0 oy
164 göst.
Aile kategorisinde (410 puan) tarafından
Avukatım aradı bugün çıkmış karar çocuğa dört bana iki çok ama çok az çünkü 28 bin maaş alıyor ve çocuğum rahatsızlıkları var ilaçları var özel maması var bu sadece şimdilik mi yoksa bitince de mi avukata sormayı unuttum zırt ppirt arayıp sık boğaz etmek istemiyorum size sorayım dedim 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim bildiğim özel mama ti devlet karşılanıyornu ki 6 bin nafakada çok iyi çıkmış geçen burdan biri 750 çıktı bana diyordu 
(10,775 puan) tarafından
Ben o 750 tl. Vallaha devlet elektirige suyu hesaplamıyor.bosanabildiyden ödeyebilirsin diyor.
tarafından
Senmiydin Özge

Bak gamze 750 aliyor
(10,775 puan) tarafından
Yasadım bacım bizzat. Son mahkemde gecinemiyorum 750 tl cocukların öasrafına 2 gun dayanıyor. Bezi ilacı dr u dedim. Ailemin evinde kalıyorum filan dedim. Hakim sadece orada bana bosanabildiysen yerini planını yapmış olman gerekir dedi. O para sadece cocukların zarurui ihtiyacına. Eşi orada masraflarını ve geciminin cok sıkıntıya dustugunu gösterirse o mebla bile dusebiliyor. Benim eski esim gösterdi de genende hakim 750 dennde asagı yapamam el insaf dedi.
(410 puan) tarafından
Ayyy inanamıyorum ya hiç vermeseydi keşke boşanmasaydin o 750 TL de onun olsaydı
(10,775 puan) tarafından
Niye bosanmayım ki bacım ben onu niye para için cekeyim.
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Tedbir nakafasi ne kadar fazlaysa o kadar bağlanıyor genelde yüksek tuttur canım 
(410 puan) tarafından
Yani boşandıktan sonra da bu miktar mi olacak
(2,194 puan) tarafından
Görüncemin öyle olmuştu babası tedbir nafakasını yüksek veriyormuş o yüzden o tutarı bağladılar ona kişiye göre anlasmaniza göre degisirde ne kadar yüksek o kadar iyi canım avukatın ile bir görüş bence sana az geliyorsa belki çekişmeli ye gidersiniz en iyi avukatın bilir canım bu işi
(410 puan) tarafından
Zaten çekişmeli
(2,194 puan) tarafından
O zaman avukatın söyler canım görümcem begenmemisti 10 bin nafaka 1 ev 1 araba verdi aynen aldatmadan ayrıldılar cekismeliye gitmek istedi ama avukat bundan fazlasını alamazsın dedi cekismeliye gitmediler , şimdi eşinin  üzerindeki malada  bağlı alacakların birde sen çocuğa aldığım n hiç birşeyin fişini atma onlar delil oluyor diye biliyorum çocuğun masraflarını gösterirsin faturalı şekilde mahkemede giderlerinin faturalarını al canim ,güzelce avukatına danış onlar az çok bağlanacak miktarları biliyorlar
0 oy
tarafından
Yalnız cıkan nafaka coo cok ıyı, ben senın yerınde olsam hıc sesımı cıkartmam 
(410 puan) tarafından
Aynen 28 bin maaş üstelik altı ayda bir zam geliyor yani iki ay sonra 30 olacak çok mu cociguna dört bin
tarafından
Bacım eski kocan ne iş yapiyor
(410 puan) tarafından
Hem jandarma hem emekli maaşı çift maaş alıyor gazi oldu zina nedeniyle açtım bosanma davasını da
tarafından
Avuakti ara sor canım soylesin
(410 puan) tarafından
Şimdi sordum da diyor karar değişmez
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Hayır o son celsede karara baglanıyor. Tekrar soruypr hakim. 6 bin tl harika bir nafaka miktarı. Benim eski esim ayda 5 bine yakın gecimi var ve sadece 750 tl baglandı. 
(10,775 puan) tarafından
Bizde de zina siddet küfür hakaret hepsi delliydi canım. Bu hukuk cok tuaf birsey. Mesela 30 alıyor. Esin sunu kanıtlarsa örnek 8 bin tl ev kirası, 2 bin tl elektirik, 1 tl su vs gibi ihtiyaclarını kanıtlarsa ve ekstara kalan para ona örnek 3 bün tl. Sunu diyebilir ben onu oderken mesela bankaya borcumu odeyemiyorum diye. Dusurulur. Devlet para vereni kanıtlara asla or durma sokmuyor. Sen de orada gecinemiyorum cocugun ihtiyacını karsışamıyorum cocuk ilacını vs alamadı dersen allah koruya gecimi iyi diye babaya bile verilebilir. Bizim ekonomik durum arastırıldı. Cocuklara bakabilir miyim diye.
(410 puan) tarafından
Ne saçma ya kadınlar hep mağdur ediliyor bu pislik benim haberim bile yokken bir dünya tazminat almış sonradan öğrendim ama bir tane bile kredi ödememiş demek bilerek ödemedi ki kendini borclu göstermek için su an elektrik su int hicbirsey ödememiş bir dünya borc görünüyor evkura falan hesaplaasa iki yüzü geçer ama aldığı paralae trilyon eee o paralar nereye gitti bilerek birikim yapmış demek
(10,775 puan) tarafından
Ah bacım ah. Ne yazıkkı oyle. Benimmeski esimde oyle zibil gibi paralar kazandı. Günde 1000 tl alfıgı oluyordu ki anca resmiyettekini 5000 gösterebildim. Gunde 600 den asagı kazanmıyor. Vursana hesaba 600 den 28 gunu.
(10,775 puan) tarafından
16 bin 800 ediyor. Ki fazla kazanıyordur. Her gun içmeye mekanda 500 veriyor görüyorum. Ama resmiyeti kanıtlayamıyorum. Cunku sigırtalı degil. Onun dedigi seyi mahkeme kabul etmek zornda kalıyor
(410 puan) tarafından
Benim pisliği n resmi memur sonuçta maaş bodrosu var heralde göz önüne bulundururlar icraya verdik

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 111 göst.
23 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yagmur gevenc (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
3 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Meleknaz25 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 163 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
6 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,943 soru

11,312,743 cevap

34,745 kullanıcı