0 oy
206 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Tuvalet eğitimi vermek istiyorum. Lütfen sürecinizi anlatın. Klozette var alaturka da. Herşeyin farkında. Çişini tutuyor kakasını tutuyor. Bu gece altı açık ti hiç islatmadi. Dört gündür altı açık. Oraya buraya istiyordu. Artık altına iseyince gelip bana gösteriyor. Tuvaletlere yaklaşmiyor. Yardım edin ne olur. 

9 Cevaplar

0 oy
(12,854 puan) tarafından
Daha çok küçük biraz daha bekleyin 
tarafından
Ben küçük olduğunu düşünmüyorum. Yapabilen varsa kendi sürecini anlatsın diye bekliyrum
-Reklam-
0 oy
(6,944 puan) tarafından
Benim ki klozete yapmadı alaturka tuvalete götürüp suyu açtım oynadı beş dakika içinde tuvaletini yaptı on gün içinde de eğitimi tamamladık. 
(6,944 puan) tarafından
Dene canım bana da ablam söyledi iki gün boyunca altına yapan çocuk beş dakika içinde yaptı şaşırdım.
tarafından
Başka ayrıntı ver ne olur. Alaturkayibaevsin diye gidip beğendiği bir terlik de aldım. Terliği giyip tuvaketten çıkmaya çalışıyordu. Bu tuvaketimizi yaparken eğilip inceliyr herşeye bakiyr.
(6,944 puan) tarafından
Valla normal bizim terliği giydirdim sonra ona küçük bir tane aldım sürekli hadi çişini yaparsan kek kazanırsın çikolata kazanırsın gibi şeyler söylüyordum kek zamanı diye seviniyordu aferin sana benim kızım çok akıllı yapar ki diyordum zaten bütün çocuklar suyla oynamaya bayılır sabırlı ol ilk zamanlar yarım saat bile tuvalette kaldığımız oluyordu sonra alışıyor çocuğu sıkma suyla oynayıp kendini ıslatmasına izin ver böyle böyle alışacak inşallah.
tarafından
Kızınız kaç aylıktı. Benim öğlen 22 aylik
(6,944 puan) tarafından
24 aylıkken başladım şuan 27 aylık olmak üzere.
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Bizimki 24 aylık 3 haftadır tuvalete yapıyor ama daha gece bezliom uyku sorunu olduğu için gece için acele etmiyorum...sende hep altı açık olsun arada goturgel yapalım de yapınca çok sevin alkışla falan sonra alışır kendi gel yapalım der
tarafından
Yapınca sevinc yap diyrsunuz ya. Hiç yapmiyr. Agliyor tuvaletten kaviyr. Pijamasini tutuyor indirmeme izin vermiyor.  Moralm bozuluyr. Ama ilerleme var en azından farkına. Varmaya başladı cisinin
(8,965 puan) tarafından
Kardeşi falan var mı?
Başta öyle okur daha tam hazır değil demektir.. ben yapıyorum yapalım vs tarzında ilerledikçe oda zamanla alışacak sindi korkuyor demektir daha Bi kere yapsa devamı gelir ben lazimlik aldim ona oturarak alisti
tarafından
Hangisinden aldınız. Ben sadalye tarzı birşey aldım dün akşam. Sırf alusanilsindiye çıkıp alıp geldim. Oturdu ama kaka buraya yap daha demedim
(8,965 puan) tarafından
Evet onlarda güzel rahat..benim ki de klasik düz olandan..başta oynadı oyuncak sandı sonra hevesini alınca bıraktı..ben her girdiğimde bak çiş yapacam sende yap diye diye sonra Bi baktım gitmiş lazimliga yaptı o günden sonra da devamı geldi
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ben oğlum 20 aylıkken denemiştim hamileydim 6 aylık çok zorlandım yapamadım bıraktım şuan 3 yaşına girecek alıştı 2 aydır inşallah başarırsin sende 
tarafından
Hamile kalmak isterim. Mide bulantısı olacağı için alışmasını bekliyrum ondan. Of yaa
(4,700 puan) tarafından
O zaman uğraş canım çünkü hamileyken cidden çok zor oluyo ben en son doguracam diye korkup biraktim çünkü her yere yapıyordu bazen 2 saat içinde 6-7 tane iç çamaşırı iki alıştırma  külodu değiştiriyodum hem yaptığı yerleri temizle hem çamaşır kalmadı diye onları yıka kurut elde falan zor oldu açıkçası alıştır öyle hamile kal
tarafından
Sahl cnm. A tuvalete oturmuyor. Sevmiyr.
(4,700 puan) tarafından
Hiç bir çocuğun ilgisini çekmez ilk başta biz suyla oynadık tuvalete su döktü ibrikten gerekirse sevdiği oyuncagi ile beraber gidecen
tarafından
Alaturka mi sevdi klozet mi
0 oy
(997 puan) tarafından
Benm kızım da 25 aylık aslında ben bekliyecktm ama biz Antalya da yaşıyoruz kızım bezden çok rahatsız oldu çıkar diye ağladı öyle başladık önce ona klozet takiln yumuşak apartlardn aldım sonra bezini çıkardım artık tuvalte yapicgmzi anlattım bir hafta boyunca gece gündüz bez takmadım ve 1 saat e bir sordum yada aldım klozet oturttm orda masal kitabı feln okudum sevdiği oyunckla oyun kurudk WC den korkmamasini sağladım yapicksn aynı anda gece gündüz çıkar kafası karışıyor bebeğin çok şükür alıştı biz artık bez takmıyoruz tabi ilk zamnlar kaza oldu kesinlikle sesini asla yükseltme kızma yoksa tuvlttn korkar daha zor öğrenir ilk 3 gece 2-3 saat e bı kaldırdım yataktan hadi annecim çiş yapicaz diye kalktigmzn farkındaydı ondan sonra aralığı uzattım 5 saat sonra kaldırdım 8 saat sonra derken hiç kaldirmiyorm artık  AMA bir de şöyle bir durum var her çocuk farklıdır bak benm ikinci kızım 25 aylık öğrendi ama ilk kızım ne yaptıysam ogrenmemsro 3 yaşında ogrenmisti çocuğun hazır olması çok önemli iyi bir gözlemci olman lazm
0 oy
(554 puan) tarafından
20 aylıkken bıraktı bezi. 18ayliktan beri gündüzleri bezsiz duruyordu tuvalete yapıyordu çişini ama cesaret edemiyordum gece çıkarmaya. 20aylik olunca da tamamen bıraktık ama ben çok uğraşmadım kendi söyleyip yapıyordu tuvalete altına da yapmadi ilk gün iki kere yaptı o da söyleyip yetişemedik canım yani kızım hazırdı zorlanmadim
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Kizjm 19 aylık öğrendi bünye meselesi bebeğim aslında yavaş yavaş alıştığını gösteriyor isediginde göstermeye başlamış geceleri islatmiyor bence biraz daha sabır edin iradeli olun pes etmeyin çok kolay degil onlar için tuvalet egitimi 
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Ben iki oglumuda  20 yazık falan başladım çok zorlandım 2 ayda ancak tamamladık süreci kizimada öyle yapacam allahin izniyle 
0 oy
(1,626 puan) tarafından
Daha küçük Allah aşkına kendine de çocuğu da niye yipratiyorsun bide yalvariyorsun yardım edin die küçük daha anlatabildim mi hazır değil demek ki seneye yaparsın ins
tarafından
Daha küçük değil 18 aylık Ken baslanabiliyor.  Şuanda 22 aylık.  Evet Allah aşkına diyorum. Çünkü ve rende hiç çocuk büyümedi. Tecrübesiz ve yalnız yaşayan bir anneyim. Herkesin yorum yapmasını iatiyorum
(1,626 puan) tarafından
Küçük canım daha yeni tecrube ettiğin için bilmiyorsun küçük olmasa bukadr zorlamazdın o 18 aylık dediğin bebekler 10 da 1 dir kalan i 2 yaşından sonra öğrenir ordan burdan okuduğunla değil biraz da tecrübelere kulak asmalisın
tarafından
Ben senin gibi düşünmüyorum.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 131 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde e.dgnr (7,441 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 200 göst.
17 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Siiiiiiiii (431 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Papatya11 (5 puan) tarafından soruldu