0 oy
221 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
Merhaba kizlar cocuk oldukdan sonra market pazar vs gidemegim icin Eşimdeydi harcamalar artık ben aldım sorumluluğu. Çünkü şükürler olsun ay sonu 600 700 lira kaliyodu para car cur oluyodu esimin yapacagi tek sey online dan elektirik su internet telefon ve ev internetini  yatirmak sonra kalan parayi bana verecek. Kredi karti nasil harcama yapmaliyim aylikmi bittimi alayim hangisi daha iyi olur kredi kartindan harcama yapiyimmi cunku esimin messt karti diye bisey var a101 falan marketlerde online alisverislerde geçen bi kredi karti var ve 100 lirada 5 lira veriyor toplu alisverlerde baya ise yariyor. Onlari kagidami yaziyim aklim karışmasın ay sonuna yetirmek istiyorum esime mahcup olmamak için cok para kaldi cunku rezil olmak istemiyorum. Oglumun bezi benzin arabanin masrafları hepsini esim ayarliyodu 6 ayda bi 4 bin arabanin vergisi var biriktirmelimiyim cok soru var aklimda stres bastı ya ayriyetten 4 bin kredi var kendimi huzursuz hissediyorum

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Vallahi benim bir defterim var canım bütün hesap kitabımı onda yapıyorum sende bir defter ayarla kendine oyle yaz ki kafan da karışmaz 
(572 puan) tarafından
Tamam oyle yapayim askim napiyosun
tarafından
Ne yapayım balım çok uykum var çok yorgunum uyumak istiyorum dicoş uyusa da bende uyusam diye bekliyorum vallahi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben ekmek süt günlük okul masrafı gibi şeyleri nakit alıyorum. Sonra alışverişi de haftalık olarak kredi kartından alıyorm. Ekstra bir şey çıkarsa ise biriktirdigm enpara hesabımdan alıyorum. 5.000 kredi ödüyorum artı faturalar sigara falan birde para artırıp birikim yapıyorum
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Neden kendini strese sokuyosun kuzum bu tür sorumluluklar erkekte olmalı ben almam şahsen evin yükü zaten belimizi büküyor ay sonunda kalan parayı al elinden çar çıt etmesin yeter sana 
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol. Besmele çek. Bütün gider kalemlerini yazar, hepsine ayrı ayrı bütçe yaparsın gelirinize göre. Günlük kaydedersen hiç sorun olmaz. Google playde hızlı bütçe diye bi program var, gelir gider bütçe hepsini kaydedip takip edersin hesap da kolay olur. Ben kullanıyorum, 1 lira bile gözden kaçmıyor, kalan paranı da gösteriyor, kullandıkça daha iyi anlarsın. Stres yapmana gerek yok. Arabanın vergisi için de aylık bütçe yap, her ay gereken parayı kenara koyarsın. 
tarafından
Seni seviyorum benitto benittooo
(3,490 puan) tarafından
♡ Moral oldu bu teşekkür ederim canım
0 oy
(7,337 puan) tarafından
Ahahah nerde indirim orda ben yinede yaranamiyoz herife indirimleri takip ederim bide a101 plus indirdim ordanda faydasi oluyor gibi geldi mesela daha bitmediyse 150 tl lik alisverise 10 tl verdi birkacta bakiyeli urun aldim 14 tl bana geri dondu oyle seyleri takip edip ihtiyacini ordan alabilirsin 
(48,983 puan) tarafından
ay onu nasil yapiyosun aktuel urunlerde +5 yaziyo anlamamistim nasil oldugunu
(7,337 puan) tarafından
Mesela deterjanda +5yaziyorya onu alip kasadan ödeme yapmadan önce uygulamadaki barkodu söyluyorsun 5tl olarak geri donuyor o sana sonraki alisverisinde ister kullan ister biriktir
(48,983 puan) tarafından
anladim uygulama indircez
(7,337 puan) tarafından
Evet canim uye olup uygulamasini indiriyorsun
0 oy
(120,099 puan) tarafından
hulyanin dedigi gibi yap
0 oy
(48,983 puan) tarafından
neden ustune aldin ne guzel esindeymis hersey ☺️ a101 bim aktuel urunleri kovaliyorum bende indirimli neye ihtiyacım varsa almaya calisiyorum para artikca gram altin yap
0 oy
tarafından
Bittikçe almaktan yanayım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 224 göst.
2 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,637 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 232 göst.
25 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
+1 oy
8 cevap 123 göst.
2 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynebnur (36 puan) tarafından soruldu

385,163 soru

11,519,089 cevap

35,179 kullanıcı

...