0 oy
397 göst.
Aile kategorisinde (268 puan) tarafından
Kısaca anlatayım.benim abim devlet memuru benim oglum dogunca memur oldu benimde ilk cocugumdu besikte abim ceyrek taktı o zamn bekardı.bizimde hic durumumuz yoktu bi bosanma meselesi felan oldu esimle evi il dısından ailemin yanına getırrdik ve gercekten eşim ** gibi calısıyordu gecinebilmek icin abim evlendi ona ceyrek taktım oçoglu oldu elimde yoktu takamadım.yerine 250 lira para iki tanede takım elbise aldım ozmnds ceyrek 700 küsür felandı.gelinimiz kız kardesime demişki bn ceyrek beklerdim su kadar par ile takım elbise aldı ceyrege yakın para bile vermedi felan demiş.ama soyle durum esimin el becerisi cok cok iyi abimin ebinin alcisini kazıdı yaptı boyasını yaptı ben temizligini yaptım sonra gelinimiz esyasını dızdı abimde dedki kocanın hakkını odeyemem işci tutsalardı 10 ceyrekten fazla oderlerdı ama esim bir lira bile almadı sizce ben ceyrek yapmalımıyım bende kendimce dedimki sünnet düğünü yaparlarsa takarım suan esimin işi cok cok ıyı 1 yıldır kendimizi duzene soktuk ozamnlar durumumuz gercekten cok kotuydu

12 Cevaplar

0 oy
(830 puan) tarafından
İyide eşinin emeğini hiç etmiş çeyrek takmam kusura bakmasn
(268 puan) tarafından
Yemın ederım evlendıler kiralık ev tuttular ev dokuluyordu esim alcısını kazıdı alcı yaptı evi komple boyadı ben evi tertemiz ettim ama keske yınede durumum olsaydıda taksaydım ama yoktu
-Reklam-
0 oy
(268 puan) tarafından
..........zmdmz
0 oy
(313 puan) tarafından
Canım herkes durumuna göre yapar o kadar iyilikte etmişsiniz öyle diyen birine çeyrek taksan da yaranamazsın sen içinden geldikçe çocukları sevindir çeyreği boş ver
0 oy
(1,161 puan) tarafından
bos ver  o nasil laf. abla  kardes arasinda  oyle seymi olur. gelin bir zahmet her seuede karismasin.
(268 puan) tarafından
Yok yok bizim gelin kız kardesime soylemiş
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Sende denedin mi önce eşimin el emeğinin karşılığını versin bend sona çeyrek yapayım diye 
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Ben hedıye bıle beklemem. Ziyarete gelmeleri yeterlı benım ıcın. Napsın yanı ınsanlar yoktan mı var etsın
0 oy
(3,257 puan) tarafından
Ağzını yapan insana bir lira bile takmam. Takacağım varsa bile takmam artık. 
0 oy
tarafından
250 TL ile gram altın filan alınıyor muydu o zaman? Gram alıp cenelerini kapasaydiniz en azından. 500 TL de verseniz para ile altın bir tutulmuyor işte.
0 oy
(138 puan) tarafından
Sünnet düğünü olursa yaparsın canım çokta sıkıntı etme kendine 
0 oy
(12,695 puan) tarafından
Takacak olsam da takmam ayrıca düğününde takmışsın borcunu ödemişsin hiç hiç gerek yok sünnetine takarsın 
0 oy
(985 puan) tarafından
Sen yine elinden geleni yapmışsın benim eşimde aynısını ablasına yaptı ablası oğluma bur toplu iğne almadı.  Birsey beklediğimden değil onun getireceği hediyeye ihtiyacım yok ama eli bomboş gelmek çok ayıp.  Sen en azından gücünün yettiği kadarını yapmışsın 
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Kız kardeşin neden arada laf taşıyor. Kız güvenmis anlatmış doğru veya yanlış o neden gelip sana anlatıyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 497 göst.
0 oy
18 cevap 978 göst.
0 oy
3 cevap 614 göst.
1 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Efenin annesi1 (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,226 göst.
24 Mart 2019 Aile kategorisinde Ozlem_aaa (58 puan) tarafından soruldu

377,966 soru