+1 oy
408 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından
Günaydın arkadaşlar uyanmisken aklıma dünkü post geldi sormak istedim; kaynananizla aranız ne iyi ne kötü eşinizle oturmaya gidiyorsunuz bebek kucağınizda zili çaldınız kapı açıldı daha bismillah demeden kadın çocuğu almaya çalıştı sizde dur anne bir oturalım öyle veririm dediniz ama dinlemedi aldı mutfağa getirdi bireyler yedirmeye çalıştı gidene kadar da vermedi ne yapardınız veya eve başka nasıl adım atardiniz nasıl konuşurdunz da geri çevirirdiniz biraz mesafe koyardiniz . 

Çünkü artık onlar için alışkanlık haline geldi bozmam gerekiyor kendi aileme gidiyorum herkesi öpüp oturuyoruz bebeğim de oturuyor etrafı izliyor gördüklerine gülümsüyor el uzatıp gitmek istiyor mutlu oluyor bn hep öyle yaptım ama orda öyle değil o yüzden canımı sıkıyor bu muhabbet sevsinler ama öyle taciz eder gibi değil sizler gidince nasıl bir tavır sergiliyirsunuz çocuk ne kadar süre sizde kalıyor sonra veriyorsunuz veya verince almak isteyip alabiliyorsunuz *Kendi çocuğunuzu*? Artık normal sohbet etmek istiyorum bıktım bu konulardan 

10 Cevaplar

0 oy
(415 puan) tarafından
Benim de biraz farklı ama aynı sayılır... kızım doğdu doğalı hep aç dedi o yüzden kızıma mecbur mama vermiştim 3 aylıkken anne sütünü bıraktı... evin içindeydim o zaman ama şu an ayrıyız şükürler olsun.  Kızım 3 yaşına girecek kaynanamlara gidiyoruz bazen nasılsın diyorum ee bu kız ne yicek ne vereyim der ( çünkü ben kızıma yemek vermiyorum hiç öyle davranır) bende yemek verdim yeni yedi diyorum kızım ağladığı halde zorla yedirmeye çalışır bende cinnet geçiririm o yüzden eskisi gibi sık sık gitmem.. ikinciye hamileyim ve annemi istedim yanımda ona da aç demesin diye Allah sabır versin gerçekten sabaha kadar anlatsan anlamaz bazıları mesafeyi de çok gitmeyerek koru sende;)
(462 puan) tarafından
Benim de öle vallahi ömür boyu içimde kalacak çocuğumu emziremedim diye. Bebeğim 3. Ayına girecek. Mama ve süt karışık veriyorum onun yüzünden emziremedim şimdi almıyor beni  mecbur sağıp biberonla içiriyorum
(462 puan) tarafından
Çoçuk gaz sancısına ağlıyordu yok bu aç diyordu tepemde pisikolojimi bozmuştu benim
(415 puan) tarafından
Inanki benim de öyleydi çocuk sanki her ağladığında aç mi demek oluyor.. birsey söylediğim zaman siz bilmezsiniz biz 10 tane çocuk büyüttük diyorlardı ama ben onlara göre daha bilgiliydim bana göre sonunda hepsi de bana hak verdi. Benim kızım kolikti sürekli ağlardı gündüzleri ama akşamları maşallah hiç sesi çıkmazdı uyurdu Gündüz çocuğun ağzı açılsa bu çocuk aç diyordu sütün yetmiyor diyordu ben sütümün olduğunu biliyordum sütüm kendiliğinden akardı üstelik aç olan  çocuk gece de açlıktan ağlardı diyordum ama duvar olsa anlardı yani şimdiki aklım olsa o zaman daha çok direnirdim ama elimden geleni de yapmıştım o zaman:(
(462 puan) tarafından
Yol bacım vallahi şimdiki akılla alakası yok ben arada eşim var diye bişey demesim birde uzak yerden gelmişti göya bana bakacaktı kurbanı bahane edip doğum yaptıktan 15 gün sonra geldi . Önüme bir çorba bile koymadı sütüm olsun diye 2 gün börek yaptı yaptı yedirdi bize sadece. Börek süt yapar sanki. Yemeğe sarımsak koyma dememe rağmen bir baş sarımsak atardı yemeğe domuz inadı vardı kadında resmen  gözü sağdığım sütte olursu arkamdan eşime az bu süt diyordu sanki süt yapan yemek yaptı. O varken bense yapamıyordum hemen atlıyordu yanıma  karışıyordu
(101 puan) tarafından
Yok gtmiyorum o kadar gidince hep böyle yapıyor geldiği zaman da aynı şekil kendi evi gbj
-Reklam-
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Alması bişey değil alabilir torunu ama koşa koşa yemek vermesi büyük saçmalık sanki bizler bakmıyoruz doyurmuyoruz gibi 
(101 puan) tarafından
Torunu ama kendi evladı gbi davranıyor oğlum Demeler yok dudağından opmeler yok emzirdigim halde kabız da olmasına rağmen mutfakta yedirmelsr hayır ben yemek listesi yapıyorum hergun not ediyorum ne yedi içti biliyorlar da Allah'a şükür gayet de iyi kilosu
0 oy
tarafından
Eve misafir gelince bile hopp diye bebeği alıyorlar şap diye öpüyorlar sen çayları doldur diyorlar kaynana hiç yapmaz mı yapar tabi ama kimisi de gelir öpmek serbest mi diye sorar anlayış meselesi sen değil de eşin alabilir kayanandan anne uyuyacak vs. Yada kapı açıldığında sen de değil eşinde olur bebek 
(101 puan) tarafından
Eşime versem yandık oda aynı ondan önce gttik bebek arabası apartmana girdi kayınbaba geldi selam bile vermeden aldı çocuğu koşarak eşine verdi bizde öyle maj ml girdik içeri bebeğim ben gidisini öperdim hep gıdıklanirdi onu söylemiş eşim onlara onu yapıyorlar sırf ağladığı halde gülsün diye
0 oy
(9 puan) tarafından
Bizim kaynana kendisine ev alalim diye ;

Komsu bana ne zaman cocugun olucak diye sordu, onlarin daha var biraz beklesinler diye bizimkisi lafi agzina tikadi kadinin ve benim.

Olurda cocugum olursa yuzunu kurban edicem icin ben kaynanalara taviz verilmemesi tarafindayim. Baktin en ufak kiskanclik ya da fesatlik mi var cek araya mesafeni . Kimse kusura bakmasin yapamaz efendim cek sundur yapmis cocugu 
(101 puan) tarafından
Mesafe iyidir
0 oy
(6,338 puan) tarafından
Kaynananmlar üst katımda oturuyor. Çıkıyoruz zile basıyoruz kaynanam açıyor kapıyı. Kucağından bebeği alıyor bende gülümseyerek al babaannesi diyorum. Sonra içeri giriyoruz oturuyoruz çay sohbet muhabbet. Bebeğim hep kaynanamda kayınpederimde. Sonra bebeğimi alıp evime geliyorum. Gayette normal karşılıyorum bu durumu. Asla bi büyüğüme dur bi içeri geçelim diyemem zaten çok ayıp bana göre. 
(101 puan) tarafından
Banada onların yaptıkları ayıp öylece unutup polyanacilik yapamam  çocuk büyüdü tabi al oyna ondan öncesinde yoktu bile hep annem vardı o sıcacık yatağında uyurken annem uykusuz kaldı azar yedi hakaret işitti şimdi gelmiş torunum diyor ona kızıyorum
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Aramiz yuruyerek 2 dakika  mesafe de  evlerimiz yan yana ama 2 ayda 1 bile girmiyorum ben çocuklarimi büyüturken nerdelerdi ne hakla sevecekler gelmiyorsun derlerse ağizlarinin payini veriyorum
(101 puan) tarafından
Aynı ben de o payı bende vermek istiyorum gerçekten görmeyi hak etmiyorlar
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Vala bizde de durum aynı hiçte rahatsız olmuyorum onlar almasada ben veriyorum ne olacak sanki kiz :D 
(101 puan) tarafından
Bende olmuyorum ama gidip çocuğun dudağından öpmek ne demek pipisiyle oynamak resmini çekip orfan oraya atmak ben eşimden bile utanırım oğlumun pipisi herkesde yakında duvara asar diye korkuyorum
(9 puan) tarafından
Bu yazdiklarin gercekten dogru ise yapn kisi de bozukluk var cocugunu uzak tut, ne demek yaaaaa bebek dahi
olsa kimse dokunamaz, opemez ya da sevemez o sekilde
(7,036 puan) tarafından
Şükür bizimkiler o kadar ileri gitmezler yapan olursa onlar kendisi tepki verirler zaten  ama senin kaynananın yaptığı kesinlikle doğru bir şey değil çok sert bir şekilde uyarın esinle bak en olmadı daha oğlunu götürme gönderme
(101 puan) tarafından
Eşimle konuştum o an niye söylemedin diyor soyledihim halde . Gideceğim günü bekliyorum ilk hamlesinde uyaricam olmadı ikisiylede konuşmam lazım onlar 30 sene önce yaptıklarını şimdi yapamazlar benim çocuğum onların torunu çocuğum öpücük manyağı oldu resmen eşimde seviyorlar diyor benmi çok abartıyorum bilmiyorum
0 oy
(245 puan) tarafından
Kaynanayla konuşmadan kucağına yönelip gel oğlum altını değişelim yada emzireyim derim  bu kdr 
(101 puan) tarafından
Ah bacım bende öyle yapıyorum da kadın vermiyor sıkıntı orda işte tıkıyor ağzına bisiler sırf alım emzirmim diye memeden kesilsin istiyor geçen oğluna diyor ah çabuk kesilsin sütü de hep gelsin buraya anası gelmesin sevdirmihor bana diyor  sinir oldum
(245 puan) tarafından
Ayy hepsi mi aynı olur bunların benim ki seninkinden beter en fazla 10 15 dk elinde kalır hemen almaya niyetlenirim anlar o gel emzireyim değişeyim seni diyorum en iyisi gitmemek esine de derse seni sende o daha küçük her şeyi yiyemez kontrollü bir şekilde verilmesi gerekiyor de
0 oy
tarafından
Daha doğmadı doğsun görecez artık 
(101 puan) tarafından
Ben dogurmadan anlamsdim habire eli karnimdaydi öpüyordu konuşuyordu hiç susmadan neymiş doğunca onu tanısin sevsin diye neler yapmadi neler şimdi dışarıda uğraşıyor
0 oy
tarafından
Aynen öyleydi asagidan zile başardık yukarı kapıda beklerlerdi içeri ben ayakkabımı çıkarmadan hop kucağından alırlardı bi kaç sefer dur dur çiş yaptı dedim vermedim dur dur dedim öylesine vermedim anladı heralde kaynanam bu daha kapıda beklemedi kayinbabam yapiyo şimdi de ona bişey diyemiyorum zaten çoğunlukla ondan önce gidiyoruz bi iki denk geliyo öyle ordaykende bana düşünüyorlardı eve gelince olsun emzirmek için olsun aldığımda öptüm kokladım bilinçli değil ama. Gerçekten öyleydi özledim annem dedim evden. Çıkmadan dur bi kere daha öpeyim dedim eşim sıkma çocuğu deyince napiyim orda bana dusmuyo özlüyorum dedim heralde o da söyledi zaten oğlan sıkılınca hemen agliyo ağlayınca önce mama vermek istiyolardi salliyolardi bana sormadan mamayı kestim emzirmeden uyutmuyorum dedim dedim ellerinden aldım zaten kısa uyuyo o da ayağımda kipirdasam uyaniyo alıyorum boş odaya gidip emziriyorum ayağıma alıyorum öyle oturuyorum oylelikle çok bu işte yapmam orda varsa onlar çocuğu sevene kadar hızlıca çamaşırını toplarım hemen hızlı bi salata yaparım sık sık içeri gider kontrol ederim bişey yapiyolar mi diye eşimi de uyaririm bak sakin şunlar yapılmayacak düzenini bozmasinlar çocuğun derim sorun kalmadı şükür 
(101 puan) tarafından
Sizinkiler bana göre normal geldi :D benim altına kaka yapsın vermezler kucaktan inmez ağlar ben alınca aha kucağa alışmış derler bende siz alirken iyi. Siz akistirdiniz derim duymamazlıktan gelirler devam ederler su yenmixek dedim yedirirler yapılmixak dedim yaparlar çocuğu geri sokasim var yeminle
tarafından
Anlaatigim kadarıyla normal bacım ben sa bi anlatıyım da normal mi gör 2 aylık çocuğu oturtmaya çalışmalar kendi kendilerine üstünü değiştirmeler çocukla çantayı birlikte kullanıyoruz içinde pedi doğum kontrol hapim oluyo ona ramen kurcalamalar çocuk kakasını yapınca ben boş duruyorum al babanesi değiştir demeler aç mı tokmu demeden çocuğu ağlata aglata sallamalar çocuk kucaklarında üstüme atlarken arkadini cevirmeler resmen beni al diye agliyo çocuk arkasını ceviriyolar çocuğun emzigini baklava serbetine batırıp vermeler daha neler neler milletin yanında altını aciyolar ben çocuğu TV sesine alistirdim benim komşular çok gürültü yapiyolar uyarınca eşim kavga ettiler onları susturamiyorum bari sese alışsın dedim TV sesiyle uyuttum çocuğu alıp uyutuyolar hemen tvyi kapatiyolar en ufak tikirtiyi duyuyo öyle de aaa bak sen ne dersen de bu çocuk sesten aliyo diye çocuğu perişan ettiler 4 ay bitti 5 bitecek hala doğru düzgün gündüz uykusu yok uyuyan çocuğun başına gidip 5 dk da bi tak kapısını aciyolar irkiliyo 10 dk geçmeden sırtı uyuştu deyip yan ceviriyolar kac kez dönmeye başladı çevirmeyin dedim hala aynı kaç kez cocugu yüz üstü buldum en çok korktuğum şey nefessiz kalcak diye korkuyorum hele doğumda bana öyle bi eziyet ettiler ki anlatsam çocuğu gösteriyorum diye beni tebrik ederdin

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 626 göst.
5 Haziran 2023 Aile kategorisinde SofiaCcr (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 993 göst.
2 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Zehrabnm (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,296 göst.
14 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 436 göst.
13 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bags Bunnuy (1,126 puan) tarafından soruldu

379,780 soru

11,368,769 cevap

34,850 kullanıcı

...