0 oy
656 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eşimin işi iyi 10 bin maaş alıyor ama her ay geliyor yetistiremiyorum nasıl olacak diyor bende dedim ver maaşının hepsini bana bir ay döndereyim oda tamam dedi getirdi maaş kartını verdi yetiştir herseyi öde hallet bundan sonra kartım sende kalsın dedi ana içinden çıkamazsan başka kart falan vermem dedi iyimi yaptım bilemedim 

36 Cevaplar

0 oy
(2,014 puan) tarafından
2 kişi çalışıyoruz iki kişi toplam10 bin maaş alıyoruz hatta biraz daha geçiyor ama yetişmiyor. Ev kredisi faturalar zaten birimizin maaşı ona gidiyor. Diğeriyle geçiniyoruz kızımın maması bezi ev alışverişi derken bakıyoruz ay sonu eksiye düşmüşüz çünkü herşey çok pahalı. Bide bizde şöyle bişey var ulan o kadar çalışıyom şunuda yemeyeyimmi şunuda almayayımmı diyosun hop ay sonu sıfırsın. Önceden birikim yapabilirdik ama şuan şartlar çokk çok zor herşey uçtu
tarafından
Aynen canım 10 bin 20 bin bu devirde hicbisey ama ben şundan çok bunaldım gündemimiz hep yetişmiyor borcum var bu ay nasıl bitecek Bi para kazanılıyor ama hiç yokmuş gibi bakalım ya hakkımızda hayırlısı olsun
-Reklam-
0 oy
(8,299 puan) tarafından
cok zor askeri ucretle daha zor
tarafından
Evet bu devirde öyle canım
0 oy
tarafından
Bizde yarı yariyadir faturaları eşim öder evin ihtiyaçlarını ben öderim o şekilde alıştık kaç yıldır idare ediyoruz 
tarafından
Ne kadar harcıyorsunuz aylık
tarafından
Kira odemiyoruz ev bizim elektrik su doğalgaz internet kapıcı parası 1500 oluyor ama evin ihtiyaçları genelde mutfak ihtiyaçları her ay 5 bin gidiyordur rahat her şey çok pahalı çünkü taksit yok ama kredi kartı kullanıyor eşim o ne kadar tam bilmiyorum say say bitmez yani çok gidiyor
0 oy
(50,193 puan) tarafından
büyük gider olarak ne borcunuz var kredi falan varsa ucu ucuna denk gelir 
tarafından
Büyük Bi 1750 tl kredi 1000 tl de kira var ama ucu ucuna denk gelmiyor hep icerde
(50,193 puan) tarafından
aslinda yetmesi lazim ayliginiz guzel
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Valla 5.800 maaşi esimin mesailerle birlikte 6 bucuk 7yi buluyo kira 600 aylik fatura toplam 350 (internet netflix su gaz elektrik) bir tane de 600 tl taksit geri kalan 5 bin filan o dahi yetmiyo yani oyle soyleyim daha fazla kira odeyenler var Allah yardm etsn
tarafından
Aminn canım geçim çok zor Allah yar ve yardımcımız olsun
0 oy
tarafından
Sn 10 binle gecinemiyorim diyorsun biz asgari ücretle ne yapalım bacım 
tarafından
Ben geçinmeye bu ay çalışacam canım önceden eşim nereye verir nereye harcar bilmiyordum bakalım ben bu ay yetirebilcemmi Allah yardımcımız olsun
0 oy
(265 puan) tarafından

Yorumları okudum evdek8 hesap çarşıya uymaz ama kendimce hesap yaptım söyle 

1000 kira 

1700 kredi 

500 faturalar

500 bez 

Haftada 500 olacak şekilde 2500 mutfak masrafı  

Yaklaşık 2000 de market 

Geriye artar bile üst baş bile alınır yani fazla fazla hesapladım 

Ben kirada değilim istanbul gibi bi yerde haftada 500 market 250 pazar görüyorum 3 çocukla faturalarım  da toplam 500 tutmuyor size hayli hayli yeter erkekler pek tutmayı bilmiyor markete fırına ac girse aklına gelen8 alır mesela bizimki nasılsa kazanıyoruz mantığı mıdır nedir baba  olma ağırlığı mıdır aldığını az almaz hiç çöpe de gidecek olsa fazla alır bana da israf etmemem konusunda  tembihler  sık sık
tarafından
Evet inanırmısın bu hesabı bende yaptım fazla fazla eşim diyorki market nasıl 500 ya çünkü o Bi giriyor marketi alıp çıkıyor hergun hiç bırakmasa 150 bırakıyor toplu yapardık önceden ben şimdi çocuktan pek çıkamıyorum ama bakalım bundan sonra olur insallah
(265 puan) tarafından
Valla her şey çok pahalı ama kazancıniz  da az değil Allah bereket versin tek çocukla sıkıntı çekilmez bence şu  durumda gerçi herkesin lüksü  farklı ince bu işler Allah kolaylık versin :)
0 oy
(1,723 puan) tarafından
Bu paraya gül gibi gecinirsin birikim bile yapabilirsin  bizimki bunun yarısı yine idare ediyoruz
tarafından
Bu mesajları hep okutuyorum ona Allah kolaylık versin canım
0 oy
(16,817 puan) tarafından

Asgari ücretle geciniyoruz biz üstüne esim birikim bile yapıyor 10000 tl ile nasıl geçinemez ki insan:'(

tarafından
Kıran ne kadar nasıl geciniyorsun asgari ile bizde asgari alıyoruz tek maaş valla bırak birikimi ay sonunu zor getiriyoruz he öyle gezip Tozan çok alış veris yapan birileri de değiliz
(16,817 puan) tarafından
Ev bize ait kira yok elektrik suya aylik toplam 200 250 arası gider. Çocukların bez mama masrafı yok zaten benim de öyle pek bi masrafım yok. Yani asgari ücretten aylik 250 tl elektrik suya gittiğini düşünürsek mutfak masrafına da 2000 gittiğini düşün geri kalandan eşim motora benzin katar kalanını kenara koyar
0 oy
(4,717 puan) tarafından
Benım esımde gecım senın uzerıne olsa bızı aclıktan oldurursun dıyor :)) esım de ev kira faturalar yeme ıcme 2 cocuk ancak yetıstırıyor hesabını da iyi yapar gereksiz harcamaz ama ben daha tutumluyum
0 oy
(5,038 puan) tarafından
Kolay degil canim , ikimizde calisiyoruz aylik eve 30 bine yakin para giriyo, nereye gidiyo belli degil, istedigimiz gibi harciyoruz hatta ben az birikimde yapiyorum ama erkekler para cevirme konusunda hic iyi degil, pazara yolladim 2 kisiyiz evde yani bi de kucuk bebegim var, yemeklik bisey almamis dogru duzgun, kocaman kavun karpuz almis ikisine 100 lira vermis, yarisi cope gitti karpuzun ,artik indirim zamanlarini takip edip netten kendim siparis veriyorum,mecbur kalmasikca disardan bisey al demiyorum cok gereksiz harciyo fiyatinada bakmaz hemen ilk goreugunu alir gelir,seftalilerinde yarisi curuktu 

Gecindirilir ama ben marketten bi dunya meyve sebze aldim 150 lira verdim indirimde vardi, bu sekil takip edersen daha kolay 

Aylik sabit masraflaeinizi ayirin geri kalanini haftaya bol o sekil harca duzenli oluyo, kira,faturalar vs bellidir zaten
tarafından
Evet bu yorumunla kesin ikna oldum erkekler ne mutfak alışverişi biliyo ne idare etmeyi hele benim eşim bugün bulur bugün yer yapcam canım bu ay bende :)
0 oy
(1,618 puan) tarafından
İyi yapmışsın ne güzel işte dilediğin gibi harcarsin borçlar da dahil mi peki
tarafından
1750 tl kredisi var onu vercem canım zaten borca girersek yapamayız ki bildiğim kadarıyla yok başka borcu
0 oy
tarafından
Bizim 8 bin 2800 kredi borcumuz 700 faturalar cepte 4.500 kaldı inanır mısın her ay sıkışan biz 1000 tl kenarda birikti. Esim sok oldu nasıl yaptın dedi su an 3 aydır bana veriyor tamamini her ay şükür bin tl atıyorum kenara
0 oy
(4,102 puan) tarafından
Ah canım eşim bu ay 6 bin mutfak masrafı yapmş die çıldırdı bana saldryor sanki ben yapmsm gibi üstelik 4 çocukluyz kırada değiliz 

Umarım ustesinden gelrsn
0 oy
(1,420 puan) tarafından
Ev kiraysa bide kredi borcunuz eks borcu felan varsa yetmiyor canım 
0 oy
tarafından
Dene cnm yetiştirdim bence

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 339 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde Kepii (36 puan) tarafından soruldu
0 oy