0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından
Kızlar merhaba günlerdir konu açıyorum zaten. 

Ben çocuk gelişi mi mezunuyum üniversite evlendim evleneli çalışmıyordum. Okulumu bitirdim artık ve bir iş bulmaya karar verdim. Neyse bir kreş ile anlaştık evime yakın beş yaşındaki oğlumuda kabul etti 3000 civarı maaş, ssk, hemen oraya ait oğlumda aynı okulda farklı sınıfta olacak. Daha önce bu mesleği yapmadım hiç. İlk tecrübem olacak. Kendi evimde bir çocuğa bakıcı yapmıştım bir süre komşumun. Neyse okul açılana kadar haftanın ilk üç günü 12 ile 15 arası gidicem başladım zaten elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Hoca dünde bugün de aynı soruyu sordu çocuk düşünüyor musun oğlun büyümüş tam zamanı diye dün bişey demedim bugünde düşünüyormusun dedi hayır düşünsem başlamazdım buraya dedim tamam canım dedi sonra dedim ki hocam kesin alındım mı ben işe ben sürekli düşünüyorum dedim. Hoca beni sevdi belli bende onu pozitif buldum başladım başlayalı elimden geleni yapıyorum sizce bana sürekli neden aynı soruyu soruyor kafaya taktım. 

4 Cevaplar

0 oy
(4,089 puan) tarafından
Eğitim kurumları hamile ya da hamile olma ihtimali olanları işe almak istemiyor çünkü ara dönemde hem çalışan bulmak hem çocukları adapte etmek hem de velileri bu konuda ikna etmek çok zor oluyor seni kırmamak için üstü kapalı şekilde sorup ikna olmak istemiş olabilir normalde pat diye sözleşme koyuyor önlerine işte 3 5 yıl çocuğunun olmayacağına dair yoksa işe almıyorlar 
(228 puan) tarafından
Ben önümüzdeki 3 - 4 sene düşünmüyorum zaten hocaya da dedim öyle bir niyetim olsa başlamam diye
-Reklam-
0 oy
(2,132 puan) tarafından
Eğer sizi sevdiğini anladıysanız, işi öğretirim yarın bir gün hamileyim diye ayrılır mısın diye soruyordur. Çocuk düşünüyorsan boşuna uğraşmak istemez
(228 puan) tarafından
Canım çocum düşünsem zaten başlamam hiç tabi düşünüyorum ama üç dört yıl sonra fazla çocuk düşünmüyorum ben
0 oy
(9,624 puan) tarafından

2500 değil miydi maaşım canım 

Belki ağzını arıyordur çocuk düşünüyorsan almıcaktır seni 
(228 puan) tarafından
Ama dünde aynı soruyu sordu hoca aklıma takıldı zaten düşünsem başlamam ki
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Hayırlı olsun.

Maaş az .

Muhtemelen sevdi seni bu yüzden çocuk planın varsa ona göre bir ayarlama yapmayı planlıyor 
(228 puan) tarafından
İşte iki gündür sorunca bende bir problem mi var diye düşündüm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 620 göst.
26 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 337 göst.
22 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu