0 oy
626 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba. Ben 17 gündür evliyim. Kayınvalidem evliliğimizden 3 gün geçtikten sonra hadi bize yemeğe gelin dedi. İnsaf ya... Laf aramızda eşimle henüz aramızda cinsellik bile olmadı. Geçen gün de bayramda gelin bizde kalın diyor. Bi de aynı şehirdeyiz. Bir de her hafta sonu gidip orda kalmanızı istiyor. Ama bunu emir havası veren rica anlamında yapıyor. Bunun yanında evleri pire dolu. Bi gece kaldım tüm vücudum ısırılmış ve kaşınıyor. Bi onlar ısırılmıyor. Ben ona bu sorunu belirttim. Aman ne olacak dedi bana. Bi de her gün arıyor ne yapıyorsun diye. Benim annem yok bizi terk etti Babam da baba değil. Ben hayatım boyunca anne baba kelimesini kullanmadım. Onlara da anne baba demiyorum teyze amca diye hitap ediyorum ki oğulları ile evlenmeden önce bu konuda anlaştığımı da onlara belirttim. Türkiyede milyonlarca kadın var. Sonuçta silah dayamadım başına. Ses etmediler ams içten içe düşünüyorlar. Ama o pire meselesinde aman ne olacak dedi ya işte o zaman el kızı olduğum kanıtlandı ve anne baba demeyerek ne kadar haklı olduğumu görmüş oldum. Allah yukarda kötü insanlar değil ama ben altun günlerine gidecek mahalle dedikoduları yapacak kadın değilim. En büyük hedefim akademik anlamda kariyer yapmak. Bunlar brnim için zaman kaybı. Yanlış anlamayın söz meclisten dışarı. 

22 Cevaplar

+1 oy
(258 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Daha taze gelinsin şuan yaptın yaptın ileride zor yaparsın. Aynı tarifeyi bana da uygulamaya çalıştılar ben eşime dedim biz yeni evliyiz ben kocamla vakit geçirmek istiyorum ailenle değil diye. Sonrasında da davranışlarını bahane ettim yine çok yüz göz olmadı. Gitmedim cagirdiklarinda da belki ayda yılda bir giderim. 3 yıl oldu evleneli herkes alıştı artık bana. 
(2 puan) tarafından
İyi insanlar farkındayım ancak ben öyle sürekli bir yere gitmeye sürekli misafir ağırlamayı sevmem sadece 1 arkadaşım var. Eşimle severek evlendik. Ben o heyecanın sürekli devam etmesini istiyorum. Düşünsene evde sürekli misafir var ya da sürekli misafirliğe gidiyorsun. Eşim hafta içi 6 gün çalışıyor. Toplasan 10 saat görüyorum. Hafta sonu da yansa ben niye evlendim ki. Bi de anksiyete bozukluğum var benim bişeyi takınca takıyorum
(258 puan) tarafından
Bende hiç sevmem rahat alanım işgal ediliyor gibi hissediyorum. Bide okuldan sinavlardan alışkanlık kalmış biraz da asosyallik. Evde cıbıl cıbıl elde kahveyle dolaşmayı çok severim kapı çalınca bile elim ayağıma dolanıyor (: doğru söylüyorsun aile ne kadar dahil olursa o kadar sıkcı oluyor herşey. Ben bunu eşime biraz geç anlatabildim ama oldu sonunda. Seninle baya benziyormuşuz bende de okb unipolar sinire bağlı hipertansiyon var ilaç kullandım uzun bir süre ama mesleğime engel olur diye tedaviyi bıraktım şuan kendi kendimin tedavisi olmaya çalışıyorum yaşım da 25 bu arada. Benim eşimin ailesi de ilk etapta iyiydi de sonradan gördüm çoğunun iç yüzünü de allahtan mesafeden çok bulaşamadılar. Acikcasi artık kimsenin iyi olduğunu düşünmüyorum. Tedbir takdiri bozmaz sen baştan belli et herşeyi
(2 puan) tarafından
Aslında bazen diyoruz ki biz neden hastayız. Halbuki hastalık kimi zaman işe yarıyor. Beynim öyle bir çalışıyor ki sürekli bir algoritma içerisinde. Bu zamana kadar aile üyeleri hep bana darbe vurduğu için eşimin ailesinin davranışları benim algoritmamı çalıştırıyor ve sonuçların ne olacağını görebiliyorum. Bunlar hep ailemde yaşadığım tecrübeler.
(258 puan) tarafından
Tabiki de öyle. Hastalıkta aileden miras kaliyor zaten. Bunları yaşıyoruz diye hasta olduk. Ilk etapta ben kendimde sorun var zannederdim. Eşimin ailesine de olabildigi kadar iyimser gitmeye çalıştım. Ama görüyorum ne olduklarini. Gözlerine bakınca anlıyorum niyetlerini. Herkese karşı böyleyim. Eşim ama bana kuruntulusun takıntılısın der sonra benim dediklerim gerçekleşir. Benimde babam piyasada yok saolsun 3 kız artı annem tek bıraktı bizi hayata tutunduk ama nasıl tutunduk işte. Ay valla bazen toz pembe saf satalak  bise olmak istiyorum. Tek dertleri gıybet ve kahve olan insanlar ne kadar şanslı. Aman boşver canım ya geçmişi. Kendi yuvana bak. Kimseyi de dahil etmemeye çalış. Seni boyle seven sevsin sevmeyen sevmesin hiçte umursama öyle şeyleri. Hatta ben nefret edilmeyi daha çok seviyorum uzak duruyorlar en azından
-Reklam-
+7 oy
tarafından
Akademik kariyerle kayınvaliden ne alaka anlamadım.. Hedefin kariyerde önceliğin kariyerin olmalıydı söylediğine göre.. Biz evlendiğimizde sadece kişiyle evleniyoruz bitti gitti değil netice de onu bu yaşa kadar getirmiş bir ailesi var o anne babanın da evlatlarından beklentileri var niye olmasın o yaşa getirmiş etmişler sen de ilerde anlayacaksın.. Yarana tuz basmak değil niyetim ama sen kendi başına yalnız olduğun için anne ve babana karşı sorumluluğun olmadığı için karşı taraf da öyle olsun istiyorsun bunu farklı şekilde yansıttığını düşünüyorum.. Pire için aman ne olacak dedi ya benim için bitti gibi.. sana tavsiyem bahanelerin arkasına sığınma ayrıca bu konuyu sen tek başına halledemezsin eşinle konuşmalısın..son bişi burda bir çok kadın akademik kariyer yapmış işinde gücünde, ev hanımı olanlar da çoğunluk elbette ama şahsen güne de giderim kısırımı da yerim kendimi Bi halt sanmam, 10 yıllık matematik öğretmeniyim :) 
(4,229 puan) tarafından
Bizde ayni sekil komsusu,akrabasiyla takiliriz. Ben giderim onlar gelir. Hazirlik yapmak onları guzel agirlamak benim hosuma gidiyo. Bence bu durum bazi insanlar tarafindan kendini ezdirmek olarak dusunuluyo. Ama dediginiz gibi bizim kulturumuzun geregi. Ayrica sosyallesmek acisindan guzel ortam. Tabi ki kendini ezdirmesin ama evlilik hayatinin getirdigi yukumlulukler var. İnsan sosyal bi canli. Hayat iki kisiyle dort duvar arasinda gecmez ki.
(2 puan) tarafından
Okuduklarıma göre tek takıldığınız gün olmuş. Bsn zaten genel olarak birileriyle sürekli sohbet etmekten de hoşlanmam arkadaşım da 1 tane vardır onunla da ayda yılda bir görüşürüm. Herkesin yaşantısı aynı değil. Herkes anne ile büyümedi. Bu zamanda kimseye güven olmaz. Babana bile. Elbette saygıda sevgide kusur etmeyeceksin. Burda ben ayrımcılık yapmıyorum ayrıca ben oğulları ile evlenmeden herşeyi döktüm o da kendi şartlarını ortaya koydu. Kimse kimseye zorla birşey yaptıramaz. Ayrıca ne yaşamış olabilirsin ki diye sorarsanız da fiziksel istismar ruhsal baskı cinsel istismar tecavüze yeltenen aile üyesi ve daha neler neler. Birine güvenmemem normal ama arada da bir sınır olmalı. Herkes herşeyi sevmek zorunda değil.
(880 puan) tarafından
Yaa offf bunları aılenmı yaptı Allah kahretsınnnn yaaa cok cok uzuldm kımse kımsenın ne yasadıgınu bilemez sadece okuduğumuz kadrini biliriz bende cok cektm canm esıme bıle anlatamadım cunku yuzume vurma huyu var sinirlenince elinde olmadan buda bnm zoruma gıttıgı ıcın anlatmyrm kız kardesım bile yok erkk kardeslerım var ve abimden cok cektım dovmesj burnumu kanatması kırması her tarafımı demirli kasıkla vurup mosmor yapması ve uzun giyinip o halle okula gıtmm okul tek careydı en azından kavga gurultu yok
(934 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsın valla canım, kayinvalidesine çok üzüldüm ya, düşünsene geliniyor oğlunu yemeğe çağırması bile suç. Allah'ım evlerden ırak yarabbim. Valla çok çok üzüldüm ya
tarafından
Canım yaşça büyük bir abla olarak gör ve tavsiyelerime kulak ver.. Öncelikle yaşadıkların için maruz kaldığın durumlar için üzgünüm bunlar maalesef ülkemizde halı altı edilen acı gerçekler... Fakat açtığın post ile bu durumların alakası yok lafı güvenmiyoruma getiriyorsun kendince ama bu eşinin ailesini zan altında bırakmak olur ki bu eşinle aranda problem olur hala başka başka bahaneler sunuyorsun şartlarını eşine başta söylemişsin ama eksik söylemişsin o zaman şartların arasında annenlere zırt pırt gitmem misafir ağırlamam onlar gelsin istemem şartını da koymalıydın sana göre.. Şimdi sana tavsiyelerime geçiyorum bayram da büyükler ziyaret edilir kayınvalidem senden baklava börek istemez ama misafirlerine Bi çay ikram et ister geliniyle övünmek ister ki bu eşinle aranı çok daha iyi yapar, illa hafta sonu eşinle birlikte gitmek zorunda değilsin eşin olmadan da hafta içi Bi gün anne gel çay içelim de ne olır yani sen yeni bir aileye dahil oldun artık kurallar değişti sen istiyorsun ki Bi eşim Bi ben olayım başka istemem yok öyle Bi dünya Bi süre sonra eşin de bu durumdan şikayetçi olacak göreceksin işi o raddeye getirmeden dengeli Bi şekilde aile bireyleriyle görüşmelisin
Sonra başka bişi daha var madem o kadının evi pireli sen okumuş kültürlü Bi kadın olarak sen ön ayak ol anne gel şu evi ilaçlatalım şu eski ne varsa atalım temizleyelim de.. Ablacım anladığım kadarıyla sen sorumluluk almak istemiyorsun eşin haricinde ama hayat böyle değil..
+2 oy
(1,798 puan) tarafından
Daha şimdiden bu ne dolmusluk alt üstü bize gel demiş yani bazen gerçekten evliliği evcilik yapmıyor musunuz sonra 40 kere şuraya post açıyorsunuz eşim şunu yaptı kaynanam bu yaptı diye
+1 oy
tarafından
Madem akademik kariyerin önemli ne diye evlendin nemden *** kapmayin daha bir şey yapmamış kadin niye kendi kendinize tribe giriyorsunuz 
+1 oy
(934 puan) tarafından

Ne var sanki anne baba desen onu anlamadım ben,kadın belli ki seninle iletişim kurmayı çok istiyor. Kimse günlere gidiyor diye de zor durumda kalmıyor yani. 3 günün sonunda yemeğe çağırdı diye insafsız mi oldu şimdi bu kadın. Ay valla neler okuyorum ben ya, kadın sanki köyü bişey yapmış gibi anlatmışsın. Böyle gelin evlerden ırak yarabbim,yazık üzüldüm kadına hepimizin oğlu var ve hepimiz kayınvalide olucaz Allah'ın izniyle. Ay ben gelinimle oğlumu yemeğe çağırdım diye kötü mü olacağım yani :ermm: valla çok çok üzüldüm. Allah'ım iyi insanlarla karşılaştırsın gerçekten 

(2 puan) tarafından
Canım valla ben o konularda öyle değilim gelinim bana anne demesin hatta. Çünkü ben onun annesi değilim en fazla bir arkadaş olurum. Empati kurabiliyorum. He yaşlanınca aynı şey senin başına da gelir dersen ben hayatımda en dip kötülükleri de gördüm. En fazla el ayak altına düşer ölürüm. Zaten hepimiz öleceğiz. Maaşım olsun da en fazla huzurevine düşerim ki benim için daha iyi. Sürekli kitap okur satranç oynarım.
(934 puan) tarafından
Çok yanlış düşünüyorsun, kaç yaşındasın peki
0 oy
(499 puan) tarafından
Mesafe her zaman iyidir
0 oy
(6,512 puan) tarafından
E yuh yani yaa daha 1 ay olmamış bu ne ısrar insan az anlayışlı olur yeni evli rahat bırakalım biraz der 

Mesafe koymak senin elinde canım her çağırdığında gitme bahane üret isim var de eşinide ayarla başbaşa vakit geçirmek istiyorum falan de 
(2 puan) tarafından
Ders çalıştığımı bahane ediyorum ben de. Sonuçta kendimi düşünmem lazım. Bi gün oğulları bi halt yese olan bana olacak el kızıyım sonuçta kimse yoğurdum ekşi demez
(166 puan) tarafından
Eşi benim eşim gbi anneciyse gecmis olsun simdiden
0 oy
(465 puan) tarafından
Muhatap olma bazı şeyleri duymamazlıktan gel fikir ayrılığı yarat
0 oy
(531 puan) tarafından
Gitme canım esinle konuş bu durumu her zaman bu kadar sıklıkla gitmek istemediğini düzgün bir dille ifade et daha özel hayatınıza bile adım atamamissiniz bu durumdanda kaynaklanabilir belki de 
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Tabi ki ayarinda mesafe iyidir. Ama bu durumlari ilk olarak esinle konusmalisin. Ortak karar ve cevap verebilmek icin en dogrusu bu olur. 

Anne-baba demek tercih meselesi. Zamanla alisacaklardir cok takmayin. 

Bazi seyler evlilikten once yapilmali. Tabi ki evli cocukluyken de yapanlar var onlari takdir ediyorum. Ama herseyin bi vakti zamani oluyo. Evlilik sorumluluk demek ,yeni insanlar,yeni hayat demek. Bu sebeple egitim hayatini aksatabilir. Keske onceden yapsaydin akademik kariyerini. Evliligin getirdigi sorumlulukar var. Evlilik hayatinin duzgun ilerleyebilmesi icin girmen gereken ortamlar var. Esini bu konuda yalniz birakmamalisin. Ayrica onlarda esinin ailesi tabi ki arada goruseceksiniz . Hersey ayarinda olmali ki dengeyi kurabilesiniz.

Altin gunlerinden insan sosyallesiyo ,stres atiyo. Bazden dedikodu yapmak iyi geliyo. Evde tum gun ders calismak bi yere kadar surer. Kayinvalidemin komsulariyla olan altin gunlerine giderim. Onlarda bana gelir. 9 yillik ogretmenim. Okulda ki arkadaslarla altin gunleri yapariz. Bence sosyallesmek acisindan iyi bi aktivite. Ayrica bu surecte yuksek lisans falan yaptim. Akademik kariyerimi hic etkilemedi. Ama yine de diyorum keske evlenmeden once yapsaydim. Hayat daha kolaydi. Yine tekrar ediyorum altin gunleri benim sosyallestigim kafa dagittigim ortamdi. Ders ,is,guc arasinda iyi geliyo.
(2 puan) tarafından
Ya burda herkes buna takılmış. Sorun altın günü de değil. Sorun benim çok sosyal olmak istememem 10 yoldur özel psikolog klinkler. İşe yaramıyor. Kişiliğim artık bu şekilde oturdu. Sosyal olmayı sevmiyorum. Bu benim amcam da olsa kız kardeşim de olsa. Onlarla bile çok az konuşuyorum. Buna rağmen haftada bir kayınvalidemle konuşuyorum. Kız kardeşimle ise 3 ayda 1 yani o da hal hatır
(4,229 puan) tarafından
Sadece altin gunune takilmadim. Yazdiklariniza cevap verdim. Altin gunune gitmekle akademik kariyerin ilgisi yok yani. Keske kariyerinizi onceden yapsaydiniz. Egitim durumunuz nedir ? Bi ise girip calisirsaniz sizden cok gelip-gitmenizi beklemezler.
Anliyorum. Zor bi yasaminiz olmus. Sosyallesmeyi ,iletisimi sevmiyo olabilirsiniz. Bende cok sık aramam,gitmem. Yerine gore arar,giderim. Ama evlilik sosyal yasami etkiler. İster istemez sosyallesmeniz lazim. Dugunler ,bayramlar,akraba ortamlari bunlara katilmaniz gerekecek. Cocugunuz oldugunda esinizin ailesi daha cok gorusmek isteyecek. Evinize surekli misafir gelecek. Bunlara hazirlikli olmaniz lazim. Evliliginizi ayakta tutabilmek icin. Dugune gidince esinizi yalniz birakmak olmaz mesela. Herkes sorar esin nerede diye. Tabi ki gitmeme gibi bi hakkiniz var ama esinizi zor duruma sokarsiniz. Bu da evliliginizi olumsuz etkileyebilir. Bu tarz cok ornek olacak.
İlk olarak istekli olmalisiniz ve oyle psikolojik destek almalisiniz. Siz bu sekilde kabullenirseniz aldiginiz desteklerde ise yaramaz. Sosyal olmak size de iyi gelecektir aslinda. Umarim zamanla asarsiniz bu durumu.
İmkaniniz varsa baska sehre tasinin ayni sehirde yasamayin kayinvalideniz ile. Kendisinin de yaptiklarini dogru bulmuyorum zaten. Bu sekil daha az sorununuz olur.
(2 puan) tarafından
Eğitim durumum lisans inşaat mühendisliği. Ayrıca liseden bilgisayar çıkışlıyım ve iki yıllık bilgisayar teknolojisi mezunuyum. Yüksek lisansa hazırlanıyorum. Ben demiyorum ki hiç gelmesin ya da gitmeyeyim ama ben çok sıkı fıkı ilişki sevmiyorum. Ben hayatımda hep şuna inandım ve deneyimleyerek gördüm. Bu devirde kimseye güvenemezsin. Bişey olduğunda insanlar seni kapı önüne koymasını da bilir. Dediğim gibi herkes kendi kanından canından olanı savunur. Benim savunucum ise sadece benim. Şuan şehir değiştirdiğim için çalışmıyorum ama iş arıyorum elbette. Henüz 17 gün oldu. Bdn kitap okumayı, satranç oynamayı bilgisayarda birşeyler araştırmayı daha çok seviyorum hepsi bu. Yani çocukken bile kimseyle oynamazdım. Lisedeyken hep kitap olurdum kimseyle arkadaşlık kurmazdım. Bir arkadaşım var sadece o da benim gibi. Benimle aynı şeyleri sever.
(4,229 puan) tarafından
Umarim gonlune gore bi is bulursun. Dedigim gibi calisirsan gelme-gitme olayi fazla olmaz. Seni biraz anlarlar belki.
Ben de kimseye sonsuz guvenmem. Once kisi kendini garantiye almali ki kimseye muhtac olmasin. Benim dusuncem de bu yonde. Dedigim gibi hersey ayarinda dozajinda olmali.
Kayinvalidenizin ilk bastan tavrini begenmedim. Hic anlayista yok. Bu durumu ilk olarak esinizle konusup halletmelisiniz. Anca boyle bi yere kadar basgelebilirsiniz.
İmkaniniz varsa baska sehre gidin. Oyle biraz rahatlarsiniz.
0 oy
(166 puan) tarafından
Yeminle mıc mıc olmak isteyen herkesten gınaa geldi 

Benim kayinvalidem de cagiriyor ertesi günü çikıp geliyor hemen ..bahanesi de bebek sevmek 

Sen doğur bir de bak nsl çıkmıyorlar senden

Bunaldim ... seni cok iyi anliyorum 

Tek carem tasinmak kaldı 

Tepkini eşine degil bizzat kadına göster ben yapamadım en bastan sıkı tut isi 

Alistirma 
0 oy
(499 puan) tarafından
Mesefani en başta kırmadan koy mutlaka bende evlendigimde. Sürekli her aksam çağırırlardi görümcem beni günlere götürmek isterdi dedim güne gidecek kadar henüz yaslanmadim bana göre degil dedim çünkü aşırı ısrar ediyordu. Kaynanamlar her aradığında giderdim en büyük pişmanlığım da bu bende annemden uzakta büyüdüm babam desen ayni babalık görmedim. Onları anne baba yerine koydum bana derlerdi hep kızımızdan ayıramayız asla ama hamile kaldım 2 kez kanama düşük tehlikesi geçirdim 2 kez çok ağır grip oldum aynı mahalledeyiz bir kez gelip bakmadilar bir tas çorba yollamadılar telefonla ah kızım vah kızım dediler çok düşünüyormuş gibi. Sonra görümcem hasta oldu baktım ki ona tencere tencere yemek gidiyor evde 20 yasinda kızı olmasına rağmen. Ben hamile ve tektim sorsan aaaa asla kızımızdan ayıramayız. Bende simdi uzak duruyorum gitmiyorum asla. Ama en başta yaptığım okadar fedakarlık icin cok pişmanım.  
(2 puan) tarafından
Aynen öyle oluyor. Burda bazıları bu konudan beni yargılıyor ancak yaşayan sadece anlar demek ki.
0 oy
(13,086 puan) tarafından
Mesafe koymak istiyorsan bir kere eşini baştan yatılı kalma konusunda uyar. Sonuçta kendinize ait bir eviniz var üstelik yakınsınız gittiğinizde kalmak zorunda değilsiniz. Ziyaret edip geri dönebilmelisiniz. Pire içinde ev hediyesi naftalin al şiddetle tavsiye edilir :) Anne baba demek zorunda değilsin baştan konuştuysan saygı duymaları gerekir ama ara ara sitemli bir şekilde dile gelecektir bu. Hiç görüşmeye gibi bir lüksün yok maalesef önemli olan görüşmenin sıklığı ve içeriği evine karışmasına çat kapı gelmesine alışmasın. Bu süreci eşinle konuşmalısın
(2 puan) tarafından
Ben demiyorum ki hiç görüşmeyelim. Diyorum ya henüz 17 günlük evliyiz elbette ayda bir maz iki ayda bir gidilir. Kaldı ki kendi oğlunun işi annesinin evine yakın olmasına rağmen bazen ben ona diyorum anneleri ziyaret et diye
0 oy
(196 puan) tarafından
Samimi olma gülme yüzüne o evi sen yönet kaynana bırakma madem bu kadar bunaltıyo sen de mesafeni iyi koru gerekirse diyeceksin yeni evlendik hemen bı yere gitmeyi doğru bulmuyorum başka uygun zamanda gelirim ısrarda etme de azıcık dilli ol anamm yoksa onlar bizi yer bitirir bacım 
0 oy
(40 puan) tarafından
Canım bir kere yatıya gitme işini kesinlikle yapma zaten diyorsun ki pire var ndan sonra sürekli telefonlarını da açma arasın da uyuyordum işte işim vardı şöyleydi böyleydi bir şekilde savuştur çünkü emin ol işsizlikten arıyorlar yani nasıl söyleyeyim boş vakitlerinde sürekli abi ben şununla konuşayım aha ben şununla konuşayım diye bence şu an mesafeyi koydun koydun bir daha koyamazsın çünkü o hakkı kendilerinde artık görürler yatıya mı çağırıyor ya işte niye sürekli gideceksiniz ki her hafta sonu orada ne işin var eşin artık onlardan ayrıldı bitti artık siz kendiniz bir ailesiniz onun ayrımını göster
0 oy
tarafından
Ben evlendim 2 gün sonra bana yemeğe geldiler anası babası oğlu eltim hemde müsaitmisin demeden kovamadım sen gene iyisin mesafe iyidir şimdi çok sık gelemiyolar huyumu belli ettim 2 ayda 1 gelir yada ayda 1 aynı şehirdeyiz bende çok sık gitmem 
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Daha 17 günlük evlisin şimdi tersledin tersledin tersliyemedin vay haline yada daha cicim ayindasinizz cilve ile kocan her geldiğinde ayrı bir cilve ile adamı eve gelmeye evde durmaya ikna edeceksin yani adam eve geldiğinde en basitinden seksi bir kadın görürse aileye gitme olasılığı düşük olacaktır düşünsene eve geldiğinde karşısında böyle bir manzara görmek yerine pirelere kim gider.. herşey senin elinde cicim aylarını iyi degerlendir kayınvaliden cagirdiginda ben yemeğimi yaptım veya biz bugün evde olucaz başka planımız var veya o gün sabahtan eşini akşama eve gelmek için sabırsızlandircak mesajlar otomatikman akşam eşini başka yere götürmeyi engellicektir akşam gel bir dizi keyfi yapalım sabahtan akşama plan yaparsan kaynana na söylediğinde eşini aradığında evet biz bugün plan yapmıştık derse kaynanan sana yüklenmez.
0 oy
tarafından
Canım sen daha yeni evlisin maalesef bu durumları hepimiz yaşadık. Kocalar da anaları da istiyor ki hep dip dibe olalım. Ben zamanında ne kavgalar ne gürültüler kopardım. Daha bir haftalık evliydim beni sülale sülale el öpmeye götürmek istediler. Göz yaşlarıyla ağlaya ağlaya gittiğim akraba ziyaretleri oldu. Canını sıkma hepimiz geçtik bu yollardan. Sen derdini eşine anlat. Ben daha yeni bu aileye geldim. Evimize evliliğe alışmaya çalışıyorum de. Biz ayrı bir ev olduk artık de. Annemlere gidelim dediği zaman çekinme kavga da etseniz kıyamet de kopsa daha geçen gün oradaydık ya biz bize bir şeyler yapalım diye söylen. Biz çok bu sebeplerle küstük ben çok savaş verdim, hep o zaman 2 saat oturur kalkarız bak diye inat ettim. Sen de hiç vazgeçme. Yoksa kaynanalar her gün gitsen yarın da çıkıp sana gelir. Ama hiç üzülme çok sinir bozucu ama hepsi böyle. Zamanla inan kocan da yeni düzenine evine sana alışacak kendisi yorgunum gitmeyelim diyecek. 
(2 puan) tarafından
Kendisi de istemiyor ama bu sorunları ben ona taşımıyorum kendim hallediyorum. Oğlunun çok yorgun olduğunu günde 4 saat yol çektiğini ve hafta sonu dinlendiğini söylüyorum ki bu gerçek. Ben bile eşimi doğru dürüst görmüyorum. Haftanın 6 günü çalışıyor. Pazar günü de sadece 3 saat görüyorum. Günün çoğunda uyuyor. Yani biz de bir yere gidemiyoruz kendimiz için
tarafından
İyi yapıyorsun hiç çekinme kırılır alınır diye baştan seni huyunu suyunu öyle kabul etsin. Günlere çağırdığında da ben sevmiyorum öyle gün falan annemle bile gitmiyordum de. Beni de çok çağırdı başlarda hiç tavrımı bozmadım artık haber bile vermez çok şükür. Sana da alısacaklar
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Bende 3 günlük gelindim her Allahın günü evlerine çağırdılar sonuçta alistigim bir ev değildi kulağım duya duya beni konuştular yüzlerine söylediğimde inkar ettiler eşimle doğru dürüst evimizde baş başa kalamadık 3 senelik evliyim bu zaman olmuş aklıma geldikçe deli oluyorum
(224 puan) tarafından
Aynı şekil bende hala ısınamadım onlara bana yapmacık geliyorlar her Allah'ın günü de arıyor kadın tevtis için herhalde
(3,480 puan) tarafından
Al benden de o kadar her Allahın günü ariyodu evine çağırıyodu benim eşim haftada 3 gün evde olmuyo işi gereği çok üstüme düştüler orda kalayım diye kesinlikle bi kere bile kalmadım hala laf cakiyolar ama umrumda bile değil konuşup susuyolar
(224 puan) tarafından
Nefret ediyorum zorba insanlardan
(3,480 puan) tarafından
İlk zamanlar yüzlerini göre göre artık görmek istemiyorum o kadar bıktırdılar
(224 puan) tarafından
Vallahi aynı bennn
0 oy
tarafından
Çok saçma düşüncelerdesin yanlış anlama. Ama kaynanam ne güzel çağırmış seni işte. Kimilerine kaynanası cimrilik yapıpta çağırmazdım. Ha bide pire konusu kadınca napsın ne desin gitsin pirelerimi öldürsün  her yerde pire var yapcak bşy yok. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 436 göst.
13 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bags Bunnuy (1,126 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 409 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 994 göst.
2 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Zehrabnm (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,297 göst.
14 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,003 soru

11,374,999 cevap

34,858 kullanıcı