+11 oy
1,134 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,945 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

1 haftadır psikolojim alt ust oldu sürekli cocugumda bisey arar oldum otizm cocuklarina ve annelerine saygim sonsuz kesinlikle bisey demiyorum onlara ama her onune geln otizmden şüpheleniyorum diye post aciyo hastaneye götürüp emin olmadan rica ediyorum yazmayin buraya

Cocugun Bütün hareketleri normalken buraya suphe ediyorum diye yazilmasina canm skldi bu kadar tepki vermenize gerek yoktu gerctkn kendi fikrimi yazmak istemiştim 

33 Cevaplar

+17 oy
(17,683 puan) tarafından
Kusura bakmada burda birbirimize tabiki yardımcı olcaz buranın amacı çok etkileniyosan postlara girme milletin ne paylaşacağınada karışmayın artık 
(17,683 puan) tarafından
Tamamda etkilenilmiycek bişey yok heryerde herkes etkilenecejk bişey söyler ona bakarsan burası paylaşım platformu kusura bakmayın
(2,364 puan) tarafından
Kim paylaşmış banada söyleyin bakmak istiyorum
(616 puan) tarafından
Kullanıcı ballikolar yazarsan çıkar
(616 puan) tarafından
Paylaşım platformu tamam da öncesini bilmeyen geçmiş postlarına denk gelmeyen sadece son paylaşımla etkilenebilir. Ama dediğim gibi bayanın evladıyla alakalı önceki  paylaşımlarını biliyorum. Hatta otizm tanısı koyulduğunda dahi açtığı postu hatırlıyorum. Ama bilmeyen çok insn vardır
tarafından
Bayan ben kadin kafasından uydurmuş demedim bunu sen nereye çekiyorsun yazdıklarımı dikkatlice oki sonra konuş..benik dediğim bayan yanlış bilgi vermiş yazdığına göre çocuk gayet normal bir çocuk yapmadıklarini yazmış insan muallakda kalıyor acaba bizimki de mi öyle diue hepimizin aklına takılıyor böyle postlar öyle girmeyin bakmayinla olmaz bu işler herkesin evladı söz konusu olunca merak edip girip bakıyor..benim demek istediğim boş yere hepimizi korkuttular şuan hepimiz o korkuyla yatıp kalkıyoruz ben kızım otizim değil derken dün ki bayanın yazdıklarıni görünce yine acabalara düştüm bırakında doktor bilgilendirme yapsın bunu siz yanlış yönlendiriyorsuniz farkında olmadan yeter yani en çok açılan postlar arasına girdi resmen neden çünkü herkes çok çok etkilenmiş doktorların da işine geldi herşeye artık özel eğitime başlasın diyorlar Niue para tuzağı bir tane mi otizimsiz çocuk yok yahu ..geçen arkadaşın biri çocuk adına bazen bakmıyormus diye otizim diyip göndermişler kadın burdan etkilendiği için götürmüs para tuzağına düşmüş neymiş oğlu düzelmiş böyle birşey olabilir mi otizim doğuştan gelen ve yaşam boyu süren bir farkındalık öyle iki eğitimle çocuğum normal çocuk oldu diyemez kimse derse işte o çocuk otizim değildir para tuzağına düşmüş işte yapmayın bunu ya artık bir salin bu çocukları bizleri de öyle kabul edin bunu
-Reklam-
+6 oy
tarafından

Ay saçmalamayın artık. Bir "otizm şüphesi postlarindan tetikleniyorum" duyarı kalmıştı yapmadığınız. 

Aserme postu, bayram alışverişi postu, şimdi de bu çıktı başımıza. İsteyen istediğini açar ya.
tarafından
Offf be bana ne kaldı o zaman :)
tarafından
Bu kadar duyarlı insan varken burada bizlere birşey kalmadı :D
tarafından
Anlık duyarını ben de kaçırmışım, yoksa onu da eklerdim.
tarafından
:)) burada her post için açıldı neredeyse. Ne istiyorsunuz kaynanalardan,rahat bırakın bıktık postu bile açıldı.
tarafından
Onu konusma bunu konuşma neyi konuşacagiz,ülke ekonomisini mı :) bu kez de ona uyarı gelir reklam ve siyasi içerik diye
+3 oy
(3,132 puan) tarafından
Ben seni anladım hakta verdim aslında çünkü anlatıyo anlatıyo çocuğun yaptığı herşey normal her bebek yapıyo sonra da en sonuna otizm olabilir mi diyor bende bu postlara sinir oluyorum hadi çocuğun bir sorunu olsa neyse herşeyi normal yani normal çocuğuna bile otizm diyebiliyo sonra da ben ne olduğunu bilmiyordum diyor 
(1,945 puan) tarafından
Işte anlatmak istediğim bu aslında herşeyi normal olmasına rağmen otizm demeleri
(2,194 puan) tarafından
Herkes siz kadar tecrübeli olmaya bilir neyin normal neyin anormal olduğunu bilmeye bilir o yüzden normal mi diye soruyorlar bilseler zaten sormazlar yani buna bu kadar kızacak ne var okumayın o zaman o postlari olur biter yani
(3,132 puan) tarafından
Hiçte tecrübeli değilim hem bunun için tecrübeye de gerek yok çocuk anormal hareketler yapmıyorsa otizm yoktur bu kadar basit burdakilerin çoğu herşeyi otizme bağlıyor onlara göre bütün çocuklar otizm
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Tecrübem yoksa neye göre normale karar veriyorsun canım ? Otizimin tek bir cesiti yok kimi konusmuyor kimi konuşuyor tek tük değişik değişik çeşitleri değişik değişik çocukların özellikleri oluyor kademesi derecesi  var otizimin ,doktorlar bile bir sürü testen geçiriyor bir kaç bölüme gönderiyor ,tek bir noktada hemen tanı koyamıyor bebeklere doktorlar,  tecrübe yoksa  içine birinin şüphe düştü ise sorma hakkı vardır girip okuma postu sana zorla postu aç da oku demiyorlar ya
+2 oy
tarafından
Mesala dün ki bayan vardı otizim ile bilgilendiren Allah razı olsun yazdı bilgi verdi ama benim içime yine şüphe düşürdü burdaki herkesin bir yandan insana yardım ederken bir yandan insanlari endişe de bırakıyorlar kafayı yedik artık normal çocuklarsa olan şeyleri bile yazmıştı ve benim oğlum otizim dedi ..ee şimdi benim kızımda yapıyor çoğu şeyi ama gayet akıllı herşeyi anlıyor göz teması var yani şimdi o da mı otizim yanlış bilgi veriyorlar ben eminim ki Dün ki o post iuice milletin endişe ettirdi herkes çocuğunda birşey arar oldu..hele doktorlar herşeye otizim der oldu ya o zaman bir tane sağlıklı çocuk yok burda böyle şey mi olur ya kafayı yedik resmen aklım fikrim kızımın hazretlerinde günlerimiz mahvoldi çocukları da ayrı sıkar olduk nedir yani bu yeter artık sana çok katıyorum
(3,132 puan) tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum o zaman sağlıklı çocuk yok hepsi otizm
tarafından
Çok haklısın
+1 oy
tarafından
İnsanlarda korkularını paylaşıyor,cogu da zaten randevu gunu gelene kadar buradan içini rahatlatmak için yazıyorlar.ondan bıktım,bundan bıktım,şundan bıktım nihayetinde sohbet yeri,isteyen istediğini yazar 
(1,945 puan) tarafından
Icinı rahatlatmak değil bildigin iç dolduruyorlar
tarafından
Etkileneceksen o zaman girme canım,insan derdini anlatıyor nihayetinde
(1,945 puan) tarafından
Dert başka bu başka bende defalarca sağlık konusunda derdimi yazdim paylastim burda allah razı olsun çokta güzel ilgilendi arkadaslar ama ufacık bi şüphede buraya yazilmazki emin olunmadan
tarafından
Svmm insanlar şüpheleniyor sende girip okuma
tarafından
Eee onların derdi de çocukları acaba otizm mı?randevu gunu gelene kadar da buraya yazıyorlar,acaba böyle yapması normal mi diye.mesrla ben korku pistlarina girmiyorum neden çünkü etkileniyorum,sende otizm ile ilgili postlara girmeyerek çözebilirsin sorununu
+1 oy
tarafından
Şuan bende onu düşünüyodum gerçekten sürekli cocukta bi arayış içindeyim aklımdan gitmiyo bian olsun sinirim bozuldu kafam hep bu soruyla meşkul
(1,945 puan) tarafından
Çocuğun davranışları normalken otizm demelrine sinirlendim ben
tarafından
Aslında haklılar ama insanı cok etkılıyo korku üzüntü duyuyorum aklım hep hal hareketlerinde mesela parmağıyla  kulagını tıkıyo otizim belirtisiymiş onu kafamda kuruyorm günlerdir
(1,945 puan) tarafından
Canm gerctkn  şüphe utandıracak davranışları varsa yazsınlar tabikide ama hareketleri normalken buraya yazmalarına bozuluyorum ben
+1 oy
(1,371 puan) tarafından
Çok haklısın bende sırf bu yüzden silcem uygulamayı. 
0 oy
(649 puan) tarafından
Sende girip okuma madem bacım sonuçta fikir almak,yardım ve destek almak için yazıyorlar 
(1,945 puan) tarafından
Girip okuma diye bisey yok ister istemez bakıp okuyosun
(649 puan) tarafından
Yooo bildigin girip okuma posta girmeden yaziyor zaten otizim diye girme okuma
(1,945 puan) tarafından
Avukatmısin bacım nasıl onlar derdini yaziyo madem bende şu an derdimi yazdm
(649 puan) tarafından
Iste kendin dedin derdini yaziyo diye herkes yazmakta ozgur rahatsiz olan girip okumaz bu kadar net burasi ozgur bir platform
0 oy
tarafından
Her anne pimpiriklidir kendi evladina korkudan endişeden ne yapacagini bilemez bu platformda herkes bir birine yardimci olmak icin var 
(1,945 puan) tarafından
Bu yüzden bizde pinpirikleniyoruz zatn
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Hiç bir anne çocuğuna bu taniyi yüklemek istemez tabiki o yüzden her önüne gelen anne degilde çocuğunu takip eden iyiliğini isteyen her anne desek daha doğrusu olur bende zamaninda buraya otizm ile ilgili postlar açmıştım ve bana göre haklı sebeplerim vardı yani şu pskolojideydim biri bana oğlunda bsy yok desin belki başkaları da vardir aynılarını yaşayan yani bu kadar tepki vermek abartı burda her gün mahremiyet postları her gün eş kaynana kavga postları da açılıyor insanların çocukları için bilgi sahibi olması bunların yaninda çok masumane bence
(1,945 puan) tarafından
Eve t onlar sayesinde bizde şüphe eder olduk zatn
(6,165 puan) tarafından
Otizm şüphe edeceğiniz bir tanı değil ya vardır ya yoktur
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Sonucta anneler var insan fikir alip danismak istiyor belki ayni durumu yasayan varmi diye. Bakim kismindsn otizm degil ama kizimin bir rahatsizligi olsa doktora randevu aldigim halde soruyorum randevu günü gelene kadar icim içimi yiyor.. Oyle postlara girme olur biter.. 
(1,945 puan) tarafından
Bizde yazıyoruz içimiz rahatlasın diye ama günde 10 kişi belki yaziyo buraya
(1,499 puan) tarafından
10 kişi demek ayri ayri 10 cocuk demek canim benim 1 cocuk icin 10 kere sorulsa asıl sorun olur.
0 oy
(3,529 puan) tarafından
Bence yanlış düşünüyorsun tam tersi sevinmen gerek ki kendi çocuğunda otizm şüphesi uyandırabilecek hareketleri var mı yok mu gözünle görmüş oluyorsun bence yardımcı oluyor bu tarz postlar 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Yaw arkadaş ne hassas psikolojiniz var ya.haberde izlemeyin .lan biz olelim ya allah korusun esiniz polis asker olsa demekki oleceksiniz ya.bizde diyelim hergun sehit haberleri paylasilmasin psikolojimz bozuluyor.biraz yurekli olun biraz
0 oy
(485 puan) tarafından
Çocuklarımız için yaşıyoruz onlar için en iyisini istiyoruz ve diğer çocuklardan farklı olduğunu görüp bura da söylemenin ne zararı var canm millet burada cinsellik konuşsa kimsenin aklı karışmaz otizm şüphesi var diyince mi aklın kurcalaniyor götür ozaman doktora gereksiz bı tepki seninki şuan 
0 oy
tarafından
Kimse senin ne istediğine gore post paylasamaz ki canım istersen bı de liste ver elimize ona göre paylaşım yapalım :)
0 oy
tarafından

Kendi piskoloji mi bozarken ben:D

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Siz rahatsız oluyorsunuz diye kimse derdini de paylaşmasın o zaman. Siz postalardan rahatsız oluyorsunuz da otizm anneleri ne yapsın? Onların psikolojisini de düşündüğünüz mü bu postu açarken? Lütfen bu kadar bencil olmayın..!
0 oy
(7,671 puan) tarafından
Bazıları da rüzgardan nem kapıyor yani aslında kendileri de otizm olmadığını biliyor ama iş olsun diye soruluyor 
0 oy
tarafından
Cnm bence boyle dusunmen cok yanlis ben onceden otizim ile ilgili herhangi bir  bilgim yoken burda acilan bir posta farketim eger o postu gormeseydim belki hic fark etmeyecektim  rahatsiz oliyorsaniz okumazsiniz
0 oy
(7,495 puan) tarafından
Cok onemsiyonuz burayi ya 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 223 göst.
3 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde e.dgnr (7,441 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 684 göst.
0 oy
32 cevap 1,406 göst.
13 Kasım 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu