0 oy
520 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Eşimle severek evlendik çok ilgili sevecen bir insandı goren bile ne kadar cok seviyor diyordu.fiziksel olarak kilom iyiydi boyum uzundu guzeldim.evleneli 2 sene oldu evliligimiz pandemiye denk gelince kilo aldim daha sonrada hamile kaldım 1 yasina giricek özel bir bebegım var gelisim geriligi bedensel zihins  baya zor engeli var. yoğun bakımda 1 aydır.şuanda kilom baya fazla 110 kiloyum kendimi hic begenmiyorum esimde kalbimi kırmiyor sagligin icin ver diyor verebilcek piskolojiye sahip degilim tup mide amliyatı olmak istiyorum.eşim beni hic sevmiyor gibi davraniyor.nerdeyse zorla sohbet etmeye calisiyorum.sorunca bir sey yok diyor.sorunlarini soyle biliyim nedir diyorum ama doğru duzgun bir sey soylemiyor.ben  hep güler yuzluyum konusur ederim oyle herkes gibi herseye trip atmam kussem barisirim bir sorunum olsa gider konusurum.ne isterse yapmaya calisirim maddi olarak zorlamam vs.aramizda sacma sapan nelerden kavgalar cikiyor.hasta oldugumu bildigi halde iyi olup olmadigimı sormadan ailesi size gelicez diye arayınca hic beni dusunmeden gelin diyor.sonrasinda bir daha bunu yapma ben hastayken kimseyi cagirma vs diye konusunca agzini acmiyor konusuncada hasta olan insan gidip yatar diyor.annem aramadan iyi gibiydin diyor yalan soyledigimi dusunuyor. Onun bir yerine bir sey olsa ben uzluyorum masaj vs yaliyorum onun umrunda degil beni tum gun aramiyor arayıncada benim.burnumdan getirdin aramak istmedim diyor.beni boyle sen yaptın bu hale getirdin diyor.gelip burnumdan getirdin diyor.halbuki kizdim evet daha sonra hadi hasta olmadigimi dusundun bos bulundun cagirdin birdaha boyle birsey olursa kimseyi cagirma sakın birdaha bunu yapma dedim .tamam hayir deme ama soyle  zaten gelmezler dedim. Baska zaman  gelin de dedim.buna ragmen bana suclu muamelisi yapiyor nefret ediyorum.sizce napiyim.vercekten sogudum artık

12 Cevaplar

+1 oy
(482 puan) tarafından
Kisa ve net kocalarinizin agzinin icine dusmeyin. 
-Reklam-
0 oy
(190 puan) tarafından

Galiba artık bu cağın hastalığı Dengesiz alakasız eş.  Belki eskiden de böyleydi annelerimiz sesini çıkarmıyordu garibanlar. Yapacak birşey yok tatlım Rabbin için sabredeceksin. Özel bi çocuğun var hayat sana 2 kat zor çok iyi anlıyorum ama yapabilecek birşey yok. Haa boşa gitsin demesi kolay ama bunu yapabilcek mısın? Benim de eşim öyle 1.5 yıllık evliyim severek evlendim eşim çok dengesiz 1 gün iyi isek 2 gün kötüyüz ben doğuluyum bu sebepten boşanamam babam gözlerimin içine bakarak bu evden cıktın kefenle dönersin dedi. Eşinle kavga edince daha doğrusu o sudan sebeplerden bağırınca içimden tek söylediğim " Rabbin için sabret" sen sakin ol önemli olan bebeğin esin elbet birgün hatasını anlar. Hem biz sabtettikce cennet kapısı biraz daha aralanıyor :)

0 oy
(7,871 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun bende eşimle sürekli sorun yaşıyorum yanlız değilsin malesef severek evlenen insanlarin sonu hep bizim gibi aslında en iyisi mantık evliliği.
0 oy
(650 puan) tarafından
Canım öncelikle sen kilonla barışık olacaksın bu durumdan rahatsızsan bir diyetisyen yardımı ile diyete başla spor yap özgüvenin yerine gelsin eşininde üzerine fazla düşme kaçan kovalnır demişler bırak o senin üzerine düşsün kendinden bu kadar taviz verme trip atmak gerekse at yani bu şekilde hayatını ona göre yaşama sen olduğun ve istediğin gibi yaşa tıpkı evlenmeden evvel nasılsan öyle yap
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Sizin ki şımarmış ondan oluyor bu 
0 oy
(102 puan) tarafından
Canım bence eşin kilo aldığın için senden uzaklaşmış olabilir. Erkekler kiloya, dış görünüşe çok önem veriyorlarmış ben de evlendikten sonra eşimden öğrendim. Ben kilo almamaya çalışıyorum, adam sonuçta beni böyle görüp evlendi. Eşim de kilo almamaya çalışır bana kendini beğendirmek ister ben de ona öyleyim. Sen kilo versen iyi olur hem sağlığın hem psikolojin için. Eşinin belki başka sorunları da vardır ama kiloya çok önem veriyorlar 
(102 puan) tarafından
Bir de mide ameliyatı filan olma o ameliyat vücudun yapısını bozuyor. Diyet ve sporla vermeye çalış
0 oy
(7 puan) tarafından
Valla arkadaşım ben 2 kere olmuş insan olarak söylüyorum tüp mideyi :))) boğazıma düşkünüm napim :D önce kendjn için ol hayatında vereceğin en doğru kararlardan biri saglik açısından ömrünü uzatirsin kilo yandaş hastalıkları da beraberinde getiriyor zorlanirmisin evet yemek yiyemedigin için ama sonucu çok güzel oluyor hamilelikte bile kilo almadım emzirmedigim halde aksine verdim kilo sıkma canını benim eşimde anlayissizdir üstüne lausaligim psikiyatirye gittim antidepresana başladım amannn diyorum artık sallamıyorum bile mis gibi oldum :D
0 oy
tarafından
Yani seninde suçun var sen eianin annesi siz egelince ben hastayım çağırma gelmesinler dersen adam tabiki sana der sen beni bu hale getirdin diye . Hastaysan bile.kayinvalidendir anlar yani yabanci değilsiniz ki alt tarafı bı çay kahve servis edeceksin bence biraz eslwrinizde anlamaya çalışın çocuğum bı aydır hastahanede bakımda diyorsun yani siz aşkı sevgiyi bı tarafa bırakıp çocuğunuza odaklanmalisiniz rabbim sağlık versin tez vakitte şifa versin inseallah  ama eşinin değil çocuğunun üstüne duş....ne kadar hasta da olana wvind emisafir agirla belki bı sevabın bebeğime sağlık olarak döner belki birinden dua alırsın kabul olur ....

Kilo vermiyoran tüp mide eşin kabul ediyorsa yaotri etmiyorsa ve evdekilo veremiyorsan zayıflama çayları al ve sen yeterki işte her türlü yaoarsin ben evde diyet yapamıyorum kahve aldım mesela siparişi verdim ... Elbet bı çözüm vardır sen önce kendine iyi davran ki eşinde sana iyi davransın. 
0 oy
tarafından
Sağlık açısından verebilirsin kendini hazır hissettiğinde vermelisin zaten 
0 oy
tarafından
kilonla bağlı eşin alınacak birşey söylememiş.Ayrıca ameliyat o kadarda sağlıklı birşey değil. doğal kilo vermeye çalış.Kısa zamanda lınan kilolar bunlar hemde,çabuk verilir. 10-15yılın kilolarını insanlar sporla veriyor. 

Eşinle o kadar büyük sorunlarınız yok.Biraz toparlansan düzelir aranız canım inşallah 
0 oy
(590 puan) tarafından
niye bukadar düşüyorsun üzerine boşver esini

allah çocuga şifa versin

yeşil çay içebilirsin araştırıp metabolizmayı hızlandırıyor

kendini neden sewmiyorsun

bnde dogum yaptım kilo aldım vs hiç takmıyorum eslerimizde mükemmel değilya koca göbekli çokda yakışıklı olmayan standart erkek tipidir muhtemel boşver o kendine baksın önce
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Şuan odaklanman gereken tek şey kendin ve evladın olmalı. Derdine düşeceğin bunlar olmalı. Bırak aramasın konuşmasın. Evladını düşün. Bırak kaynanayı kocayı. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 504 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 254 göst.
20 Mart 2023 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 387 göst.
16 Nisan 2021 Aile kategorisinde Piem0465 (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 552 göst.