0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde (437 puan) tarafından
Kızlar merhaba 1 senelik evliyim 1 buçuk ayĺik bebeğim var esimle biz nişanlanırken araba alacaktik bi miktar açığımız vardı benim babam verdi parayı neyse biz evlendik evlendikten 2 ay sonra babam cok zor duruma düşüyor ve bize verdiği parayı istedi bizde düğünde takılan altınlari bozdurup borcunu ödedik ama bu konu benim eşimin ağzına yuva yapmış çocuğa bişey alıncak torunu degilmi alsın vs. Laflar kullanıyor benim babam tek maaşla geçinen bir insan zaten annem cocuğun a dan z ye herseyini aldı eşim sadece bebek arabasını park beşiğıni aldı onun dışında geriye kalan herseyi havlusuna kadar annem yaptı kaynanam sadece bir yarım altın taktı ben doğumdan sonra bebekle ilgili bi takım sıkıntılar çıktığından dolayı ben ailemin yanına geldim burda hastane imkanları daha iyi diye yine çocukla ilgili bisey alınması lazım ve bana tutup dedesi alsın torunu değilmi diye mesaj attı benimde gözum döndü bir değil iki değil senin ailen boyle şoyle babamda onu cok sever abimden daha yakın tutar kendine bende sinirlendim sana bu akılları annen veriyor heralde dedim benim annem senin gibi şeytanca düşünemez dedi senmisin bunu diyen bende madem ben şeytanım sen neden bir şeytanı koynuna alıp yatıyorsun dedim vs. Boşanmaya getirdim şimdi bana burda kalkıp işte bir laf etti diye boşanmaya getirilirmi demeyin kimse benim hamilelik döneminde lohusalık döneminde neler çektiğimi bilemez kaynanam yüzünden benim sütüm kesildi cocuguma 1 ay bile süt veremedim herneyse aradan biraz zaman gectikten sonra ben kışkırtmak için story attım ardından bir mesaj seni gelip alacam bayramda diye bende gelmeyecegimi tartişarak belirttim wp dan engeli bastım ve hala aileme getiriyor lafı aradı şartlarımı soyledim kabul edersen bu kabul etmiyorsan gemileri yaktığımıda belirttim ha şunuda söyledim bana duzelmiş gibi yapıp sonra eskiye dönersen çıkıp gideceğimide belirttim gideceğimide cok iyi bilir benim babam surekli beni kollar işte bak kızım mutlu degilsen gel evine dön cocuğun da sende başımın tacısın unutma der hatta bekarken babamın açtırdığı kredi karti hala bendedir ne ihtiyacın olursa al cekinme vs vs sizce ben doğrumu yapmışım siz olsanız ne yapardınız?

25 Cevaplar

+2 oy
(3,043 puan) tarafından
Dün gece de benzer post açıldı şimdiki adamlar sorumluluklarini kızın ailesine yüklüyor. Madem öyle sizde onun ailesine yükleyin onların da torunu degilmi???
(437 puan) tarafından
Bacım benim ailem o eşyaları öpucukle almadı o yapılanlar göze gelmiyor ama sanki bana kraliyet ailesinin buyuk servetini vermişler gibi bi yarım altını şahlandırıyor kayınbabam pintinin teki sofrada bile lokmalarımizı sayan bir insan ben oraya gittiğim zaman çoğu kez yemek yemem birak esya almayı sen düşun
-Reklam-
+1 oy
(3,462 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın bende hamileyim eşime bebeğin ihtiyaçlarını söylediğimde annengile söyle alsınlar onlar zengin diyo aklı sıra şaka yaparak bende diyorum ben babamın evinden getirmedim çocuğu sen yaptın sen bakacaksın 
(3,043 puan) tarafından
Ne güzel dedin
(3,462 puan) tarafından
Zorla duymak istiyo bende söylüyorum ha babama söylesem zaten herseyini alir çoğu şeyini aldilar da zaten ama o bebegi babamin evinden getirseydim adam beni mi kabul edecekti yoksa çocuğu mu hiç birimizi dimi beklentiye sıra gelince hersey bekleniliyo
(437 puan) tarafından
Hiç taviz verme ben o çocuğu babamın evinden getirmedim babamın evinde cocugum olsaydi zaten o bakardı :)
(3,462 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
bilmiyorum bilmiyorum ne yapardım.
0 oy
(830 puan) tarafından
Valla cuk oturmuş bazıları eşle evlendi diye aileye sırt döner sanki bulunmaz hint kumaşı bende olsam ailemi bu şekilde onunda önüne sererim
(437 puan) tarafından
Benim babam çok şeker bir insandır ve babasız buyumuş o yuzden bizim ustumuze titrer yaşı da 70 dir herkesin ailesi kendine tatlıdır herşeye eyvallah çekerim aileme biri bişey dedimi bende sigortalar atar
0 oy
(137 puan) tarafından
Sizin yaşadıklarınızı kimse bilemez eğer artik sona geldiyseniz ne diyebiliriz ki ‍♀️
0 oy
(846 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Valla o kadar doğru yapmışsın ki çok iyi olmuş. 

Aynı şeyleri bende yaşadım bir bebek doğurdum burnumdan geldi. Hamileyken kaynanam beşik aldı bize. Bir iki de kıyafet. Annem örgü yelekleri battaniyesi yazlık kışlık kıyafetler doldurdu. Ama benim eşim babama taktı kafayı. Yok doğumdan sonra babam hastaneye niye boş gelmiş diye bir başladı. Baban bebek arabası alsın torununa diye olayı büyüttü. Alsa ya torunu değil mi diye diye anasının doldurusuna geldi çok emindim yani kaynanamın laflariydi. Bak kimse bişey almak zorunda değil biz sorumluyuz cocugumuzdan desem de dinlemedi. Bi Bebek Arabası yüzünden olaylar o kadar büyüdü ve cirkinleşti ki... 

Ahh ahhh iyi yapmışsın. Benim babam arkamda değil mustehak bu erkeklere beyinsizler çocuk gibiler
(250 puan) tarafından
Herkes mi aynı şeyleri yaşar ya kaynanamlar eltimin çocuğuna doldurdu herseylerini almışlar benim çocuğuma eltimin çocuğunun küçük gelenlerini verdiler benim kocam da bişey saniyo bunları bak göndermiş kız yine saolsun diyo hiç sözünü geciremez kendi tarafına ama bizim taraftan için sponsor araniyo diyo bişey alınacağı zaman benimde babam arkamda değil ah bı olsalar asla çekmem de işte
(437 puan) tarafından
Sana bişey soyleyimmi hepsi aynı annelerimiz olmasa afedersin ama bizi köpekler yemez yapmasada olur varlığı yeter :)ama durduramazsın yapar anne yüreği anne olduktan sonra cok iyi anladım
0 oy
tarafından
Yerinde bir hareket bence.  O onun babası bütün herşeyiyle sen sorumlusun.  O alsın bu alsın diye çocuk mu büyütülür 
(437 puan) tarafından
Ben kimseye guvenip yapmadım bu cocugu karnıma koymasını biliyor sorumluluğunu almasıni mı bilmiyor
tarafından
Ben eşiniz için dedim bütün sorumluluk onda o alsın bu alsın diye beklemesi çok yanlış. Siz sonuna kadar haklısınız
(437 puan) tarafından
Bu saatten sonrada açsın ağzınıda görim :) gercekten bazen yapacaksın ya yorum için tesekkur ederim bacim :)
0 oy
tarafından
Vallaha yalan yok ben olsam bende bosarim yani ne bekliyorsun ki kızın ailesinden bu erkekler i Alaçan yolacan yolacan ağzına ağzına vuracan kapının önüne Atacan 
(437 puan) tarafından
Ya beni sinirlendiren ailemden beklenti içerisine girmesi degil beni sinirlendiren benim annem senin gibi şeytan degil o senin gibi düşünemez demesi madem ben şeytanım niye şeytanı koynuna alıp ondan cocuk yapiyor
0 oy
(8,249 puan) tarafından
Kesınlıkle hak verdim sana boyle dik olacan senın ailene kımse bısey diyemez.Dedirtmemen lazım.Omurgalı duruşunu begendim.Hadsize bak dedesi agactan yetiştirdi galiba bebeyi de o alacakmıs sen ne işe yarıyosun korkuluk diyecen ona.
(437 puan) tarafından
Bana istediğini soylesin umrumda değil ama beni büyütüp bu yaşa yetiren ailem kendisi benibuyutmedi kusura bakmasin bu durum tercihe dönüşürse kimi tercih edeceğimide cok iyi anladı korkuluk degil mum yaptım :)
0 oy
tarafından
Çocuğu babana güvenerek mi yapmış ? 
(437 puan) tarafından
Galiba oyle ailesine güvenip yapmadığida kesin
tarafından
Ben olsam derim hatta şuan hamileyim benimle dalga geçiyor sen doğuramazsin gel yardım et dersin, çocuk ağlıyor kalk bak dersin diye bende dedim ki ben bu çocuğu babamın evinden getirmedim ben annesi olucam sen babası tabiki kalkacaksın. Sakın tek sorumluluğu kendin alma çocuk yapmayı biliyorsa bakmasını da bilecek ihtiyacını da görecek
(437 puan) tarafından
Balık bastan kokar sende insansın o konuda kesinlikle taviz verme yenidoğan bir bebek 2 saatte bir uyanip acıkır emzir at ustune baksın sende insansın seninde kendine ayıracak vaktin olmalı
tarafından
Evet aynen öyle normalde yegenlerine vs çok düşkün yeter ki çocuk olsun çok sever ama tabi sevmekle bakmak bir değil
0 oy
(6,810 puan) tarafından
senin yerinde olsam butun yuku onun anne babasina atarim.bak bakalim nasil oluyomus  babannesi degilmisin alsana falan yap annesine 

haaa birde su var eger evine donersen ailenden bir cop dahi alma oyle alisimca dahada fazlasini istiyolar para mi verdi baban sakla canim gosterme esine att yuku ustune 

haa bide annenlerin yasadigi yerle senin yasadigin yer pek uzak degilse cik git evine hastane isin falan olursa alsin arabayla mi gpturur taksiyle mi gotursun gotursun gelsin boylesi insanlara yurek mi acir
(437 puan) tarafından
Ben kaynanama kayınbabama güvenip yapmadiğim bu cocugu ki bir iğne bile istemem onlardan kaynanam yaptiğini surekli yuze vuran birisi kayınbabamda pintinin teki sofrada lokmalarımızı sayar ben şehir dışında oturuyorum annemle kaynanam cok yakın oturuyorlar yaşadiğim şehirde hastane sıkıntisı var o yuzden buraya geldim cocugum kocamla olan kavgalarımdan daha onemli ayrıca ben gidip orda onun yanında kalsaydım o sürünmeyecrkti boylesi daha iyi herşeyi bana guveniyordu simdi herseyi kendi tek başına yapmaya calisiyor biraz deger bilsin :)
0 oy
(3,033 puan) tarafından
Bence haklısın. Sende ona söyle turunu değil mi babaannesi yapsın onun ailesi yapsın. Kocan rahata iyi alışmış sorumluluğu babana yüklemiş oohh gel keyfim gel. Herşeyi babam yapacaksa sen niye varsın yalı kazığı mısın deseydin. İyi de yapmışsın seni sindirip her istediğini yapamayacağını anlasın. Ailenin arkanda olduğunu bilsin.
(437 puan) tarafından
Benim babam kocam bana aksi bir laf soyledigi zaman babam direk kocamın yaninda soyler kızım mutlu degilsen boşan hiç düşünme ben ikinizede bakarım ikinizde canımsınız diyip kocamı bozup atar ben onun ailesinden bisey istemem her firsatta dile getirirler bir iğne verseler yedi sülale bilir verdigini bu konu uzerinde kocama dun geceki cevabım bakamayacaksan yapmayacaktın şam babası diyip çıktım pişman degilim :)
0 oy
(534 puan) tarafından
Çokta doğru yapmışsın kendi ailesi de dede nene ayrıca kimseye de düşmemiş babası varken masrafını başkasının karşılaması yaptığı çok ayıp 
(437 puan) tarafından
Canım 56 gundur ben zaten babamın evindeyim kimin evinde yemek yiyorum ve bu cocuğun mamasıni kim alıyor doktor parasını kim veriyor bunlarin hiç birini dile getirmeyip varsa yoksa kaynanamın düğünde  taktığı 2 bilenzik cocuğa taktığı bir yarım altın sarip sarıp bunu soyluyor  :)
(534 puan) tarafından
Bizim ailemizin yaptığı hiç bir şey gözlerine gelmiyor
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Bunlar içten gelen şeyler ya kimse zorunda değil .

Bebeğin anne babası almak zorunda
0 oy
tarafından
Bende böyle bir post açmıştım. Eğer değişmeyeceğini düşünüyorsan ve sana karşı saygısızsa geri dönmeyi bir daha düşün derim bizde bir ara boşanmanın eşiğine geldik ama hamileydim cesaret edemedim ailem arkamda durur şuan öyle bir karar alsam. Senin ailende arkanda anladığım kadarıyla iyice ölç tart karar ver canım bunlar değişmez 
(437 puan) tarafından
Valla bacım ben gemileri yaktım yaktığımında farkında değişirse kendine değişmezsede kendine iki seçenekten de ya kendisi karlı çıkacak yada zararlı seçim kendisinin :)
0 oy
tarafından
Baban borç verip iyilik yaparak hata etmiş. Kocanda yüz bulmuş. Para geri istenince istenen parayı kendinin sanmış.

Sen çok haklısın valla. Babalık yapsın bir zahmet kimseden bir şey beklemesin. Senin babanın tornu değil ya sadece diğer tarafta elini cebine atsın madem öyle düşünüyor...

Sen gerekli tavrı koy çok yüz bulmasin 
(437 puan) tarafından
Babam o parayı ortada ben varım diye verdi biz bir mal sahibi olalın diye gel gelelim benim esim nankör neymiş parayı geri istemiş sen babamla beraber mi kazandın o parayıda sana beleşe verecek adam sıkışmış dunya hali yarına ne olacağımız belli degil az bir parada degıl 100 milyar adam araba alacaktı o paraya siz araba sahibi olun once diyip fedakarlık yaptı demekki kötü etmiş
0 oy
(652 puan) tarafından
Bu konuşma o kadar tanıdık geldikii çok iyi yapmışsın sürünsün biraz
0 oy
(196 puan) tarafından
Babanın arkanda olmasını taktir etdim.ama bazı eşler varki neden beklenti içindelerki evlenirken bilmiyomudun aile kurduğunu sorumluluğun senin oldunu biliyodun senin ailene neden başkası bakmalıki.babası kızına bakacaktısa neden evlendiriyodu kenidisi bakamıyormuydu sanamı muhtacdı.ya ne bileyim.tamam benim eşimun çok hatası oldu ama öyle huyu olmadı hiç.aksine biz aksi için kavga etdik hep.ben ailem şunu almak istiyor bunu almak istiyor söylüyorum izn vermiyor herkesin kendi düzeni var sana bişey almasınlar ben sana bakamıyormuyum diyr kavga ediyor benimle.bir giysi bile alsa ailem bana yüzü düşüyor eşimin neden aldılar ben alıcaktım diye
(437 puan) tarafından
Helal olsun
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Yoo bence gayette guzel konusmussun bayada disini gostermissin bravo valla canim kuyruğu sıkışsında sizi kaybetme korkusu sarsın kendine ceki duzen versin helal olsun sana 
(437 puan) tarafından
Yaptıklarım için pişman değilim dahada beterini yapacam bu zamana kadar herseyi yaladım yuttum bundan sonra bitenziii şeytan diyor ya asıl şimdi şeytanı görsünler :)
0 oy
tarafından
Dünden beri bu postları sıkça görüyorum. Kimse kusura bakmasın ben de boşarım. Madem ailem destek çıkacak, ailemle otururum durumum yoksa bile. Öyle erkek müsveddesine ihtiyaç yok. 
(437 puan) tarafından
Bencede :)

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 506 göst.
7 Şubat 2022 Aile kategorisinde gamzeozbk58 (1,837 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 265 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 332 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 2 canli (324 puan) tarafından soruldu