0 oy
360 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar çatı katına ev yaptırıcaz Eylül de Allah izin verirse kaynanam baştan beri bileziklerimi istemiyor bekar kaynım var o evlenirken kolların boş kalır üzülürsn bileziginiz dursun diyodu bugün de doğalgaz elektrik aboneliğine ben karışmam evin içini yaptırıcam dedi biri ile anlaştılar kredisiz her ay ödiyucekler bizde biraz vericez ama en çoğunu onlar yaptiricak eşim de verelim yarın öbür gün biz size ev yaptırdık demesinler dedi ilerde tapuyu vericekmişiz bize tapu sorun değil benim için de oğlum çok hasta oluyor diye eve kalkistik aşırı bronşit oluyor diye kaynanam kayınpederim istemiyor yatırım olarak kalsın kendinize araba alın diyolar versem mi vermesem mi

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Verme bence canım
tarafından
İstemiyolar zorla da veremem abonelik için zaten iki tane veririm pahalı tutuyor
tarafından
Yeterdir ozmam
-Reklam-
0 oy
(736 puan) tarafından
Vermelisin  bence bu günler için değil mi zaten 
tarafından
Ya bende vericem çocuğum için gözüm altın da değil ama istemiyor ben öderim dedi hep önce den beri
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Eşin bı şey biliyor ki konuşuyor bence ver şimdi vermicen de ne zaman vericen 
tarafından
Ya öyle de böyle de biz yaptırdık diyicekler çünkü zaten bizim bilezikler ile evi kurtarmıyor taş çatlsa 180 eder evin yapılması zaten en az 300 bini bulur
(3,503 puan) tarafından
Himm o zaman verme baktın sıkısıyolar o zaman verirsin
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Öylede böyle de oluyorsa bozdurmazdım. Valla devşr öyle kötü oluyor ki tapuda üzerine olmucaksa.. vermezdim heralde. Şimdi güzel gider yarının ne getirceni bilemiyoruz. 
tarafından
Şuan da altlı üstlü oturuyoruz tapuya daha yeni başvurdular onu da kaynanamın üzerine tapu önemli değil benim için kalkın gidin demezler hiç bı zaman bu evi size yaptırdık diyolar hep ama bakalım hayırlısı
(2,545 puan) tarafından
Sorun değilse tapu konusu yaptırdık derlerse de Allah razı olsun derim, Allah ne muradınız varsa versin derim yani  :) he katkı yapmanızı istemiyorlarsa boş yere bozdurmayın derim.
tarafından
Bende eşime öyle diyorum ben zaten gözden çıkarmıştım altın da gözüm yok oğlum çok hasta oluyor evden dolayı o iyi olsun eltimin bileziği var benim yok demem hiç bı zaman çocuğum dan önemli değil ki
(2,545 puan) tarafından
Tabi canım önemli olan bebiş. Bence genede ikna et eşini. İsteseler amenna da istemiyorlar oğulları için bir şey yapıyorlar tam yapmak istiyorlar demekki
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Madem istemiyorlar verme canım 
tarafından
Bende öyle yapıcam aboneliği veririm sadece doğalgaz pahalı tutuyor çünkü
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Benim anlamadığım sizde vericeksiniz ama evde kim kim oturulacak tapu neden onların üzerinde 

Onlar neden veriyor  duruma göre değişir

Ben tek oturacaksam veririm

Beraber oturacaksam hepsini vermem

Onların olacaksa tapu hiç vermem ilerde Allah korusun Bişey olduğunda sizin verdiklerinin Bi önemi olmayacak diğer kardeşlerle paylaşılacak sonuçta eşimin kardeşlerine beleşten neden ev yaptırayım 
tarafından
Sadece arsa tapusuna başvurdular o zaten 80.000 tuttu daire olarak alsalar baya ev ile ödiyemezler diye alamadılar ya Allah razı olsun hakkını yiyemem evlenirken evin anahtarını düğün salonun da bana verdi kayınpederim ev senin artık dedi bişey olsa beni tutuyorlar eşimi değil bişey olsa o gider evden sen değil derler hep şuan maliyet olarak da tapuyu alamayiz inşaat malzemeleri ateş pahasi olmuş
(1,022 puan) tarafından
Benim kayınvalidemlerle öyleler ozaman sıkıntı olmaz a sizde adet nasıl bilmiyorum ama evi erkek tarafı yapar bizde düğünde sizdede öyle sanırım düğünde ev vermişler ama şimdi  giriş kay kaynının olacak o oyüzden evi onun yaptırması gerekir ben senin yerinde olsam tabiki yardım et abonelik şu bu ıvır zıvırlara ama eve çok karışma derim
tarafından
Eşimin tarafın da öyle hep çocuğa ev bırakıyolar biz 2 bin vericez ayda iki kaynım da çalışıyor onlar da ayda 5 bin yada daha fazla ödiyicekler ödemeye göre en fazlasını onlar vericek biz secicez herşeyi anahtar teslim alıcaz evi eşim de hiç ses etme biz zaten o altınlar ile alamazdik ev diyo doğru 200 bin anca çıkardı evler trilyon olmuş kredi cekmemiz gerekicekti faizi ile 10 yılı bulurdu şimdi tanıdık olduğu için elden ödeme yapıcaklar hiç kimse kabul etmiyor bunu işimize geldi açıkçası bakalım Allah'tan hayırlısı
(1,022 puan) tarafından
Ozaman bu fırsatı değerlendirin ama o eve kayınlarınızda para ödicekse ilerde  inşallah sıkıntı çıkarmazlar
tarafından
Ama onların da evi oluyor ben çıkınca hazır eve gecicek bu eve yalıtım bile yaptırdık yeni ilerde bişey derlerse de bilemem herkesin hakkı var çünkü bu evde eşim bekarken çalışıp eve vermiş hep
0 oy
(12,603 puan) tarafından
Ben dükkan açarken altınlarımi bozdurdum verdım eşime şimdi haftada çeyrek şeklinde oduyor birikim oyle günler için 
tarafından
Ya benim de gözüm de yok oğlum en son havale geçirdi ölüyor du ondan sonra kalkistik oğlum küften hasta oluyor diye ama kaynanam kabul etmedi birikiminiz olsun evi biz ödiyicez dedi
0 oy
(812 puan) tarafından
Eşime diyorum ev dışında altınlarımı  hiç bir şeye vermem diye . Zor durumda kalmadıkça sadece eve verecem altınlarımı inşallah 
tarafından
Bende vermedim hiç eşim de dokunmadı Allah için araba istedi vermedim ev alırız diye ama kaynanam ben yaptırıcam diyince bizde kararsz kaldk
0 oy
tarafından
İki gün sonra anlasamazsınız cikin derler bileziklerin de yalan olur hic karışma . Bide tapu mapu  hikaye 
tarafından
Asla demezler ele güne karşı rezil oluruz oğlunu evden attı derler diye asla yapmazlar bu ev sizin diyo hep eskiden beri ama kabul etmiyorlar zorla da veremem
0 oy
(4,939 puan) tarafından
Ben olsam çok zorda olmayana kadar vermem ama ev için verirsemde tapu da ortak olma şartı ile verirdim canım 
tarafından
Sadece arsa tapusu var arsa üstünde şuan 2 ev var çatı ile 3 oluyor daire tapusu suanlik yok onu ilerde alicaklar çok maliyetli oluyor diye alamadılar daire tapusu ilerde alınıcak o zaman da verirler zaten bahçeler ile bir vericek
0 oy
(448 puan) tarafından
Ben alyansimi bile gümüş  bana sacma geliyor altın  muhabbeti... erkek her türlü  masrafi yapiyor ama kadınlar  kolundski boynundakine resmen tapar hale geliyor vermem diyenler vs dunyalik seyler sonucda ben evlendigim gün  tüm  takilari cikarip esime verdim babasi da yoktu hic de icimde kalmadi noldu nerem eksik yani :)
tarafından
Ya bende öyle diyorum oğlum en son ölüyordu havale geçirdi çocuğum dan asla ileri değil onlar da biliyor ama üzülürsün kolun boş kalmasın diyo hep zaten ben vericem dedim başta ama kabul etmiyolar
(448 puan) tarafından
Cok  lazim olursa ver yada kenara yine hastalik için  ayir derim
0 oy
(8,318 puan) tarafından
Ev yaptık derlerse para verdik derlerse biz talep etmediniz siz yaptınız diyeceksınız canım tapusuz iş yapma asla.Odeyebıldıgınız kucuk mıktarlarda yınede odeme yapın sizde bılezık verme kaynın dogru demıs üzülürsün sonra
tarafından
Eşim de öyle diyor ayda 2 bin öderiz dedi ben hep diyorum çocuğum için altınlar dan vazgeçtim diye kabul etmiyor biz sadece aboneliğe para vericez öyle anlaştık hayırlısı bakalım
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Ev alırken bütün dğün takılrımı vermiştim çk üzülmştü eşim

Saolsn doğm yaptığmda kayınpedrm ve eşim 1 er tane bilezik alıp yerine koydular eşm hla içimde ukte o 6 bileziği ölümden geri yerine koycam der bna sorsa Grek ble yok ama yatırım amaçlı iyi olr gbi geliyo normlde hiç takmıyorum ble takı sevn bri değilm sadce yüzk ve küpe takrım
tarafından
Eşim de üzülüyor geçen gün hatta onların bilezikleri olucak ama olsun bizim de evimiz olucak dedi erkekler takıyor bunları kafasına bunu fark ettim kayınpederim de yıllar sonra almış kaynanama hepsini ama yine bozuldu bilezikleri oda yatırım amaçlı dursun senin de oğlun var yada araba alın diyo bakalım hayırlısı olsun hepimiz için mal yine gelir yeter ki sağlık olsun
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Ben vermem kaynanan ne güzel düşünmüş maşallah ince ruhlu kaynana severim:)
tarafından
Ağzıma da ediyo ara da çok kavga ediyoruz ama olsun ne diyim bu devirde kim kime ev veriyor Allah razı olsun kaynanalık yapıyor evet ama napiyim o şekil kabul ettim bende onu benim de oğlum var biz nasıl oluruz Allah bilir
0 oy
tarafından
Zorla altın vereni de ilk kez duyuyorum. Onlar istemiyorsa hiç vermeyin tabiki.
tarafından
Kaç kez konuştuk bı istediler bı istemediler eşim zorluyor aslın da ilerde laf olmasın diye ama artık vermicez sadece ödemeye yardım edicez
0 oy
(11,249 puan) tarafından
Topu garantiyse ver güme gitmesin bir tapu hiç bana göre değil ben vermezdim 
tarafından
Arsa tapusuna daha yeni başvuruldu kendi dairelerinin de tapusu yok ilerde herkese pay edilicek bahçeler le beraber istemiyolar bizde vagzectik zaten
(11,249 puan) tarafından
Hep öyle olur burası sizin derler ama sonradan illa bi pürüz çıkar yani çok şahit oldum ben de o yüzden eşime ev yapacağın yerin tapusunu al tarla takka işinize karışmam dedim ev işi başka Allah geçinden versin eşine bisi olsa belki kardeşleri sana vermicek o hisseyi çık diyecek olmaz diye bisi yok kardeş kardeşe neden düşman oluyor
tarafından
Orası öyle tabi ama Allah korusun eşime bişey olsa ilk sahip onlar çıkar kendi kardeşlerim ile küsüm onlar bana kardeşlik yapıyor Allah razı olsun ilerde ne olur bilemem tabi Allah bilir ama kaynanam kayınpederim el Nederdiye çok düşünür ele güne rezil olmayalım diye asla öyle bişey yapmazlar bişey olursa da burası senin evin oğlumun değil diyolar hep hayırlısı ne diyim şuan kabul etmek zorundayım çünkü evim çok rutubet yapıyor
(11,249 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah tek kötü olmasin
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Bencede verme
tarafından
Vazgeçti eşim sadece ödemeye yardım edicez
0 oy
tarafından
Ev tapusu sizin değilse verme
tarafından
Şuan sadece arsa tapusu var kendi dairelerinin de tapusu yok ilerde basvurucaklar maliyeti yok yüksek oluyor hepsini ödiyemeyiz diye alamadılar istemediler abonelik için bilezigimi vericem sadece oda 1 tane yetiyor
0 oy
tarafından
Hayır verme bence 
tarafından
Vazgeçti eşim de zaten sadece abonelik için 1 tane vericez
tarafından
Başka bir şekilde ödeyemez misiniz aboneliği de bunun için bilezik vermeyin
0 oy
tarafından
Kocan borclansin ödesin imkanınız varsa atıyorum her ay 2 bin 2 bin ödeyin kira öder gibi kayınbabama borç ödeyin 
tarafından
Asgari ücret ile çalışıyor şuan evin maliyeti en düşük 300.000 bin içinde ki ıvır zıvır hariçtir en az 10 sene ödemesi gerek çok uzun olur hemde kayınpederim kabul etmez zorlanırsınız kışın doğalgaz ile filan ödiyemezler diyo onlar 3 kişi çalışıyor ayda rahat 10 bin ödeme yapıcaklar belediyeye de para ödiyicekler hayırlısı ya çocuğum için her türlü kabul ettim çok hasta oluyor diye
tarafından
Ver gitsin o zaman bacım yerinde olsam veririm kaynanan doğru söylemiş bekar kaynin yarın nisanlanir eltim bilezikleri takar sen uzulursun benimkiler duruyo eşim hep hesaba koyalım takmiyodun diyo hep dedim kaynım nisanliydi o zaman eltim takacak benim kolum boş mu durcak derdim bunları da düşünmemek gerekiyo bazen kaynım bak Nisan attı bi kere eltimin kolunda bilezik görmedim ki bizim çok şükür ev kira değil eski ama içi dışı yapılı çocuk konusunda da sıkıntımız yok ufak tefek birikim de yapıyoruz ama şayet öyle bi durumda ben olsam verirdim çocuk hasta olduktan sonra ben kolumda bilezik sikirdatsam nolcak hem bırak ektiği onun bileziklerini yaristirmayi bence herşey altın İnci değil eltime bana yapılanın hep bi fazlası yapıldı bilezikleri bana 15 gerdan yaptılar eltime 20 gerdan benim evim eski evi yaptırıp verdiler eltime lux daire aldılar ben nişanını evde yaptım o salon tuttu ben hiç bi şeye karışmasın eltim evin eşyası su mağazadan olcaktsn kameramanlar şunlar olcak diye konuştu kaynanamgil kendi oturttuklari evi vereceklerdi önce ev temiz her yeri yeni yapılı sayılır bi badana boya yapılacaktı herşeyi yeniydi eltim ben bu fayanslari kapıları parkelri istemiyorum diye inatlasti kayinbabam yeni ev almak zorunda kaldı benim evim dokuluyodu kayınbabama bi badana yaptıralım yeter baba dedim sonuç benim evimde huzur var eşimle oğlumla mutluyum ama eltim Nisan attı kıyaslamak hiç güzel bişey değil eğer ben kendimi eltimle kiyaslasaydin eşimin ailesine düşman olurdum sonuç onun herşeyi luxtu ama hiçbirini kullanamadı benim herşeyin orta halli evimde yuvamda mutluyum
tarafından
Bende öyle düşünüyorum kimse ile asla işim olmaz kaynanam hep der su bunu değiştirmiş sizde alın filan ben diyorum modaya ayak uydurmak zorunda değilim her sene bişey çıkıyor evin yolunu bulamam derim hersey mal mülk değil kira da olsaydık bile bize ev vermediniz demezdim burdakilerin çoğu öyle diyor anne baba ev yaptırmak ev vermek zorunda değil veriyorsa Allah razı olsun geçinip gidiyoruz cocugum ölümden döndü havale geçirdi ondan sonra kalkistik oğlum iyi olsun da bileziğim olmasın altın İnci oğlum dan önemli değil sağlık olsun yeter ki herşey hal olur
tarafından
Aynen öyle bacım o bilezikler geri yerine konur da çocuğu bi kere kaybedersen bi daha bulamazsın (sağlığından bahsediyorum)

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 293 göst.
14 Mart 2023 Aile kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 593 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ö.B❤️A.C.A (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,895 göst.
6 Şubat 2020 Aile kategorisinde Ozgemmsi (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 243 göst.