0 oy
248 göst.
Diğer kategorisinde (345 puan) tarafından
Kızlar acilll fikir verin kafayı yemek üzereyim 2 haftadır evde yoktum dün akşam eve geldim haliyle çamaşır yıkadım yorgun olduğum için sabah sermek istedim evim bahçeli bu arada neyse çamaşırı sererken birden ayaklarıma biseyler geldi bocektir dedim sonra sirkeledim ayağımı yine aynı şekilde oldu baktim ki pire basmış avluyu sonra hemen ilacladim ettim tabii bu arada da eve gir çık yapıldı akşam fark ettim ki eve gir çık yapa yapa eve de bulaşmış bu pire şimdi bütün halıları topladım dışarı attım ama hala var ne yapicam ben ne olur bir fikir verin kafayı yicem

6 Cevaplar

0 oy
(3,551 puan) tarafından
İyi. Bir ziraai çağırın heryeri ilaçlasın yoksa kış gelene kadar kurtulamadğın gibi her yerini de yerler. 
(345 puan) tarafından
Yanii isirmiyorlar bunlar anlam vermwedim canım sadece zipliyor dolasiyolar büyük ihtimal kedi piresi
-Reklam-
0 oy
(13,052 puan) tarafından
Naftalin iyi gelir ama küçük çocuğun varsa kullanman uygun olmaz 
(345 puan) tarafından
Evet 2 yaşında kızım var naftalinj ne yapıyoruz peki
(13,052 puan) tarafından
Toz naftalin serpince onun kokusundan mi artık yiyorlar mi o kadarını bilmiyorum ama gidiyorlar köyde annem toz naftalin dökerdi köşelere yatağın yorganım arasına
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Nasıl çok mu var bende geçen gün yerde gördüm baktım zıpladı acaba dedim pire mi çok mu oluyo pire
(345 puan) tarafından
Evet zipliyorlar halinin üzerinde benim gördüğüm 4-5 tane vardı hemen toparladım dışarıya aldım şuan oturma odasında yok gibi ama kapının giriş tarafında var annemin söylediğine göre çok çabuk yayiliyormus yarın iyi bir dezenfekte etmeyi düşünüyorum mutfakta yok yatak odasında da inşallah yoktur ama yine de yarın dip köşe hayatımda yapmadığım bir temizliği yapacam inşallah ve pire ilacı sikacam bakalm ne olcak
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Ayyy bizde yeni kurtulduk kızz komple evi ilaclatmakdan başka çaresi yok sürekli de yıkanın 
(345 puan) tarafından
Canım bu aralar çok sıkışıgiz canım yarin eczaneden ilaç alıp evi kendim ilaclayacam siz ne kadara ilaclattiniz
(1,019 puan) tarafından
180 tl ilaçladilar canım ama o ilaç yetersiz gelebilir uzman tarafından ilaçlama daha faydalı olur
(345 puan) tarafından
Yanii şuan çok yayılmamis gibi inşallah gecer diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
İlaçlatın evi
(345 puan) tarafından
Canım yanii bugün kendimiz ilaç alıp ilacladik ve şuan evi terk etmiş durumdayız inşallah yarın temizlemeye gidecem bitmis olur insallah
0 oy
(357 puan) tarafından
Siz istediğiniz kadar temizlik yapın tam anlamıyla ilaçlama olmazsa kışa kadar geçmezler küçük çocuğunuz da varsa hemen yapın yer bitirirler vede hemen çoğalıyorlar nasıl oluyorsa annemlerin evi de bahçeliydi bir kere onlara da olmuştu kaç defa krndimiz ilaçladık geçmedi belediyeye haber verdik en son belediye bahçeye kireç döktü evi de ilaçladı bir gün eve girmedik  şükür sonra geçti  baktınız geçmiyor belediyeye haber verin o zaman belediye ilaç ve kireç parasını bizden almıştı tabi
(345 puan) tarafından
Canım belediyeyi aradım bugün de eşim zirai ilaç satan yerden pire için bir ilaç almıştı hatta adam satmak istememiş bu çok tehlikeli küçük cocugunuz varsa diye eşimde almış bir şekilde 2 kutu almıştı 10 lt suya karıştırdık eşim evin içine her tarafa sıktı bende bahçeye aynı şekilde adam bir kere bunu yaptığın zaman pencere kapı kapatın 1 gün eve girmeyin sonrasında.evde yikanabilecek ne varsa yıkayın iyice dezenfekte edin demiş bizde aynı şekilde yaptık evi terk ettik şuan :)) ben pek umutlu değilim açıkçası ben ilaçlama şirketi gelsin dedim eşimde gerek yok onlarda aynısını yapicak zaten dedi bilmiyorum vallahi inşallah geçer

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
18 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Masum anne (305 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde Prensannesi26 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 593 göst.
0 oy
8 cevap 293 göst.
16 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,836 soru

11,370,232 cevap

34,853 kullanıcı

...