0 oy
178 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,607 puan) tarafından
yaptım ama kurabiye gibi sert oldu horumcem yaptığında çok güzel oluyo yumuşacık ne katmam lazım hamur işini çok seviyorum ama güzel olmaz diye cesaret edip yapamıyorum eşimde birşey demez yap der güzel olmasa yine yaparsın ama ben cesaret edip yapamıyorum 

9 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ben göz kararı yaparım süt su,sıvıyağ, kuru maya karıştırıyorum yumuşacık bir hamur elde edene kadar yoğururum sonra bir iki saat dinlendiririm sonra yarım saate tepsi mayası gelir al sana pamuk gibi poğaça
(2,607 puan) tarafından
Tamm canim çok sağol ☺️❤️
-Reklam-
0 oy
(891 puan) tarafından
bence sen unu çok koymussundur hamurun olabildigince yumuşak olsun ele yapışmayan
0 oy
(2,688 puan) tarafından

Sana bı tarif vereyim yaş maya ile yapicaksin hep bu tarifi yaparım şaşmaz şahane olur. Bugünde yaptım hatta esiim istemişti :)

(762 puan) tarafından
Banda tarif ver
(2,688 puan) tarafından
2 buçuk su br süt biraz ısıt sora hamur kabına 2 buçuk yemek kaşığı şeker , bı tatlı kaşığı tuz , ve sütü kat karıştır daha sora sıvı yağı ekle bir su bardagindan az olsun , daha sora bir tam yumurta içine kiricaksin bir tane daha yumurta sarısı ayrilcak şekilde koyucaksin hamuru da aldığı kadar çok sert olmayacak şekilde yoğur hafif ele yapişsin , sonra 1 saat veya 30 dakika ne kadar istersen beklettikten sora beze haline getirip üstünü ort dinlendir 10 dakika filan . Sonra içine tereyağ koy dola veya yuvarlak yap veya içine peynir vs koy tereyag bı parmak alarak koyuyorum içine. Sıcak fırına ver hiç şaşmaz bı tariftir mis gibi pogacalariniz olur una dikkat edin ama sinangil un da güzel söke de güzel.
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Devamlı yaptığım super.bi tarif var verim mi
(762 puan) tarafından
Bana ver can yaparım
(1,634 puan) tarafından
Hemen ekran fotosu atıyorum şekerim
(1,634 puan) tarafından
Yukarı attım ekran görüntüsü canim
0 oy
tarafından
Poğaça hamuru her zaman çok yumuşak olacak, ele hafif yapışacak ve bunu elimizi hafif yağlayarak halledicez
0 oy
(1,634 puan) tarafından

image

gercekten adı gibi pamuk poğaça hep bunu yaparım herkes bayılır 
0 oy
(171 puan) tarafından

Canım bende şimdi yaptım. Benim tarifi bir dene pişman olmazsın.O kadar da net söylüyorum sana. 1 paket yaş maya 4 yemek kaşığı şeker 2 su bardağı ılık  süt bunları ayrı bir kapta beklet mayalanması için 10 dk felan kabarsın.sonra 1 su bardağı sıvı yağı 1 yumurta akı 1 tatlı kaşığı tuz çırp ayrı bir kapta sonra mayali olana boşalt yavaş ve dikkatli bir şekilde un ilave et sert olmasın kontrollü bir şekilde. sonra yoğur beklesin. 1 saat kadar şekil ver yumurta sarısını  sur hop fırına ver dene bak dua edersin bana. :))

(431 puan) tarafından
Benim tarif harika oluyor bununla yumuşacık sadece ben şekeri 3 yemek k koyuyorum unda 5 bardak tam iyi geliyor ama markaya göre değişebilir
(171 puan) tarafından
Ne markası ya böreklik baklavalık un aldın mi hepsinde de iyi oluyor.Sen yapmasını tam tutturamiyorsundur.Birde hamuru sert olmayacak. mayalanacagi için puf puf olması lazım pastane pogacasi bu verdigim.
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Masmavi3 mutfakta. Youtubeda kanalı var,pamuk poğaça  bütün püf noktalarıyla anlatıyor dün yaptım çok lezzetli yumuşacık oldu bugün bitti tepsi:) Bi şans ver derim. 
(3,491 puan) tarafından
Kırk yılda bir yaparım, doğumdan sonra ilk kez yaptım 9 ay sonra. Tecrübeli değilim demek istediğim
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Bak ben 2 senedir poğaça yapmak için uğraşıyordum aynı senin ki gibi sert oluyordu. Artık yapabiliyorum çözdüm olayı. Sana da anlatayım bire bir yap dediklerimi gerçekten muhteşem bir poğaça olacak. 1 bardak süt ve 1 bardak suyu ilit yoğuracagin kaba koy. Mayayı da koy kapağını kapat öylece kabarsin 15 dk falan. Sonra güzelce bütün gucunle yoğur, ağzına streç kapat mayalansin. Sonra ceviz kadar koparın diyorlar ya sen bir tık daha büyük kopar elinde şekil ver. Tepsiye diz 1 saatte öyle dinlendir sonra yumurtasını susamini sür 180 derecede pisir kapağını da sürekli açma muhteşem olacak 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 422 göst.
20 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Sevilay09 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 174 göst.
0 oy
8 cevap 125 göst.
27 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu

379,300 soru

11,353,488 cevap

34,824 kullanıcı

...