0 oy
214 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (935 puan) tarafından
Napabilirim psikiyatri uzmanına götürdüm 3 yaşında getirecektin geç kalmşsnz dedi 1 sene ilaç tedavisi dedi iki tane hap verdi 1mg  böyle çocuğu olan varmı

Varsa nasl yol izliyorsunuz

İlaç kullanmalımyız 

Başka neler yapabilirim 6 yaşında oğlum anasınıfına gidiyor ordaki rehber öğretmeni de aynısını dedi doktorn dediklerinin ama o ilaç tavsiye etmedi

2 yaşnda ve 8 aylık 2 tane kız kardeşi var

Hiç sözümü dinlemiyor hep kendi bildiğini yapıyor

Lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlaca bende karşıyım benim oğluma da aynı teşhis konmuştu hatta 1 sene kullandık ilaç sonra doktor değiştirdik nasıl kızdı bize bence bir kaç doktora daha götür hemen işlerine geliyo ilaç yazıp yollamak 
tarafından
İlacı içtiği zaman bildiğin çok acayip yorulmuş sanki sırtında taş taşımış gibi durgun bitkin oluyordu zaten hafta içi içiyor hafta sonu içmiyordu bıraktık gitti
(935 puan) tarafından
Neden hafta sonu içirmiyordunuz ve brakınca etkisi ne oldu ilacın adı nedir
Lütfen yardımcı olun lütfen
tarafından
Concerta idi sanırım yanlış hatırlamıyorsam bilmiyorum doktor hafta sonu içmesine gerek yok dedi hatta yaz tatilinde bırakıcaz gerek yok demişti bırakınca bişey olmadı canım aynı hareketli hallerine devam etti
(935 puan) tarafından
Şuan nasl kaç yaşında
tarafından
16 yaşında canım lise 2ye gidiyor eski halinden eser yok görenler bu o çocuk mu inanamayız diyor :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiperaktif olduğunu nasıl anladınız canım bide kaç yaşında anladınız böyle olduğunu
(935 puan) tarafından
Yeni anladm canm maglesef

Yerinde durmuyor eli kolu durmadan hareket halinde konuşunca göznn içine bakmyr kelimeleri yutuyor
Söz dinlemiyor
Çok hiperaktif bir çocuk
0 oy
tarafından
Bu post beni güldürdü :D kız kardeşime 20 yaşındayken DEHB tanısı koyuldu çünkü :) Hiçbir doktor da geç kalmışsınız demedi :) doktorların da bazıları tuhaf. Kuzum ilaçlarını kullanacak ve inatlaşmayacaksınız. O kendi yolunu buluyor zaten :)
(935 puan) tarafından
İlaç kullandı mı canm
tarafından
Hala kullanıyor :)çocuğu algısı kapalı sanıyorduk meğerse özel durumu varmış. İlaçları kullandığından beri davranışları değişti, dersleri değişti bambaşka birşey oldu :D inat baki ama. :) Onun ilacı baya ağır ama ritalin verdi ona doktor
(935 puan) tarafından
Kaç sene kullanacak
tarafından
Muhtemelen okul hayatı boyunca :) ama bi yan etkisi olmadı ona. Allah korusun şeker hastası da olabilirdi. Sürekli insülin kullanmak zorunda da olabilirdi. Biz insanız herşey bizim için var :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 492 göst.
0 oy
7 cevap 193 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ciciko (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
17 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Papatyam123 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Naz07 (105 puan) tarafından soruldu