0 oy
429 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Esim çalışıyor ben ve bebeğim evdeyiz. Dun aksam onunla konuştuk.. Esim dedi ki mesafeli olalım. Senin bunyen zayıf dedi.. Bu şekilde bi yaşantısı olan var mi ? Esim vardiyalı çalıştığı için ben zaten rahat uyusun diye çocukla beraber salonda yatiyordum. Özel yssantimiza da ara vermek doğru olur mu ? Siz nasıl onlem alıyorsunuz dışarıyla bağlantısı olan eslerinizle 

11 Cevaplar

+3 oy
(2,891 puan) tarafından
Aynı odada soluyup aynı yerden yemek yiyeceksiniz Sen onun bulaşıklarını toplayacaksın yıkayacaksın ya da makineye yerleştirecek sin onun kıyafetlerini götürüp Çamaşır makinesini atacaksın aynı koltuklarda farklı zamanlarda da olsa oturacaksınız yani münasebeti kesmekle sana bulaştırma mış olmuyor maalesef
(15,853 puan) tarafından
Sana hak veriyorum. Illa ki farklı zamanlarda ortak yerlede bulunacaklar yine de virüsten kaçmış olamazlar.
(2,891 puan) tarafından
Dokunduğu yerden bulaşıyor sonuçta bnm kaynana demiş evde birbirimizden uzak duruyorz diye baya gülmüştüm adam çamaşırını çıkarıp makinenin üstüne koyuyor alıp sen makineye atıyon hadi bunu gec adam yemek yiyo sen kullandığı tabağı çatalı yıkıyon nası olcak?
-Reklam-
0 oy
(879 puan) tarafından
Aldigim tek onlem eve gelince duşa girmesi surekli dezenfktanlanmasi baska bisey yok ozel yasantimiz da devam ediyor 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Benim eşim evde. Gıda yemek işi olunca. Bu süreci evde geçiriyoruz canım  
0 oy
tarafından
Ben doğru bulmuorum benim eşim iş yerinde çok dikkat edio eve gelincede direk uzerini degistirip elini yüzünü yıkar arabamizada koyduk kolanya dezefektan belkide son günlerimiz allah bilir nie uzak geciriyim esimden
0 oy
tarafından
Biz araya kilometreceler mesafe koyduk canım ama valla mecburî olmasa da ayirmazdim
0 oy
(582 puan) tarafından
Eşin eve gelince soyunup temizlenecek bir güzel sonra yaşantınızda bir değişim olmayacak zaten virüs ona bulaştıysa her türlü sana da geçebilir yakın durup uzak durmakla ilgisi yok evde onun dokunduğu her yeri temizleme şansın yok zaten 
0 oy
(471 puan) tarafından
Canım çinde karantina bittikten sonra hep boşanma davaları açılmış. Araya mesafe girmesine izin verme derim. Hatta bi doktor bol bol yakınlaşın dedi. zaten aynı evdesiniz illa onun dokunduğu şeye dokunacaksin yada hiç mi çocuğunu taşımıcak. Araya mesafe girmesini kabul etme derim 
0 oy
tarafından
Aynı odada  bile bulunsan geçiyor zaten varsa Allaha emanet yaşıyoruz mecburen dikkat ediyor dışarda zaten 
0 oy
(776 puan) tarafından
Çocuğu hic mi kucagina almayacak bu adam tek basina yemek yiyip bulasiklarini kendi mi tiplayacak o iş yaş canim o yuzden önlemini alsin eve girer girmez kendini dezenfekte etsin aranızı da açmayın 
0 oy
tarafından
Esim saglik calisani ve doktorlar mumkunse ayri yatin demis her gun atesi vs ölçülüyor virus icin testte yaptırdı şükür bişey yok ama yinede önlem alin diyolar

Esim gelir gelmez kimseyle daha konusmadan direk kiyafetlerini makinaya atar duşa girer

Ayakkabilari disarida bırakır 

O şekilde korunuyor. Virus 9 saatte ayakkabidan gidiyo o nedenld eşlerinizin ayakkabisini ya kapinim önune yada balkona koyun

Onun kıyafetine eliniz degse hemen bol sabunla yikayin elinizi

Cep telefonu cuzdani gözlüğü ne varsa kolonyali bezle silin ben oyle yapıyorum 
(1,126 puan) tarafından
Biz de normalde eşim işten gelince hemen hemen ayni şeyleri yapıyoruz kıyafetlerini çıkartıp koyduğu yer sabittir hemen çıkartır oraya koyar el yüz yıkar da deznfektan ile de siler telefonu vs.. Hep bu şekilde devam ediyordu ama fabrikada çalışıyor ve kalabalık sevkiyat bölümde her gün insanlarla muhatap ister istemez cekindik
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Ayni havayi soluyoruz aynı banyo tuvaleti kullanıyoruz çamaşırlarını yıkıyoruz her türlü varsa bulaşır zaten kaçış yok bence boşuna araniza soğukluk girdirmeyin derim benim eşimde dışarıya gidip geliyor ama eve gelmese anlarim fakat eve gelince aynı risk oluşuyor 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 615 göst.
5 Haziran 2023 Aile kategorisinde SofiaCcr (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 980 göst.
2 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Zehrabnm (116 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 405 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,282 göst.