0 oy
295 göst.
Aile kategorisinde (81 puan) tarafından
Kızlar ben okurken evlendim.

Evlendikten sonra da okumaya devam ettim.

Okuduğum için de hafta bir kayinvalidme gidiyordum ya da onlar haftada bir geliyordu.

Okul bitince de kpssye hazirlandim. Bugünde sınava girdim.

Bu süreçte de haftada bir veya iki haftada bir gittim.

Bugün kayinvalidem aradı sınav nasıl geçti falan dedi. Sonra işte daha başka sınavın var mi dedi. Bende 14 Ağustosta alan sınavım var dedim. İyi bakalim o sınava da gir de sonra artık her gün gelirsin dedi. Telefonu hoparlördeydi wltim falan da konuşuyordu. Bende gelirim anne dedim.

Ama sınav bitse de ben her gün kayinvalideme gitmek istemiyorum.

Benden böyle bir beklentisi olsun istemiyorum.

Bir de kayinvalidemin tek okuyan gelini benim, kayinvalidem ise okumayan büyük gelinini daha çok sever, ben ona nasılsın derim o ise büyük eltimi anlatır o derece.

Herseyi kayinvalidem bilir biz her zaman cahiliz.

Bir de çok meraklı kim aradı, neden gelmedin, ne yapıyorsun vs...

Simdi sınav sonra müsait değilim desem ne işin var der.

Ev işi desem iki kişisiniz bisey olmaz der.

Ama ben her gün orda olmak istemiyorum.

Ne yapabilirim?

13 Cevaplar

0 oy
(1,376 puan) tarafından
Ay cok zor bir durum Allah yardimcin olsun insllah kazanirsin da hemen işe girersin boylelikle sana hergun gel dmez 
(81 puan) tarafından
Aminnn
Allah razı olsun.
-Reklam-
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Nasıl bir düşünce anlamadım ki ya herkesin bir düzeni var hergun napcakmissin 
(13,824 puan) tarafından
Normalde aranız nasıl güzellikle söylersen anlar mı yoksa sorun mu yapar yani sen tanirsin
(81 puan) tarafından
3 eltiyiz
Büyük eltimi sever, ortancadan nefret eder beni de orta halli. Ama büyük onu doldurduğu için okumuş olmama çok takar mesela. Kendisine nasıl derim , büyük eltimi anlatır şöyle yaptı böyle yaptı, anne sen nasılsın dedim onu sormadım derim. Bu sefer ben onu çekemiyor olurum.
Ben kendisini sevmem. Ama saygısızlık etmem. O da saygısızlık etmediğim için sevmese de beni nefret de etmez.
Uzun oldu :)
Kısacası guleryuzle ama net cümlelerle söylemek istiyorum lafı geldiğinde  :) amaa nasillll
(13,824 puan) tarafından
Çekinmem ozaman söylerim bı düzenim olduğunu hani hergun hergun gelemeyeceğimi
(81 puan) tarafından
Dimi ya, açık ve net.
İstemiyorum
En güzeli
(81 puan) tarafından
Allah im nasip etsin de böyle açık ve net bir şekilde soyliyim
0 oy
(1,542 puan) tarafından
Hergun gitmek istemediğini açıkça şöyle bence yani sonuçta evin ayrı dimi
(81 puan) tarafından
Rabb im e şükürler olsun evim ayrı.
Telefon hoparlörde idi kayinbabam karnım eltim vardı hepsi konuştu ordan, onlar varken bisey demek istemedim.
Ama bunu yüz yüze iken nasıl söylemeliyim?
(1,542 puan) tarafından
Anne benimde evim sorumluluklarim var hergun gelemeyebilirim sana sende bana karşı anlayışlı olursa sevinirim de tatlı dille ifade etmeye çalış
(81 puan) tarafından
Bakın böyle olur .
Teşekkür ederim :)
(1,542 puan) tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
(952 puan) tarafından
Gelmek istemediğini soyle canım kibarca
(81 puan) tarafından
Bebeğim yok, genel lafı da şudur,  iki kişisiniz evi kim pisletti yapma . Gibi ...
Artık dediğiniz gibi yapmak lazım özel kisisel diyip konuyu kapatmak
(81 puan) tarafından
Allah in izniyle mesafeliyim  ama mesafenin nedeni hep sınavdı okuldu.
Simdi sınav bitince bu mesafeyi nasıl devam ettirebilirim konu o.
(81 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim hesap vermek istemiyorum ama eşim anneci olunca, eşime de aynı bahaneyi söylüyordum dersim var. Şimdi eşime de kaynanaya da başka bir şekilde yaklaşmak lazım.
(952 puan) tarafından
Mesafeni koru canım. Eşinlede konuş istemiyorum zorla mı yani
tarafından
O an herkes hoparlörden dinliyor olsa da, "gelirim" demeyecektiniz. "Bakariz anne, duruma göre" diyecektiniz, zamanı gelince de makul işler uydururdunuz.
0 oy
(48,610 puan) tarafından
bazen hayatı cok mu cekilmez yapiyorsunuz aradığında hemen acma isim vardi gelemicem de ne isin var hergun hergun orda
(48,610 puan) tarafından
benim esimde annesi o arasi yorgunda olsa gece isten gekir uykusuzda olsa kalkar dedigini yapar
ama uc.kardes ucude evliliklerine karistirmaz hic mesela digerleri hakkinfa konuşmak.ister kaynanam esim hemen cevabibi verir susturur abilerde oyle laf ettirmezler . kaynanam iyidir aramizda iyide bu esten kaynakli yoksa yuz bulsa oda yapardi kaynanalik
(81 puan) tarafından
Benim esimden yüz bulur kaynanam.
Çünkü eşim o tip biri.
Herkese yüz verir.
Benimki esasen eşten kaynaklanıyor o zaman
(48,610 puan) tarafından
evet aynen esten kaynakli mesela ustteki eltimle ilgili bisey demisti kaynanam. kaynim hemen dedi sus bisey deme duyarsa soyle olur diye kadin agzini acamadi bi daha ☺️
(81 puan) tarafından
Kız helal olsun kaynina
Bizimkine annesi böyle diyecek evde kavga çıkartır
(48,610 puan) tarafından
eltim ilk ust kata tasininca holdede soba yakiyodu odunla ilgili bisey dedide oda sus duymasin almaz odun bi daha dedi ☺️ mesela kavga ettiler ablalari falan kaynanamlarla aralari serin kayinpederimin tarlaya cirpi almaya gitmişler kaynim babasina demis sakin bisey deme diye
0 oy
tarafından

Anne kusura bakma ben bu kadar ıclı dıslı olmayı dogru bulmuyorum ıyıyken kotu olmaya gerek yok hergun gelecek olsam bırlık otururdum bız alıstıgımız gıbı devam edelım anlayısın ıcın tesekkurler de :D şaka şaka bu son kısmı deme :D

(81 puan) tarafından
Aslında doğru kelimeler bunlar evet böyle diyebilirim.
Teşekkür  :)
tarafından
rıca ederım kuzum :)
(48,610 puan) tarafından
kimse boyle dumduz net konusamaz ☺️☺️☺️
tarafından
:D arada ınsanca yorumlar yapabiliyorum bak :)
0 oy
(811 puan) tarafından
Otorıterlıgını koru canm kötü ol dmeıyorm ama net ol anne hergun hergun ben napım burda evım var barkım var zaten her hafta gelıyorm isim gücğm kalıyo evde ıkı kısıde olsa o ev gunluk tozuyo batıyo vs dersın cok yakn olmakta ıyı degıl bı gun acmazsın bı gun rahatsızım dersın vs derken anlar bı zahmet 
(81 puan) tarafından
Kesinlikle iyi değil özellikle benim kayinvalide.
Herseyden haberi olacak, mesaj atanın kim olduğunu dahi bilmek isteyecek.
Her işime sen cahilsin diyecek ve sürekli büyük eltimi övecek.
Bahane uydura uydura artık bakalım :)
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Açık açık söyle önce eşine söyle ama haftada bir gidiyorum ama her gün gidemem ben evde durmak kendimle kalmak sana hazırlanmak isterim vs de anneme de söylicem bidha çağırırsa her gün gel diye de. Öncelik eşine söyle ki kaynanan arkandan doldurmasın eşini.. sonra kaynanan arayınca açma duymadım de her çağırdığı da gitme işlerim vardı gelemedim de. İlla gel derse gelmeye çalışırım bakarız falan de gitme zamanla oda pes eder. 
(1,246 puan) tarafından
O zman hiç söyleme kavga çıkmasın Bahane uydur bol bol sessizdeydi uyuyodum yorgunum başım ağrıyo iş yapıyorum ocakta yemek vae ay üşütmüşüm biraz öhü öhü :D bahane boll :)
(81 puan) tarafından
Kesinlikle aklımıza ne bahane geliyorsa söyleyeceğiz artık :)
(1,246 puan) tarafından
Zorlandığın yerde buraya sor bulunur bahane :)
(81 puan) tarafından
Gerçekten aklıma gelmeyen şeyler öğrendim ;)
Allah hepinizden razı olsun
(1,246 puan) tarafından
Amin cümlemizden :)
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Gitmezsin olur biter bahaneler uydur gel dediğinde 
(2,387 puan) tarafından
Eşin bişey demiyo mu bu duruma sonuçta sizin de özeliniz var belki eşinle başbaşa yemek istersin belki özel bi yemek hazırlayacaksın ne bileyim
(81 puan) tarafından
Farkinda eşim,  gülmeye vuruyor, gülerek kaynana değil mi hepsi meraklı napcan bisver diyor.
Yaşlılıktan hep bunlar hepsi meraklı diyor gülerek.
Çok şükür artık görüyor ama kızma gibi bir tepki vermiyor
(2,387 puan) tarafından
İşte eşler gereken yerlerde gereken tepkiyi verse bu sorunlar hiç olmayacak
(81 puan) tarafından
Gerçekten öyle.
Kızmasın ama gülmesin.
Ciddi bir ifadeyle anne müsadere edersen eşimle özelim dese bitti konu
(2,387 puan) tarafından
Aynenn öyle
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Mesafe koy araya kesinlikle. Böyle kontrol manyağı insanları hiç sevmem kim olursa olsun

.
(81 puan) tarafından
Tam bir kontrol manyağı.
Sanane bana kim mesaj attıysa,
Eşim kulağıma ne söylediyse özel olmasaydı kulağıma değil ortaya söylerdi.
Mesafe en güzel yakınlık birimi
0 oy
(225 puan) tarafından
İnsaAllah atanirsin hemencecik ruhum daraliyor boyle ısrarlardan yaaa hic mi nefes almayalım hemen kızıyorlar küsüyorlar 7 24 de olmaz ki hic mi temizligin utun esin dostun olmayacak 

Benim esim sag olsun politik bu konuda alisti heralde 3 sene sonunda o da sıkıstirmiyor cok şükür 
(81 puan) tarafından
Allah daim ettirsin esin hep böyle olsun.
Bizimki anneci maalesef. Hiç politik değildir ve de.
İnşallah :)
Atanayim da kurtalayim
(225 puan) tarafından
Âmiiinnn :) âminn :)
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Bilemedim ya şuan bence o an yaşamak daha mantıklı mesela gel dedinde o an bişey desen daha mantıklı olur planlayinca olmuyor çünkü 
(81 puan) tarafından
Kız ben düşünmeden hareket edince ağzımdan hemen olumlu cevaplar çıkıyor :)
0 oy
(4,156 puan) tarafından
Canım bu konuyu en başta çözmezsen bu böyle sürer gider ben o konuda en baştan tavrımı belli ettim şimdi rahatım bak ilk evlendim sürekli gelin gelin deyip durdular eşim nöbete giderdi evde tek sıkılırsın gelelim seni alalım o çıkana kadar ee hadi gidiyorsun eşim geliyor geç oldu illa burda kalın demeler falan hic kabul etmezdim rahat edemem yani baktım olacak gibi değil her seferinde yok dedim evde işlerim var dedim seninkiler gibi iki kişi ne işi dediler iki kişi de olsak Bi evimiz var ve bu evin de çamaşırı bulaşığı ütüsü temizliği var benim işlerim var dedim durdum zamanla onlar da alıştı çok şükür inan şimdi eşim olmadan tek başıma çıkıp gitmem onla beraber yemeğe vs gideriz öteki türlü tek gitsem eşim işten çıkana kadar beklemem lazım valla şu an bebeğin de yok sanırım en rahat dönemin otur evinde işini gücünü sonra aç TV de istediğini izle evinde yayıl rahat rahat istediğini giy insanın evi gibisi yok valla 
(4,156 puan) tarafından
Rica ederim canım aynen bu dediğim şekilde devam edersen kazanan sen olursun misal seni genelde kaçta arıyorsa o saatte hemen Bi iş yap makineye çamasır at ay anne şimdi attım daha uzun programa sonra da diğerlerini atacagım de ertesi gün şimdi ocağa yemeği koydum gelemem de Bi süre ısrarla reddedersen onlar da daha devam etmiyor zaten ha bide ben Bi ara çamaşır bahanesini çok kullanmışım misal çağırıyorlar çamasır attım onlara gidince de kalın diyolardı yok balkonda çamaşırlar asılı uçar kokar vs deyip duruyordum sonra bu bizim aramızda Bi dalga konusu oldu sen dikkat et farklı bahaneler bul :)))
(81 puan) tarafından
Kizz gittiğimde uzun süre kalmamak için bir bahane daha camasir asılı uçar kokar :)
Kız ben cahilim bu konularda Allah razı olsun vallahi bir bahane daha bulundu ama dikkat ederim sık sık aynı şeyi söylemeyeyim :)
(4,156 puan) tarafından
Dediğin gibi evinin keyfini sür valla ben bebek yokken öğlene kadar uyurdum öğlen kalkar kahvaltımı ederdim sonra ev işlerimi yapardım eşim işe giderdi aksam yemeğimi alıp gelip TV karşısında youtubede bir şeyler açıp yerdim netflixte diziler izlerdim kitap okurdum çayımı koyar keyif yapardım kahvemi içerdim şimdi anlatınca bi hüzünlendim şimdi bebek var bunlar olmuyor tabi o yüzden bu zamanlarını da güzel geçir canım ha hiç gitme değil tabi ama ben çok içli dışlı olmayı her gün gelmeli gitmeli ilişkileri sevmiyorum böylesi çok daha iyi bence
(81 puan) tarafından
Haftada bir gün yeter.
Her gün her gün olursa illa bir sıkıntı olur.
Bir de ben böyle micmic ilişkileri de sevmem eşimle de aile ilişkilerinde de.
Rabbım bebeğini size bağışlasın.
Allah nasip ederse atandiktan sonra en çok istediğim şey bir bebeğimin olması :)
(4,156 puan) tarafından
Aynen öyle bende sevmem o yüzden en baştan tavrımı belli ettim kafam rahat etti en azından bu konuda. Haftada bir gün gayet yeterli bence de canım bizim bazen haftayı da geçtiği oluyor da çaktırma :) Rabbim en kısa zamanda atanıp bir bebek sahibi olmayı nasip etsin gönlüne göre versin insallah ❤️

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 461 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde Hlltrn (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 895 göst.
9 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.
3 Nisan 2024 Aile kategorisinde Acemianne06 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 269 göst.