0 oy
993 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Eşiniz ailesiyle araya mesafe koyuyor mu?Mesela benimki annesinin lafını sözünü çok önemsiyor ya.Zamanla düzelir mi acaba diye düşünüyorum inşallah düzelir.Mesela hep annemler yanlış anlar yanlış anlıyorlar.Sen anneme 1 adım atsan o sana 10 adım atar gibisinden ben hatalıymışımda annesi hakkıymış gibi konuşuyor hep bunu yaşayan var mı napmalıyım

35 Cevaplar

+2 oy
(25,224 puan) tarafından
Hayır neden mesafe koyucakmış onlar ailesi canı ciğeri okutup büyütüp bu yaşa getiren insanlar mesafe koyarsa karşısında beni bulur. Yarın oğlum evlendiğinde bizimle arasına mesafe koysa ne halde oluruz onu düşününde öyle konusun bence bazı şeyleri. 
(3,162 puan) tarafından
Son zamanlarda okuduğum en haklı yorum..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Alamazsın canım baştan nasılsa öyle gider 
0 oy
tarafından

Keşke annesi yaşasaydi da öyle bir derdim olsaydı benimde :'(

(116 puan) tarafından
Ay kız belanı mı arıyorsun.Al benim kaynanam senin olsın :D
tarafından
Hahahaa kız Allah iyiliğini versin güldüm yorumuna vallahi çok isterdim keşke benim yaşasaydi senin sana kalsın kız ☺
(116 puan) tarafından
Gerçekten neden bu kadar istiyorsun.Annen gibi olur filan diye mi
tarafından
Evet çünkü çok iyiymiş rahmetli eşim için çok isterdim yaşamasını
0 oy
(448 puan) tarafından
Yanii şöyle  annesini aramaz ben derim ara sor ihtiyaci varmı yokmu babasi vefat ettigi icin  tek oğlan  annesi her zaman aramiyor  rahatsiz etmemek için   .. ara sor diyorum ben ariyorum  eşim  genel olarak mesafeli biri oyle  arayayim sorayim demez kimseyi
(116 puan) tarafından
Ay keşke benimkide öyle olsa
(448 puan) tarafından
Ama boyle de kötü  kiz kardesi var 2 tane ben olsam  isterim abim beni arasin hastalikda bile zorla arttırım onlar beni arasinlar der gecer
0 oy
tarafından
Bu anlattığını kayınpederde yaşıyorum yani babasına asla laf söyletmez babası yanlışta yapsa haklıdır modunda hep 
(116 puan) tarafından
Of benimkide annesine işte ya
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Benim ki de hic önemsemez tabiki ben asla saygısızlık yapmam yaparsam savunmaya geçer annesi ne de olsa ama aile yaşantımıza asla karıştırmaz bana birşey soylese k.v eşim kendisi cevabını verir benim cevap vermeme gerek kalmaz cnm
0 oy
(3,259 puan) tarafından

Evliliğimizin ilk seneleri onun ailesi bi yana ben bi yana idim. Yani beni onlardan biraz aşağı görürdü. Hiç laf ettirmezdi..ben bi yanlış yapmadım ama yapsaydım da haklı da olsam haksız görülürdüm öyle bir tavır vardı. Ama hepsi değişti. Zaman içinde yanında yani başında kim olduğunu gördü artık çocuklar olduktan sonra da hepten bize döndü. Artık gerçekten aileyiz. 

Politik davranacaksın hiç yorum yapmayacaksın yada yaptığın yorumlar hep iyi olacak pohpohlayacaksın 
(116 puan) tarafından
Ama o zaman iyice annesini kusursuz hatasız görmez mi. Çünkü o benim anneme sürekli eleştiriyor ve  ben de onun annesinin hataları varsa ben de onun annesinin hatalarını söylemek istiyorum.Hep annesi iyimiş gibi davranırsam hep annesini iyi görmez mi
(3,259 puan) tarafından
O senin anneni eleştirdiğinde de sessiz kal cevap verme. Ben öyle yaptım benim eşim de kendi ailesine bakmadan benimkileri eleştirir dururdu. Ben hiç cevap vermedim. Annesinin hatalarını zamanla görecek. İnan görüyor ama sen söyledikçe sana ezdirmiyor aklınca. Annesi iyiymiş gibi davranma ama kötüleme de.
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Bence düzelmez bu biraz da anneden geçiyor bu kadar muhabbetli olmak annenin müsaade etmemesi lazım. benim eşim de ailesine hiç düşkün değil ben derim anneni ara çok oldu diye. Eşimin bütün hayatı kızım ve ben 
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Anneye düşkün birine annesini eleştirmeyin bu daha da düşkün olmasına sebeb olur. Kötü olsanda iyimis gibi konuş ama eyleme dökme. gemiyi yurumuyorsa anca öyle. Zaten gözü hiç seni görmüyorsa ne yapsan boş.
(116 puan) tarafından
Ama o zaman annrsini iyicw kusursuz görmeye başlamaz mı hiç hatasız yokmuş gibi görmeye başlıyor çünkü benim annemi eleştiriyor ben de onun annesini hatalarını görsün istiyorum
(2,688 puan) tarafından
Elbette hatalarını gösteriveksin canım ama erkek direk eleştiride objektif olamıyor. Ben kendi ailem diye kayirmam mesela neyse onu söylerim herkese karşı tavrim aynıdır. Sende öyle durum varmı bilmiyorum ama eğer sürekli elestiriyorsa onun annesini eleştirerek değil de annemlerle ilgili konusmani istemiyorum diyerek tepki versen sonra daha normal zamanda onun annesi ile ilgili konuları açsan. Karşılıklı kısas oldumu kimse kimseyi anlamıyor çünkü. Evlilik strateji işi. Ama anlayamayan da ne yapsan anlamaz denemek lazım yinede
0 oy
tarafından
Eşim anneci değil çok şükür 
0 oy
(12,633 puan) tarafından
Bizim durum tam tarsı eşim mesafe koymaz tabi ama hakkını da yedirmez ister babası olsun.  Benimki her gün her gün kaynanamda olmamdan şikayetçi kaynanam yollamak istemiyo bende kalmak istiyorum gece getırıyı eşim sabah iniyorum jshklçmvf
(116 puan) tarafından
Demekki kaynanan çok iyi
(12,633 puan) tarafından
Öz annemi aratmadı sağ olsun
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Hepsi öyle gram da düzelme yok 
0 oy
(5,844 puan) tarafından
Biz iki taraflada yeteri kadar mesafeliyiz kaynanamlar köyde kendi işleri güçleri var o yüzdende çok sık görüşmeyiz annemlerde uzak memlekette zaten.. Bu durum hoşuma gidiyor 
0 oy
(13,068 puan) tarafından
Bana haksızlık ettirmez ama çocukluktan annesi öyle alıştırmış her şeyini sorar onlar da her şeye yorum yaparlar tabi benden sonra bu durum değişti baya sorunla hala kv sürekli her şeye eşime alıştığı gibi bunu böyle yapın onu öyle yapn diyor ama dinleyen kim 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Kişilik meselesi cnm bana etmediğini bırakmadılar ama kendisi hiç adaletten yana olmadı olur olmadık yalanlar iftiralar attılar gidip onların laflarına kandı gerçek ortaya çıksada o bunu farkında olsada yine de toz kondurmadı onlara o en azından bn mesafe koydum birisiyle hiç konuşmuyorum evime dahi gelmeyecek dedim bana oruspu ****** diyecek namusuma dil uzatacak ve bn bunu hazmedicem öyle mi ilk gûnlerdeki kûbrayı iyi kendilerine köle ettiler sanıyordular ki bu ömür boyu böyle devam edecek bnde insanım bir kerede patladım
0 oy
tarafından
Koymaz kimse icin niye koysun erkekler kadinlar gibi dusunmez canim
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Anne babası hariç bütün aileye mesafe koydu 12 kardeşler 
0 oy
(873 puan) tarafından
Valla çok mesafeli
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Bu değişmez değişirse de nasıl olur eşinin sevmediği bi hareket yaparlar ters düşerler ancak o zaman aynı şey benim başımda da var hala bana senin annen benim annem der
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Bnm esim zmnla düzeldi darısı senjn başına cnm

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 436 göst.
13 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bags Bunnuy (1,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 626 göst.
5 Haziran 2023 Aile kategorisinde SofiaCcr (2 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 409 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,296 göst.
14 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı