0 oy
634 göst.
Aile kategorisinde (660 puan) tarafından
Arabayla 15 dakika mesafede ama ablam kaynanasiyla oturduğu için eşim götürmüyorda göndermiyorda sevmiyormuş ama çok ayıp oluyor çok çağırdı kız nasıl ikna edicem bilmiyorum 

17 Cevaplar

+4 oy
(942 puan) tarafından
Eşinize sizi ablanıza gönderip göndermeme gibi bir yetkisi olduğunu düşündürmeseydiniz keşke en başından
(660 puan) tarafından
Aslında başlarda gidiyordum ama ne ara bu hale geldik anlamadım çok fena
(3,052 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Bu konular genelde anneme gidebilirmiyim ablama gidebilir miyim diye sormakla başlıyor. 3 buçuk yıllık evliyim. Hiç sormadım. 5-6 saatlik yol. Ben ailemi özledim derim şunun düğünü var bunun düğünü var gidecem sen gelebilecek misin derim. Bana ne kadar vercen giderken derim olur biter. Sanki tatile gidiyormuş gibi izin almak da nedir.
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Ee kaynanasıyla otursun eşine ne ki bundan 
(660 puan) tarafından
Anlamadım bende
0 oy
tarafından
Ablanı mi sevmiyor 
(660 puan) tarafından
Kayın babasını ve enistemi sevmiyormus
tarafından
Ablan gelsin size madem öyle
(660 puan) tarafından
Oda kırıldı son geldiğinde dedi sen gelmiyorsan bende gelmem artık diye
0 oy
tarafından
Yakınınızda Cafe falan yokmu orda buluşun ablanla durumuda anlat sonuçta ablan
tarafından
pardon ben yıl dıye okudum :) sevındım suan cunku daha basındasın ve alıstırma boyle onune gec yeter artık dıyebılmelısın yoksa boyle 8 yılda olur 10 yılda malesef
(660 puan) tarafından
Cevredekilerde ileride rahat bırakır merak etme diyor
tarafından
Ben 5 yıllık evliyim hiç düzelmiyorlar valla nolacak vahimi inecek
(660 puan) tarafından
Doğru diyorsun amaan ne bileyim biraz geri kafalılar anlatamıyorum
(1,048 puan) tarafından
Aynı sey esim icinde dediler ilk zamanlar cop atmaya markete tek gitme etme derdi simdi 15 dk lik yol ablama oglumuda alip gidiyorjm kardeşime falan bisey demiyo 2 senw oldu evleneli duzeliyo gibi yavas yavas umudunuzu kaybetmeyin:))
0 oy
(2,705 puan) tarafından
O zaman ablan gelsın ne sacma kaynanasını görmeye gıtmıyosun kı o kadr yakın olupta gıtmemek ayıp olr senın annen olsaydı ben gıtmeseydım bes dakkalık yere sen ne dusunurdun de?bıraz empatı yapsın 
(660 puan) tarafından
Hemen benimle s idik yaristirma diyor her yolu denedim
tarafından
Papatyam ne yapsın empatimi :))
(2,705 puan) tarafından
Kkhhkk
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Ablan neden gelmiyo imkanı yokmu ya sevmiyos kendi sevmiyo görmeyecekde seni niye gondermiyo 
(660 puan) tarafından
Kız kaç kere geldi artık onun kocasida zor ikna oluyor o gelmiyorsa sende gitme diye
(1,750 puan) tarafından
Anlamış değilim ya ne dertleri var sen ailesinden birini sevmesen mecbur gidersin sen ablan içşn gidiyorsun enişten le kayınbaba ne alaka eşini kimse zorla yanlarına oturrmuyo ama seni gondermek zorunda
(660 puan) tarafından
Bencede öyle bakalım birdahakine sesimi yukselticem artık kaynanamgile haftada iki gün gideriz tirnagimin ucu kadar sevmiyorum
(1,750 puan) tarafından
Ama bişey diyemiyoruz
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bana böyle seyler çok yanlış geliyor ne benim böyle bı kısıtlama yapmaya hakkım var nede eşimin bana onlar benim ailem sevmesede saygı duymak zorunda ben mutlu olacaksan ablamla konuşmakla eşim benim mutluluğum için buna katlanicak bunlar benim düşüncelerim :) aynısı benim başıma gelse çok üzülürüm çünkü ablamla aramda baya yaş farkı var o yüzden benim için abla değil anne gibi ablam büyüttü bni ablalar candır :)) 
(660 puan) tarafından
Bizde arkadaş gibiyiz başka kimsem yok çok yalnız hissediyorum böyle kendimi
(1,392 puan) tarafından
Biz uzağız ama hergun görüntülü konusrz anlat durumu sana gelsin
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Sevmiyorsa sevmesn kime ne ?

Ablanda ona bayılmıyodur
(660 puan) tarafından
Aynen ama gelde anlat
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Ablan gelsin o zamn
(660 puan) tarafından
Oda kırılıyor artık hep o geldi zaten sekiz aydır
0 oy
tarafından
Ben ablama gidiyorum ya da ablamdayim diyeceksin. İzin alirsaniz sonuç böyle olur. Kimse aileme gidip gitmeyeceğime karışamaz hele ortada hiç bir sebep yokken.
(660 puan) tarafından
Bilmiyorum aramız bozulmasın diye uğraşırken tepeme çıktı
tarafından
Niye hep kadın uğraşıyor bunu da anlamıyorum. Evlilik tek taraflı değil. Aynen tepene çıkmış. O benim ablam karisamazsin giderim de. Sende ailene gitme o zman de. Kimse kimsenin sahibi değil bu kadar da yüz vermeyin ya. Aşağıda gördüm yok otibuse dolmuşa bindirmes diyorsun şaka mı bu ya. Demek ki kendi düşünceleri kötü herkesi öyle sanıyor.
(660 puan) tarafından
Bende dedim senin için fesat demekki dedim ben evlenmeden önce babam biz her isteyince götürmez otobüs dolmuşla giderdim açık bi insanim saf ***** değilim yol bilirim ama gel anlat
tarafından
Baştan çok taviz vermişsin malesef ve her şeyin farkındasin keşke yapmasaydin.
Ama ne olursa olsun ablama giderim valla kimse de karışamaz ağaç kavugundan mi çıktın sen ondan önce de ailen vardi. Aile bağlarını koparma.
0 oy
(3,038 puan) tarafından
Hafta içi seni bıraksın sabah işe gitmeden akşam da iş çıkışı gelsin alsın acil bir işiniz çıkmış gibi yaparsınız yada eşiniz çok hastayım hiç yukari çıkmayayim Hanım gelsin vs der onlar kapıdan falan çağırırsa iki öksürük tamam işte pandemi :)) 

O da olmuyorsa araba kullanmayı öğrenin sadece ablanıza gitmek için değil hayat karşımak ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için varmış da arabanız bu kısıtlama daha hayırlı şeylere vesile olsun.
(660 puan) tarafından
Kız iki yıldır zaten sadece o şekilde götürüp getirdi girmesin kimse onu beklemiyor ama artık hiç götürmüyor inanki 18 ime giridigim günden beri istiyorum ama ne ailem ne eşim hepsi sadece yalvartti kimse almadı yada izin vermedi almama ehliyeti eşim dedi evde alsaydın annem dedi evlenince al böyle böyle ağızlarına bakıyorum işte hiç istemediğim halde
(3,038 puan) tarafından
Aaa bak işte olmaz esin seni desteklemeli yarın çocuğun olur acil birsey olur tabiki extra araba alsın demiyorum ama sende kullanmayı bil. Gerekli durumlarda kullan orda alsaydın burda alsaydın olur mu sizin önünüzde koca bir hayat var ne zaman neye ihtiyaç olunacağı belli olmuyor her konuda birbirine destek olmaya bakın senin ailen benim ailem onu sevmiyorum diyerek değil makul seviyelerde ortak nokta bularak ilerleyin yoksa bunun sonun senin buyun benim buyum sen cikma sende cikma savaşına döner. Böyle hayat mı olur siz eşsiniz birbirinize güvenmeli, ihtiyaçlarıniz konusunda yardımcı olmalı biriniz için fedakar olmalısıniz tek taştan duvar olmaz her iki kişide özenli ve özverili olmali
0 oy
(666 puan) tarafından
Ablandan mi kaynaklı acaba yoksa gıcık tipmi 
(660 puan) tarafından
Asla değil yan yana gelince şakalasirlar enistemi sevmiyormus pek
0 oy
(350 puan) tarafından
Eşim enistemi hiç sevmez hatta aynı ortama dahi girmek istemez ben ablama gitcem haberin olsun dedim ve 5 gündür ablamdayim istediği kadar sevmesin ablan sonuçta sende ablana gitme o zaman de 
(660 puan) tarafından
Ablasi yok ama kardeşi bı evlensin aynısını yapacagim
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Yani belki bu size ters gelecek ama. Ailemle görüşmek için kocamdan izin almam ben. Hee önemli bişey vardir şu gün gitme bugün git der onun dışında bişey dedirtmem. Hata sende eşin bulmuş bahaneyi gitme diyor. Sende ona ailenle görüşme de sebep sorarsa sevmiyorm dersin. Senin böyle birşey deme lüksün yoksa kusura bakma da onun da olamaz. Ablan da hakli bu kadar yakınken sürekli onun gelmesi yormuşdur kadını. Onun kocası da kalkıp hep sen gidiyorsun kardeşin hiç gelmiyor sende gitme bundan sonra diyorsa abla kardeş kocalarınızın ağız kokusunu çekecez diye senelerce ayrı kalır kopar gidersiniz bir birbirinizden. 
(660 puan) tarafından
Valla bilmiyorum haklısın bende böyle olsun istemiyorum ama beni dinlemiyor
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bu hakkı kocan nerden buluyo acaba, benim eşimde ablamın eşiyle görüşmez konuşmaz küsler ama ablama gidip gelmeme onun bize gelmesine asla karışmaz. Çok taviz veriyosunuz bu kocalarınıza sonra da böyle oluyo işte 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Ben buradaki bu tip postları gerçekten algılayamıyorum. Etrafımda görmedim duymadım çok şükür ben de hiç yaşamadım belki de bunun için ama dünyada bir yerlerde böyle insanların var olduğunu bilmek bile üzücü...
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Eşinizin izin vermek gibi bir yetkisi yok kim oluyroda ablanla arana mesafe koyuyor lütfen eşinizin bu kada rhayatinuza mudahr etmesine izin vermeyin 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 416 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 565 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Mrvmetehan (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 390 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Rozelin9 (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 539 göst.