+1 oy
288 göst.
Aile kategorisinde (437 puan) tarafından
3 tane burgu bileziği var gr olarakta biraz ağır 2 tanesini benim evde saklamak istiyormus bende o an ki tepkiyle yok hayır asla olmaz başına bi iş gelir mesuliyet kabul edemem dedim. Başına bi iş mi gelir dedi bende olmaz olmaz dersin düşündüğün olur dedim. Şimdi eşimle konuşup onu ikna edebilir eşime istemiyorum desem çok rahat biridir eşim ne olcak ya bişey olmaz der. Kafama takıldı nasıl halletsem bu sorunu. İstemediğimi belirttim ama kafasına koyduysa yaptırır dediğini kaynana. Canım sıkılıyor düşündükçe. Bizde altın olarak araba borcu ödüyoruz kendi annemlere. Başına bi iş gelirse iftira bile atar mı acaba kafamda çok büyüyo böyle durumlar.

14 Cevaplar

+1 oy
(13,824 puan) tarafından
Kimsenin malına sahip çıkamam ben emanet bu yani herkes kendi malına sahip çıksın büyük sorumluluk 
(437 puan) tarafından
Bende sahip çıkmak istemiyorum zaten ama oğlu kabul eder diye endişeliyim
-Reklam-
0 oy
(748 puan) tarafından
Kabul etme.  Ne olur ne olmaz.  Herkes malina sahip çıksın.  Götürsün bankaya koysun illa saklamak istiyorsa 
(437 puan) tarafından
Asla koymaz bankaya onada kira vermesi gerek çünkü
(748 puan) tarafından
Ya başına birşey gelir sorumlusu sen olursun bence girme o yüke
tarafından
Kira vermesi gerekmiyor bozdursun bankadan yatırım hesabı açsın ordan parayla gram altın alsın
(437 puan) tarafından
Nehir bende öyle düşünüyorum zaten. Nurcan onun öyle seylere kafası çalısmaz bankalara hiç güvenmez bi de yaşlı anlatamazsın neyin ne olduğunu
0 oy
(48,465 puan) tarafından
niye ucu degilde.ikisi sizde kaliyo planli birakmak bu 
(437 puan) tarafından
Tek bilezik takmayı seviyormus. Kalabalık olunca kolu çiziliyormus
(48,465 puan) tarafından
komsumuz kimse gormesin diye çorap kesip lastiğini bilezigin ustune takardi oda oyle yapsın kendi evinde saklasin
planli birakmak bu kasitli yoksa.hangi kayanan gelinine verir sakla.diye
(437 puan) tarafından
O da öyle yapıyor biliyor öyle yapmayı ama banane yani madem takmak istemiyosa altın olarak zapt etsin koysun keseye boynunda taşısın ben istemem de oğlu isterse strese girerim ben
0 oy
tarafından
Bencede saklama evinde ne olur ne olmaz
(437 puan) tarafından
Aynennn
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Valla kimseye güven yok gramı eksik bu benim değil diyebilir evden çalınabilir herşey olabilir evine bir misaifr gelir alır gider bilemezsin hem kasa mıymış snn ev
(437 puan) tarafından
Çok doğru söylüyosun bu benim verdiğim değil sanki dese iş bitti laf anlatmaya çalıs yani
(7,768 puan) tarafından
Kesinlikle alma eşin alırsada kaynana söyle ben kabul etmiyorum de
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Allah Allah sen banka falan değilsin niye kendi evinde saklamıyor da illa sana veriyor 
(20 puan) tarafından
1. Kayinvaliden bileziği koyup belki senin evden çalacak. Hiç belli olmaz. Kimseye güvende olmaz.
2. Birsey olursa bileziklere size yükümlü olup ona bilezik parası ödeyeceksiniz.
Sen bileziklerini bozdurup bankaya altin hesabı açmasını tavsiye et. Asla kabul etme. Bu insanlar şimdi küfür yazacam s..k adama geziyor. Şimdi bundan anne mi olur ? Senin ona teslim etmen gerekirken bunu nasıl yapar ? Bileziklerini asla alma .
(6,516 puan) tarafından
Aynen bunlar aklıma geldi yazayım dedim şimdi niyetini bilmediğim için günaha da girmek istemedim ama kesinlikle kabul etmesin yani
(437 puan) tarafından
Bende kabul etmek istemiyorum zaten aynı apartmanda oturuyoruz evlerimiz altlı üstlü o çok gidiyo konu komauya ben genelde bebek olduğu için evdeyim o yüzden demiltir ama istemiorum yani kimseye güven olmaz bu benim verdiğim değil sanki dese gel de laf anlat
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Aramız çk iyi olmasına rağmen saklama kaplar ı ble evimde tutmyorm hemn geri götüryorm asla mesuliyet kabul edemem en korktuğum şeydir başkasınn malına zarr gelmesi ihtimalleri yüksek insanımdır Bn çalınır kaybolur ev gçer faln Allah korusun 
(437 puan) tarafından
Bende aslında 1 tane kabı kalsa hemen veririm aramızda çok çok iyi değildir bi gün iyiysek 3. Gün tartsısırız niye öyşe dedi bende anlamadım
0 oy
(45 puan) tarafından
Aynı sorun bende de var  ne gereksiz insanlar ya
(437 puan) tarafından
Yaaa sana da ne dediler sen kabul ettin mi
(45 puan) tarafından
Eşimi tehttit ettim istemiyorum dedim alacaksansa bir gramindan bile sorumlu değilim kabul ediyorsan getir dedim getiremedi oda
0 oy
(7,567 puan) tarafından
Ben olsam bende kabul etmezdim 
(437 puan) tarafından
Etmiycem oğlu da eymez inşallah
0 oy
tarafından
Hiç mesuliyet kabul etme Allah korusun o kadar koymak istiyosa gitsin bankaya veya güvendiği altinciya koysun Hırsız girmez de altin koyunca gireceği tutar bi yolunu bul kesinlikle
(437 puan) tarafından
Aynennnn ben mesela camı havlansın diye açarım hırsız girer elif camı açık bırakmısda girmiş olur yani
tarafından
Ay hiç kabul etme canım Allah Korusun
0 oy
(259 puan) tarafından
Yarın bir gün sizin evde saklanan bileziği aldığında gramı düşmüş bunun derse şaşırma. İnsan oğlu bu çiğ süt emmiş. Böyle değerli şeylere herkes kendi sahip çıksın. Sahip çıkamayacağı şeyi almasın veya yapmasın.
(437 puan) tarafından
Yaşlı ladına anlatamıyosun ki aslında o bilezikleri parça parça altın alıp yaptı bilezik yaparken altından zarar etti  şimdide takmak istemiyor altına cevirse yine zarar
(259 puan) tarafından
Ne olursa olsun senin sorumluluğun değil. Dikkatli olmakta fayda var bu tarz seylerde
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Eşin kabul ederse tak koluna o zaman ben mesuliyet kabul edemem de 
(437 puan) tarafından
Koluma takarsam ayıp olmaz mı yaa
(12,852 puan) tarafından
Sen değil canım eşin taksın koluna :)
(437 puan) tarafından
Hahaaa :)) tamam ♥️
0 oy
(981 puan) tarafından
Kızı yok mu veya sen evlenmeden önce de varsa nerede bırakmış yasa sonradan aldı korkuyor neden bu kadar aldı madem tek bitane alsaydı diğerlerini de altın hesabına yatırsaydı ay ne. Saçma ya vallla başına bi iş gelirse o altınları öde öde bitmez benim eşimin abisine araba alması için elindeki arabasını aldı 3 senedir de bitmedi benden tavsiye 
(437 puan) tarafından
Ayy hiç bilmiyorum nerde saklamıs ne etmiş hiç sormadım bende istemiyorum yaa zaten biz araba borcu ödüyoruz bide onun bilezikleri ile uğrasamam yani
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Kendi evine ne olmuş da senin evinde saklamak istiyor onu anlamadım
(437 puan) tarafından
Kendi evinde o sürekli konu komsuya gidiyor her seferinde kapı kitliyor zor geliyo herhalde

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 359 göst.
14 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 592 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ö.B❤️A.C.A (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,888 göst.
6 Şubat 2020 Aile kategorisinde Ozgemmsi (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 338 göst.