0 oy
348 göst.
Aile kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar gerçekten hayat çok pahalı oldu kahve ya kahve keyif işi ya geçenlerde 9.90 a alıyordum bugün 14 lira olmuş mama bez desen uc noktalarda.Disari çıkmak artık hayal zaten Asgqri ücretle geçinenlerin Allah yardımcısı olsun Rabbım evlerimize Halil İbrahim bereketi versin 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
İkimiz de öğretmeniz ek ders dün aylık 23-24 bin civarı giriyor eve yine de dengeli harcıyoruz çünkü bugün 300 bin olan araba yarın 400 bin yetişmek çok zor. İkimiz de araç kullanıyoruz yakıt masrafı aylık rahat 4 bin. Tek maaşlıları düşünemiyorum bile.
tarafından
Bu arada maaş + 22 saat ek dersle (dyk olmadan) 8500 alıyor kardeşim. Siz 30 saat ek ders alıyorsanız ve karşılığında bu ücreti alıyorsanız idarecinize bir sorun, sizi kandırmasınlar :) Bir de bizim 30 saat ek ders+ 10 saat DYK+ dil tazminatı + özel dersle aldığınız az ders sayısının ücretini karşılaştırıyorsanız eksik çıkarmanız çok normal :) Ha bir de derece kademe olayını da kaçırıyorsunuz sanırım. Her öğretmen nasıl aynı ücreti alabilir ki, bu kadar basit düşünmeyin :)
(14 puan) tarafından
Eşinizin akademik kariyeri için tebrik ederim kendini geliştirmiş insanların eğitim hayatında olması çok güzel bir şey zaten siz başkalarını ezmeye çalışmak yerine bunun gururunu yaşayın bence. Benim böyle hırslarım yok şimdi sizin kadar eğitimli değilim Allah'ım ne yapacağım ben diye komplekse girecek değilim yani kendinizi yormayın :)  tekrar söylüyorum yalancı çıkarmak felan değil başka insanların öğretmen maaşları hakkında yanlış düşüncelere girmemesi adına sordum nasıl o kadar maaş alabiliyorsunuz diye ilk cevabınızda dil tazminatınızın kurslarınızın vs olduğunu yani ekstra çalışıp emek vererek bu kadar kazandığınızı anlatırsanız öğretmen olmayan insanlar kıskanmak yerine imrenerek bakarlar bu para sizin fazladan çalışıp emek vererek kazandığınız bir para diye. Bizde sizin kadar artılar yok evet bizler doğunun çok ücra bir köşesinde köy okulunda öğretmenlik yapan ufak insanlarız sizin kadar büyük değiliz malesef kibir çok kötü bir şeydir Allah kötü tecrübelerle karşılaştırmasın size tekrar bol kariyerli bol kazançlı günler :)
(14 puan) tarafından
Hocam mesele sizin herhangi bir öğretmenden fazla maaş almanız değil ki neden hemen komplekse girip milleti aşağılamaya çalışıyorsunuz onu anlamıyorum? Siz tabiki fazla kazanabilirsiniz fazla çalışarak fazla kurs vererek fazla emek vererek kazanırsınız tabiki kimse bu konuda size birşey diyemez ki. Biz işte nasıl alıyorsunuz kısmını merak etmiştik bu sorunun cevabı da "hocam eşimin dil tazminatı ve kurslarımız var o yüzden bu kadar fazla alıyoruz". olmalıydı. Bu cevaba kim ne diyebilir ki? Siz neden yalan söylüyorsunuz dediğimizi iddia ediyorsunuz? Kaç yıllık öğretmensiniz ekstra çalışıp emek vermişsiniz eşiniz yurt dışına çıkmış bir sürü artısı var fazla alması çok doğal ama cevabınız kötü , böyle uzamasının sebebi de bu bence. Ben neden bir meslektaşıma yalancı diyeyim neden size şüpheyle bakayım nasıl alabildiğiniz merak edildi o kadar, cidden bu kadar kibirli konuşmalar hoş değil siz bizi eleştirirken kendinizin nasıl bir üslupla savunma yaptığınıza bakın biz birbirimize bu şekilde konuşursak başkaları arkamızdan neler söyler. Hoş değil ikimiz içinde söylüyorum ne sizin ne benim size karşı tavrımız bu olmamalı maalesef biz öğretmenler hiç ortak noktada buluşup birlik olamıyoruz ne yazık.
tarafından
Hocam siz yaptığınız ilk yorumu tekrar okuyun isterseniz. İyi niyetle sormuş olsanız gayet güzel bir şekilde açıklardım. “Hayatımda öyle maaş görmedim hangi öğretmenlik o?” üslubu sıkıntısız benim açıklamam mı sıkıntılı? :) Neyse hocam, size de başarılar hayatınızda :)
(14 puan) tarafından
Haklısınız o şekilde sormamam gerekirdi, size de başarılar
-Reklam-
0 oy
tarafından

Amin çok zor geçiniyoruz bez bitmeye yakın ben fena oluyorum o derece:D

(1,946 puan) tarafından
Ben eşime utana sıkıla diyorum bez bitiyor diye valla resmen derken kan ter içinde kaliyorum
tarafından
Aay sorma valla ne hale getirdiler bizi
0 oy
tarafından
Geçinmeyi boş ver insanlar fırsatçı olmuş yazık piskalojim bozuldu yeminle 
(1,946 puan) tarafından
Gerçekten çok zor artık dışarı çıkıp nefes almak bile parayla ya
tarafından
Aynen ya
0 oy
tarafından
Böle şeyler sorma zaten piskolojimiz bozuk :) 
(1,946 puan) tarafından
İçimde kalicagina çıkartıyim dedim ki/ :) valla sabahtan beri halimiz ne olacak diye dusunuyorum
tarafından
Sabah markete gittim salatalık domates lavaş aldım 50 tl gitti eve geldim koltukta oturdum ne aldımki dedim :)
(1,946 puan) tarafından
Eve gidince lavaşla domates salatalığı yemeseydin kıymetli şeyler giz onlar
tarafından
Kız cocuk olmasa onuda almazdımki :)
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Gebersinler ya hergun zam
0 oy
tarafından
Bugünümüze şükürler olsun diyim, konuya girersem günaha girerim :) Hamileyim, inanır mısın kendime doğum için pijama takımı alamadım diyip susuyorum :) 
0 oy
(2,614 puan) tarafından
Çok zor artık kızım 15aylik olacak yani tuvalete alıştırması bile dusunmuyo değilim artık o kadar zor geçinmek ama yine çok şükür asgari ücretle eşim calisiyi   bizi bu hale getirenler sen Rabbim sorsun 1 yıl önce trrenyoldan aldıklarımin fiyatlarına baktık eşimle baya bı zam gelmis
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Bir ekmek 1 sucuk bir sute az önce 40 lira verdim daha ne diyeyim
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Kitkanaat geciniyoruz rabbim bu günümüzü aratmasin inşallah ekmek yemek bulamayan çoook insan var en azından bizim karnımız tok başımızda bir çatımız var hamdolsun bu günümüze 
0 oy
tarafından

Gecinemiyoruz ki :ermm: tursil bitti az önce daha maaşa çok var 1 ay ne bo.k yiyecek diye düşünüyorum 6 yaşında bir kızım 4 aylık bı kızım var kızım bı sene anaokuluna başlayacak rabbim yardım etsin bize cümlemize valla 

0 oy
(3,552 puan) tarafından
Allaha çok şükür maddi sıkıntımız yok. Rabbım yardım etsin zorlananlara gerçekten şu son 2 yılda her şeyin fiyatı en az iki katı oldu asgari ücret alana falan Rabbım yardım etsin çok zor 
0 oy
tarafından
Ben her gün içmiyorum kahve o bile lüks oldu valla. Bizimde şükür yetiyo ama evimiz kira olmadığı için Allah kirada olup çocugu olan okuyanlara sabır versin hayat o kadar zor ki tek maaşla
0 oy
(1,730 puan) tarafından
Bir tek asgari ücretle geçinen demeyelim bence herkesin Allah yardımcısı olsun 

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 506 göst.
17 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 853 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 405 göst.