0 oy
657 göst.
Diğer kategorisinde (1,371 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar ben kapalı biriyim. Tam tesettürü yaşayamıyorum bence ve zorlanmaya başladım artık psikolojik olarakta kendimi çok sıkışmış hissediyorum. Ara ara açılmak aklıma geliyor henüz açılmadim tabi bunun daha eşi ve aileyi ikna etme kısmı var ama bı yandan vicdanım el vermiyor bı yandanda artık yapamadigimi hissediyorum. Ne yapmalıyım bilmiyorum sıkıntılı bir dönemden geçiyorum bu açılma veya açılmama konusundan dolayi
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

25 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Esi aileyi degil de Allahi razi etmek degilse gayen acilsan da bir kapansan da
(1,371 puan) tarafından
Açılma konusunda eşi razı etmekten bahsediyorum kapanmayla Allah razı edilir dimi açılmayla degil
tarafından
Tesettur konusunda razi edilmesi gereken kim sence ?
tarafından
Seni linclemisim cikiyorum bu posttan basligina dikkat etmedim kusura bakma konuyu uzatmak istemiyorum kendi kararinin sonuclarina hazirsan istedigini yap
(1,629 puan) tarafından
Hay agızna saglık bacım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bence açılma inan bende bazen neden kapandım ki diyorum ama hakkında hayırlısı buymuş diyorum açılmayı düşündükçe kafayı yersin ve eminim buna ne eşim ne ailen izin verir
+1 oy
(7,424 puan) tarafından

Bence yapma öyle bsy vesvese. Gelior bol bol oku kendini dua et:ermm:<3

+1 oy
(7,036 puan) tarafından
Allah hidayet versin ne diyim Allah rızası için kapanır bir insan ailesi eşi için değil ince Rabinin ikna olurmu onudusun derim hakinda hayırlısı olsun 
+1 oy
(5,311 puan) tarafından
Şeytan a fırsat verme bugun tesettürünle yklaşır yarın da farklı birşeyle  sen ona fırsat verdikçe daha çok kaybedersin vesvese videolarını dinle 
+1 oy
(2,831 puan) tarafından
Şeytanın vesveesesi cnm lütfen açılma   kapalıyken açılmak daha günah elbette ki zor tesettürlü olmak bu yaz sıcağında türban takmak uzun elbisler giymek tabiki zor ama o Zorlu gün için dayanmaliyiz o şiddetli ateşte yanmktansa burda sıcaktan pismeyi tercih ederim bir daha düşün cnm 
+1 oy
tarafından
Zorlanıyorum diyenleri anlamıyorum gerçekten neye zorlanıyorsun ki süse püse mi engel oluyor insan Rabbi için kapanmalı yok aile yok eş bunlar işin bahanesi 
(721 puan) tarafından
++++ En doğru yorum
+1 oy
(2,366 puan) tarafından
Kaç yıllık tesettürlüyüm İyi ki de kapanmış mı Hatta önceden kapanmadı mı Çok pişmanım Hatta 12-13 yaşındayken kapandım çok memnunum İyi ki de kafa almışım Çünkü tesettür özgürlük o kadar rahat o kadar güzel bir şey ki yani BİM tesettürlü olmak benim için gerçekten çok güzel bir şey Çünkü dediğim gibi Benim için en önemli şeyi Özgürsün tesettürlüyken Özgürsün Şahsen ben anlam veremiyorum zaten tesettürlüyken boynuna çağına minicik elbiseler giyenler daracık elbiseler giyenler Ben onları anlam veremiyorum zaten kendilerine boş yere eziyet ediyorlar Eğer öyle isen sen de eziyet ediyorsun Kendine en aza Allah'ın ayetinde boş yere kullanmış olma
(1,572 puan) tarafından
10 cümle yazmışsınız beşi aynı zaten
(2,366 puan) tarafından
Yanii??
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Herkesin kendi hayatı kendi kararı o yüzden en iyi sen bilirsin
0 oy
tarafından
Kendi tercihlerin konusunda kimseye hesap vermek zorunda değilsin. Kapanırken birilerini ikna etmem gerekmediyse, şimdi de gerekli olmamalı 
0 oy
(598 puan) tarafından
İçimden bir ses açılırsan çok pişman olacağını söylüyor 
0 oy
(15,036 puan) tarafından
Sen yola çıkmışsın gidiyorsun zaten. Ben yapma derim ama kendi kararın. Tesettürle alakalı kitaplar yazılar okuyabilir videolar izleyebilirsin. 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Bende çok açılmak isitiyorum az kaldı ama artık dayanamıyorum. Tam tesettürlü değilim zaten birde baskı zoruyla kapandım çok bunaldım . Hayatımdan 
(2,529 puan) tarafından
Ne kadar güzel yol gösteriyorsunuz :)
(1,156 puan) tarafından
Kubraugur size ne ?  yalan mı konuşayım. Olanı söylüyorum benzer durumlar yaşıyoruz zaten tam tesettürlü bile değil. Gören sancak feraceli yada çarşaflı dinine bağlı 4 4 Luk insanı yoldan çıkarıyorum bu benim hayat şartım size kalmamış benim nasıl yol gösterdiğim. Kendimden örnek veriyorum. İlla açıl diye yalvarmiyorum kıza.
(2,529 puan) tarafından
Beraber yanın o zaman bacım napiyim sksksk
(1,371 puan) tarafından
Ne kadar sacmasiniz kapalisiniz diye cenneti garantilediniz galiba siz yanmayacaginiza eminsiniz
(6,247 puan) tarafından
Canım herkes kendinden mesuldur. Eğer kalpten değilse kapalılık ne anlamı var? Aklı yerinde yetişkin insan nasıl yaşamak istyorsa öyle davranır. Senin benim dememle olacak iş mi? Açıldım diye benim yanacagim ne malum ? Belki senin öyle bir günahın vardır ki sen yanacaksındır. Bırakın Allah adına hüküm sürmeyi.
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Suan icinde bir savaş veriyorsun ve acilirsan bu savaşın kazanani şeytan ve nefsin olur  
(1,371 puan) tarafından
Evet savaş vermiyorum gerçekten. Yenilmek istemiyorum Allah biliyor içimi ama yapamadigimi hissediyorum bilmiyorum karma karışık bir durumdayim
0 oy
(232 puan) tarafından
Ben öyleydim hep bir şeyler yarım oluyor derdim. Rahat da edemezdim açıkçasi ama benim kapaliligim dışarı çıkana kadardi. Amcaoğlu amca yeğen falan geldi miydi evde acıktım bi yere gidince falan kapanirdim. Evlendim düğünden 2-3 gün sonra eşime anlatmıştım durumu açılmak istiyorsan açıl dedi destekledi kimse bir şey de diyemez o konuda rahat ol istediğin kararı ver dedi. Açılmıştım bende sen de iyi düşün ne istediğine tam kararr ver 
0 oy
(770 puan) tarafından
Birşeyler açılmak ve kapanmaktan öte bence nasıl mutluysan oyle yap istemeyerek kapalı olmanın bı faydası olmaz diye düşünüyorum en azından mutsuz olma tekrar hazır hissedersen kapanirsin 
(1,251 puan) tarafından
Cocuk oyuncagi mi canim bu açıl canin isterse kapanirsin  ne demek ister istesin ister istemesin sonucta namehreme karsi avret yerlerini ortuyor mü örtüyor kapali biri sacini başını kapatiyor mu evet bu durum nasil faydasiz olabilir
(770 puan) tarafından
İstemeye istemeye kapalı durmanın ona göre yasamamanin daha kötü oldgunu düşünüyorum herkesin düşüncesi farklıdır ben sizn yorumlarınıza gelip dusuuncenizi yargilamadim saygı duyarsanız sevinirim bu benim düşüncem
0 oy
(384 puan) tarafından
Bende yasadim zamaninda bu durumu.baskalari istiyo diye kapali kalmak insani cok bunaltiyo.ben acikkende namazimi kilardim kuranimi okurdum.suan kapaliyim adam gibi ibadet edemiyorum.icinden nasil geliyosa oyle yap
0 oy
tarafından

Canım öncelikle tam kaoanmadim deme. Bosver elinden geleni yapıyorsun bu bile güzel. Keşke herkes elinden geleni yapabilse de milletin kıçına kadar görmesek...

İkincisi bak vicdanım el ermiyor diyorsun bu bile aslında senin Allah tan uyandığını gösterir bi insana yakışan en güzel şeydir vicdan 

Üçüncüsü sıkıntıların varmış, bu sıkıntıları Allah a yönelerek atmaya çalışırsan inanki daha çok huzur bulursun.  Ne bilim namaz kıl iki rekat sıkıntın gitsin diye otur ağla  nasılsa Rabbım içinden geleni biliyor.  

Şimdi ben sana acil diyemem böyle bi günaha giremem ama madem kapanmışsin  elinden geleni yapmaya çalışıyorsun devam ettir . Belki ilerde belli mi olur tam kapnmak dediğin neyse onu yaparsın.

Bak kuzum bu dünya 3 günlük bir dakkamizin bile garantisi yok. O yüzden Allah için ne yaparsak bize kar. İnsanlara bakma belki çevren hep açık onlara özeniyorsun  ama inan ki o mezarın içinde sen kalacaksın sadece ve sen kendi yaptığında sorumlu tutulacaksin. 

Ha şunu diyim şimdi yanlış anlamasınlar her kapalı cennetlik demiyorum insan icinj de gözünü de dilini de kapatmalı. bende açık bi insanım ama  elimden geldiğince namazımı kılarım, kimseyi kırmamaya calisirim, yani nebilim madem o başörtüyü taktın devam ettir bence. 

0 oy
(299 puan) tarafından
Canm mesaj attm bakar misin
0 oy
tarafından
Kendi isteğin ile mi kapandın . Yoksa bilirlerinin zoruyla mi ..benimde çevremde çok var kocası kocasının ailesinin zoruyla kapanan . Allah için kapanmayan nasıl başkası için kapanır onu anlamış değilim .sende öyleysen eğer açıl bacım içinden gelmesi lazım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 378 göst.
0 oy
16 cevap 927 göst.
0 oy
26 cevap 733 göst.
0 oy
15 cevap 421 göst.
25 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Yagmur1265 (3,053 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,529 cevap