0 oy
1,079 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından

Evliliğim okadar cok yordu ki beni anlatamam biz kaçarak evlendik eşimin ailesi evlendiğim günden beri bana yapmadıklarını bırakmadı nikah günümde kavga çıktı ne bir fotoğraf çekilebildik dışarıda ne de gülebildik ne düğünüm oldu ne de altın bileziğim varsın onlar olmasınlar evimde mutluluk huzur hiç bişey bırakmadılar eşim annesinin ablasının babasının doldurusuyla beni hamile halimle bı çok kez sokağa attı elimden alyansimi telefonumu herşeyimi aldı sokak ortasında etmedik hakeret soylenmedik söz birakmadi bebeğim onlar yüzünden ölücekti 34 haftalıkken kalbi hızlandı erken doğum riskim vardı ciğer geliştirici iğne yaptılar kaç gün hastanede annem vardı yanımda hiç biri yoktu yetmedi çocuğuma bana iftira attılar çocuk bizden değil dediler DNA testi istediler en son ki kavgamizda annem vardı hastaneden çıktık gayet herşey guzeldi ama mutluluk kısa tabi yine o gün yine kavga çocuğumuzun eşyalarını balkondan attı bezlerini çocuğa baglattiracagima sokaktaki köpeğe bağlarım dedi o gün hastanelik oldum ambulans görevlilerinin yanında bile bana iftirada bulundu yetmezmis gibi evden giderken ayağıma ne bı terlik ne bir ayakkabı vermedi ev terliklerini önüme attı onlarla gittim hastaneye her neyse bosanmalardan döndük affettim 4 ay ailemin yaninda kaldım o kavgadan 2 hafta sonra doğum yaptim bebeğim için barıştım ama 4 ay boyunca ailemin yanında kaldım tedavi gorucem psikolojik dedi biraz gitti bıraktı 40im çıktı artık kendi evime donucem ailemle ailesi küs bende ara bulunsun diye beraber gelinde otururuz biseyler düzelir dedim gelmişler kapının önüne kadar gelip çıkmadılar yukarı sonra ben dedim ki annen nerde annemin morali bozuk dedi gelmedi dedi annemde dedi ki evimin onune kadar gelip yukarı çıkmıyorsa bende ne evladımi ne torunumu onlarla gonderirim dedi çocuğumu kaçırdılar eşim kayınvalidem kayınbabam eşim annemle benim boğazıma saldırdı engellemeye çalıştık kacirmasinlar diye sonra eşim çocuğu alıp götürdü kaynanam geldi yukarı anneme saldırdi parmağını koparicakti sonra alıp götürdüler çocuğu karakolluk mahkemelik olduk akşamına aldım çocuğu ben onca şeye rağmen affettim herşey iyi olur diye 5 ay oldu evime geleli ama yine başladı senin anan benim anam mevzuları eşim ailemi hele annemi hiç sevmiyor halbuki annemin ona yapmadığı iyilik kalmadı bugünde kayinvalidemle tartıştık bebeğim odada uyuyordu telefon odadaydi  pis pis sesiyle uyuyor açamadım aramış hemen eşime yetiştirmiş açmıyor bişey mi oldu diye eşim de demiş anne acmiyorsa bundan sonra arama istemiyor demek ki açmak demiş bana demedigini bırakmadı kayinvalidemi aradım bak bişey olduğunda oğluna söyleme biz tartışıyoruz bu basladi terbiyesiz utanmaz bilmem ne demeye inan ki yoruldum anlatmadiklarimda var ne yapacağımi bilmiyorum bebeğim 9 aylık boşanmak istemiyorum ama olmuyor yürümüyor da sonu nolacak bilmiyorum. :(

47 Cevaplar

0 oy
(881 puan) tarafından
Neyi bekliyosun kuzucum sen o insanlar hiç birseyden anlamazlar kafası geri hatta kafasizlar esin seni nasi böyle ezdirebiliyor ki sen hala neden duruyorsun ben onu anlamıyorum bir bebeği annesinden kaçırmak ne demek bunun bi açıklaması bile olamaz hiç bi söz hiç bi kelime telafi edemez böyle biseyi boğazınıza saldırmış yapmadığı kalmamış sebep ne neyi bekliyosun ? Duzelmesini bekliyorsan çok beklersin daha ömrünü bitirir böylesi esin senin arkanda olsa tamam derim ama eşinde öyle bi gayret göremedim okuduklarimda.. Hiç bir zaman ayrılık boşanma taraftarı değilim ama şu yazdıklarını okudukdan sonra orda kalması için sebep ne dedim ya bi çocuk anne baba yanında büyüsün diye böyle şeyler yaşatmaya hakkınız yok zorla güzellik olmaz kuzum sen az uz değil baya şeyler yaşamışsın 
(1 puan) tarafından
Bunlar daha hiç bişey anlatmadiklarimda var ama ne kadar çabalasanda boş tek taraflı çabayla hiç bir yere varılmıyor
(881 puan) tarafından
Neden duruyorsun canım ozaman seni tutan ne ki eziyet çekip duracaksın bu sekilde
-Reklam-
0 oy
tarafından
Keşke herşeye rağmen afetmesetdin şimdiden daha mutlu olurdun.  Bırakıp gitmişsin çocugun doğmuş ne diye tekrar gittin ki .kalbini kırmak istemiyorum cidden bile bile bu hayat yaşanmaz ki annene sana saldıran insanları o gün silmeliydin
(1 puan) tarafından
Keşke o gün bitirseydim herşeyi keşke
0 oy
(3,081 puan) tarafından
Vallah yarısını okudum bez olayina kadar s.gitsin böyle bi adam ne eş ne baba olur
(1 puan) tarafından
Bir umut dedim işte ama olmayınca olmuyor
0 oy
(13,040 puan) tarafından
Valla dna testine kadar gitmiş olaylar sende barışmışsın iftira bile atsak susup oturuyor diyorlardır işte onların canına minnet boşanmak için daha ne bekliyorsun anlamadım 
(1 puan) tarafından
Zaten bosansak zil takıp oynayacaklar bunu biliyorum asıl amaclari bu zaten
0 oy
(873 puan) tarafından
Affettim affettim.. Affedilemez şeyler olmuş. Cocuğum için diyorsun baba demek evde bi erkeğin olması annesini sevmemesi demek mi? İyi baba önce cocugunun annesini sever. Uzakta çalışır ama telefonda annesini sorar sever bu bile cocuga yeter. Sen cocuğa baba değil babasından cok travma yaşatacaksın. Bu babasının sucu değil senin affetmelerin yüzünden olacak. Bence ayrıl gitsin neyi bekliyorsun gerekırse şehir değiştir cocugu büyüt çalış
(1 puan) tarafından
Herşeye evladım için katlandim ama insan degismeyince değişmiyormus ne kadar çabalasanda boş
(873 puan) tarafından
Değişmez değiştiremezsin koca adamı. Kendıne yazık etme senın de bir ömrün var
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Kızım sen ***** mısın? Kusura bakma ama ne bokuna duruyosun orda valla okurken delirdim sen nasıl sabrediyorsun git ananın yanına delirme ya ne kadar meraklısınız adamın kahrını çekmeye gitmişsin işte ne diye dönüp affediyorsun haklıyken haksız duruma düştün braaavoooo 
(1,100 puan) tarafından
Baba baba olsa bali sen hala vık vık vıkk çocuğum babası otu boku ne zor neee o evde durunca çocuğun babasından dayak küfür öğrenince mi güzel olcak belki onu da dövcek ne demek sokaktaki köpeğe bağlarım çocuğa bağlamam önce sen git bi hastaneye sen de normal değilsin
(1 puan) tarafından
Çok haklısınız ama bı umut herşey düzelir dedim ama hiç bişey yoluna girmedi
(1,100 puan) tarafından
Hayatım etrafındaki insanlara baak burda yazanları okuu bu şiddet bu adam ailesi hassttaaaaa senin ailen arkanda bırak git bebeğini de kiimmse elinden alamaz köpek gibi çalışır paşalar gibi bakarsın çocuğuna bu ne ezdirme kendini gerçekten çok üzüldüm ve sinirlendim sen kim bilir hangi duygular içindesin gerçekten yardımcı olmak isterdim sana
0 oy
(261 puan) tarafından
Bu kadar seye ragmen hala bosanmak istemiyorum diyorsan cocuguna en büyük eziyeti sen yasatmis oluyosun. Allah islah etsin. Saglikli düsünemiyorsun malesef.
(1 puan) tarafından
Bile bile yaktım kendimi
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Sürekli bumerang gibi geri gelirsen onlar da coşar tabii. Ne de olsa avucumuzda diye. Yapışık gibisin kovuyorlar geri geliyorsun
(1 puan) tarafından
Herşeye çocuğum için katlandim ama hiç bişey degismedi
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Hayat şartı çok zor bebeğin icjn belki sabertettin bu kadar şöyle gerçekler de var.

Sana annene şiddet uyguladılar 

Eşin sana eziyet iftira attı ki atmaya devam ediyor.

Birde kaynana belası var 

En önemlisi çocuk bizden deil demeleri bn sıcarm onların çarkına ne demek bu hepsini sineye ceksende bunu çekmemek lazmdi. Böyle goden bir hayatın olacağına olmasın daha iyi o adam anası kılıklı adam var eşini rezil eder adam var eşini vezir eder. Anlattıkların çok çok ağır bn olsam ki Allah korusun asla kabul etmezdim çocuk mu ona analikta yaparım babalikta Allah şahit kapı silerim yine gtmem en azndan her gün uzulecegime bir kere üzülürüm 
(1 puan) tarafından
Çok haklısınız Allah sonumu hayır etsin
0 oy
(758 puan) tarafından
Kendinize vermediginiz degeri baskalarindan beklemeyin lutfen  ..  bu kadar seye ragmen katlanmak sabretmek nereye kadar bi insan degismediginde degismez .. allah yardimcin olsun
(1 puan) tarafından
Sağolun inşallah Allah sonumu hayır etsin
0 oy
(736 puan) tarafından
Vallahi ne diyeceğimi bilemedim Allah yardimcin olsun kaynanan evlerden ırak olsun . Bide ailen arkandaymiş bak bu cok onemli bir arti bence. Kendini kimseye mecbur hissetme 
0 oy
(245 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bebeğim babasıyla büyüsün diyosunuz da bezleri bebeği değil köpekler taksın daha iyi diyen bu bebek benim değil diyen bi mahlukla büyüyceğine tek büyüsün daha iyi sana ve ailene yaptıklarını saymıyorum bile bebeğine yaptıkları bile bebeğini o insan bile demek istemediğim şeyden uzak tutman için yeterli bence böyle bi evde böyle bi şekilde büyüyceğine, kusura bakmayın ama kendinize yaptığınız yetmez gibi bide bebeğinizi travmatik kötü bi hayata mahkum ediyorsunuz
(1 puan) tarafından
Çok haklısınız ama bı nebze düzelir diye sabrettim ama hiç bişey yoluna girmedi Allah sonumu hayır etsin
(245 puan) tarafından
Amin. Hiç kimse değişmez inanın, bence çok çok fazla taviz vermişsiniz eğer bebeğinizi düşünüyorsanız o ortamdan ne kadar uzak büyürse o kadar iyi olur emin olun Allah yardımcınız olsun inşaallah en kısa zamanda kurtulur mutlu olursunuz
0 oy
(783 puan) tarafından
Ya bacım boşanmak kolay mı diyorsun. Ya kendine hak olarak görüyor musun yaşadıklarını. Annen arkanda ne güzel. Cocugun şiddetli ortamda mi büyüsün. Sen hak ediyor musun bu olanları. Biraz aklın varsa o evden ayrıl. Çocuğunu düşünmek istiyorsan eğer 
(1 puan) tarafından
Herşey evladım için tabiki  sonumuz yok bunu farkındayım artık boşanmaya gidiyor sonumuz
0 oy
tarafından
Ne bekliyorsun o kadar şeye rağmen duzelmemis daha neye katlanıyorsun haberlerde seni görmemizi mi niye evladını düşünmüyorsun olmuyorsa zorlama artık yeter çocuğuni kendini düşün be
(1 puan) tarafından
Çok çabaladım ama olmadı çok çektim herşey yoluna girer dedim ama girmedi degistiremiyorsun bazı şeyleri ne yapsanda
tarafından
Olmuyorsa zorlama bence boşa gtsin çocuğuna yazık
0 oy
(487 puan) tarafından
Bazen şer gibi gorunende hayir vardır bilemezsin canım.evet boşanmak kolay değil ama böyle giden bir hayatta da çocuk için belki düzelir diye çekilmesi de hiç doğru değil.sadece sonucu ertelemek ve zaman kaybı olur.boyle bir ailede yetişen çocuk ne kadar sevgi ve saygı görebilir seni üzmek istemem ama bu evlilik iteleye oteleye bir yere kadar gider canım sonuç değişmez.o yüzden kendini hirpalama sağlığından olmadan hayatına bak derim.
(1 puan) tarafından
Umarım herşey benim ve bebeğim için iyi ve güzel olur Allah sonumuzu hayır etsin sağolun
(487 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah Allah'ım hayırlı yazılar yazsın size
0 oy
tarafından
Bacım niye boşanmiyorsun diycem çocuğum babasız kalmasın çocuğum için doyiceksin 

Böyle bir ailede yaşamak o çocuk için psikolojisi için daha zor değil mi varsın olmasın böyle babası  bu şekilde yaşamaktan bin kat daha iyidir kendine gel çocuğunun psikolojisini düşün sana ailene bunları yapan o çocuğa neler yapmaz ailenin yanına git boşan kurtul onlardan bu şekilde hayat mı olur ömrünün sonuna kadar böyle mi yasiycaksin 
0 oy
(5,876 puan) tarafından
Neden boşanmak istemiyorsun? 
0 oy
tarafından
Ağzım açık okudum inan ki 

Ya bende mi sorun var sizin gibiler de mi aklım almıyor gerçekten 

Bu kadar şey yaşayıp hala o varlıkla aynı evde bebeğimle kalmaya nasıl cesaret edersin aklım almıyor. Neyi bekliyorsunuz haberlerde yine kadın cinayeti diye başlık atıp resminizin çıkmasını mi ya hala boşanmak istemiyorum diyosun bosaninca ne oluyo sanıyorsunuz. Evlilik kadar bosanmakta haktir. Herşeyi geçtim hayati risk falan da öyle bir ortamda büyüyen çocuğun psikolojisi beni deli etti şuan. Yarın öbür gün o çocuk büyüyecek erkekse karısına babasından gördüğü kocaligi yapacak, kızsa annesinden gördüğü  kadınlığı bu mu gerçekten evladına reva gördüğün hayat söyler misin ??? 

Gerçekten yazıklar olsun sizin gibi düşünen herkese 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yani hangi akla hizmet onca şeyden sonra affedip hoc korkmadan çıkıp o eve gidebiliyorsun aklım almıyor almıyor almıyor ailesi sahip çıkmayasın bahanesi annem babam gel duruyor diyor e senin annende aslanlar gibi savunmuş seni almış kllinun kanadının altına daha ne demeye çıkıp gidiyorsun be kardeşim ne düzelecek ne düzelebilir öyle anadan böyle dana olur işte inşallah ikinci sayfa haberlerinde bir gün senin adını görmeyiz 
0 oy
(6 puan) tarafından
Eğer oturma niyetin varsa, son defa eşinle bunları hiç yaşamamış gibi sanki eşin yakında ölecek son günleri gibi iyi geçin ama kendini yıpratmadan. Unutma bu hayatta en değerli olan sensin. Eşinde biraz insanlık varsa sen ona güzel şeyler ektikce eviniz yoluna girecektir. Ama asla eski kavgaları açma ben haklıyım deme ona haklı olduğunu hissettir kayınvalidene karşı yumuşak ol zamanla emin ol Allah seni unutturacak verecek kayınvalidene. Eşinle konuşurken önemli olan senin mutluluğun de. Yani insani davranmayı öğrensin senden. Anlayacağın oyna bir süre o gidince keyfine bak kaç saat evdelerki zaten. Kendi ailenin lafını hiç acma birbirlerine sevdirmeye çalışma. O evdeyken ailenle konuşma. Çünkü yüz göz oldukları için ona hepsi batar. Çok zorrr biliyorum çocuğun için son keşkem kalmasın diyosan bide böyle dene. Ha boşanmak istersende yine kavga etme ama bu tipler medeniyetten de anlamaz. Çocuğu mu alacak alsın sen hakkını hukuki yolla ara. Maddi talepte bulunma hakaret etme sen şunu yaptın bunu yaptın deme benim bünyem kaldirmiyor evliliği de. Vicdanın rahat olsun sen iyi babasin iyi birisin de. Çünkü bu tarz insanlar haksız olduklarını kabul etmemek için her yolu denerler. Tartışmaya girme ve akıllarının bu kadar olduğunu kabul et. Allah yardımcın olsun seninde evinde tüm sorun yaşayanların da. En büyük şükür sebebinde sen ve evladın sagliklisin bunu unutma. 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 928 göst.
0 oy
5 cevap 703 göst.
0 oy
18 cevap 1,243 göst.
16 Nisan 2021 Aile kategorisinde Koruyucu melek (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 653 göst.
11 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu

379,766 soru