0 oy
593 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Hani bazıları vardır ne kadar bileziği varsa kolyesi küpesi yüzüğü falan hepsini uyumlu uyumsuz takar sizde öyle misiniz altın sever misiniz benim 5 bilezik 1 kolyem vardı simdi 1 bilezik var araba aldık o yüzden bozdurduk hiçte sevmezdim zaten Bi yere giderken kaynanam taksana millet hemen elinden aldılar diye düşünür derdi çok gülerdim hala da sevmiyorum çok saçma buluyorum bu tarz şeyleri üstelik mecburi yapılması gereken bir şey olması çoğu damat adayını bence baya Bi zorluyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda 

50 Cevaplar

+2 oy
(2,523 puan) tarafından

Sor bakalım var mı kol boyu bilezik :D:P

(582 puan) tarafından
Olmasın kız boşver :D
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Ben severim takmayı görgüsüz gibi üst üste takmadiktan sonra neden abes olsun benim 7 tane vardı 2 kolyem yüzüklerim sadece saat bilezik alyans birde kolye takıyorum gayet kibar duruyor ben seviyorum altını herkes sevmeyecek diye bişey yok bence

Birde markete giderken takmıyorum düğün Bayram anca herşeyin yeri zamanı vr
(582 puan) tarafından
Üst üste takmayı diyorum yoksa Bi yere giderken 1 2 tane takmak bence normal
+1 oy
tarafından

Takmayı bende sevmiyorum ama olsaydı iyi olurdu :D

(582 puan) tarafından
Olsa iyi olur tabi maddi anlamda rahatsın bir sıkıntı anında en azından :D
tarafından
Valla 2 yüzüğüm ve annemin aldığı küpem vardı hepsini sattım buzdolabı ve çamaşır makinesi aldım şuan bi gram altınım bile yok ama çok şükür huzurum var
+1 oy
tarafından

Ben altin sevmiyorum takmayida  sevmem hele gorgusuz gibi takmayi hic hic sevmem:D ben nakit kes para seviyorum sicak sicak:D

0 oy
tarafından
9 senedir hiç altınım olmadığı için böyle derdim de yok :))
tarafından
Öyle cnm kimseden de beklemiyorum kaçarak evlendik diye sözde düğüne geldiler beş karış suratla
(346 puan) tarafından
Ahahhaa aynen ya valla de onu de hiç böyle dertlerimiz olmadı
tarafından
Kız sana düğün yapmışlar yine bnim iblisler düğün bile yapmadı hayy onlara hakkım zıkkım olsun
tarafından
Onlar kendi yapmadı ki eşim gelinlik içinde kalmasın dedi otururken bir anda gelinlikçiye gittik akşamdı bi de..kaçtıktan 1 ay sonra düğün bir ay sonra nikah oldu..imam nikahı hemen yapıldı zaten.onlar sadece göstermelik geldiler benim kendi ailem gelmedi bile..eltimin bilezikleri taktılar düğün bitti geri verdik hemen..sadece çeyrekler oldu onu da bilgisayar almak için bozduk okulum vardı çünkü
tarafından
Hmm anladm canm bnm eşimde dyoda daha geçti ama giymek çok istym
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Hiç sevmem öyle herkesin kendine göre vardır ama gösteriş delisi hiç olmadim
(5,721 puan) tarafından
Benim kuzen var nişanlandı iş yaparken bile koca kolye boynunda amann hiç sevmiyorum
(582 puan) tarafından
Seviyor demek ki ahshsjs
(5,721 puan) tarafından
Seviyor kız valla Allah daha çok versin bulask yikarkende bilezik takmayan nebileyim☺️☺️☺️☺️
(25,224 puan) tarafından
Puhahahah aynurum kim o kız :D
(5,721 puan) tarafından
WhatsApp a bak☺️☺️☺️
0 oy
(788 puan) tarafından
Bana da çok kekoca geliyor ya :D
(582 puan) tarafından
Haha kekoca
0 oy
(9,651 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Millet ne der degilde ben begenuyormuyum ona bakarım.. açıkçası bilezik benim gözümde şık görünen birşey değil..  başkası ne der diye değilde benim üzerinde ben nasıl kendimi begeniyormuyum diye bakıyorum..  yanı kısacası altın takmıyorum:) ilk yeni gelinlik zamanlarımda da takmadim

(582 puan) tarafından
Bence şık durmuyor ya :D
0 oy
tarafından
Hiç sevmem altın takmayı bileklik bile takmıyorum hemen kaşıntı oluyor hemde bu zaman da adamın kolunu keserler büyük risk
(582 puan) tarafından
Aayy valla doğru bende düşünüyorum bunu iyi cesaret her şeyi takıp gezenlerde
0 oy
tarafından
Bende takmayı sevmiyorum ama eşim doğulu kaynanam izinde falan her gittiğimizde heryerimi doldurur gelen görsün elinden almış demesinler diye :) heryerin adeti farklı işte bizim memlekette de mesela altını pek onemsemezler 
(582 puan) tarafından
Bence maddi anlamda önemi var başka gereksiz geliyor bana takmak falan
0 oy
tarafından
7 bilezik 1 saat 1tektas 1 alyansim 1 de kolyem var  :-D  sadece bayramlarda düğünlerde  takıyorum hepsini   takınca da zaten abes durmuyor onun dışında sadece saatimi ve yuzuklerimi kullaniyorum
(582 puan) tarafından
7 bilezik bir anda takınca abes olmuyor bir de aynı farklı mesela gümüş bilezik abes olur muydu herkesin tercihi farklı tabi :) bana değişik geliyor
tarafından
ince zaten kiz dirsegime kadar  çıkmıyor kapalı olunca o da kıyafetlerimin altında kalıyor takmayınca kaynanam niye takmadın diye söyleniyor gelin gibi varken tak diyor bi kere normal bir gün babanneme oturmaya gittik haliyle takinmiyorum naptın sattinmi  diye soruyor hemen mesela  bide burda altına değer veriyorlar olan herkes takıyor  o yuzden  abes değil bence
(582 puan) tarafından
Bence toplumsal baskı bir şey bu bilezik işi sanki bilezik yoksa hiçsin gibi bakıyor bazıları çok saçma geliyor bana
tarafından
evet biraz da baskı var oysaki günlük takinmayi bende  sevmem ama varken de takıyorum bayramda düğünde:)
0 oy
tarafından
Eltiye taktılar,12 bilezik,seti, beşi bir yerde,kemeri ,zinciri falan.:D
(2,523 puan) tarafından
Merak ettim kız sanada o kadar taktılar mı
tarafından
Yok cnm,3 bilezik bir set taktılar.ama ben bu kadar istedim sadece.fazla istesem alırlardı.
0 oy
tarafından
1 sene sakladım bileziklerimi sonra sattım oh kurtuldum araba aldım mis gibi bilezik derttir hiç sevmem düğün olursa takardım zaten hepsi aynı modeldi. Boynuma da bi kolyem var altın onu takarım düğünlerde yine o kdar :) 
(582 puan) tarafından
Kolye yine bileziği göre iyi bence bilezik üst üste üfff sıkıyor beni takmam 1 tane de olsa
tarafından
Aynen bide aman çalınmasın aman bişe olmasın diye diye yormuştu beni. Kolyemde şu herkeste varya yeni gelin kolyesi ondan :)
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Sari altindan nefretk ederim oyuzden hiçbirini takmadim..bana cok kıroca geliyo valla..cok şık takilar var cnku..
(582 puan) tarafından
Bencede neden her gittiğim yerde farklı güzel takılar takmak varken hep altın takayım kötü görünüyor bence :D
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Hayir ya takmayi sevmiyorum hiç bilezikleri hatta bazen 5 parmağinn hepsine yuzukde takiyolar:))
(582 puan) tarafından
Aayy öf evet ya tektaş beştaş bir arada takanlar falan :D
(1,370 puan) tarafından
Kiz burda herkes takmiyorum sevmiyorum yazmish bu takanlar nerede acaba:)
0 oy
(355 puan) tarafından
Bileziklerim hepsi aynı model 4 tane sadece çok yakın kişilerin düğününde takiyorum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yok henüz o kadar görgüsüzleşmedim :D 
0 oy
tarafından

Kaldırmadan önce bilezik lerimi takiyordum.   

Alyansimi. Hiç takmadım desem yeri. Kolyem ve kulelerimde hep takılı dururdu. Doğum yaklaştı diye doktor yasakladı. Doğumdan sonra yine takarım. 
0 oy
tarafından
Kıza bizim bi arkadaş var 3 tane kolyeyi üst üste takıyor görgüsüz gibi kolları desen dolu ahahahha  bende kocamın evlilik yıldönümünde aldığı kolye ve tektastan başka bisey takmıyorum altın kupemde var ama babamın doğum günü hediyesi olarak aldığı gümüş  küpeleri takıyorum hala benim için maddi değerinden çok manevi değeri mühim  bu tarz seylerde
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Altın olan hiç biseyi takmayı sevmiyorum ama varligida yeterdi takmasakta olur:D afhshsnxj

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 293 göst.
14 Mart 2023 Aile kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 361 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,895 göst.
6 Şubat 2020 Aile kategorisinde Ozgemmsi (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 90 göst.