 cm açıklıkla gittim ama hiç birşey hissetmedim.  Nst de sanci vardı ama ben hissetnedim
(618 puan) tarafından
İnsaAllah bende hisstmem ya
tarafından
Çok kolay bir doğumum olacaktı bebek rahme inmiş alta çok baski yapıyordu ama kalp atışı yavaşladığı için sezeryan olmak zorunda kaldım
0 oy
(3,259 puan) tarafından

Benim azar azar suyum geliyordu. Anlamadım da su olduğunu sadece anlam veremediğim için doktora gittim. Sancın var mı dedi alttan Bi ağrı giriyor karnıma olduğum yerde kalıyorum ara ara dedim öyle sancı olmaz dedi. Çamaşırım ıslandı Bi kaç kez dedim öyle su gelmez dedi. Ebeye gönderdi beni amnisure testi yapıldı. Gelen suyummuş. Hemen sezeryana alındım. Doktora dedim hani doktor bey öyle olmuyor böyle olmuyor dediniz. 4cm açıklığın varmış doguruyormuşsun zaten dedi :woot:

(618 puan) tarafından
Ayy dimi yaaa
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Benim doğumdan önceki gece boyunca karnım kasıldı belim ağrıdı, sabah da kontrolüm vardı. Saat 10da kontrole gittim gece boyu kasılmam oldu dedim açıklığa baktı 4 cm dedi ben direkt epidural istedim.yani 4 cm olana kadar sancı değil de kasılma ve ağrı oldu aslında. Akşam 8de anca doğurdum, epiduralden sonra açılma yavaş ilerledi ama ben şükür ki hiç sancı cekmedim
(618 puan) tarafından
Yaa epidrul iyi dimi ya . Dua et ne olur arkdsm benmde acilsn 4 cm bebde direk epidrul alaym. Epidrul aldikdan kaç dk sonra etki gösterdi. Çatal anında ne hissettn
(1,623 puan) tarafından
Aynen bence çok iyi bir şey yine dogursam yine epidural alırım. Bir de zaten fazla ilerlemeden taktırmak lazım çünkü hareketsiz kalmak lazım o anda. Epidurali alinca yarım saate kalmadan etki etti. Nstye bağlıyken etkisi geçiyor gibi oldu ben de bitsin öyle haber vereyim diye düşündüm ama birden öyle bir sancı girdi ki hemen bağırdım sancım var diye. Ebe hemen yeni dozu enjekte etti o da mesela 5-10 dk içinde kesti sancıyı. Çatal anında da doktor yönlendiriyor zaten şu an sancın var ıkın diye. Yani acı çekmedim açıkçası hiç korkmayın güzel geçer inşallah
(618 puan) tarafından
İnsaAllah benm korkum 4 cm olana kadar çekmek :( hemen 4 cm olucakmyn
0 oy
(966 puan) tarafından
4 cm açılma olduktan sonra açılma daha hızlı ilerliyor, bence epidurala gerek yok.4 cm için sancı çektikten sonra gerisi kolay geliyor .
(1,623 puan) tarafından
Benim sabah 10da 4cmydi akşam 8de anca dogurdum hiç hızlı ilerlemedi,o kadar saat acı cekecektim almasaydim. İlk doğumda öyle olmuyor herkesinki ne yazık ki. Benden kaç saat sonra gelen bir kadın benden önce doğurdu gitti, 2. dogumuymus
(966 puan) tarafından
Kız hızlı ilerleme Sunni sancı ile olur zaten.bnm öyle oldu en azından
(1,623 puan) tarafından
Ben de suni sancı aldim
0 oy
(3,552 puan) tarafından
7 cm den sonrası dehşetti benim. Kendimi camdan atmayı düşünmüştüm 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 82 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy